• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پیشنهادهای ایجاد یا حذف انجمن

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی
رشته دانشگاه
آمار. :دی
توی reddit یه بخشی هست به اسم LifeProTips که کلا ملت میان ادوایز میدن.
بخوایم معادل فارسی بسازیم براش انجمن فوت و فن شاید خوب باشه. :-?

+ من یه فکر دیگه هم داررم اون هم اینه که چنل‌هایی که ملت می‌زنن توی تلگرام بیاد اینجا. یعنی چی؟ یعنی همونطوری که قفسه کتاب و فیلم داریم تاپیکی توی همون مایه داشته باشیم برای هر فرد. این ایده اگر اجرایی بشه چندتا خوبی داره :
یک. حرف بزن کمتر تمرکز می‌شه روش و ملت رو میارن به بقیه سایت
دو. از تلگرام نقل مکان می‌کنن به سایت تاحدودی.

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
آزاد لاهیجان
رشته دانشگاه
پرستاری
اينجا هيچ بخشي راجب پت و گل و گياه و اينجور چيزا نداره
بهتره ايجاد بشه

نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
آزاد لاهیجان
رشته دانشگاه
پرستاری
انجمن حیوانات : اینجا ایرانه ! هیچ تصوری از بحث هایی که شکل میگیره ندارم. مثلا قراره چی رو بررسی کنیم اونجا؟
مثلا اينكه يكي كه سگ داشته از تجربه هاش بگه
از نحوه تربيت و ....
يكي كه يه نژاديو داشته بياد توضيح بده
يا مثلا غذايي كه به پتشون ميدن
يا خيلي چيزا

mrcna

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
جابر بن حیان
شهر
پاکدشت
یه بخش به نام پیشنهاد اضافه کنید که دوستان کارایی که کردن خوب بوده یا فیلمای جالبی که دیدن خوب بوده و یا ....... رو اون جا به دیگران پیشنهاد بدن

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
یه بخش به نام پیشنهاد اضافه کنید که دوستان کارایی که کردن خوب بوده یا فیلمای جالبی که دیدن خوب بوده و یا ....... رو اون جا به دیگران پیشنهاد بدن
داریم:D

ولی هر چی توی انجمن خودش

• لایک
امتیازات: mrcna

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
  • لایک
امتیازات: mrcna

miena.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
فناوری اطلاعات سلامت
اینستاگرام
میشه یک بخشی مثل فیلم شناسی برای موسیقی هم ایجاد کنید
لطفا

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی

miena.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
فناوری اطلاعات سلامت
اینستاگرام

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
قبلاً هم به آقای مطهری گفتم اگه بخش خانواده های زبانی فارسی به زبان شناسی اضافه بشه خیلی خوب تره چون الان مثلا گویش های قمی و سمنانی و بروجردی و... یا زبان کردی و لری و لکی و گیلکی و امثالهم تو انجمن های زبان های خارجی یا پارسی دارن خاک می‌خورن و به اندازه کافی بهشون توجه نمیشه، اگه چنین زیر مجموعه ای بیاد و تاپیک های مرتبط که کم هم نیستن منتقل بشن اونجا خیلی عالی تر میشه، اگه برای انتقال و اینا هم مشکلی بود بنده شخصا مدیریتش رو به عهده می‌گیرم! ;;)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
قبلاً هم به آقای مطهری گفتم اگه بخش خانواده های زبانی فارسی به زبان شناسی اضافه بشه خیلی خوب تره چون الان مثلا گویش های قمی و سمنانی و بروجردی و... یا زبان کردی و لری و لکی و گیلکی و امثالهم تو انجمن های زبان های خارجی یا پارسی دارن خاک می‌خورن و به اندازه کافی بهشون توجه نمیشه، اگه چنین زیر مجموعه ای بیاد و تاپیک های مرتبط که کم هم نیستن منتقل بشن اونجا خیلی عالی تر میشه، اگه برای انتقال و اینا هم مشکلی بود بنده شخصا مدیریتش رو به عهده می‌گیرم! ;;)
راست میگه!! به نظرم کاملا پتانسیل زیر انجمن شدن رو دارن این تاپیک های مربوط به گویش ها و زبان ها(ایضا تائید می کنم که @پهلوی میتونه مدیر خیلی لایقی برای این زیر انجمن و کلا انجمن زبان پارسی باشند!)

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
توی reddit یه بخشی هست به اسم LifeProTips که کلا ملت میان ادوایز میدن.
بخوایم معادل فارسی بسازیم براش انجمن فوت و فن شاید خوب باشه. :-?

+ من یه فکر دیگه هم داررم اون هم اینه که چنل‌هایی که ملت می‌زنن توی تلگرام بیاد اینجا. یعنی چی؟ یعنی همونطوری که قفسه کتاب و فیلم داریم تاپیکی توی همون مایه داشته باشیم برای هر فرد. این ایده اگر اجرایی بشه چندتا خوبی داره :
یک. حرف بزن کمتر تمرکز می‌شه روش و ملت رو میارن به بقیه سایت
دو. از تلگرام نقل مکان می‌کنن به سایت تاحدودی.
فوت و فن که قطعا در حد انجمن نیست. تاپیکشو بزن.
شاید بشه اینجوری باشه که تاپیک حرف بزن هرکس خصوصی باشه. بهش فکر میکنم.

میشه یک بخشی مثل فیلم شناسی برای موسیقی هم ایجاد کنید
لطفا
موسیقی فرق داره با فیلم و کتاب. قبول نداری؟ شما میتونی واسه موسیقی نقد و توضیحات بنویسی؟ تعداد موسیقی هایی که گوش میدی هم چندبرابر فیلمه.

اينجا هيچ بخشي راجب پت و گل و گياه و اينجور چيزا نداره
بهتره ايجاد بشه
بهش فکر میکنم ببینم چه تاپیک هایی میتونه داشته باشه.

واسه فیلم انجمن فیلم شناسی داریم. کار خوب رو یکم بیشتر توضیح بده.

باشه انجمن گویش های پارسی رو میزنم.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
میشه یه کاری کنیم که انجمن عکس و انجمن عکاسی یه جورایی ادغام بشن؟ چون به نظرم حیطه و نحوه کارشون یکیه!

miena.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
فناوری اطلاعات سلامت
اینستاگرام
موسیقی فرق داره با فیلم و کتاب. قبول نداری؟ شما میتونی واسه موسیقی نقد و توضیحات بنویسی؟ تعداد موسیقی هایی که گوش میدی هم چندبرابر فیلمه.
خوب میشه آثار خواننده مورد نظرتو اونجا برسی کرد لازم نیست که تموم آهنگایی که تو عمرمون شنیدیم بررسی کنیم @MTHR

آخرین ویرایش:

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

من دید ندارم که که چقدر از بچّه‎های سایت علاقه‎مند به نوشتن در مورد موسیقی هستند(حتّی نمی‎دونم خودم حوصلم میشه بنویسم یا نه) ولی پاسخ به سوالاتت:
اگه این تو نظرته که مثلاً یکی روزی 30 تا آهنگ گوش داد بیاد 30تا نقد بنویسه یا کلاً اینکه ترک به ترک برسی کنه منم میگم کار جالبی نیستش بنظرم باید از سبک نگارش خودش استفاده کرد به عنوان مثال یک نفر می‎تونه یه سبک موسیقی رو انتخاب کنه، تاریخچه‌اش رو بگه و کلاً معرفیش کنه و بهترین آثار اون سبک رو بیان کنه می‌تونه سازهای این سبک‎ها رو توضیح بده و ...
(مشابه‌اش اینه که توی فیلم بر اساس ژانر توضیح بدیم)
یا می‌شه که معرفی شخصیت‌ها و یا گروه‌ها پرداخته بشه و بهترین آثارشون رو معرفی کرد. (مثل معرفی کارهای یک نویسنده یا یک کارگردان در قسمت فیلم)
یا حتّی یک ترک شاخص رو می‎تونه توی دسته سبک خودش به عنوان نماینده اون هنرمند معرفی کنه و توضیح بده.
آیا میشه نقد نوشت؟
بله بازم میشه اگه یکی اونقدر اشراف داشته باشه به موسیقی‌هایی که گوش می‌ده بازم قادر هستش که نقد بنویسه.
به عنوان مثال یک نفر یک سبک خاص رو دنبال می‌کنه و توی اون سبک یک گروه آلبوم جدید منتشر می‌کنه حالا میشه این آلبوم رو نقد کرد که افول کرده به این دلایل یا خیلی بهتر از کارهای پیشین هست.
مثال دیگه‌ای که از نقد می‎تونم عنوان کنم بررسی موسیقی‌های متن هستش به عنوان مثال میشه موسیقی متن یه سبک بازی رو با کارهای پیشین مقایسه کرد یا موسیقی متن یه فیلم رو نقد کرد اگه بخوام شفاف‌تر بگم مثلاً توی بازی اساسین‌کرید 4 که یه بازی مربوط به دزدان دریایی بود دیدیم که برایان تایلر به جای استفاده از موسیقی‎های کلاسیک دزدان دریایی از آلات مدرنی استفاده کرده و یه جور موسیقی مدرنی ارائه داده و ...
یا موسیقی متن فیلم محمّد رسول الله با وجود زیبایی خودش روح عربی لازم رو نداشت و ...
در کل میشه نقاط ضعف و قدرت + علتشون رو بیان کرد.
تازه اینا چیزهایی بود که به ذهن من رسید می‎تونه متنوع‌ترم باشه. حالا اینکه چقدر کاربرها علاقه‎مند باشند رو اطّلاع ندارم فقط شدن یا نشدنش رو بیان کردم.

miena.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
فناوری اطلاعات سلامت
اینستاگرام
من دید ندارم که که چقدر از بچّه‎های سایت علاقه‎مند به نوشتن در مورد موسیقی هستند(حتّی نمی‎دونم خودم حوصلم میشه بنویسم یا نه) ولی پاسخ به سوالاتت:
اگه این تو نظرته که مثلاً یکی روزی 30 تا آهنگ گوش داد بیاد 30تا نقد بنویسه یا کلاً اینکه ترک به ترک برسی کنه منم میگم کار جالبی نیستش بنظرم باید از سبک نگارش خودش استفاده کرد به عنوان مثال یک نفر می‎تونه یه سبک موسیقی رو انتخاب کنه، تاریخچه‌اش رو بگه و کلاً معرفیش کنه و بهترین آثار اون سبک رو بیان کنه می‌تونه سازهای این سبک‎ها رو توضیح بده و ...
(مشابه‌اش اینه که توی فیلم بر اساس ژانر توضیح بدیم)
یا می‌شه که معرفی شخصیت‌ها و یا گروه‌ها پرداخته بشه و بهترین آثارشون رو معرفی کرد. (مثل معرفی کارهای یک نویسنده یا یک کارگردان در قسمت فیلم)
یا حتّی یک ترک شاخص رو می‎تونه توی دسته سبک خودش به عنوان نماینده اون هنرمند معرفی کنه و توضیح بده.
آیا میشه نقد نوشت؟
بله بازم میشه اگه یکی اونقدر اشراف داشته باشه به موسیقی‌هایی که گوش می‌ده بازم قادر هستش که نقد بنویسه.
به عنوان مثال یک نفر یک سبک خاص رو دنبال می‌کنه و توی اون سبک یک گروه آلبوم جدید منتشر می‌کنه حالا میشه این آلبوم رو نقد کرد که افول کرده به این دلایل یا خیلی بهتر از کارهای پیشین هست.
مثال دیگه‌ای که از نقد می‎تونم عنوان کنم بررسی موسیقی‌های متن هستش به عنوان مثال میشه موسیقی متن یه سبک بازی رو با کارهای پیشین مقایسه کرد یا موسیقی متن یه فیلم رو نقد کرد اگه بخوام شفاف‌تر بگم مثلاً توی بازی اساسین‌کرید 4 که یه بازی مربوط به دزدان دریایی بود دیدیم که برایان تایلر به جای استفاده از موسیقی‎های کلاسیک دزدان دریایی از آلات مدرنی استفاده کرده و یه جور موسیقی مدرنی ارائه داده و ...
یا موسیقی متن فیلم محمّد رسول الله با وجود زیبایی خودش روح عربی لازم رو نداشت و ...
در کل میشه نقاط ضعف و قدرت + علتشون رو بیان کرد.
تازه اینا چیزهایی بود که به ذهن من رسید می‎تونه متنوع‌ترم باشه. حالا اینکه چقدر کاربرها علاقه‎مند باشند رو اطّلاع ندارم فقط شدن یا نشدنش رو بیان کردم.
درسته ومنظور منم این نبود که هر 100تا آهنگی که گوش میدیم رو نقد کنیم منظور من آهنگ های یک سبک یک گروه یا موسیقی های یک شخص باشه

miena.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
فناوری اطلاعات سلامت
اینستاگرام
لطفا اگه امکانش هست یک نظر سنجی بذارید و تا جایی که امکان داره تاپیک هایی که دیگه مورد استفاده نیست حذف بشه
اینجوری حجم سایتم یک ذره پایین میاد و آدم گیج نمیشه که این تاپیک برای چیه؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
مهندسی بهداشت حرفه‌ای
+میشه تاپیک دوازدهم تجربی رو حذف کنین؟
+یه تاپیکم برای مشاعره با آهنگای خارجی بزنین بد نیس:D

بالا