• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کدام زبان برتر است؟

• شروع کننده موضوع eqsan
  • تاریخ شروع

کدام زبان برتر است؟

• رای‌دهندگان
    202
وضعیت
موضوع بسته شده است.

turk041

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
regdfg
شهر
ewr rte
مدال المپیاد
wtq w
دانشگاه
ghnfghgb
رشته دانشگاه
fgjhgfhgfbn
زبان فارسي زبان سگ

زياد به خودتون فشارنديد.زبان فارسي40 دنياست.اول اينگليسي بعد المان بعد توركي.[ =)) =)) =)) =))

عزیز من این چه سایز غول پیکریه تو برداشتی؟! سایز فونت کوچک شد.

(:TABASSOM:)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
FRZ
شهر
TBZ
سال فارغ التحصیلی
94
پاسخ : زبان برتر (حرف حساب)

به نقل از turk041 :
زياد به خودتون فشارنديد.زبان فارسي40 دنياست.اول اينگليسي بعد المان بعد توركي.[ =)) =)) =)) =))
اولا اگه در مورد زبان فارسی همچین حسی داری چرا فارسی نوشتی ؟ نه بگو دلیلشو خب ....
X-( X-( X-( X-( X-( L-: L-: L-: L-: L-:
شما همین چند دیقه پیش این جا عضو شدین شاید خیلی از قوانین رو نخونین اونجور که مشخصه اصلا حوصله نداشتین اطلاعاتتون رو کامل کنیید یا حتی لا اقل زبان کی تون رو تغییر بدین حالا بگذریم ولی قرار نیست این جا به اشخاصی یا حتی زبانی توهین بشه
من خودم تورکمو هیچ وقت به خودم اجازه نمیدم به زبان فارسی یعنی زبان ملّیم توهین کنم در صورتی که بازم زبان مادریم و هویتم رو دوست دارم :)
کارتونم واقعا بد بود X-(
از یه .............. بعیده :-< :-<

fandog

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
تهران
پاسخ : کدام زبان برتر است؟

البته کاملا بستگی به این داره که برتر از چه لحاظی

من که میگم پارسی هم شیرینه هم خیلی قشنگ. کلی هم فرهنگ و تمدن داره که البته خودمون ازش غافلیم...

برای مثال میگم شعر حافظ یکه!!!!!!! به نظر من زبون خودمونو فراموش نکنیم. منم اگه همش میگم ایتالیایی چون اون هم زبون قشنگیه ولی همه ی اینا بعد از پارسیه.

در ضمن یادم رفت جواب turk041 رو بگم

یعنی واقعا به نظرت برتر بودن به آماره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه حقیقتا این شکلی فکر میکنی...

آمار هیچ چیزو مشخص نمیکنه به جز جمعیت و بی فکری چرا که اکثر مردم از روی بی فکری فقط زبون یاد میگیرن بر طبق آمار قبلی بدون اینکه دلیلشو بدونن...

behrad1

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی بناب
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
1393
پاسخ : زبان برتر (حرف حساب)

به نقل از !~Dr.NS~! :
اولا اگه در مورد زبان فارسی همچین حسی داری چرا فارسی نوشتی ؟ نه بگو دلیلشو خب ....
X-( X-( X-( X-( X-( L-: L-: L-: L-: L-:
شما همین چند دیقه پیش این جا عضو شدین شاید خیلی از قوانین رو نخونین اونجور که مشخصه اصلا حوصله نداشتین اطلاعاتتون رو کامل کنیید یا حتی لا اقل زبان کی تون رو تغییر بدین حالا بگذریم ولی قرار نیست این جا به اشخاصی یا حتی زبانی توهین بشه
من خودم تورکمو هیچ وقت به خودم اجازه نمیدم به زبان فارسی یعنی زبان ملّیم توهین کنم در صورتی که بازم زبان مادریم و هویتم رو دوست دارم :)
کارتونم واقعا بد بود X-(
از یه .............. بعیده :-< :-<
به نظر من ایشون فارسی نوشتن چون بیشتر مردم کشور فارسن و فارسی رو در کشور ما به عنوان زبان ملی میشناسن
ولی این یه واقعیته که زبان ترکی زبان سوم با قاءده دنیاس
والبته نباید به هیچ زبانی توهین کرد

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

ترکی سومین زبان زنده دنیاست؟ چند نفر ترکی حرف میزنن؟

Wulfric

Percival's daddy
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از نسترنّگار :
چند نفر ترکی حرف میزنن؟
حدود 70 میلیون نفر. ولی چیزی درباره اینکه سومین زبان زنده دنیاست نشنیدم :-?

ولی خب به نظر من انگلیسی از نظر کاربردی بودن بهترین زبانه. چون خیلی کم قاعده تر از فارسی و عربیه مثلا فعل امر و غیر امر و حال ساده شون کلا یکیه :D برای همین بی قاعده بودنش هم هست که راحت ترین یادگیری رو داره.
ولی خب یه زبانی مثل عربی یا فارسی زبان بسیار ریشه دار و با قاعده ایه ولی مشکلش اینه که یادگیری کاملش 50 سال زمان میخواد :-"

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از ẂḝṟϵщѺĿƑ :
حدود 70 میلیون نفر. ولی چیزی درباره اینکه سومین زبان زنده دنیاست نشنیدم :-?

ولی خب به نظر من انگلیسی از نظر کاربردی بودن بهترین زبانه. چون خیلی کم قاعده تر از فارسی و عربیه مثلا فعل امر و غیر امر و حال ساده شون کلا یکیه :D برای همین بی قاعده بودنش هم هست که راحت ترین یادگیری رو داره.
ولی خب یه زبانی مثل عربی یا فارسی زبان بسیار ریشه دار و با قاعده ایه ولی مشکلش اینه که یادگیری کاملش 50 سال زمان میخواد :-"
اگر انگلیسی پر کاربرد ترینه به دلیل سادگی ، قشنگی یا این چیزا نیست..بخ حاطر استعمار گریه این کشوره که تونسته زبان خودشو به همه بقبولونه! نیومدن حساب کنن کدوم ساده ترینه بعد رواجش یدن
در مورد فارسی هم ببخشید از چه نظر 40 ام هستش واقعا؟؟؟ اگه از لحاظ تعداد صحبت کنندگانه که این زبطی به قشنگیه زبون نداره..یه زبان میتونه بهترین باشه ولی اهلش عرضه ی ترویجشو نداشته باشن! مثلا خود ما که حد اقل 500 سال میشه که از دوره ی اوجمون فاصله گرفتیم و هر روز ضعیف تر کار میکنیم.

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

به نقل از ẂḝṟϵщѺĿƑ :
برای همین بی قاعده بودنش هم هست که راحت ترین یادگیری رو داره.

بی قاعده بودن یادگیریشو راحت میکنه؟ چطوری؟

من قبلا (قبل از این که اسپانیولی رو شروع کنم!) فکر میکردم انگلیسی خیلی روون و آسونه!‌ ولی الان میبینم که این همه بی قاعدگی و استثا کار آدمو خیلی سخت میکنن!‌

Wulfric

Percival's daddy
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از نسترنّگار :
بی قاعده بودن یادگیریشو راحت میکنه؟ چطوری؟
خب منظور منم این بود که چون کاملا حفظیه راحته! من خودم به شخصه توی مسائل حفظی مشکلی ندارم ولی خب بقیه افراد رو نمیدونم.
ولی مثلا زبان عربی هم حفظیات داره ، هم کلی قاعده بسیار سخت!
مثلا توی عربی برای اینکه فعل لازم رو بخوایم متعدی کنیم باید برگردیم به بحث 8 باب و کلی فکر کنیم که از کدوم باب باید استفاده شه و اینا !
ولی انگلیسی اصلا چنین قوانینی نداره! یه فعل داریم مخصوص متعدی، یه فعل هم مخصوص لازم، فقط هم باید حفظشون کنیم :-"

Pedram.fe

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
نیو نیشابور سیتی
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

انگلیسی به نظرم زبان زیباییه. خیلی افراد دیگه رو هم دیدم که همین فکرو میکردن
کلا s و t به نظرم زبون رو زیبا میکنن که انگلیسی زیاد دارتشون.
و خوب زبان اول علمی دنیا هم هست دیگه. بخوای مقاله بین المللی بدی، باید انگلیسی باشه

قبل جنگ جهانی فک کنم فرانسوی زبان اول علمی بود! :-?

behrad1

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی بناب
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
1393

به نقل از نسترنّگار :
بله!ترکی سومین زبانبا قاءده دنیاس!میتونین تحقیق کنین!
و اینکه فقط تو کشور ما ترکی حرف نمیزنن بلکه تو کشورای دیگه هم ترکی حرف میزنن!
و تو کشور ما همه ی استانای ترک یکی بودن به نام آذربایجان که رفته رفته این استان به استانای کوچیکتر تبدیل شده ودر بعضی از اونا از بین رفته!
و همینطور بیشتر کلماتی که تو فارسی استفاده میشن از ترکی گرفته شدن!

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

به نقل از نسترنّگار :
حدود 400 ملیون نفر در جهان

زبان تورکی یکی از با قاعده ترین زبانهای دنیاست(سومین زبان با قاعده دنیا نه زنده)

ویرایش:میترسم 400 ملیون نفر نباشه ضایع بشم ولی مطمئنم بیشتر از 300ملیون نفره...

(:TABASSOM:)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
FRZ
شهر
TBZ
سال فارغ التحصیلی
94

آغا من حرفمو پس می گیریم ولی بازم خیلی چیزاش از رو قاعده نیستن خوب :-/

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

نه، نیست. بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون نفر ترکی حرف می‌زنن. سه زبان اول دنیا به ترتیب ماندارین، اسپانیولی و انگلیسی هستن (البته بعضی جاها انگلیسی رو بیشتر از اسپانیولی گفتن.) بعد از این سه تا، هندی و عربی هستن. در درجه بعدی،‌ بنگالی، پرتغالی، روسی، ژاپنی و آلمانی (حدوداً ۱۰۰ میلیون نفر آلمانی حرف می‌زنن). این‌جا و این‌جا رو ببینین. مشابه همین رده بندی توی سایت‌های دیگه و ویکی پدیای انگلیسی هم هست. شما آمارتون رو از کجا اوردین؟‌ من مطمئنم ۳۰۰-۴۰۰ میلیون نفر در جهان ترکی حرف نمی‌زنن و ترکی سومین زبان زنده دنیا نیست.

behrad1

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی بناب
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
1393

به نقل از نسترنّگار :
نه، نیست. بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون نفر ترکی حرف می‌زنن. سه زبان اول دنیا به ترتیب ماندارین، اسپانیولی و انگلیسی هستن (البته بعضی جاها انگلیسی رو بیشتر از اسپانیولی گفتن.) بعد از این سه تا، هندی و عربی هستن. در درجه بعدی،‌ بنگالی، پرتغالی، روسی، ژاپنی و آلمانی (حدوداً ۱۰۰ میلیون نفر آلمانی حرف می‌زنن). این‌جا و این‌جا رو ببینین. مشابه همین رده بندی توی سایت‌های دیگه و ویکی پدیای انگلیسی هم هست. شما آمارتون رو از کجا اوردین؟‌ من مطمئنم ۳۰۰-۴۰۰ میلیون نفر در جهان ترکی حرف نمی‌زنن و ترکی سومین زبان زنده دنیا نیست.
اینجا صحبت از قاعده س نه زنده بودن زبان یه متن دو متن بالاترو بخونید :-w

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

به نقل از بهراد.سمپاد1 :
ولی این یه واقعیته که زبان ترکی زبان سوم زنده ی دنیاس

به نقل از #Alireza# :
حدود 400 ملیون نفر در جهان

ویرایش:میترسم 400 ملیون نفر نباشه ضایع بشم ولی مطمئنم بیشتر از 300ملیون نفره...

^
بله ولی من بیشتر جواب این دو تا پست رو دادم + شما در جواب سؤال من که پرسیده بودم ترکی سومین زبان زنده دنیاست گفته بودین بله هست در صورتی که نیست.

× قبول دارم که زبان با قاعده‌ایه ولی به نظرم یادگیریش برای کسانی که مادر یا پدرشون ترک نیستن به صرفه نیست.

behrad1

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی بناب
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
1393

مگه کسی بالا سرتون وایساده به زور به شما میگه ترکی یاد بگیرین :-?
من منظورم باقاءده بوده ومعذرت میخوام که زنده نوشتم
و Alireza تو متن خودش گفته با قاءده نه زنده متنو کامل بخونید.
و البته تو قانون اساسی کشور اومده هرکسی حق یادگیری ادبیاته زبان مادریشو توی مدرسه داره پس چرا و به چه دلیل این حقو از ماگرفتن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

به نقل از نسترنّگار :

ویکی پدیا نوشته 169 ملیون نفر ولی مطمئنم بیشتر از اینه
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C
احتمالا شما تورکی استانبولی رو میگین..

Turkic languages are spoken as a native language by some 165[4] to 200 million people;[5] and the total number of Turkic speakers is over 300 million, including speakers of a second language.

اینجا ویکی پدیا نوشته با احتساب اونایی که زبان دومشون تورکیه بیشتر از 300 ملیون نفره...

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

اگر زبان غیر مادری رو در نظر بگیریم :-? به غیر از ویکی پدیا منبع دیگه‌ای ندارین؟ :D

× زبان‌های ترکی چقدر با هم فرق دارن؟‌ مثلاً ازبکی و تاتاری.

behrad1

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی بناب
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
1393

به نقل از نسترنّگار :
اگر زبان غیر مادری رو در نظر بگیریم :-? به غیر از ویکی پدیا منبع دیگه‌ای ندارین؟ :D

× زبان‌های ترکی چقدر با هم فرق دارن؟‌ مثلاً ازبکی و تاتاری.
یعنی چی؟؟؟؟؟؟هیج نفهمیدم!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا