ضرورت وجود دموكراسي در سايت

آيا با تشكيل احزاب موافقيد؟

• بله

رای‌ها: 35 50.7%
  • خير

رای‌ها: 34 49.3%

• رای‌دهندگان
    69
  • شروع کننده موضوع

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی
پاسخ : ضرورت وجود دموكراسي در سايت

از همه دوستاني كه اهل نقدن خواهش ميكنم بيان بگن چرا مخالفن
اگه سؤالي هم دارن دونه به دونه تك به تك بپرسن تا جوابشونو بدم

Fallen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

این احذ اب چه فرقی با شوراها دارن؟

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

مشكلات اين طرح رو TnT و بقيه ي دوستان گفتن كه هنوز جواب قانع كننده و كاملي نداشتين. اگه خيلي مايلين، اول طرح رو كامل كنين و نقايصش رو برطرف كنين و بعد با دست پر بياين و ازش دفاع كنين!

نكته ي بعد اين كه شورا ها هم همين كارهايي رو كه تا الان فهميدم مد نظرتون هست رو مي تونن انجام بدن. ميگين فعاليت بيشتر كاربرا با تشكيل احزاب بيشتر ميشه، ولي فعاليتي كه در اين راستا باشه، به چه دردي مي خوره جز اين كه هر روز يه درگيري جديد پيش بياد؟!
اصلاً بهتره اول "فعاليت" رو مشخص كنين كه چي هست در نظرتون و بعد بگين با تشكيل احزاب بيشتر ميشه! اگه صرف پست دادن منظورتونه، بله حق كاملاً با شماست...!

در مورد اين كه ميگين اين جا همه چي زير نظر مديران كله، بايد عرض كنم كه بله، به نوعي هست و بايد هم باشه! اينجا كاربران ميان و مدتي خوش مي گذرونن و مي رن. ولي اين همه وقت گذاشتن و هزينه و مسئوليت و دردسرش واسه ماست...
اينجا يه كشور نيست كه همه بخوان در موردش ادعاي مالكيت داشته باشن و هر چي بشه حق راي بخوان! همين حكومت الان رو در نظر بگير: نمايندگان مجلس رو مردم انتخاب مي كنن، اون ها قبلش بايد تاييد بشن. رئيس جمهور رو مردم و حكم تنفيذش دست رهبره. رهبر رو مجلس خبرگان، خبرگان هم مردم، ولي باز تاييدش با رهبره! جمهوري هم هست... هر كشور ديگه اي هم برين همينه به نوعي...
پس از جايي كه توسط يه عده ي خاص تاسيس شده، نبايد انتظار داشت كه دموكراسي كامل توش برقرار بشه!

اون مديران انجمني رو هم كه گفتين با التماس نگه شون داشتين، ممنون مي شم معرفيشون كنين. فقط اميدوارم مثل آقايون مهران محمودي و رشيد شاملي نباشن!!!

• شروع کننده موضوع

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از King Dain II :
این احذ اب چه فرقی با شوراها دارن؟
شورا ها رو مديرا و كسايي كه خود مديرا انتخاب كردن مشخص ميكنن ساير كاربرا هم توش دخالتي ندارن
ولي احزاب شرايطي رو ايجاد ميكنه كه كاربراي تازه عضو شده هم ميتونن توي تعيين اعضاي انجمن ( غير از مديراي كل كه ارادت داريم خدمتشون و ناظم هاي دائم ) نقش داشته باشن
يعني با وجود احزاب و شرايطي كه براي سايت فراهم ميشه فعاليت كاربرا بيشتر ميشه و سايت هم رو به پيشرفت ميشه
دقيقا الان سايت اينطوريه كه شاه اومده مجلسو انتخاب كرده در حالي كه مجلس بايد توسط مردم انتخاب بشه

• شروع کننده موضوع

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از ندا مکرم :
مشكلات اين طرح رو TnT و بقيه ي دوستان گفتن كه هنوز جواب قانع كننده و كاملي نداشتين. اگه خيلي مايلين، اول طرح رو كامل كنين و نقايصش رو برطرف كنين و بعد با دست پر بياين و ازش دفاع كنين!

نكته ي بعد اين كه شورا ها هم همين كارهايي رو كه تا الان فهميدم مد نظرتون هست رو مي تونن انجام بدن. ميگين فعاليت بيشتر كاربرا با تشكيل احزاب بيشتر ميشه، ولي فعاليتي كه در اين راستا باشه، به چه دردي مي خوره جز اين كه هر روز يه درگيري جديد پيش بياد؟!
اصلاً بهتره اول "فعاليت" رو مشخص كنين كه چي هست در نظرتون و بعد بگين با تشكيل احزاب بيشتر ميشه! اگه صرف پست دادن منظورتونه، بله حق كاملاً با شماست...!

در مورد اين كه ميگين اين جا همه چي زير نظر مديران كله، بايد عرض كنم كه بله، به نوعي هست و بايد هم باشه! اينجا كاربران ميان و مدتي خوش مي گذرونن و مي رن. ولي اين همه وقت گذاشتن و هزينه و مسئوليت و دردسرش واسه ماست...
اينجا يه كشور نيست كه همه بخوان در موردش ادعاي مالكيت داشته باشن و هر چي بشه حق راي بخوان! همين حكومت الان رو در نظر بگير: نمايندگان مجلس رو مردم انتخاب مي كنن، اون ها قبلش بايد تاييد بشن. رئيس جمهور رو مردم و حكم تنفيذش دست رهبره. رهبر رو مجلس خبرگان، خبرگان هم مردم، ولي باز تاييدش با رهبره! جمهوري هم هست... هر كشور ديگه اي هم برين همينه به نوعي...
پس از جايي كه توسط يه عده ي خاص تاسيس شده، نبايد انتظار داشت كه دموكراسي كامل توش برقرار بشه!

اون مديران انجمني رو هم كه گفتين با التماس نگه شون داشتين، ممنون مي شم معرفيشون كنين. فقط اميدوارم مثل آقايون مهران محمودي و رشيد شاملي نباشن!!!

متشكرم از شما كه مثل خانوم ثابتي گفتيد به من ربطي نداره.........
آخه من هنوز سؤالي از tnt نديدم كه بي جواب مونده باشه ميشه شما سؤالاشو نقل قول كنين ؟
اگه قراره با دادن هزينه هاي سايت كه از سالي 100000 تومن فراتر نميره سر ما منت بذارين بگين هزينش چقدر ميشه خودم ميدم تا اين بهانتون رفع بشه
تو همين حكومت الان مردم ميان نماينده ي شهرشون براي مجلسو انتخاب ميكنن از بين كسايي كه حكومت (در اينجا مديران كل ) تعيين كردن
اگه شما شهرو به منزله حزب بگيريد و اعضاي حزب مردم همون شهر باشن
مردم ميان به تعداد نماينده اي كه حكومت در اختيارشون گذاشته (منظورم همون حق رايه ) نماينده انتخاب ميكنن كه اين به اعضاي همون شهر بستگي داره نه ساير شهر ها
ولي هيچ تداخلي با كارهاي مديراي كل نداره اگه داره بگين چه تداخلي ؟
اين كار خيلي به افزايش رقابت كمك ميكنه اما در صورتي كه احزاب بيش از 2 تا باشن چون اگه 2 تا باشن ممكنه درگيري ايجاد بشه

شما مشكلات اين طرحو يكي يكي بگو منم با كمال ميل جواب ميدم

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

به نقل از فاطمـــــــــه :
من ارائه دهنده ی این طرح نیستم که پاسخگو باشم.
فقط میگم یا بحث نکنید یا دوستانه بحث کنید همین

من لحنم دوستانه نیست؟ از قیافم پیداس.. :D

من توهینی که اصلا نکردم. شاید کمی شوخی و کنایه تو بحثام بود که خب اشکالی نداره که. من با هرکسی که صمیمی ام شوخی هم میکنم. مثلا میشه گفت که با انیاکم صمیمی ام.

من فقط کمی جدی صحبت کردم. وقتی که جدی انتقاد میشه خب جدی هم جواب داده میشه.

به نقل از Dr.Eniac :
متشكرم از شما كه مثل خانوم ثابتي گفتيد به من ربطي نداره.........
آخه من هنوز سؤالي از tnt نديدم كه بي جواب مونده باشه ميشه شما سؤالاشو نقل قول كنين ؟
اگه قراره با دادن هزينه هاي سايت كه از سالي 100000 تومن فراتر نميره سر ما منت بذارين بگين هزينش چقدر ميشه خودم ميدم تا اين بهانتون رفع بشه

شما که اینقدر دست به جیب هستی نمی خواد پول اینجا رو بدی. 35 تومن یه 2 گیگ هاست و 10 تومن یه دامین و 55 تومنم شیرینی بچه ها، برو بده و یه فروم بزن و تمام این مدیرانی که شما نگهشون داشتی رو ببر همونجا و در اونجا یک دموکراسی کامل ایجاد کن. چرا نمیکنی این کاررو؟
تازه میتونی شما تعریف فروم رو هم کلا عوض کنی. قدیما فروم یه جایی بود که یه عده محدودی مثلا هفت- هشت-ده نفر میومدن یه جایی رو با هدف خاصی ایجاد میکردن که دهها هزار نفر بیان و از این فضا برای بحث و گفتمان استفاده کنن.

الان می تونیم بگیم که فروم یه جایی هست که حدود دهها هزار نفر مدیریتش میکنن و اصلا اساس ایجاد فروم اینه که یه عده جمع بشن مدیریت کنن کلا. یه عده قلیل در حد ده نفری هم کاربر معمولین. فعالیت خاصی هم در فروم مد نظر نیست غیر مدیریت.

سمپادیا اگر الان 5000 تا کاربر داره که شما راحت میشی یه شبه در موردش تصمیم میگیری، این 5000 تا کاربر رو با زحمات و هزینه ها و وقت گذاشتن های چه کسانی به دست آورده؟

من اصلا یک پیشنهادی برای شما دارم.

این طرح شما که احتمال خیلی زیاد اینجا باهاش از بالا موافقت نمیکنن. ولی میتونی این رو توسعه بدی ببری و مثلا به چندتا بانک خصوصی مثل پارسیان و پاسارگاد ارائه کنی. من یه کمشو توضیح میدم. ببین یک بانک غیر از سپرده های سپرده گذاراش چیه؟ اینجا بدون کاربر لااقل پول داره ولی بانک بدون سپرده گذارهاش پولم نداره. اصلا هیچی نیست. بنابراین سپرده گذاران بانک مثلا پاسارگاد حق دارن خب. چرا باید کسی که روز اول امتیاز این بانکو گرفته رئیسش باشه یا انتخاب همه افراد به نوعی به اون مربوط بشه؟ اصلا ببینم چرا نباید سپرده گذاران بانک بیان احزاب تشکیل بدن و روسا و کارمندان و افراد و برنامه ها خودشون انتخاب کنن. مگه غیراز اینه که یه بانک بدون سپرده گذار هیچی نیست؟
این بانکا کلا دیکتاتورین. باید دموکراسی بشن. باید احزاب سپرده گذاران توی بانکها تشکیل بشه و با رای اونها کار پیش بره. اینطوری یه رقابت خیلی خوب هم در بین سپرده گذاران ایجاد میشه اونها هم فعال تر میشن.

بعد خب ممکنه که قبول نکنن بگن ما امتیازشو داریم. اون موقع میتونی بگی کلا بانک و امتیازشو اینا چند؟ همشو یه جا میدم پاسارگادو حزبی کنید. تو ارائه کن حتما قبول می کنند.

من فکر می کنم که با این مثال تونسته باشم به طور کامل بگم که چرا این طرح و مخصوصا طرز بیانش چرا اساسا ایراد داره.

• شروع کننده موضوع

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

ايزو جان خودتو صميمي نگير چون زياد باهم صميمي نبوديم
شما بازم حرف از پول ميزني كه منتيه به سر كاربراي اينجا
شما خودت ميگي كه سايت سالانه 45 ديگه حد اكثر 100 تومن بيشتر هزينه نداره اونوقت ميگي چون فلاني و فلاني دارن هزينه ميدن حق دارن هر كار بخوان بكنن ؟
اونا نظراشون محترمه و همونطور كه گفتم تصميمات اساسي رو اونا ميگيرن
من اومدم يه طرح پيشنهاد دادم گفتم تو چند خط بگين مشكلش چيه يا اگه جاييش نا مفهومه اون قسمتو مشخص كنين تا براتون توضيح بدم
اونوقت شما فقط يه كلي گويي ميكني و نه سؤالي داري نه معلومه علت مخالفتت چيه .....
جون من اگه مشكلي هست تو 2 خط بگو بدون اين مثالاي قشنگت

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

به نقل از Dr.Eniac :
ايزو جان خودتو صميمي نگير چون زياد باهم صميمي نبوديم
شما بازم حرف از پول ميزني كه منتيه به سر كاربراي اينجا
شما خودت ميگي كه سايت سالانه 45 ديگه حد اكثر 100 تومن بيشتر هزينه نداره اونوقت ميگي چون فلاني و فلاني دارن هزينه ميدن حق دارن هر كار بخوان بكنن ؟
اونا نظراشون محترمه و همونطور كه گفتم تصميمات اساسي رو اونا ميگيرن
من اومدم يه طرح پيشنهاد دادم گفتم تو چند خط بگين مشكلش چيه يا اگه جاييش نا مفهومه اون قسمتو مشخص كنين تا براتون توضيح بدم
اونوقت شما فقط يه كلي گويي ميكني و نه سؤالي داري نه معلومه علت مخالفتت چيه .....
جون من اگه مشكلي هست تو 2 خط بگو بدون اين مثالاي قشنگت

شما چرا بحث پول رو وسط میاری. اتفاقا من که گفتم پول هیچی نیست. میخوای من تو یه ماه 10 اس ام اف برات نصب کنم هزینشم بیشتر از 100 تومن نمیشه. گفتم که پول همه ی امتیاز اینجا نیست. امتیاز اینجا سابقشه. شما 4 ماهه اینجا عضو شدی از روز اول اینجا رو مثل الان دیدی. بیش از 40000 تا کاربرو روزی 1000 تا ارسال. ولی دو سال و نیم پیش چی؟ اینجا همین بوده؟ من به شما گفتم که اگر امتیاز اینجا فقط پولشه شما برو یه فروم بزن با پولت. چرا نمیکنی این کار رو؟ چون امتیاز اینجا سابقشه و جوشه. نه پولش. زحمتی که تو این دو و نیم سال برای اینجا کشیده شده و این فروم به اینجا رسیده امتیازشه.

من چند بار سوال کردم ولی شما نمیخوای سوال من رو ببینی. وقتی که جواب نمیدی موضوع سوالت رو محدود میکنی و میگی در مورد دموکراسی در فروم چه سوالی هست. شما میگی که مشکل این طرح چیه و من از شما می پرسم ضرورت این طرح چیه؟ و شما باید بتونی ضرورتش رو با مثال فروم های بزرگ دیگه بگی. نه چیزی که در ذهن شماست. چه توضیحی دارید در مورد اینکه اینجا دیکتاتوریه در حالیکه در تمام فروم های همین وضع وجود داره. نمیشه که هر جایی که یه عده ای مدیریت می کنن و احیانا شما مدیریت نمیکنید دیکتاتوری خطاب بشه. اگر این تعریف شماست همه ی فروم های بزرگ و خیلی از جاهای دیگه مثل تمام بانک ها و موسسات و... دیکتاتوری اند. و خب سمپادیا هم میخواد مثل فروم های بزرگ بشه. پس مثل اونها مدیریت میکنه.

• شروع کننده موضوع

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

ايزو جان قبلا بهت گفتم اگه اينجا هم دموكراسي به وجود بياد من نميتونم مدير حزب بشم چون الان ديگه ستاره دارم پس اين ماله من نيست

ضرورت اين طرح شركت همه اعضا تو انتخاب مديراي انجمن و تصميمات كوچيك ديگست نه محدود كردن مديرا
الان يه كاربر تازه عضو شده هيچ نقشي تو انتخاب مدير انجمن مورد علاقش نداره به نظر شما داره ؟
اصلا يك كاربر با سابقه هم نداره.

چرا هيچوقت اولين نباشيم ؟
چرا ميخواين تقليد كنين ؟ مگه همون بالا به من گير ندادن كه تشكيل احزاب تقليده ؟
ضرورت ديگه اين طرح اينمه كه كاربرا رو فعالتر ميكنه و هركسي براي بالاتر رفتن رتبه حزبش فعاليتشو بيشتر ميكنه
تازه اگه مديرا براي كم اسپم ترين حزب امكان ويژه اي مثلا يك حق راي اضافه در نظر بگيرن اعضاي همه احزاب سعي ميكنن ديگه اسپم ندن
اينطوري ميشه كلي فرهنگ سازي كرد
فكر كنم جوابتونو گرفتين نه ؟

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر- نرم افزار
اینستاگرام

به نقل از ندا مکرم :

خانوم مکرم شما که حکومت ایران را مثال می زنید خوب خوده این حکومت هم منتقدان بسیاری داره که چرا همش به یک نفر ختم میشه!
پس سایت شما هم یه سری انتقاد بهش میشه که یا براش ارزش قایل میشید یا مثل خوده حکومت ایران میگید ماله خودمونه و زورگویی

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

من نمی دونم که چطور باید گفت که یک فروم یک حکومت نیست. آخه بابا کدوم فرومی با این نوع اداره، دیکتاتور خونده میشه؟ تمام فرومها همینطور و حتی از اینجا بسته تر هستند و دیکتاتوری نمیگن بهشون.

• شروع کننده موضوع

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از Sir ISO9018 :
من نمی دونم که چطور باید گفت که یک فروم یک حکومت نیست. آخه بابا کدوم فرومی با این نوع اداره، دیکتاتور خونده میشه؟ تمام فرومها همینطور و حتی از اینجا بسته تر هستند و دیکتاتوری نمیگن بهشون.
ايزو جان باز اومدي كه نسازي
من جواب حرف تو رو دادم لطف كن روي اون بحث كن
من مزاياشو گفتم ضرورت ايجاد شدنشو هم گفتم
شما بگو كجاش ايراد داره تا بحثمون مفيد بشه
به نقل از Dr.Eniac :
ايزو جان قبلا بهت گفتم اگه اينجا هم دموكراسي به وجود بياد من نميتونم مدير حزب بشم چون الان ديگه ستاره دارم پس اين ماله من نيست

ضرورت اين طرح شركت همه اعضا تو انتخاب مديراي انجمن و تصميمات كوچيك ديگست نه محدود كردن مديرا
الان يه كاربر تازه عضو شده هيچ نقشي تو انتخاب مدير انجمن مورد علاقش نداره به نظر شما داره ؟

ضرورت ديگه اين طرح اينمه كه كاربرا رو فعالتر ميكنه و هركسي براي بالاتر رفتن رتبه حزبش فعاليتشو بيشتر ميكنه
تازه اگه مديرا براي كم اسپم ترين حزب امكان ويژه اي مثلا يك حق راي اضافه در نظر بگيرن اعضاي همه احزاب سعي ميكنن ديگه اسپم ندن

parasto jooon

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
دانشگاه
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

ببین در این که هیچ کدوم از آدمایی که از وضعیت این جا ناراضی بودن و رفتن یه فروم دیگه زدن موفق نبودن شکی نیست...من شخصا همیشه سمپادیا رو ترجیح دادم با این که محدودیت اینجا بیشتر از بقیست .....پس در این که سمپادیا با همه ی فروم هایی که بچه ها برای سمپاد زدن متفاوته هیچ شکی نیست.....اما دلیلی نداره نتونه بهتر از این باشه...دلیلی نداره رویش مثه بقیه فروم ها باشه.....اگر وقتی یه تاپیک زده میشه یه نفر از مدیرا حتی ناظما بره منطقی بقیه رو متقاعد کنه چی میشه؟؟همین قضیه راه اندازی صندلی داغ....من موافقشم ...اگر یه بار یه نفر میومد به من میگفت دلیل منطقی این که این انجمن دوباره راه اندازی نمیشه چیه باور کن من یکی عقب میکشیدم اما یه نفر نخواست منو متقاعد نکرد فقط یکی اومد گفت نمیشه یکی دیگه هم تاییدش کرد.....بدون این که به من بگن عزیز من به این دلایل و به خاطر این مشکلات که به وجود میاد این انجمن راه اندازی نمیشه......من نمی گم بیاین رای گیری بذارین که کی مدیر فلان جا باشه من میگم یه ذره توجه کنن به این که ما چی میخوایم.....مشکل ما اینه که هرکی جاش یه جاییه که میتونه بقیه رو کنترل کنه فقط کاریو که می خواد انجام میده بدون این که به خواسته های بقیه توجه کنه...
یه چیز دیگه این موضوعی که میگی تو فروم های دیه هم این اتفاق میافته منو یاد یه چیزی میندازه چند وقت پیش hesamfear فکر کنم یه تاپیک زده بود در مورد یه تحقیق که روی میمونا صورت گرفته که یه تعداد موز گذاشتن بالای نردبون هر وقت یه میمون میرفته تا موزا رو برداره رو بقیه آب سرد می ریختن بعذ یه مدت میمونا اون میمونیو که میرفته بالای نردبون می زدن بعد به جای این میمونا یکی یکی میمونای جدید اضافه شدن که با این که هیچ وقت آب سردی روشون ریخته نشده بوده میمونیو که میرفته بالای نردبون کتک می زدن .......چون این اتفاقی بوده که دور و برشون میافتاده و بدون این که بدونن چرا داشتن انجامش می دادن....دلیلی نداره چون تو فروم های بزرگ دیگه این اتفاق میفته تو سمپادیا هم این اتفاق بیافته( قصد توهین نداشتم ناخود آگاه یاد این موضوع افتادم.....)

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر- نرم افزار
اینستاگرام

به نقل از Sir ISO9018 :
منم میدونم حکومت نیست!ولی خانوم مکرم مثال زدن من جواب دادم.
البته فرومی با آزادی بیشترم هست اینم یادت نره (همیشه بد را در نظر نگیر)!

• شروع کننده موضوع

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

منم هميشه سمپاديا رو دوست داشتم و دارم
از محيطش هم خوشم مياد نميدونم چرا ولي دوسش دارم
ميخوام بهتر از اين بشه و پيشرفت كنه چون ميخوام بمونم
دليل نداره بهتر ازين نشه پس همه بايد كمك كنيم

چه كسي ميخواهد منو تو ما نشويم ؟
خانه اش ويران باد

از همه مديرا خواهش ميكنم بيان جواب بدن كه مشكل اين طرح چيه
اگه مشخص شد باعث پسرفت سمپاديا ميشه من ميگم غلط كردم
هدف من فقط پيشرفت سمپادياست

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

نظر من به شخصه !
با اینکه با دکتر هم راجبشون قبلا حرف زدم !
حزب اسمش خیلی خوبه و همه تا میشنون فکر میکنن یعنی آزادی یعنی نشاط سیاسی و اینجور چیزا !
اما خب اول از همه اینکه این حزب ها تو محیط مجازی میخوان چه فعالیت مفیدی انجام بدن به واقع ؟!
اعضای حزب فلان به جز اینکه تعدادی شون برای تصمیم گیری های سایت انتخاب میشن بقیه شون قراره چه جور فعالیت حزبی انجام بدن ؟!
اصولا این حذب توی دنیای مجازی رو من کلا باهاش مشکل دارم ! چون تقریبا کلی حذب تشکیل میشه که در مجموع همشون حذب بادن !! :D

مورد بعدی اینکه این سیستمی که شما میگی یه مست آدم رو مدیران کل و ناظمین انتخاب میکنن و بعد اونا میان شورا رو انتخاب میکنن بایستی بگم خیلی وارد شدن درونش راحت هست !
اگه طرف مورد خاصی نداشته باشه در کل ! خیلی راحت میتونه مدیر انجمن بشه و بعدش هم عضو شورا بشه اگه رای آورد !
تقریبا میشه گفت مدیران و ناظمین وقتی برای انجمنی فقط یه نفر داوطلب هست اگه اون فرد مشکل خاصی نداشته باشه بی درنگ مدیر میکردن در گذشته که مدیر گزینی دست ما بود ! اگرم چند نفر بودن خب اونی که فعالیتش بیشتر بوده و صلاحیت بیشتری داشته رو انتخاب میکنن !
نفوذ کردن به جمع مدیران انجمن خیلی راحت هست ! به خصوص برای انجمن های علمی ! ما الان برای ریاضی آدم نداریم داوطلبش باشه اونقدری ! برای فیزیک اونقدری کسی نیست ! اینا هرکدوم اون همه انجمن دارن و ما هم منتظریم کسی بیاد و بخواد مدیرتشون کنه !

اما خب در مقابل ! رئیس حزب رو بایستی مدیران و ناظمین اجازه بدن بهش که حزبش رو تشکیل بده ! هرکسی رو بهش اجازه نمیدیم حزب بزنه ! ( اینا رو خود دکتر بهم گفت ! ) پس اصولا هرکسی نمیتونه رئیس حزب باشه و حزبی تشکیل بده !
پس اصولا بازم شد همون سیستم بسته ی مدیریتی و اینکه ما تعیین میکنیم کیا حزب داشته باشن و این حرفا ! پس بازم اون چرخش که میدران کسایی رو انتخاب میکنن و اون افراد شورا رو و ... این جا هم هست دیگه !

من نظرم اینه اگه به نظرتون این شورا ها رو ما انتخاب کردیم و این حرفا ! یه راه بهتر برای انتخابات شورا ها پیشنهاد بدین ! ما کلی بررسی کردیم و تقریبا بازم بهترین روش همینه !

من پست های دیگران رو زیاد نخوندم ! با عرض شرمندگی ! این روز ها کمی درگیرم ! اما خب اون مواردی که به ذهنم رسید رو گفتم !

در کل من زیاد موافق نیستم ! چون هرچه قدر هم بگیم این مشکلات رو رفعش کنیم ! حس میکنم چند دسته گی ها و این حزب بندی ها کمی بین بچه ها اختلاف و تفرقه ایجاد میکنه و نتایجش اونقدری که روی کاغذ زیبا دیده میشه نباشه !

• شروع کننده موضوع

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

از نيما خيلي خيلي ممنونم
سؤالايي كه من از متنت در اوردم اين بود
تشكيل احزاب يه سري قانون داره كه مدير مربوطه بايد بياد قانونا رو رديف بنويسه هركي اون ويژگي ها رو داشته باشه ميتونه حزب تشكيل بده مثلا مثله من ستاره دار نباشه و ...
پس اينا نميتونه از قوانين خشكي طبعيت كنه
هر گونه انتخابات توي سايت اگه اون ساختار حزبي وجود نداشته باشه با مشكل مواجه ميشه پس ميشه همون شورايي رو كه ميگي با احزاب انتخاب كرد
چند دستگي ايجاد نميشه نيما جان اينو كه بهت گقفتم
وقتي 3 يا 4 تا حزب باشن هر كدوم تلاششونو بيشتر ميكنن تا از حزب ديگه پيشي بگيرن از طرفي به راحتي ميشه با اسپمها مقابله كرد با اين روش
كلا من ايرادي نميبينم توش
فكر كنم چندتا از سؤالاتون بي جواب موند اونم به اين دليل بود كه توي متن نوشته بودي
اگه لطف كني مشكلا و سؤالاشو ليست كني بهتر ميتونم جواب بدم

fida

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 مشهد
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی مشهد

من اینو به عنوان پاورقی عرض کنم.
نیازی نیست دموکراسی 100% تو یه جامعه حاکم باشه!
گاهی لازمه دیکتاتوری در یک اجتماع برقرار باشه.
میدونید چرا؟ چون که خیلی وقتا اعضای اون جامعه صلاح خودشونو نمیدونن! یعنی به نفع خودشونه که یه سری آدم که وارد تر و ماهر تر هستن در یه سری زمینه هایی واسشون تا حدودی تصمیم بگیرن.
چون بالاخره اونا یه چیزایی میدونن که ما نمیدونیم! یه تجربه هایی دارن که ما نداریم!
به نظر من این خواسته ی بی جایی هست که مردم یک اجتماع در تمام اموز اون اجتماع دخالت داشته باشن!

(من خودم نمیدونم نظرم چیه! :D البته فکر دکتر فکر بدی نیست اما الان که فکر میکنم میبینم زیاده خواهی هست یه کم !!! :D)

• شروع کننده موضوع

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از فاطمـــــــــه :
من اینو به عنوان پاورقی عزض کنم.
نیازی نیست دموکراسی 100% تو یه جامعه حاکم باشه!
گاهی لازمه دیکتاتوری در یک اجتماع برقرار باشه.
میدونید چرا؟ چون که خیلی وقتا اعضای اون جامعه صلاح خودشونو نمیدونن! یعنی به نفع خودشونه که یه سری آدم که وارد تر و ماهر تر هستن در یه سری زمینه هایی واسشون تا حدودی تصمیم بگیرن.
چون بالاخره اونا یه چیزایی میدونن که ما نمیدونیم! یه تجربه هایی دارن که ما نداریم!
به نظر من این خواسته ی بی جایی هست که مردم یک اجتماع در تمام اموز اون اجتماع دخالت داشته باشن!

(من خودم نمیدونم نظزم چیه! :D البته فکر دکتر فکر بدی نیست اما الان که فکر میکنم میبینم زیاده خواهی هست یه کم !!! :D)
هيشكي دموكراسي صد در صد نميخواد
مديرا بايد كارشونو بكنن
كسي كه اختياراتشونو سلب نكرد و نميتونه اين كارو بكنه
انتخاب اعضاي انجمنا توسط كاربرا فكر كنم كمترين كار ممكن باشه و نه دموكراسي 100 در 100
هنوزم ميگم اگه كسي بهم ثابت كنه اين كار به ضرر سمپادياست من همين الان از همه دوستان معzرت ميخوام و ميگم اشتباه كردم
اما اين همش فايدست

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

به نقل از Dr.Eniac :

نه خیر بنده جواب نگرفتم. کاربری که تازه عضو شده و هیچ اطلاعات خاصی در مورد انجمن ها و کاربران دیگه و تخصص هاشون نمیدونه چرا باید در مدیریت انجمن ها نقش داشته باشه؟ بالاخره باید یه عده ای ای نظر بدن که دو ماه سه ماه عضو باشه توی انجمنی که نظر میدن فعالیت داشته باشند.

ثانیا مسئولیت اینجا باکیه؟ یعنی اگر فردا به مباحثی در این انجمن پیش بیاد و مشکل ایجاد کنه برای فروم اولین نفراتی که سراغشون میرن چه کسانی هستند؟ شما؟ یا مدیریت و صاحب امتیاز فروم؟

اگر با این طرح فروم ما تبدیل به اسپم دونی بشه و همه فروم بشه رقابت حزبی نهایتا چه کسانی ضرر میکنند؟ شما؟ شما که این نشد میری یکی دیگه. ولی اون صاحب امتیاز فرومه که باید بمونه با فرومش.

ما اینجا داریم می کشیم خودمون رو که یک نفرم به انجمن های علمی فروم نگاه کنه اون وقت شما میخوای همرو ببری تو حزب که کلا بیان تو مباحث مدیریتی فروم؟

میخوای لوگو رو بیاریم پایین بنویسیم کلا یک جمع سمپادی هستیم دور همیم میخوایم مدیریت کنیم؟ :D

اونوقت نهایتا کی مسئولیت سازماندهی این موضوع رو به عهده میگیره؟ شما؟ یا بازم مدیریت فروم؟ و اونوقت شما فکر میکنی که همه چیز به همین راحتی پیش میره؟ اونجا توی شوراها طرح های کوچک و ساده گاهی یکی دوهفته روی زمین میمونه. من اطمینان دارم که این طرح اگر از همین فردا کارش شروع بشه شاید تا چندین ماه دیگه یه چیزی بشه.

شما اجازه نمیدید که. توی شورا داره بررسی و طراحی میشه که در برخی موارد و انجمن ها بعضی از مدیران با رای مستقیم کاربران انتخاب بشن. برای همین طرح ساده فکر کنم ما بیش از دو هفتست که داریم بحث میکنیم. هنوزم همه کاراش انجام نشده.

و اما کلام آخر. این کلام آخر به این معنا نیست که مسائل بالا حل شده. کلی میگم که من زیاد با اصل موضوع و پیشنهاد مشکلی ندارم. مشکل من با جو سازی های پشتشه. اگر این آقا همون اول موضوع میومد میگفت که دوستان بنده همچین طرحی رو پیشنهاد میکنم و شما هم نظر بدین. همین بحث های مفیدش انجام میشد ولی اینهمه دعوا اتفاق نمی افتاد. چه معنا داره که وقتی یه کاربری میخواد یه پیشنهادی رو مطرح کنه اول از همه میاد کل سیستم موجود رو میشوره میذاره کنار بعد پیشنهاد میده؟

بالا