• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پندراگن

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر- نرم افزار
اینستاگرام
نام کتاب:پندراگن کتاب اول:تاجر مرگ

نویسنده:D.جی.مک هیل

انتشارات :تندیس نام مترجم:ویدا اسلامیه

خلاصه:بابی پندراگن به ظاهر پسری عادی است.خانه و خانواده و حتی سگ محبوبی به نام مارلی دارد.ولی خصوصیت بسیار ویژه ای نیز دارد او قرار است دنیارا نجات دهد.
این ماجرا تنها به زمینی که میشناسیم ختم نمیشود.بابی کم کم به این درک میرسد که زندگی در این جهان چنان که او تصور میکرده نیست.اما پیش از ان که بتواند از خود مخالفتی نشان دهد به گسترده ی دیگری به نام دندارن کشیده میشود به قلمرویی که ساکنانش موجوداتی عجیبند و فرمانروای مستبد و جادوگری بر ان حکومت میکند و گرفتار انقلاب خطرناکی است.
اگر بابی بخواهد بار دیگر خانوادم اش را ببیند باید نقش نجات بخشی خود را تمام و کمال بپذیرد زیرا چنان که بر او اشکار میشود دندارن تازه اغاز ماجراست..........

سری کتاب‌های «ماجراجویی‌های پندراگن» اثر دی جی مک‌هیل، یک سری ۱۰ جلدی است که تا به حال ۹ جلدِ آن چاپ شده است. این کتاب‌ها به ترتیب عبارت‌اند از:

The Merchant of Death
The Lost City of Faar
The Never War
The Reality Bug
Black Water
The Rivers of Zadaa
The Quillan Games
The Pilgrims of Rayne
Raven Rise

محتوا:
داستان از خط روایی بسیار ساده‌ای دارد؛ مک هیل در واقع به گونه‌ای تکراری و کلیشه‌ای، موضوعی را به نمایش در می‌آورد. موضوع اصلی پسری است که از دنیای عادی (دنیای فعلی خودمان) به دنیایی خارجی و ناآشنا می‌رود تا وظیفه‌ای خطیر را به انجام برساند. شخصیت اصلی داستان تا قبل از آشکار شدن برخی موارد و واقعیت‌ها، زندگی ساده و بی‌دردسری را دنبال می‌‌کند. بازیکن ماهر بسکتبال تیم مدرسه‌اش، شاگردی باهوش در کلاس درس، پسری شوخ‌طبع و محبوب میان هم سن و سال‌هایش و در آخر صاحب سگی است که دوستش دارد و بعد از ظهرها او را به گردش می‌برد. حال او به‌طور ناگهانی متوجه می‌شود کاری را باید انجام دهد که تنها از عهده‌ی او برمی‌آید. و احتمالا سرنوشت افراد زیادی در گرو موفقیت او در راهش است.
ما این‌گونه داستان‌ها را زیاد شنیده و خوانده‌ایم. شاید وجه تفاوت، و از نظر من نقطه‌ی قوت، این است که بابی از آن بچه‌های احمقی نیست که تمام هم‌سن و سال‌هایش دستش بیندازند. یکی از محبوب‌ترین میان دوستانش است و حتی از ضعیفان دفاع می‌کند. مثلا همین دوست صمیمی او که تمام داستان و وقایع نگاری‌اش را در «دندارن» برای او می‌فرستد، شخصیتی دست و پا چلفتی است که تنها دوستش همین بابی است.

یکی دیگر از نقاط قوت این داستان لحن صمیمی و شوخی است که ما در وقایع‌نگاری‌های بابی با آن مواجه هستیم. وقایع‌نگاری‌های بابی مانند داستان دیگری است که در دل داستان اصلی نهفته است و هر چند فصل یک بار خواننده آن‌ها را می‌خواند. این داستان در اصل وجودش الزامی است و به‌گونه‌ای همان داستان اصلی است اما تفاوت‌هایی میان این وقایع‌نگاری (داستان نهفته) و باقی وجود دارد. برای مثال داستان از دید سوم شخص یا راوی بازگو می‌شود؛ در حالی‌که دست‌نوشته‌های بابی از دید اول شخص بیان می‌شوند. یا تفاوت دیگر همان لحن است که ذکر شد. نمونه‌ی دیگری از این نوع داستان‌سرایی را می‌توان در داستان «معبد»[8]، اثر «ماتیو ریلی»[9] مشاهده کرد. در آن‌جا نیز ما با داستانی مواجهیم که در آن قهرمان اصلی در حال خواندن داستانی است، داستانی که در گذشته‌ی دور رخ داده و خواندنش برای پیش‌برد اهداف داستان ضروری است.

درباره‌ی ترجمه:
ترجمه‌ای بسیار خوب و روان از خانم ویدا اسلامیه. نقطه‌ی قوت ترجمه همان قسمت‌های وقایع‌نگاری بابی است که به خوبی همان لحن برای خواننده‌ی ایرانی بازگو شده است. تنها اشکالات همان اشتباهات چاپی هستند که به خاطر چاپ فوری کتاب و رساندن آن به نمایشگاه بوده‌اند. خصوصا اسم روی جلد کتاب که به اشتباه پندارگن درج شده است!

بخشی از کتاب:
امیدوارم تو باشی که این را می‌خوانی مارک.
امیدوارم یک نفر این را بخواند چون تنها چیزی که در حال حاضر موجب می‌شود عقلم به کلی از سرم نپرد، آوردن تمام این‌ها به روی کاغذ است، بلکه روزی که همه‌چیز تمام شد به کمک آن ثابت کنم که خالی بند نیستم.می‌دانی دیروز دو اتفاق پیش آمد که زندگی‌ام را تا ابد تغییر داد.
اولین اتفاق این بود که دیروز کورتنی چتویند را دیدم. بله، همان کورتنی چتویند معروف که موقع فکر کردن لب پایینیش را می‌گزد، با نگاه چشم‌های خاکستری تیره‌اش تا ته دلت نفوذ می‌کند...
از سایت طرفداران فانتزی
---------------------------------
کسی این کتاب تخیلی را خونده ؟
من خودم جلد اولشو خوندم به نظرم کتاب خیلی جالبی بود. :)

Fallen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
پاسخ : پندراگن

فقط همین دو جلدش ترجمه شده؟

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

[8]، اثر «ماتیو ریلی»[9] مشاهده کرد. در آن‌جا نیز ما با داستانی مواجهیم که در آن قهرمان اصلی در حال خواندن داستانی است، داستانی که در گذشته‌ی دور رخ داده و خواندنش برای پیش‌برد اهداف داستان ضروری است.

درباره‌ی ترجمه:
ترجمه‌ای بسیار خوب و روان از خانم ویدا اسلامیه. نقطه‌ی قوت ترجمه همان قسمت‌های وقایع‌نگاری بابی است که به خوبی همان لحن برای خواننده‌ی ایرانی بازگو شده است. تنها اشکالات همان اشتباهات چاپی هستند که به خاطر چاپ فوری کتاب و رساندن آن به نمایشگاه بوده‌اند. خصوصا اسم روی جلد کتاب که به اشتباه پندارگن درج شده است!

بخشی از کتاب:
امیدوارم تو باشی که این را می‌خوانی مارک.
امیدوارم یک نفر این را بخواند چون تنها چیزی که در حال حاضر موجب می‌شود عقلم به کلی از سرم نپرد، آوردن تمام این‌ها به روی کاغذ است، بلکه روزی که همه‌چیز تمام شد به کمک آن ثابت کنم که خالی بند نیستم.می‌دانی دیروز دو اتفاق پیش آمد که زندگی‌ام را تا ابد تغییر داد.
اولین اتفاق این بود که دیروز کورتنی چتویند را دیدم. بله، همان کورتنی چتویند معروف که موقع فکر کردن لب پایینیش را می‌گزد، با نگاه چشم‌های خاکستری تیره‌اش تا ته دلت نفوذ می‌کند...
از سایت طرفداران فانتزی
---------------------------------
کسی این کتاب تخیلی را خونده ؟
من خودم جلد اولشو خوندم به نظرم کتاب خیلی جالبی بود. :)
این ادامه پست اول بود.
به نقل از King Dain II :
فعلا آره ولی تا چند هفته دیگه فک کنم جلد 3 هم بیاد.

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به نقل از King Dain II :

جلد 3 اش امروز اومد توی شهر کتاب نیاوران ، تهران. ینی من امروز دیدم. میگفتن تازه اومده. چاپ شده.

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

http://www.98ia.com/News-file-article-sid-2344.html

اینم لینک دانلود جلد اول این مجموعه

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

کسی این کتابرو خونده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یکم قیمتش بالاست جلدی 7 یا 8 تومان هست :(
من فقط جلد اول را خوندم!

Kinder

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران/جامعه‌شناسی

من دوجلد این کتاب رو بابت هدیه ی تولدم از یکی از فامیلامون گرفتم ...
و به جرئت می تونم بگم مسخره بود !!!!! :D
من واقعاً وقتی می خوندمش خسته می شدم و تنها اشتیاقی که واسش داشتم تموم کردنش بود که رو دستم نمونه !!!!!!!! :D
جلد دومشم 200 صفحه خوندم بعد خسته شدم گذاشتم کنار !!! :D

نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
خوارزمی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر- علوم تصمیم و مهندسی دانش
تلگرام
اینستاگرام

به نام خدا

خب، باز هم از ما پیش دستی کردن، این تاپیک یه مدته می خوام بزنم، حالش نبوده :D
به هر حال، منم فقط جلد یکو خوندم، به ظور کلی می شه گفت بد نبود، با اینکه عالی هم نبود، نویسنده سعی کرده حالت کلیشه ای داستان رو از بین ببره و می شه گفت تا حدودی موفق بوده، در کل می شه گفت کتاب خوبیه و حداقل ارزش یه بار خوندن رو داره :D

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

به نقل از The Lich King :
به نام خدا

خب، باز هم از ما پیش دستی کردن، این تاپیک یه مدته می خوام بزنم، حالش نبوده :D
به هر حال، منم فقط جلد یکو خوندم، به ظور کلی می شه گفت بد نبود، با اینکه عالی هم نبود، نویسنده سعی کرده حالت کلیشه ای داستان رو از بین ببره و می شه گفت تا حدودی موفق بوده، در کل می شه گفت کتاب خوبیه و حداقل ارزش یه بار خوندن رو داره :D
من این تاپیک رو 50 روز پیش زدم ولی یه یک ماهی خاک حورد! :-w :D

نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
خوارزمی
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نام خدا

به نقل از سیاوش :
من این تاپیک رو 50 روز پیش زدم ولی یه یک ماهی خاک حورد! :-w :D
اون یه مدتی که من می گم 51 روزه :))

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام
انتشار جلد سوم پندراگن در ایران

به نقل از ستـاره :
جلد 3 اش امروز اومد توی شهر کتاب نیاوران ، تهران. ینی من امروز دیدم. میگفتن تازه اومده. چاپ شده.
من نمیدونم چرا یه کسی که اطلاعات نداره چرا اطلاعات غلط به مردم میده!!!!!!!!! :-w
______________________________________________________________________________________________________________________________________

ترجمه جلد سوم از مجموعه کتاب فانتزی « پندراگن » با نام « دنیای بدون جنگ » ( The Never War ) توسط کتابسرای تندیس در ایران منتشر و روانه بازار شد . از نکات قابل توجه در این ترجمه تغییر مترجم آن و تأخیر بیش از حد برای ترجمه جلد جدید است .
دو جلد اول از مجموعه « پندراگن » با نام های « تاجر مرگ » و « فار شهر گمشده » توسط خانم « ویدا اسلامیه » ( مترجم معروف سری کتاب هری پاتر در ایران ) ترجمه شده و در انتشارات کتابسرای تندیس به چاپ رسیده بودند اما این بار مترجم این جلد خانم « پروین جلوه نژاد » هستند و خانم « ویدا اسلامیه » به عنوان ویراستار در این جلد فعالیت داشته اند .

200px-DJMacHale_TheNeverWar.jpg

نویسنده سری کتاب های « پندراگن » ، « دی جی مک هیل » این مجموعه را در ده جلد از سال های 2002 تا 2009 نوشت اما متاسفانه سرعت ترجمه ی این سری کتاب در ایران بالا نیست و کتابسرای تندیس ترجمه جلد اول را در سال 1387 و ترجمه جلد دوم را در سال 1388 روانه بازار کرد و امسال نیز تا هم اکنون فقط جلد سوم به چاپ رسیده است .
« دنیای بدون جنگ » ترجمه ی جلد سوم از مجموعه « پندراگن » با تیراژ 2000 جلد و قیمت 6500 تومان هم اکنون در کلیه کتابفروشی های سراسر کشور قابل تهیه است .

منبع طرفداران فانتزی

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

من نمیدونم چرا یه کسی که اطلاعات نداره چرا اطلاعات غلط به مردم میده!!!!!!!!! :-w

من چیزی رو گفتم که دیدم, اون زمان که من رفته بودم ، کتابه رو دیدم! وقتی خودم اون جا بودم و دیدم فک نمیکنم اطلاعات غلط حساب بیاد. (:|

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

به نقل از ستـاره :
من چیزی رو گفتم که دیدم, اون زمان که من رفته بودم ، کتابه رو دیدم! وقتی خودم اون جا بودم و دیدم فک نمیکنم اطلاعات غلط حساب بیاد. (:|

ببین یا شما اشتباه میکنی یا این سایته !!!!!!! :))

به نظرم نفر اولی اشتباه میکنه :D

به هر حال یه اشتباهی اتفاق افتاده :-w

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به نقل از سیاوش :
ببین یا شما اشتباه میکنی یا این سایته !!!!!!! :))

به نظرم نفر اولی اشتباه میکنه :D

به هر حال یه اشتباهی اتفاق افتاده :-w

من نمیدونم کی اشتباه میکنه؛ علاقه ای هم به طول دادن این بحث ندارم! (:|
توی شهرکتاب، 3 جلد پندارگن کنار هم بود، به ترتیب 1 - 2 - 3 ! پرسیدم جلد 3 کی اومده، گفتن چاپ اوله، جدیده!
دیگه غیر از این نمیدونم!
والسلام!

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
خوارزمی
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نام خدا

بله، همانطور که دامبلدور هم اشاره کرده بود، بزرگان هم اشتباه می کنند، بنابراین آمدم :D تا اشتباه خودم رو تصحیح کنم :D
به شخصه جلدهای دو و سه رو مطالعه کردم و پی بردم این مجموعه از آنچه می پنداشتم بسی خفن تر است، بنابراین هم اکنون می توانم بگویم مجموعه ای بس زیبا و خواندنیست که به دوستان توصیه می کنم حتما آن را مطالعه کنند، چون از نظر شخص من کتاب دو و سه پیشرفت خیلی خوبی داشتند :D

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

به نقل از The Lich King :
به نام خدا

بله، همانطور که دامبلدور هم اشاره کرده بود، بزرگان هم اشتباه می کنند، بنابراین آمدم :D تا اشتباه خودم رو تصحیح کنم :D
به شخصه جلدهای دو و سه رو مطالعه کردم و پی بردم این مجموعه از آنچه می پنداشتم بسی خفن تر است، بنابراین هم اکنون می توانم بگویم مجموعه ای بس زیبا و خواندنیست که به دوستان توصیه می کنم حتما آن را مطالعه کنند، چون از نظر شخص من کتاب دو و سه پیشرفت خیلی خوبی داشتند :D
دامبلدور اشاره کرد بزرگان از کی تاحالا شما بزرگ شدی؟ :D

نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
خوارزمی
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نام خدا

به نقل از سیاوش :
دامبلدور اشاره کرد بزرگان از کی تاحالا شما بزرگ شدی؟ :D
عمو جان اون زمانی که تو داشتی پستونک مک می زدی، ما بزرگ بودیم، الان که دیگه از وقت پستونک تو هم گذشته(احتمالا :D )
حالا تو اگه می تونی تا آخر جلد 3 ش بخون، خوشت می یاد(البت اگه خیلی سخت نیست :D )

giti

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
در حال خوندن فعلا :) !!!!

1. این که کتاب چهارمش هم توی نمایشگاه کتاب اومد.
با ترجمه ی ویدا اسلامیه.
به نام ویروس واقعیت.

بعدش هم این که من هر 4 جلدش رو خوندم و عاشقشم. خیلی عالیه.

تازشم باید بگم تازه از جلد چهارش داستان شروع می شه. :D

نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
خوارزمی
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نام خدا

گفتم یه چن تا از این مجموعه ها رو بیارم بالا بلکه اگه کسی خونده نظرش رو بگه! بنابراین آپ! :-"

بالا