• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خالد حسینی نویسنده افغان

سیما

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان
دانشگاه
ایشالا که شهید بهشتی :)
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ : بادبادک باز

منم خوندمش واقعا کتاب قشنگیه .من که تقریبا یه صب تا شب مونم تو اتاقم و خوندمش. فقط واسه نهار و شام واین جور چیزا میرفتم بیرون واقعا میتونم بگم ارزش چند بار خوندنو داره . من آخراش تقریبا داشت گریم میگرفت .

yasna

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
مدال المپیاد
زیست
رشته دانشگاه
پزشکی یا شایدم ژنتیک یا شایدم ......

به نقل از سیما :
منم خوندمش واقعا کتاب قشنگیه .من که تقریبا یه صب تا شب مونم تو اتاقم و خوندمش. فقط واسه نهار و شام واین جور چیزا میرفتم بیرون واقعا میتونم بگم ارزش چند بار خوندنو داره . من آخراش تقریبا داشت گریم میگرفت .

من رسما گریه کردم! فوق العاده است! کاملا بعد از خوندن این کتاب یه دید دیگه پیدا می کنی!

به نقل از parasto jooon :
آره به نظر منم توصیفش از دزدی یکی از فوق العاده ترین جملات کتاب بود.....
وقتی یه به به نفر دروغ میگی حق دونستن حقیقتو ازش میگیری....می دزدی...

بابای امیر خیلی افکار توپی داشت! در مورد زندگی و دین و ...!

sahra

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران

من خیلی دو سش دارم ولی بیشتر از اون کتاب هزار خورشید تابان رو دوست دارم که واقعا با شخصیت های زن داستان زندگی کردم وحتی به حال بدبختیشون اشک ریختم

سیما

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان
دانشگاه
ایشالا که شهید بهشتی :)
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از گلناز! :
من رسما گریه کردم! فوق العاده است! کاملا بعد از خوندن این کتاب یه دید دیگه پیدا می کنی!

به نقل از گلناز! :

آره خیلی آدم با حالی بود خدا بیامرز.

Seti

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران.
شهر
تهران.
مدال المپیاد
مدال طلای دورۀ بیست و شش المپیاد ادبی.
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی/ادبیات فرانسه

هزار خورشید تابان نیز تموم شد . من وقتی این کتابو تموم کردم که یه بچه سه ساله چن صندلی جلوتر تو هواپیما بر اثر خفگی مرد :rolleyes: ، و قابل پیش بینیه چه حالی داشتم ...
این واقعیت زنای افغان بود ؟ مریم ، که یه شکست خورده به دنیا اومد ، به حرامی بودن عادت کرد اما قهرمان ، اعدام شد . دفاع از هووی خودش از اون یه قهرمان ساخت . هوویی که پس از سالها جنگ ، به توافق کلی رسیده بودن . توافق اینکه مرد جلوی آنها یک گرگ است و آنها گوسفند و پا روی دم گذاشتن خلاصه به شیر نمیشه ...

غیر قابل وصف بود این کتاب و چون داستان جنس من بود نسبت به بادبادک باز بیشتر باهاش ارتباط برقرار کردم و ملموس تر بود !

!!...me

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۲ تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

به نقل از نـــــــــN.Mــــــــــــرگس :
کتاب خوشگلیه!
یه کتاب دیگه ام داره خالد حسینی به اسم هزار خورشید تابان که اگه اشتباه نکنم درباره ی زنان افغانه..اگه کسی اونو خونده میشه بگه قشنگه یا نه؟

بله ! دوتا کتاب واقعاً قشنگ و جذاب و خوندنی هستند !
به نظر منم از یه دید کاملاً متفاوت به افغانستان نگاه میکنه ... و تو یه کتاب تمام جنبه های سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی ، ... رو بررسی میکنه...
من با کتاب هزار خورشید تابان بیشتر انس گرفتم ! با شادی هاشون خندیدم و با گریه هاشون گریه کردم ...
خوبی این کتاب این بود که واقعاً بعضی از جملاتش جای فکر کردن داشت ...
من که همشونو تا زدم ...
واقعاً به هر کسی که این دو تا کتابو نخونده پیشنهاد میکنم بخونه ...

NegR

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک ساری

دیگه دوستان هرچی بود گفتن...من چی بگم...غیر از اینکه هرچی گفتن راست گفتن و ارزش خریدن و چندبار خوندن و گریه کردن و همه چی رو داره...خیـــــــــــــــــــــلی زیباست!

afroDt

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهرانــــــــــ

ازون کتاباییه که حتما ادم باید بخونتشون!

یه سری جاهاش که میخودم اصن تنم مور مور میشد! مخصوصا اون قسمت سنگسار که داشت گریم میگرف! یا اون تیکه ای که سهراب خود کشی کرد! اونم خیلی ناراحت کننده بود! این که هر شب میرفت حمومم که کلی تحت تاثیرم قرار داد!

کلا کتاب خیلی قشنگی بود! حالا دارم شروع میکنم هزار خورشید تابان رو از همین نویسنده بخونم! اونم میگن قشنگه!
*جهت فعال کردن موضوعات... :D

Golnoush.N

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 کرج
شهر
کرج

من نیز خوندمش!
کتاب خوبیه...من کلاً از شخصیت های آروم مث حسن خوشم میاد

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

مهمترین چیزی که من توش حس کردم، متفاوت بودنش بود. انگار یه طوری فرق داشت با بقیه کتابا. گرچه، آخرش از یکم قبلتر مشخص بود کاملا که چی میشه!

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

عـــالی ! خالد حسینی فوق العاده قوی بود ! البته من هزار خورشید تابان رو بیشتر دوست داشـتم ولی خب ...
در دو تاشون نثر خوبی داشــتن :D و صد البته ترجمه ی خوب :D

minasamiei

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين يك
شهر
اصفهان
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

خیلی زیبا !فکر کنم 4سال پیش خودم... کلیاتشو یادمه ... میخوام باز بخونمش... اینبار شاید برداشتام فرق کنه... بزرگ تر شدم ! دوست دارم 1 بار دیگه که خوندمش بیام 1 نقد خوب بزارم ازش...
پیشنهاد میکنم فیلمشم ببینید... اونم مسلما نه به اندازه ی کتابش،اما خیلی زیباست... :) فیلمش توی سانفرانسیسکو شروع میشه سال 2000 و فلش بک میزنه به سال 1978 توی کابل و گذشته ی امیر رو میگه... آغاز و پایان فیلمش هم مثل همه !هر دو صحنه ی بادبادک بازی... اشک آدم رو در میاره !صحنه هاش توی ذهنمه... من اول فیلم رو دیدم بعد کتابش رو خوندم.برای همین موقع خوندن صحنه های فیلم جلوی چشمم بود ! البته کتاب قطعا مفصل تر از فیلم داستان رو میگه...
خلاصه این که خیلی تاثیرگذار بود !

*ای بابا ... بادبادک باز رو در طی 1 عملیات انتحاری ساعت 2 دیشب شروع کردم الان تموم شد.... :( هیچیش یادم نبودااا!
این حسن هم چه شخصیت از خود گذشته ای داشت... کمی مثل پدر واقعیش... حتی توی نامه ی آخرش هم اثری از کینه ای چیزی نبود !
امیر هم هنوز به دنبال جبران اشتباه گذشتش... خاطرات خوشی که خودش بهشون پایان داد... 1آدم بزدل شاید ! که تاثیرات اون روز.. دزدکی نگاه کردن توی کوچه و دیدن حسن توی اون وضع تا آخر توی ذهنش میمونه... که چطور اون به خاطر قولی که داده بود بادبادک رو هرطور شده به امیر داد و اون حتی بعدش به خاطر احساس گناه خودش حسن رو از خودش طرد میکرد و برای جبران احساس گناهش میگفت اون 1 هزاره ایه و حاضر نبود بگه اون دوستشه! شخصیتی که عادت داشت از واقعیت فرار کنه ! حتی شک داشت بره دنبال سهراب یا نه... اما آخر حرف رحیم خان-که همه چیز رو میدونست- (هنوز هم راهی برای بازگشت هست)باعث شد بره و با گذشته ای که همیشه از اون فرار میکرده رو به رو بشه و سعی کنه اون رو جبران کنه... همینطور حرف حسن که تا آخر باهاش بود : تو جون بخواه
البته در این بین آدم رو تا سر حد مرگ از نژاد پرستی و جنگ و کار های طالبان متنفر میکنه...

shekoofeh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

من بادبادک باز رو خوندم ! قبل از اینکه بخونمش اصلا از اوضاع افغانستان خبر نداشتم ... !
تنها حسّی که بهم دست داد " دلسوزی " بود ، برای ظلمی که به قشــر فقیر میشه و نژادپرستی در افغانستان.
به نظرم خالد حسیـــنی خیلی خوب بلد بود دل آدم ُ خنک کنه ! :D
مثن اونجایی که آصف کور شد ! :D

afroDt

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهرانــــــــــ

اقا یه چیزی بگم...

بادبادک باز یه کتابیه که ادم باید چن بار بخونتش... ولی نه پشت ِ سر هم...

مثلا بعدِ چن سالِ برگرده دوباره بخونتش...

من وقتی واسه بار ِ دوم خوندمش حس کردم یه چیزایی ازش فهمیدم که بار قبل نفهمیده بودم!

انگار اون موقه خیلی سرسری ازشون رد شده بودم ولی این بار حس کردم که اونا هم نکته های مهمین...شاید چون بزرگتر شدم!

ولی اگه خیلی وقت پیش خوندینش توصیه میکنم دوباره بخونینش!

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

به نقل از afroDt :
اقا یه چیزی بگم...

بادبادک باز یه کتابیه که ادم باید چن بار بخونتش... ولی نه پشت ِ سر هم...

مثلا بعدِ چن سالِ برگرده دوباره بخونتش...

من وقتی واسه بار ِ دوم خوندمش حس کردم یه چیزایی ازش فهمیدم که بار قبل نفهمیده بودم!

انگار اون موقه خیلی سرسری ازشون رد شده بودم ولی این بار حس کردم که اونا هم نکته های مهمین...شاید چون بزرگتر شدم!

ولی اگه خیلی وقت پیش خوندینش توصیه میکنم دوباره بخونینش!
هـوم .. منم تو این فکر بودم که دوباره برم طرفش . خیلی سال پیش خوندم ، الان حی داستانشم یادم نیس ! اما یادمه که خیـــلی خوشم اومد !

astronomer_girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سمنان
شهر
سمنان

یه چیزی رو بگم بهتون، من تا پارسال عاشق بادبادک باز و هزاران خورشید درخشان بودم.
امسال تابستون استاد زبانمون یه پسر افغانی - استرالیایی بود که تو افغانستان بزرگ شده بود.
ازش پرسیدم نظرت راجع به خالد حسینی چیه؟ گفت من قبولش ندارم، افغانستان اصلا چیزی که اون تو کتاباش توصیف کرده نیست، خالد بیشتر به فروش کتاباش توجه کرده تا بیان حقیقت.
کلا دیگه نظرم عوض شد! :(

afroDt

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهرانــــــــــ

به نقل از astronomer_girl :
یه چیزی رو بگم بهتون، من تا پارسال عاشق بادبادک باز و هزاران خورشید درخشان بودم.
امسال تابستون استاد زبانمون یه پسر افغانی - استرالیایی بود که تو افغانستان بزرگ شده بود.
ازش پرسیدم نظرت راجع به خالد حسینی چیه؟ گفت من قبولش ندارم، افغانستان اصلا چیزی که اون تو کتاباش توصیف کرده نیست، خالد بیشتر به فروش کتاباش توجه کرده تا بیان حقیقت.
کلا دیگه نظرم عوض شد! :(

البته رو کتابش نوشته "تابان" حالا شاید این درسته... :D

از اون لحاظ هم نگیم ارزش ادبی دارن کتاباش...

mahshid_f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از afroDt :

منم هزار خورشید تابان رو خوندم! :D
هم این و هم بادبادک باز رو خیلی دوس داشتم
کلا آدم دیدگاهش نسبت به افغانیا عوض میشه

astronomer_girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سمنان
شهر
سمنان

به نقل از afroDt :

جواب جمله اول:

b097abc70b2300da355da6f5274b58bda.jpg

7578.jpg

ترو خدا دیگه گیر این چیزا نباش!!! دانه معنی بگیرد مرد عقل... :D

دومی: کتابی که یکم احساسیه، من ترجیح میدم دروغ نباشه که حسم راجع بهش عوض شه!

بعدا : اونی که من خوندم دومیه بود، منتها عکسش ریز بود اونم گذاشتم.

• لایک
امتیازات: N.M

ساررا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
خالد حسینی

ايا كتاب بادبادک باز از این نویسنده رو خونديد ؟ <D=

× ارغوان اس. : اسم تاپیک ویرایش شد .

بالا