• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سمپادیا رو به زوال!

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105
پاسخ : سمپادیا رو به زوال!

اعضــاي خوب رفتـــن
كــار مــديرا شده پــست پــاك كــردن بدون اينكــه دليلــشو بگــن
همــه پشــت سر هــم انصــراف مي دن و ميـــرن جاهاي ديگــه
اعضــا كــم شده
مهــمونام چنــد برابر عضــوان اينجــا!

Backstreetman

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
borujerd

به نقل از silence :
... به نظر می رسه شما با فلسفه ایجاد سمپاد و جدا کردن تیزهوشان از بقیه مخالفید... و اگر این طور باشه باید با ایجاد یه جامعه مجازی جداگانه مخصوص بچه های سمپاد هم مشکل داشته باشید که یعنی خانه از پای بست ویران است!
× قطعاً شما هم مثل من تفکرات رو نقد میکنی‌ نه شخصیت‌ها رو ؟! ×

اصلا! ما یه ویژگی خاص داریم درست، ولی‌ به خاطرش چه زحمتی کشیدیم؟ من اگرم ۸ بار المپیاد قبول شدم خوب استعدادشو داشتم! مرسی‌ خدا. ولی‌ استعداد ما، و جدا شدنمون از بقیه، باید به این دلیل باشه که بهتر بتونیم تاثیر داشته باشیم! بیشتر تاثیر داشته باشیم...ولی‌ بعضی اینو نمی‌فهمن. وقتی‌ می‌خوام به پسر عموم کمک کنم، درسو براش توضیح بدم، طوری نگام می‌کنه انگار دارم تحقیرش می‌کنم...! خیلی‌ از دوستام هم این چیزارو بهم گفتن. واسه همین، از اون موقع به بد، یا میگم بلد نیستم یا خیلی‌ مؤدبو مهربون واسش توضیح میدم! راستشو اگه بخوام بگم: به نظرم خیلی‌ چیزای دیگه هست که ما، "سمپادیا" باید بخوایم درستش کنیم. درست کردن اسپم، آخرین و کم ارزش‌ترین چیزیه که باید درست شه. ولی‌ اگه دنیا رو به این فروم محدود کنیم!! آره، باید بریم اسپمارو درست کنیم.
گرچه میدونم، حرفی‌ که میزنم خیلی‌ کلیه و شاید حوصله نداشته باشی‌ دربارش بحث کنیم. درک می‌کنم اگه اینطوری باشه :)
به نقل از silence :
از اون گذشته من توقع یه تفاوت اساسی از این فروم نسبت به بقیه فروم ها ندارم فقط می گم بهتره اسپما کمتر بشه و بحثا مفیدتر... فکر نمی کنم توقع زیادی باشه!
قبول! ولی‌ مفید بودن بحثا رو چه معیاری تعیین می‌کنه؟ من یا شما یا مدیرا ?!
به نقل از silence :
پ.ن: گفتید ثابت شده محیط بر وراثت غلبه می کنه؟! شاید من خیلی از مرحله پرتم که تا حالا فکر می کردم برعکسش داره ثابت می شه! اگه منبعی برای این حرف بگید که اطلاعات من هم اصلاح بشه ممنون می شم...
مطمئنم. از کسایی‌ که روانشناسی‌ می‌خونن بپرسین. ولی‌ اگه منبع پیدا کردم، حتما بهتون میگم.

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

به نظر من اين مشكلايي كه هست،ناشي از فراموش شدن اهداف اصلي فرومه!
يعني يه زماني مثلا هدف فروم اين بود كه سمپادي ها همديگه رو بشناسن،اما خب كم كم تبديل شد به يه جايي براي رو كم كني با ساير سايت ها و بعد هم يه جايي براي اينكه بالاش بنويسيم "4K" يا مثلا با افتخار داد بزنيم كه از 5000 كاربر گذشت!
راه حل هم داره، راه حلش اينه كه يه كمي كاربرا، از سيستم هاي فرومي و فروم گردي، بيرون بيان و دوباره برگردن به اون ماه هاي اول(اول اولش كه من نبودم. دارم پارسال رو ميگم)
اين وسط نقش مديرا و ناظما و ... چيه؟
اينكه فروم رو از حالت فروم هاي عادي و رايج در بيارن،لزومي نداره چون همه جا مثلا انجمن "بازارچه" داره، اينجا هم داشته باشه(به عنوان مثال گفتمااا). اما اين فروم، تمام اون ريزه كاري هاي فروم هايي مثل كلوب و جنرال ها و... رو داره، صرفا به اين خاطر كه سياست سايت شده افزايش كاربرا!
يعني هر چيز اضافه اي توي سايت هست، فقط براي اينكه كاربرا جذب شن و يا از اينجا نرن!
هممون ميدونيم كه اگه مثلا الان بخش هاي غير علمي و اجتماعي، مثلا انواع "گفت و شنودها" و "دوست داشتن ها " و ... حذف بشن از فروم،تعداد كاربرا ي فعال تقريبا نصف ميشن!
حالا با اين اوضاع و احوال، توقع داريم كه اينجا يك فروم "سمپادي" باشه!

خلاصه حرفم: اوضاع الان سايت، در حد فرم سمپادي نيست
راه حل: بايد سيستم مديريتي و سياست كلي سايت، از "جمع اوري كاربر و شلوغ كردن سايت" برگرده روي " بالا بردن سطح علمي -فرهنگي... ي يه مشت سمپادي"

Shadow!

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد

آره منم توصیه میکنم بخش گفت و شنود حذف بشه تا سطح علمی - فرهنگی تالار بره بالا :)) فقط واسه شروع از تاپیک حرف بزن شروع کنین لطفا :)) :D

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

زیاد وارد بحث نمیشم. ولی به طور کلی میگم که برای حل مسائل صورت مسئله رو پاک نکنید. با حذف سرگرمی های فروم نمیشه انجمن های علمی رو به بار نشوند. انجمن های علمی باید خودشون کاری بکنن. سوال من اینه که تا حالا حتی یک طرح خاص هم برای رونق انجمن های علمی ریخته شده و اجرا شده؟

شما میدونید که متافیزیک موضوعی هست که کاربران اینجا خیلی کمتر از ریاضی و فیزیک و شیمی و کامپیوتر ازش اطلاع دارن. و طبیعتا مشارکت در بحث های اون باید کمتر باشه. ولی چطور این انجمن میتونه با مدیریت فوق العاده در یک ماه خودش رو به یکی از بهترین انجمن های فروم تبدیل کنه. امروز شاخص مشارکت متافیزیک به عنوان اولین انجمن علمی بیش از 40 شده. در عرض یک ماه. این فوق العاده نیست؟

من شدیدا اشکال انجمن های علمی رو از مدیریت اون انجمن ها میدونم. در انجمن های علمی یا مدیران عملا کاری نمیکنن یا کمی کپی و پیست میکنن. هیچ طرح به خصوصی در این انجمن ها اجرا نمیشه. اینکه ممکن نیست با مثال نقض متافیزیک رد میشه.

البته این رو هم بگم القاء این موضوع که سمپادیا رو به زواله در جمع عموم کاربران سایت خودش کار چندان فرهنگی نیست. همه ما هم میدونیم که واقعا سمپادیا در این حد هم رو به زوال نیست. انجمن های علمی از روز اول هم رونقی نداشتند. و اگر یه سری انجمن های خاص جریان فکری داشتند همین امروز هم شاخه عقیدتی و سیاسی و شاخه هنری جریان فکری بسیار خوبی داره.

stateira

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

هر زوالی قبلش یه اوج تجربه کرده..اوج را من یادم نمیاد شاید بهتره بگیم به سمت اوج در حرکتیم اگه شرایط بهتر بشه(همین قضیه اسپم و چیزایه دیگه که مطرح شده)

بالا