• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خواص آب

• شروع کننده موضوع

fire storm

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 ارومیه
شهر
urm
مدال المپیاد
کانگرو & لیگ پایا (ریاضی)
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
دندان پزشکی
10 خاصیت معجزه آسای آب

آیا از فواید بسیار زیاد آب اطلاعی دارید؟آب دارای چه فوایدی می باشد؟

i242126_water.jpg

اکسیژن از طریق خون به عضلات منتقل می شود. در صورت نرسیدن اکسیژن به خون، عضلات اسیدلاکتیک ترشح می کنند که گرفتگی عضلانی به وجود می آورد. آب کافی یعنی تامین اکسیژن خون.

مصرف منظم آب به مغز کمک می کند تا دمای بدن را کنترل کند. برای حفظ رطوبت چشم ها، بینی و دهان، بدن به آب نیاز دارد. آب علاوه بر نرمی مفاصل، از اعضای بدن محافظت می کند.

به گزارش MSN از کل وزن بدن 60 درصد آن از آب تشکیل شده است که هر روز مقداری از آن از طریق عرق کردن، ادرار و نفس کشیدن از دست می رود. اگر چه مصرف روزی ۸ لیوان آب توصیه شده است اما در واقع مقدار آب مورد نیاز بدن به عوامل مختلف از جمله ج ن س یت، سن، فعالیت بدنی، آب و هوا، ابتلا به بیماری و ... ارتباط دارد.

یک فرد سالم و فعال با یک رژیم غذایی سالم می تواند آب مورد نیاز بدن را تامین کند.

نکات زیر درباره نوشیدن آب خواندنی است:

* قبل از احساس تشنگی، آب بخورید.

* به هنگام فعالیت بدنی آب را قبل از فعالیت، در حین آن و پس از ورزش کردن بخورید.

* آب را به نوشیدنی های دیگر ترجیح دهید.

* آب بدن را از طریق میوه هایی مانند گوجه فرنگی، هندوانه، طالبی، کرفس و خیار تامین کنید. خوب است بدانید که زمان دقیق مصرف آب اهمیت زیادی دارد و حداکثر تاثیر را روی بدن خواهد گذاشت.

* مصرف ۲ لیوان آب، ناشتا، اعضای داخلی بدن را فعال می کند.

* مصرف یک لیوان آب نیم ساعت قبل از هر وعده غذایی، به هضم غذا کمک می کند.

* خوردن یک لیوان آب قبل از حمام به کاهش فشار خون کمک می کند.

* برای جلوگیری از سکته مغزی یا حمله قلبی، قبل از خواب یک لیوان آب بخورید.
۱۰ خاصیت مهم مصرف آب عبارتند از:

* سلامت پوست: رطوبت پوست مانع پیری می شود و پوست سالم تر می ماند.

* سردرد: ۷۵ درصد مغز هر فرد از آب تشکیل شده است. بنابراین کمبود آب بدن، باعث سردرد می شود.

* کمر درد: این ناراحتی بر اثر کمبود مایعات در بدن به وجود می آید. دیسک های موجود در قسمت کمر هر انسان پر از مایعات است و مانند کمک فنر عمل می کند، فعالیت بدنی منظم و میزان کافی مایعات، دیسک ها را آب رسانی کرده و به آن ها اجازه می دهد تا قسمت فوقانی بدن را حمایت کنند.

معمولا مایع درون دیسک در تحمل ۷۵ درصد وزن بدن نقش دارد در حالی که خود اسکلت دیسک تنها در تحمل ۲۵ درصد وزن بدن نقش دارد. افت مایعات، اسکلت را مجبور می کند وزن بیشتری را تحمل کند و در نتیجه درد و ناراحتی به وجود می آید.

* کاهش عفونت: سیستم لنفاوی موجود در بدن وظیفه دفع ضایعات را دارد. این سیستم قبل از ورود سموم به جریان خون، آن ها را می شکند. آب ناکافی در سیستم لنفاوی در بدن اختلال ایجاد می کند و در نتیجه مقاومت بدن را در مقابل عفونت های خطرناک کاهش می دهد.

* تمرکز: آب می تواند سموم موجود در بعضی از فرآورده های غذایی مانند افزودنی ها و مواد نگه دارنده را از کبد دفع کند و باعث فعال تر شدن فرد و افزایش تمرکز می شود.

* آرتروز: آب در نرم کردن مفاصل بین استخوان ها نقش اساسی دارد. کمبود آب، سایش بین سطح غضروف ها را افزایش می دهد و در نتیجه باعث درد و ورم مفاصل می شود.

* بوی دهان: بوی نامطبوع دهان نشانه بارز کمبود آب بدن است. آب دهان در از بین بردن باکتری های موجود در دهان و آب رسانی به زبان نقش موثری دارد.

* گرفتگی عضلات: اکسیژن از طریق خون به عضلات منتقل می شود. در صورت نرسیدن اکسیژن به خون، عضلات اسیدلاکتیک ترشح می کنند که گرفتگی عضلانی به وجود می آورد. آب کافی یعنی تامین اکسیژن خون.

*درمان آسم: آسم، مشکل قوه هاضمه و حالت تهوع صبحگاهی را با مصرف آب کافی پیش گیری و یا درمان کنید.

* فشار خون بالا: تقریبا ۸۵ درصد حجم خون از آب تشکیل شده است. بنابراین حجم خون با مصرف آب ارتباط تنگاتنگی دارد. به محض افت حجم خون، مویرگ های کم تر فعال بسته می‌شود تا قسمت های فعال تر به خون کافی دسترسی داشته باشند. با بسته شدن رگ ها، به عضلات فشار وارد می آید و مصرف آب می تواند فشار وارد بر عضلات را تسکین دهد.

اسپما پاک شد

mohsenbarzegar

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
qom nodet
شهر
qom
مدال المپیاد
به المپیاد فیزیک علاقه دارم و واسش میخونم
رشته دانشگاه
هرچی خدا قسمت کنه میخونیم
نوشيدن آب قبل از غذا مفيد است

نوشيدن آب قبل از غذا به كم كردن وزن در افراد چاق كمك مي‌كند.

به گزارش فارس، محققان ويرجينيا در مطالعات خود 48 فرد بالغ را در طي 12 هفته مورد بررسي قرار دادند و آن‌ها را به دو گروه تقسيم كردند.

اين دانشمندان اعلام كردند: افراد كه در طي روز 3 بار قبل از غذا 2 ليوان آب بنوشند، 5 پوند (بيش از 2 كيلوگرم) وزن كم مي‌كنند.

محققان اعلام كردند نوشيدن آب به انسان حالت سيري مي‌دهد و از آن‌جا كه آب كالري ندارد، نوشيدن زياد آب قبل از غذا مي‌تواند فرد را دچار مشكلات سلامتي كند.

نتايج اين تحقيقات كه روي افراد 55 تا 75 ساله انجام شده در نشست ملي جامعه شيمي آمريكايي بوستون ارائه شده است.

سرپرست اين تحقيقات گفت: افراد براي كم كردن وزن بهتر از آب بنوشند و مصرف نوشيدني‌هاي قنددار با كالري بالا را كم كنند.

در گروه اول اين تحقيقات افراد دو ليوان آب بدون كالري را قبل از غذا مي‌نوشيدند و گروه دوم 2 ليوان آب با كالري كم را قبل از غذا مصرف مي‌كردند.

بعد از طي 12 هفته افرادي كه آب بدون كالري را مصرف مي‌كردند 15.5 پوند (بيش از 7 كيلوگرم) وزن كم كردند و افراد ديگر حدود 11 پوند (4.99 كيلوگرم) وزن كم كرده‌اند.

nimafo

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
888
شهر
888
سال فارغ التحصیلی
888
مدال المپیاد
888
دانشگاه
888
رشته دانشگاه
888
پاسخ : نوشيدن آب قبل از غذا مفيد است

پس چرا وقتی من بعد از غذا آب میخورم گشنم میشه؟!!

jernolia

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
یک عالمه مقام اوردم

اینو امتحان کردم واقعا به درد میخوره و عمل میکنه.

mohsenbarzegar

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
qom nodet
شهر
qom
مدال المپیاد
رشته دانشگاه

به نقل از nimafo :
پس چرا وقتی من بعد از غذا آب میخورم گشنم میشه؟!!

گفته شده قبل غذا خوردن نه بعد اون

Spammer

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران
پژوهشگر ژاپنی: آب زمزم منحصر به فرد است

سنی نیوز:یک دانشمند ژاپنی کشف کرده است که آب زمزم دارای خصوصیات منحصر به فردی است که در آبهای معمولی دیگر یافت نمی شود. به گزارش «تقریب»، دکتر “مساروا ایموتو”، دانشمند ژاپنی تأکید کرد: تحقیقات علمی بسیاری که به وسیلة تکنولوژی نانو بر روی آب زمزم انجام شده است، نشان می دهد هیچ یک از خواص این آب قابل تغییر نیست و اگر یک قطره از آب زمزم به ۱۰۰۰ قطره از آبهای معمولی اضافه شود، آن آبها خواص آب زمزم را به دست خواهند آورد.
این دانشمند تحقیقات بسیاری را بر روی آب زمزم انجام داده و به این نتیجه رسیده است که آب زمزم، آبی با برکت و منحصر به فرد است و بلورهای آن شبیه هیچ آب دیگری نیست و به هیچ وجه خواص آن تغییر نمی کند.
وی که پایه گذار نظریه تبلور ذرات آب است، می گوید: جملة “بسم الله الرحمن الرحیم” که در قرآن کریم وجود دارد و مسلمانان آن را در ابتدای کارهای خود یا در هنگام غذاخوردن و یا موقع خواب بر زبان می آورند، تأثیر عجیبی بر بلورهای آب دارد.
به گزارش سایت محیط، وی می افزاید: زمانی که بسم الله الرحمن الرحیم گفته می شود، تغییرات عجیبی در بلورهای آب رخ داده و آنها بسیار زیباتر می شوند، لذا می توان با گذاشتن کاستی از تلاوت قرآن کریم در کنار آب، آن را زیباتر و با صفاتر نمود.

منبع: سنی نیوز.

Grave-Worm

کاربر حرفه‌ای
پاسخ : پژوهشگر ژاپنی: آب زمزم منحصر به فرد اس&#1578

واقعا جالبه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
تا به حال همچين چيزي نشنيده بودم!!
اما مادر بزرگم چندين ساله كه از آب زمزم آوردن از مكه ، الانم خراب نشده!!
واقعا چرا خراب نميشه نميدونم!

elahe

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ١
شهر
بندرعباس

به نقل از Kirk Hammett-metallica :
واقعا جالبه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
تا به حال همچين چيزي نشنيده بودم!!
اما مادر بزرگم چندين ساله كه از آب زمزم آوردن از مكه ، الانم خراب نشده!!
واقعا چرا خراب نميشه نميدونم!
مگه آب خراب میشه؟!

Grave-Worm

کاربر حرفه‌ای

به نقل از الهـــــــــه :
مگه آب خراب میشه؟!
بله ، اگه بمونه باكتري ها توش رشد ميكنن و بوي گند ميگيره آب!!!!!!!!!

hoda.m

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

من هم شنیده بودم که آب زمزم همچین خواصی رو داره اما باورم نمی شد! 1 ماه قبل مکه بودم اما یادم رفت آب زمزم بیارم!

psi-3

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
عمران

یه نکته ی مهم درباره ی این تاپیک:
این کار فقط برای میانسالان یا پیرتر فایده داره چون وقتی آب می خورن تا یه مدت توی شکمشون باقی میمونه و باعث میشه کمتر بخورن
اما روی افراد جوون تاثیری نداره چون وقتی آب می خورن سریع از شکمشون خارج میشه

Grave-Worm

کاربر حرفه‌ای
پاسخ : پژوهشگر ژاپنی: آب زمزم منحصر به فرد است

به نقل از hoda.m :
من هم شنیده بودم که آب زمزم همچین خواصی رو داره اما باورم نمی شد! 1 ماه قبل مکه بودم اما یادم رفت آب زمزم بیارم!
آفرييييييييييييييييييييييييييييييييين!! :D :D :D :D :D :D :Dمن بودم يه 20 گالن از اونا مي آوردم!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
واقعا كار خوبي كردي!!؟!!؟!واقعا من نميدونم يعني چي وقتي "بسم الله الرحمن الرحيم " ميگيم ، بلور هاي آب زيبا تر ميشه..يعني نميتونم تصور كنم...شايد يه عكس از همون بلورهاي آب ميتونست كمك كنه!
خوب حالا چه جوري ميشه به اونهايي كه اسلام رو قبول ندارن ، فهموند كه بسم الله همين كارو ميكنه،...؟؟؟؟

Spammer

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

يه فيلم هست به نام شهادت آب فكر كنم
اونجا نشون ميده

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
پاسخ : پژوهشگر ژاپنی: آب زمزم منحصر به فرد است

به نقل از Kirk Hammett-metallica :
آفرييييييييييييييييييييييييييييييييين!! :D :D :D :D :D :D :Dمن بودم يه 20 گالن از اونا مي آوردم!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
واقعا كار خوبي كردي!!؟!!؟!واقعا من نميدونم يعني چي وقتي "بسم الله الرحمن الرحيم " ميگيم ، بلور هاي آب زيبا تر ميشه..يعني نميتونم تصور كنم...شايد يه عكس از همون بلورهاي آب ميتونست كمك كنه!
خوب حالا چه جوري ميشه به اونهايي كه اسلام رو قبول ندارن ، فهموند كه بسم الله همين كارو ميكنه،...؟؟؟؟
آخه یعنی چی؟؟؟

یعنی با یک کلمه شکل آب عوض میشه!؟! این که کلی نظریه رو رد می کنه؟!!
به نقل از hoda.m :
همه میرن آب زمزم میارن اونوقت شما چیکار می کردید؟!

Spammer

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

شكلش عوض ميشه
يعني نوع ساختار مولكول هاش عوش ميشه

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از Spammer :
شكلش عوض ميشه
يعني نوع ساختار مولكول هاش عوش ميشه
میدونم؟!!

آخه تو فیزیک و...؟!! چه جوری امکان داره شکل ظاهریش با یک کلمه عوض شه1؟!

mohsenbarzegar

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
qom nodet
شهر
qom
مدال المپیاد
رشته دانشگاه

به نقل از anaz-psi$ :
یه نکته ی مهم درباره ی این تاپیک:
این کار فقط برای میانسالان یا پیرتر فایده داره چون وقتی آب می خورن تا یه مدت توی شکمشون باقی میمونه و باعث میشه کمتر بخورن
اما روی افراد جوون تاثیری نداره چون وقتی آب می خورن سریع از شکمشون خارج میشه
فکر نکنم خارج شدن آب در افراد مسن و جوان فرقی داشته باشه
اگه میشه در مورد این مطلب بیشتر توضیح بدید

جیران

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان خرم آباد
مدال المپیاد
المپیاد شیمی و زبان

منم اینو واسه رژیم امتحان کردم کار سازه (;

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

خوب بود؟!!

در واقع حجم معده رو الکی می گیره که کم بخوریم؟!!

ولی چرا میگن وسط غذا نباید آب خورد؟؟

جیران

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان خرم آباد
مدال المپیاد
المپیاد شیمی و زبان

وسط غذا تا اونجایی که من میدونم واسه اینه که شیره معده رو ضعیف میکنه البته مطمئن نیستم درسته یا نه
آره خوب بود ولی جونم در میومد تا 2 لیوان قبل از غذا بخورم

بالا