• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سرانجام رشته های محض

• شروع کننده موضوع

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
سلام......من خـــیــــلــــی به فــــــیــــــــزیــــــــکــــــــــــ علاقه دارم!.......ولی بدبختانه میگن که رشته های محض سرانجامی نداره! :-s
آخرش معلمی یا استاد دانشگاهیه!! :(
حالا سوال من از شما اینه که سرانجام رشته های محض به کجا میرسه؟ :-\
آیا فقط استاد دانشگاهی یا معلمیه؟........یا میشه کار دیگه ای هم باهاشون کرد؟.......مثالم اگه میخواید بزنید ==> مثلا فیزیک!!!

Sadaf.Tb

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
پاسخ : سرانجام رشته های محض!! :(

من اونو نمی دونم ولی بیا برو اخترفیزیک منم میام پیشت

• شروع کننده موضوع

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از antares-nick :
من اونو نمی دونم ولی بیا برو اخترفیزیک منم میام پیشت

:D .....
حتما!!! :D

==> دوستان دقت کنید من گفتم فیزیک رو مثال بزنید برای این بود که اگر مثالی ندارید فیزیک رو مثال بزنید!.....ولی اگر خودتون مثالی دارید بزنید!!

secret

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سمنان

خب ما دو تا مثال عیتیشو تو خونمون داشتیم احتمالا منم سومیشم.تجربه نشون داده که بستگی به خودت داره که تا چه مقطعی ادامه بدی و به چه صورت.سرنوشت یکی از اون دونفر این بود که توی مقطع فوق لیسانس تغییر رشته دادو رفت توی یه رشته ی بی ربط و دومی هنوزم داره می خونه البته تو مقطع دکترا(تو دانشگاه تدریس هم می کنه).

منا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
مدال المپیاد
ریاضی وشیمی
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

این رشته ها تو جاهای دیگه کاربردی دارن؟!

• شروع کننده موضوع

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از secret :
خب ما دو تا مثال عیتیشو تو خونمون داشتیم احتمالا منم سومیشم.تجربه نشون داده که بستگی به خودت داره که تا چه مقطعی ادامه بدی و به چه صورت.سرنوشت یکی از اون دونفر این بود که توی مقطع فوق لیسانس تغییر رشته دادو رفت توی یه رشته ی بی ربط و دومی هنوزم داره می خونه البته تو مقطع دکترا(تو دانشگاه تدریس هم می کنه).

منم گفتم که میگن آخرش تدریسه!.....ولی میخوام بفهمم که کاربرد دیگه ای ندارن؟

به نقل از GABRIELE :
این رشته ها تو جاهای دیگه کاربردی دارن؟!

باید قسطی حرف ازت کشید؟؟ :D
خوب یه دفعه ای بگو تو چی کاربرد دارن دیگه؟! :D

منا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
مدال المپیاد
ریاضی وشیمی
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از Backstreetboy :
باید قسطی حرف ازت کشید؟؟ :D
خوب یه دفعه ای بگو تو چی کاربرد دارن دیگه؟! :D

خوب آره،دقیقا منظورم همین بود!
آخه من هر چی فک می کنم می بینم نداره!

secret

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سمنان

مخابرات و صدا و سیما شاید باورتون نشه ولی برنامه و بودجه
در حد کارشناسی نیروگاه هسته ای و تولید قطهات غیر عادی و سلول های خورشیدی صنایع تولید و نگهداری لیزر مراکز نظاکمی و پزشکی
حالا همه ی اینا بعد از کلی بدبختی می تونی بری کار کنی ولی خوب یه منبع در آمد مربوط به رشته فیزیک ولی اصولا یه فیزیکدان واقعی بیشتر وقتشو روی تحقیقاتش می ذاره البته فک نکنم تو ایران وسایل و امکاناتو برای همچین فیزیکدانی آماده کنن.خلاصه کسی که وارد این رشته می شه باید لباس جنگ بپوشه و زود خسته نشه.

Shayan-Sh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی کرج
شهر
کرج
مدال المپیاد
برنز المپیاد فیزیک
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Backstreetboy :
آیا فقط استاد دانشگاهی یا معلمیه؟........یا میشه کار دیگه ای هم باهاشون کرد؟.......مثالم اگه میخواید بزنید ==> مثلا فیزیک!!!
اگه عاشق فیزیک باشی و به خاطرش تحمل سختیا رو داشته باشی موفق می‌شی. (ممکنه مجبور شی 10 سال درس بخونی!)
موقعیتای مناسب تو رشته ‌های محض خیلی محدوده. بهتره تلاش کنی تو زمینه خودت top باشی. :D

Nimamazroob

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
دانشگاه
Karlsruhe Institut für Technologie
رشته دانشگاه
Geodäsie und Geoinformatik

× آره ، تک بعدی نگاه نکن ، یکی از بهترین جاها مرکز تحقیقات فیزیک نظریه. البته تدریس توی دانشگاه هم خیلی خوبه

b.95

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

اگه خیلی خوب بخونی و واقعا بفهمی چی داری یاد میگیری(!) و تا ته تهش بری، معلومه که آینده داره. کلی کارای تحقیقاتی میتونی بکنی که ارزش زیادی دارن.
ایرانو نمیدونم ولی اونور که خیلی اهمیت میدن به این جور چیزا.
وقتی داری کار تحقیقاتی میکنی، تازه لذت اون چیزی رو که خوندی، میفهمی....
ولی اگه تا آخر ادامه ندی، بدبخت میشی، چون به هیچ دردی نمیخوری :D !!!!!

ErfanDK

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه

خوب این موضوعه خیلی مهمیه.مخصوصا برای کسایی مثل من و بکستریت بوی(!). خوب علاقه که خیلی زیاده و مهمه ولی اینم باید در نظر گرفت که فرض کنیم 10 سال طول بکشه تحصیل و اگر خفن باشی مطمئنا میشه موفق شد ولی مسئله اینه که همین 10 سال هم کم نیست. بالاخره آدم که قرار نیست تو خیابون بخوابه! باید یه پولی در بیاره تا حداقل بتونه کتاباشو بخره.این موضوع مخصوصا برای ما پسرا خیلی اهمیت داره و این مسئله و مسائل مشابه دیگه آدم رو به شک میندازه.

admin

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
89

در مورد فیزیک من میتونم یک راهنمایی ویژه بهت بکنم ! برو این پست وبلاگ خانوم دکتر فرزان (سمپادی و دکترای فیزیک) رو بخون . 74 تا کامنتش رو هم حتما بخون.

ErfanDK

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه

اون رو خوندم.ممنونم این لینک رو گذاشته بودید ولی همون طوری که اونجا هم بحث شده به یک مطلب واحد نرسیده. هنوز با وجود اون همه بحث راه حل روشنی نیست. ولی با این حال ممنون بازم یه نگاهی می ندازم.

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از ErfanDK :
اون رو خوندم.ممنونم این لینک رو گذاشته بودید ولی همون طوری که اونجا هم بحث شده به یک مطلب واحد نرسیده. هنوز با وجود اون همه بحث راه حل روشنی نیست. ولی با این حال ممنون بازم یه نگاهی می ندازم.

متاسفانه فعلا" تو ایران غیر تدریس و ... کاری نیست. البته یه سری استادا تو شریف هستن که در زمینه صنعت هم فعالیت میکنند ولی خب به گرایش هم بستگی داره.

b.95

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از ErfanDK :
ولی مسئله اینه که همین 10 سال هم کم نیست. بالاخره آدم که قرار نیست تو خیابون بخوابه! باید یه پولی در بیاره تا حداقل بتونه کتاباشو بخره.این موضوع مخصوصا برای ما پسرا خیلی اهمیت داره و این مسئله و مسائل مشابه دیگه آدم رو به شک میندازه.
قرار نیست وقتی آدم داره درس میخونه بیکار بمونه. خیلی از دانشجو ها همزمان با تحصیل، کار هم میکنن. مهم اینه که در آینده
میتونه خیلی از این کمبود ها جبران بشه! مثل دانشجو های پزشکی. مدت زمان طولانی درس میخونن و خیلی سختی میکشن، اما
آحرش نتیجه خوبی میگیرن. توی اون مدت خیلی راحت میشه به قدری که آدم نیاز داره، پول دراورد...

mahdad

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید ستاری(یا بقولی "شهید هوابرد")

بنظر من اینجور رشته ها کشور هایی که در نوک پیکان علم جهان هستند کاربرد زیادی داره مثلا پسر عموم توی المان داره گداخت هسته ای می خونه (4سال دیرتر چون تحقیقات اونجا واقعا سخته) مثل داییم که اونهم گداخت هسته ای توی افریقای جنوبی خوند :))(اخه فقط پول زیادی داشت ولی مخ درست و حسابی نچ)ولی به هیچ جا نرسید بهترین پستی(کاری) که از 5سال پیش تا حالا داشته کارمند ساده ی بخش(uf6)بوده اونهم به لطف یکی از دوستان قدیمیش ولی همین الان به پسر عموم 2تا دعوتنامه از ایران و دانشگاه شریف داشته با اینه حدودا هنوز2سال تا گرفتن دکتراش مونده.

admin

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
89
پاسخ : سرانجام رشته های محض

به نظر من مشکل اساسی شما اینه که خیلی حساس هستید رو موضوع بازار کار. موفقیت شما در رشته های مختلف (اعم از محض یا مهندسی و ...) بستگی به این داره که شما چطور اون درس رو خونده باشید و چقدر حالیتون باشه. با قدرت ابتکار و خلاقیت، قطعا می تونید به جاهای خوبی برسید.

مثلا بحث فیزیک اقتصاد خیلی مبحث جالبیه. کسی بلد باشه بره تو کارش ، میدونی چقدر پول می تونه دربیاره؟

http://chaay.ghoddusi.com/2006/12/post_583.html
http://www.econophysics.blogspot.com
http://motherofphysics.blogspot.com/2007/02/blog-post.html

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از مدیریت :
به نظر من مشکل اساسی شما اینه که خیلی حساس هستید رو موضوع بازار کار. موفقیت شما در رشته های مختلف (اعم از محض یا مهندسی و ...) بستگی به این داره که شما چطور اون درس رو خونده باشید و چقدر حالیتون باشه. با قدرت ابتکار و خلاقیت، قطعا می تونید به جاهای خوبی برسید.

مثلا بحث فیزیک اقتصاد خیلی مبحث جالبیه. کسی بلد باشه بره تو کارش ، میدونی چقدر پول می تونه دربیاره؟

http://chaay.ghoddusi.com/2006/12/post_583.html
http://www.econophysics.blogspot.com
http://motherofphysics.blogspot.com/2007/02/blog-post.html

موضوع اینه که اعلب فیزیک نمیخونن که پول دربیارن. پول یه موضوع ثانویه است.

narenjak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی

کی میگه فقط میشن معلمو اینا ؟
حتی ریاضی محضشم من می دونم که خیلی تو نفت کاربرد داره
فیزیکم که خیلی بیشتر

می خوای دیگه اصن بترکونی آپلای کن

بالا