تحلیل هیتلر

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی
پاسخ : تحلیل هیتلر

به نقل از Backstreetboy :
اصلا هم چرت و بی معنی نیست!.....
شما چند تا کتاب ازش خوندی؟.....من و یکی دیگه اینجا (تو شهر خودمون!) خیلی به هیتلر علاقه داریم.....فکر نمیکنم کسی تو دنیا به اندازه ی دوستم کتاب خونده باشه!....
هم اون خونده هم من......تو تمام کتابای تاریخی مربوط به هیتلر اینارو نوشته!
اسم کتابم برات میارم....راستش اونقدر ازش کتاب خوندم که اسمشون یادم نیست!(البته دال بر ریا نباشه یا از خود تعریف کردن!)
دلیل اصلی قیامش هم همونی بود که گفتم نه به خاطر وام و سودش!!....(خودت یکمی به این چیزی که گفتی فکر کن!...ببین خندت نمیگیره؟)
عزيز من
پيشوا كه براي منافع شخصي قيام نكرد براي نجات آريا بود
من هم نبرد من رو خوندم (3 بار)
هم نبوغ هيتلر
هم آدولف هيتلر موسس اسرائيل

چیزی را که امروزه یهود ار هنر و صنعت ارائه می دهد چیزی غیر از دزدی و تقلید و چپاول نیست . آنها نمی توانند برای دیگران زحمت بکشند بنابراین همیشه مانند انگل هایی هستند که میحتاج زندگی خودشان را از دیگران تامیین می کنند . ص ۱۸۹
یهودیان را باید نقطه ی مقابل نژاد آریا دانست شاید در این جهان هیچ ملتی مانند یهود وجود نداشته باشد که اساس زندگی آن ها حفظ جان و منافع خود باشد . دلیل اینکه یهودیان از هزاران سال پیش بدون هیچ تغییری هنوز بین ما زندگی می کنند این است که همیشه در حفظ جان و منافع خود کوشیده اند و هیچگاه منافع دیگران را به خود ترجیح نداده اند , مگر زمانی که طعمه ی مشترکی را هدف قرار داده باشند . ص ۱۸۶

• شروع کننده موضوع

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از dr.eniac :
عزيز من
پيشوا كه براي منافع شخصي قيام نكرد براي نجات آريا بود
من هم نبرد من رو خوندم (3 بار)
هم نبوغ هيتلر
هم آدولف هيتلر موسس اسرائيل

اولا: اون متنا رو برای من ننویس که همه شو حفظم!
دوما: اونی که گفتم رنگ تو چشماشون تزریق میکنن توی کتاب "مردان خبیث" فصل "نازی ها" نوشته شده!
کتابش قدیمیه!......اگه گیرت بیاد!....
سوما: نمیخوام برات کتاب ردیف کنم!..... بعدا اگه شد و حوصله داشتم برات کتابا رو مینویسم!

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

شما نميخواد كتاب ليست كني
اساسنامه حذب نازي داره اينو ميگه :

هیچ فردی جز از افراد ملت حق تابعیت کشور را ندارد.هیچ کس جز کسی که خون آلمانی داشته باشد و به هر عقیده ای که باشد امکان ندارد جزو افراد ملت محسوب گردد.بنابراین یهودی ها نیز ممکن نیست جزو افراد ملت باشند .

هرکسی که تابع یک کشور نیست ممکن است به عنوان یک نفر مهمان در آلمان زندگی بکند و با در نظر گرفتن قوانین افراد بیگانه مورد احترام قرار گیرد .

فقط تابعین کشور از حق رای دادن برای انتخاب رهبر و وضع قوانین استفاده
می کنند.بنابراین ما تقاضا می کنیم که تمام انتصابات اداری از هر نوع که باشد خواه در رایش و ولایات و خواه در جوامع کوچکتر منحصر به تابعین کشور باشد.ما با روش فاسد پارلمانی دولت برای پر کردن پستها از نقطه نظر ملاحظات حزبی و بدون مراجعه به شخصیت و لیاقت شخص مخالفیم .

ما درخواست می کنیم که اولین وظیفه دولت ترقی دادن صناعات و معاش تابعین کشور باشد.اگر تغذیه تمام افراد کشور ممکن نیست ملیت های بیگانه(غیر تابعین کشور) باید از خاک رایش خارج شوند .

باید از مهاجرت تمام غیر آلمانی ها به آلمان جلو گیری شود.ما در خواست می کنیم تمام غیر آلمانی هایی که بعد از 2 اوت 1914 وارد آلمان شده اند فورا از رایش خارج شوند .

تمام تابعین کشور دارای حقوق و وظایف مساوی خواهند بود .

اينا همه ناقض حرف شمان آخه بگو جون من اين كتاب مردان خبيث كه ميگي مال كدوم فرديه كه توي رايش پست و مقامي داشته ؟
من اين كتابو اصلا قبول ندارم نميشه چون كتابه بهش گفت منبع شما اسم نويسنده و بقيه مشخصاتشو بيار بنويس تا بشه تو اينترنت سرچش كرد..........

longman

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدحقانی
شهر
بندرعباس
مدال المپیاد
میریم برا طلا شیمی اگه خدا بخواد
دانشگاه
معلوم نی
رشته دانشگاه
شیمی خواهیم خواند

من یه نکته که به نظرم فراموش شده رو بگم
این داش هیتلر رو من عامل موفقیت و درخشش آلمان نمی دونم بیشتر عامل شکست می دونم
من درخشش آلمان رو مدیون بزرگانی مثل رومل و سایر سرداران و مهندسین می دونم
شاید مهمترین کار هیتلر کمک گرفتن و مشورت با این ها که به راستی نابغه بودند بود و بدترین اشتباهش گوش نکردن به اون ها در اواخر جنگ
مطمئنن هیتلر اگر به افریقا نیرو می فرستاد رومل نابغه ی نظامی و ژنرال محبوبه من شکست نمی خورد
مطمئنن اگر هیتلر به پیشنهاد ژنرال هایش کمی زود تر به فکر تسلیم می افتاد آلمان منهدم نمی شد و جهان رو به دست سرمایه دار ها و کمونیست ها نمی سپرد
اگر به اینکه هیتلر تونست آلمان نابود شده رو ساخت افتخار می کنین باید قبول کنید خودشم اونو نابود کرد و آلمانو در وضع بدتری از قبل فرو برد.حمله به شوروی اونم با بیش از 10 ملیون سرباز به نظر من حماقته
حمله به لندن حماقتی محضه
نبرد من رو هم من کمی مطالعه کردم(البته کاملا نه)ولی زیاد حال نکردم
یه کم مغرورانه و یه جانبه بود

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از longman :
این داش هیتلر رو من عامل موفقیت و درخشش آلمان نمی دونم بیشتر عامل شکست می دونم
من درخشش آلمان رو مدیون بزرگانی مثل رومل و سایر سرداران و مهندسین می دونم
شاید مهمترین کار هیتلر کمک گرفتن و مشورت با این ها که به راستی نابغه بودند بود و بدترین اشتباهش گوش نکردن به اون ها در اواخر جنگ
مطمئنن هیتلر اگر به افریقا نیرو می فرستاد رومل نابغه ی نظامی و ژنرال محبوبه من شکست نمی خورد
مطمئنن اگر هیتلر به پیشنهاد ژنرال هایش کمی زود تر به فکر تسلیم می افتاد آلمان منهدم نمی شد و جهان رو به دست سرمایه دار ها و کمونیست ها نمی سپرد
من رومل رو خيلي قبول دارم اما اشتباهاتش خيلي زياده
مثلا وقتي پيشوا ساخت بمب اتم رو نپذيرفت تصميم به كشتن پيشوا گرفتن و ساير موضوعاتي كه حتما ميدوني
درباره آفريقا آنچنان حرف ميزني انگار وظيفه آلمان لشگر كشي به آفريقا بود

نبرد من رو بايد همشو بخوني تا دركش كني
خيليها قبل از جنگ با خوندن اين كتاب به پيشوا و حقانيت جنگ پي برده بودند
نيروهاي آلماني كه به ليبي اعزام شدن (به فرماندهي رومل) براي حمايت نيروهاي ايتاليايي بودن

شما گفتي"مطمئنن اگر هیتلر به پیشنهاد ژنرال هایش کمی زود تر به فکر تسلیم می افتاد آلمان منهدم نمی شد و جهان رو به دست سرمایه دار ها و کمونیست ها نمی سپرد"
انگار پيشوا تسليم شد اصلا اگه چيزي به اسم تسليم تو وجود پيشوا وجود داشت فاجعه استالينگراد به وجود نميومد ولي من اين حسشو ستايش ميكنم
چرا نبايد به لندن حمله ميكرد؟
اصلا پيشوا خودش بزرگترين نابغه قرن بود و با وجود افرادي مثل رومل پيشرفتش دو چندان شد

longman

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدحقانی
شهر
بندرعباس
مدال المپیاد
دانشگاه
معلوم نی
رشته دانشگاه
شیمی خواهیم خواند

به نقل از dr.eniac :
من رومل رو خيلي قبول دارم اما اشتباهاتش خيلي زياده
مثلا وقتي پيشوا ساخت بمب اتم رو نپذيرفت تصميم به كشتن پيشوا گرفتن و ساير موضوعاتي كه حتما ميدوني
درباره آفريقا آنچنان حرف ميزني انگار وظيفه آلمان لشگر كشي به آفريقا بود
نيروهاي آلماني كه به ليبي اعزام شدن (به فرماندهي رومل) براي حمايت نيروهاي ايتاليايي بودن

شما گفتي"مطمئنن اگر هیتلر به پیشنهاد ژنرال هایش کمی زود تر به فکر تسلیم می افتاد آلمان منهدم نمی شد و جهان رو به دست سرمایه دار ها و کمونیست ها نمی سپرد"
انگار پيشوا تسليم شد اصلا اگه چيزي به اسم تسليم تو وجود پيشوا وجود داشت فاجعه استالينگراد به وجود نميومد ولي من اين حسشو ستايش ميكنم
چرا نبايد به لندن حمله ميكرد؟
اصلا پيشوا خودش بزرگترين نابغه قرن بود و با وجود افرادي مثل رومل پيشرفتش دو چندان شد
اگه نمی خواست تسلیم بشه زود تر خودشو می کشت تا اون همه مردم بیگناه کشته نشن
حداقل اگه رومل اینا هیتلرو می کشتن چند میلیون نفر کمتر می مردن
من جایی ندیدم بگن می تونست بمب اتم بسازه
می خواست رازشو از انیشتین بگیره که انیشتین نگفت بعد در رفت امریکا
اتفاقف من شنیدم در فکر ساختش بوده نتونسته
گاهی تسلیم شدن یه فرصت برای جبران دوباره میده
فکر می کنم کسی مثل چرچیل هرچند ازش بیزارم نابغه تر بوده.
من همیشه از ارتش آلمان سرداراش و مخصوصا تانک هاش خوشم میومده ولی هیتلر رو زیاد قبول ندارم.

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

-عزيز من انشتين مياد جلوي هيتلر التماس ميكنه كه بيا بساز هيتلر قبول نميكنه و جمله معروفش كه جهانو مثل ستاره آتش نميخواد رو بيان ميكنه
بعد انشتين ميره سگ آمريكا ميشه و ميگه هيتلر داره بمب اتم ميسازه كه اون فاجعه رخ ميده
شما راضي اين كه هيتلر خودشو زودتر ميكشت ؟
به نظرت چي ميشد جز اينكه خائنا زودتر ميتسليميدن ؟
به نظرت اقتصاد شكوفاي كنوني آلمان به وسيله كي پايه ريزي شد ؟

longman

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدحقانی
شهر
بندرعباس
مدال المپیاد
دانشگاه
معلوم نی
رشته دانشگاه
شیمی خواهیم خواند

به نقل از dr.eniac :
-عزيز من انشتين مياد جلوي هيتلر التماس ميكنه كه بيا بساز هيتلر قبول نميكنه و جمله معروفش كه جهانو مثل ستاره آتش نميخواد رو بيان ميكنه
بعد انشتين ميره سگ آمريكا ميشه و ميگه هيتلر داره بمب اتم ميسازه كه اون فاجعه رخ ميده
شما راضي اين كه هيتلر خودشو زودتر ميكشت ؟
به نظرت چي ميشد جز اينكه خائنا زودتر ميتسليميدن ؟
به نظرت اقتصاد شكوفاي كنوني آلمان به وسيله كي پايه ريزي شد ؟
شکوفایی اقتصادی به وسیله اقتصاد دان ها پایه ریزی شد
در مورد انیشتین هم گفتم اینطور شنیدم منبع معتبری داری رو کن.این فقط چیزی بود که شنیده بودم
در صورت کلی عقایدش رو تا حدوده زیادی قبول دارم ولی نه همش رو
به نظرمم اگه رومل اینا می کشتنش مردم کمتری می مردن
یه زمانی منم خیلی عشق هیتلرو این حرفا بودم منم می گفتم بهش پیشوا
ولی الان به نظرم مردای بزرگ تر از هیتلر بیشماره برای پیشوای من بودن
شاید هیتلر رو مرد تا حدودی بزرگ بدونم ولی یه تیکه از استخوان یه سرباز آلمانی رو که تو جنگ برا آلمان مرده میلیار ها بار با ارزش تر از هیتلر می دونم.

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

اتو اسکورزنی در کتاب خود جنگ ناشناخته می نویسد :

طبیعی است که سربازی که برای میهنش می جنگید،درک کند که اورپا درمعرض خطر هولناکی قرار دارد و بخواهد که به پیروزی نایل شود. سر انجام شهرهای آلمان نیز هدف هواپیماهای انگلیسی و آمریکایی قرار گرفتند . از ماه مه ۱۹۴۲ هزاران بمب افکن برفراز کلن و سپس اسن ، دوئیسبورگ ، هامبورگ ، مانهایم ،دورتموند و چندین شهر دیگر تخم ویرانی و مرگ پاشیده بودند . فقط کارخانه های ما موردحمله قرارنمی گرفتند.فرشی از بمب ها ده ها هزار زن و کودک را قتل عام می کرد . درژوئیه ۱۹۴۳ پس از آنکه هواپیماهای دشمن 9000 تن بمب انفجاری و آتش زا بر روی هامبورگ ریختند شهر مانند مشعل شعله ور می سوخت . دشمن انتظار داشت با این کار ملت آلمان راعلیه حکومتش به قیام وادار کند و یک انقلاب به سبک بلشویکی آلمان را وادار به تسلیم کند .

ملاقات با هیتلر
از سال 1939 توجه هیتلر به امکانات شکفت انگیزی که در نتیجه شکافتن اتم در اختیارش قرار می گرفت ، جلب شد . من اطلاع دارم که در پائیز 1940 گفتگوی مفصلی در این خصوص با دکتر تت وزیر تسلیحات به عمل آورد . عقیده او هیچ گاه تغییر نکرد .فکر می کرد استفاده از نیروی اتمی در مقاصد جنگی مترادف با پایان بشریت خواهد بود .آلبرت اشپر در کتابش موسوم به در قلب رایش سوم که در 1969 منتشر شد ناچار اذعان می کند که هیتلر ازچشم انداز اینکه در دوران زمامداری او کره زمین تبدیل به ستاره ای شودکه در شعله آتش می سوزد به هیچ وجه خشنود نبود . در اینجا مایلم یک خاطره شخصی را نقل کنم :

در سال ۱۹۴۴ به قرار گاه کل هیتلر احضار شدم . حمله آردن در حال تدارک بود و پیشوا می خواست دستورات اولیه را درباره عملیات گریفون به من بدهد . در آن هنگام گفتگوهای زیادی درباره سلاح های سری آلمان می شد و دکتر گوبلز در این کار نقش مهمی داشت .شایعات عجیبی درباره ساختن و حتی موجود بودن سلاح های شگرف و نابود کننده رواج داشت . گفتگو از سلاح وحشتناکی بود که بر پایه رادیو اکتیو مصنوعی قرار داشت .من بدون آنکه کارشناس فیزیک اتمی باشم می دانستم که امکان دارد با آزاد کردن انرژی اتمی اورانیوم یک بمب انفجاری ساخت . چیزی که در این مورد توجهم را جلب کرده بود ،حمله خرابکارانه به کارخانه آب سنگین نروژ در اوایل 1943 و بمباران هایی بود که درپائیز بعد به کارخانه مزبور آسیب شدید وارد کرده بود.افزون برآن یکی از کشتی های ما که آب سنگین حمل می کرد ، غرق شده بود .

وقتی به قرار گاه کل رسیدم ، به من گفتند هیتلر بیمار و بستری است ، با وجود این مایل است فوراً با من گفتگو کند . تصور می کنم یکی از معدود دیدارکنندگان و شاید تنها دیدار کننده ای بودم که پیشوا در بستر بیماری پذیرفت . قیافه هیتلر بسیار تغییر کرده بوده ، لاغر شده ولی ذهنش همچنان روشن و تیز بود . از اینکه مرا در چنین حالتی می پذیرد معذرت خواست و خواهش کرد در کنار بسترش بنشینم . آنگاه هدف های استراتژیکی و تاکتیکی حمله آردن وتصور ذهنی خود را از عملیات گریفون به سرعت برایم تشریح کرد .

دربرابرخود مردی را می دیدم که حتی الامکان از زینت و تجملی که می گفتند به اوشخصیت می دهد عاری بود.به تدریج که صحبت می کرد ازصدای کلفت ولی متعادل و آرام او قدرتی تلقینی ناشی می شد که نظیر آن را کمتر دیده بودم . اظهار داشت به رغم همه خیانت ها و بی لیاقتیها ، سر انجام ارتش آلمان به پیروزی دست خواهد یافت . حمله آردن موفق خواهد شد و در ضمن سلاح هایی با تکنیک جدید و واقعا انقلابی دشمن را به کلی غافلگیر خواهدکرد .

بی درنگ در ذهن خود بین آنچه درباره نروژ می دانستم ، سخنرانی ها و مقالات دکترگوبلز و مطالبی که پیشوا به من گفت ارتباط برقرار کردم . خود به خود و بدون آنکه هیتلر سوالی کرده باشد ، گفتگو از شایعاتی کردم که درباره رادیو اکتیویته مصنوعی و استفاده احتمالی آن رواج داشت . هیتلر نگاه درخشان و تب دارش را به من دوخت و گفت :

اسکورزنی می دانی که اگر انرژی ای که از تشعشات اتمی مصنوعی آزاد می شود به عنوان جنگ افزار مورد استفاده قرار گیرد پایان کره زمین خواهد بود ؟!

هیتلر ادامه داد . اثرات آن می تواند وحشتناک باشد . همین طور است. فرض کنیم که این تشعشات اتمی بتواند تحت کنترل قرار گیرد و سپس به عنوان جنگ افزار به کار رود ، باز اثرات آن به منتها درجه وحشتناک خواهد بود.درگزارش دکتر تت خواندم که تنها یکی از این بمب هایی که رادیو اکتیویته اش تحت کنترل قرار دارد ، قدرت تخریبی اش از لحاظ تئوری معادل سنگ های آسمانی که در آریزونا ، سیبری و نزدیکی دریاچه بایکال سقوط کرده اند ، خواهند بود .یعنی در شعاع ۵۰ کیلومتری هر موجود زنده ای ،نه تنها انسانی بلکه حیوانی و گیاهی را نابود خواهد کرد و این پایان جهان خواهد بود . وانگهی ، چگونه می توان این راز را پنهان نگاه داشت ؟ غیر ممکن است .

نه، هیچ ملتی ، هیچ گروهی از افراد متمدن وجداناً نمی تواند چنین مسئولیتی را به عهده بگیرد اگر به عنوان معامله متقابله نیز دست به چنین کاری بزند ، خودش نابود خواهد شد . تنها اقوامی نظیر آنهایی که در آمازون و سوماترا زیست می کنند ، شانس زنده ماندن خواهند داشت .

این اظهار نظرهایی که پیشوا کرد ، شاید تنها یک دقیقه طول کشید .اما وقتی در اوت 1945که به تازگی بازداشت شده بودم ، آگاه شدم که دو بمب اتمی بر روی هیروشیما و ناگازاکی پرتاب شده است آن هم بی نتیجه ، چون امپراتوری ژاپن قبلا شرایط صلح را از آمریکا پرسیده بود بی اختیار به یاد این یک دقیقه افتادم .در کتابی خواندن تحت عنوان بریتانیا و انرژی اتمی که تاریخ رسمی سازمان تحقیقات اتمی انگلستان از 1939تا ۱۹۴۵ می باشد ، خانم مارگارت گوینگ تصریح می کند که در میان پیشگامان ساخت بمب هایی که بر هیروشیما و ناگازاکی پرتاب شد ، شماری پناهندگان آلمانی از جمله پایرلس ، فریش ، روتبلات و دیگران وجود داشته اند و نیز کلاس فوکس که بعد ها به جرم تسلیم اسرا اتمی به شوروی محکوم به زندان شد .

خانم گوینگ می گوید بسیاری از دانشمندانی که در انگلستان کار می کردند از آلمان آمده بودند . اوپنهایمر و زیلارد کارشناسان بزرگ اتمی آمریکا نیز در آلمان و در دانشگاه گوتینگن تربیت شده بودند

به عقیده من طرز فکر هیتلر با خلق و خوی هنرمندانه اش نمی توانست با دکترینی مطابقت داشته باشد که هدفش پیروی ویرانگر نیروهای زنجیرگسسته بود .

با این همه و به رغم اینکه پیشوا به کارشناسان ما دستور داده بود که تحقیقات خود را درجهت نابودی بشریت ادامه ندهند ، فیزیک اتمی به هیچ وجه در آلمان مورد سهل انگاری قرار نگرفته بود . از این روصدها کارشناس اتمی که به زیر پرچم احضار شده بودند ، در 1942 جمع آوری و در آزمایشگاه ها به کار گمارده شدند .

هیتلر که در جنگ جهانی اول خودش مورد اصابت گاز جنگی قرار گرفته بود ، همواره جنگ شیمیایی را محکوم می کرد . اما می ترسید که چنین جنگی به آلمان تحمیل شود.شیمی دانان ما نوع جدیدی گاز کشف کرده بودند که اکنون می دانیم هرگونه دفاعی در برار آن غیر ممکن بود ؛ گاز تانوم ؛ اما هیچ کس در آلمان حتی درآلمان در حال سقوط هم درصدد استفاده از آن بر نیامد ...

این بود صلح طلبی هیتلر و یارانش در ارتش نازیسم و رایش سوم .اما در پایان جنگ تاراجی منظم و به طور قطع بزرگترین چپاول تاریخ صورت گرفت .اختراعات و نقشه های آلمان به وسیله کامیون وقطار وکشتی و هواپیما به شرق وغرب برده شد . سپس کارشناسان آلمانی اسیر، خودشان این مدارک را پیدا کردند و توضیحات لازم رابه متخصصان فنی کشورهای فاتح دادند.آمریکایی ها بدون رودرباستی اقرارکردند که منافعی که از این بابت عایدشان شد ، چندین برابر هزینه جنگ را تامین کرد.اماخود جنگ ؟

بگذارید این خوشمزگی چرچیل را در کنفرانسی در 1952 در آمریکا نقل کنم :

ما اسرار ساختن سلاحی را که اجازه داد جنگ در آسیا [ژاپن] را با پیروزی پایان دهیم در توبره خو هیتلر پیدا کردیم !
ژنرال آیزنهاور نیز پس از جنگ اظهار داشت : اگرآلمانی ها شش ماه زودتر سلاح های جدید و-۱ و و-۲ را در اختیار داشتند ، حمله به کشورشان غیر ممکن می شد .
منبع : جنگ ناشناخته ، اتو اسکورزنی ، ترجمه عبدالرضا هوشنگ مهدوی ،نشر البرز .

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از Backstreetboy :
اولا: اون متنا رو برای من ننویس که همه شو حفظم!
دوما: اونی که گفتم رنگ تو چشماشون تزریق میکنن توی کتاب "مردان خبیث" فصل "نازی ها" نوشته شده!
کتابش قدیمیه!......اگه گیرت بیاد!....
سوما: نمیخوام برات کتاب ردیف کنم!..... بعدا اگه شد و حوصله داشتم برات کتابا رو مینویسم!

همچنان در انتظار حوصله ايشان......... :-w

shovaliye3

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
دانشگاه
خلیج فارس
رشته دانشگاه
مهندسی دریا

واقعیت‌هایی جالب و نشنیده درباره هیتلر !!!!!!!!( + عکس....) راست یا دروغش پای کسی که اینا رو نوشته :D (به من ربطی نداره :D :D)
۱- اهمیت نداشت که هوا چقدر گرم است، او هیچ وقت کتش را از تنش خارج نمی‌کرد.
1288022034.jpg

۲- در ۱۹۲۳، مدیر مطبوعاتی هیتلر تلاش می‌کند که او را متقاعد کند که یا بی خیال سیبیلش شده یا اینکه اجازه دهد به شکل نرمالی رشد کند. هیتلر پاسخ می‌دهد: “نگران سیبیل من نباش. اگر اینکه الان مد نیست، بعدا مد خواهد شد چرا که من از آن استفاده می‌کنم.”

۳- موضوعات مورد علاقه وی شامل اینها بود: “وقتیکه من یک سرباز بودم”، “وقتیکه من در وین [پایتخت اتریش] بودم”، “وقتیکه من در زندان بودم” و “وقتیکه من در روزهای ابتدایی حذب رهبر بودم”.

۴- اگر هیتلر صحبتش را درباره‌ی واگنر و اپرا آغاز می‌کرد، کسی جرات نمی‌کرد که بین صحبت‌هایش وقفه‌ایی ایجاد کند. او آنقدر درباره موضوعش صحبت می‌کرد تا شنوندگان خسته شوند.

۵- هیتلر هیچ وقت علاقه ایی به ورزش یا نوعی از بازی نداشت جز پیاده روی اتفاقی.

۶- او همیشه دائما داخل اتاق‌ها، از کنجی به کنج دیگر، قدم بر می‌داشت.

۷- تقریبا هر شب بایستی در تئاتر شخصی اش فیلم می‌دید، بیشتر آنها فیلم‌هایی بودند که پخش آنها در آلمان ممنوع شده بود. وی بسیار به کمدین‌ها علاقه داشت، از این بین چندین خواننده یهودی نیز وجود داشتند که مورد علاقه ی او بودند. پس از اینکه صدای آنها را می‌شنید، اینطور اظهار می‌کرد که، “خیلی بد است که او از نژاد آریایی نیست.”

۸- کارمندان هیتلر به شکل مخفیانه فیلم‌هایی از شکنجه یا اعدام زندانیان سیاسی برای او می‌ساختند چرا که او از تماشای آن‌ها بسیار لذت می‌برد.

۹- عاشق فیلم اخبار روز بود، مخصوصا زمانیکه که او در آنها بود.

۱۰- او در عکسی دیده می‌شود که در ابتدای جنگ جهانی اول گرفته شده بود:
1288110092.jpg

این عکس در ۱۹۱۴ زمانی که آلمان علیه روسیه اعلان جنگ کرد توسط Heinrich Hoffman که اتفاقا بعدا به عنوان عکاس شخصی هیتلر درآمد، گرفته شد. او را در بین جمعیت می‌توانید ببینید که کاملا هیجان زده شده است.

۱۱- هیتلر به عنوان مرد سال ۱۹۳۸ توسط مجله تایم انتخاب شد.

۱۲- هیتلر برای ۸ سال بی خانمان بود.

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

واقعیت‌هایی جالب و نشنیده درباره هیتلر !!!!!!!!( + عکس....) راست یا دروغش پای کسی که اینا رو نوشته :D (به من ربطی نداره :D :D)
۱- اهمیت نداشت که هوا چقدر گرم است، او هیچ وقت کتش را از تنش خارج نمی‌کرد.

پيشوا يك مقام بلند پايه بود و مثل هر مقام بلندپايه ي ديگه اي هيچوقت به طور نامرتب جلوي جمع حاضر نميشد ، البته كت كه نميشه گفت چون اكثر مواقع لباس نظامي ورماخت به تن داشت و خيلي جاها پالتوي بلند !!! ( الانم به رئيس جمهور كشورا نگاه كني تابستونا با تيشرت نميان جلو دوربين و كت تنشونه !!! :D

۲- در ۱۹۲۳، مدیر مطبوعاتی هیتلر تلاش می‌کند که او را متقاعد کند که یا بی خیال سیبیلش شده یا اینکه اجازه دهد به شکل نرمالی رشد کند. هیتلر پاسخ می‌دهد: “نگران سیبیل من نباش. اگر اینکه الان مد نیست، بعدا مد خواهد شد چرا که من از آن استفاده می‌کنم.”

پيشوا قبل از جنگ اصلا سبيل نداشت !!! بعد از زخمي شدن صورتش تو ج.ج.1 مجبور شد براي پوشوندن زخمش سبيل بزاره ميتوني عكساي اون موقعشو ببيني !!!

۳- موضوعات مورد علاقه وی شامل اینها بود: “وقتیکه من یک سرباز بودم”، “وقتیکه من در وین [پایتخت اتریش] بودم”، “وقتیکه من در زندان بودم” و “وقتیکه من در روزهای ابتدایی حذب رهبر بودم”.

اينا فصل هايي از كتاب نبرد من هستن ( جز زماني كه من در زندان بودم چون من هيچ متن يا سخنراني ازش در اين باره نديدم ! ) ولي توي نبرد من بيشتر از هر چيزي به برتري نژاد پرداخته شده و توي هر سخنراني به اين موضوع اشاره ميشد كه اينجا ننوشته !!!

۴- اگر هیتلر صحبتش را درباره‌ی واگنر و اپرا آغاز می‌کرد، کسی جرات نمی‌کرد که بین صحبت‌هایش وقفه‌ایی ایجاد کند. او آنقدر درباره موضوعش صحبت می‌کرد تا شنوندگان خسته شوند.

اتفاقا نكته اي كه هم موافقان و هم مخالفان پيشوا بهش اعتقاد دارن قدرت سخنرانيه !!! قدرتي كه همه رو سرجاشون ميخكوب ميكرد و باعث ميشد تا آخرين كلمه حرفاشو گوش كنن ( توصيفاي خودش از سخنراني هاش توي نبرد من خيلي قشنگن !!! )

۵- هیتلر هیچ وقت علاقه ایی به ورزش یا نوعی از بازی نداشت جز پیاده روی اتفاقی.

حرفي كاملا بي پايه و اساس ، ( رجوع شود به فصل آموزش و پرورش نبرد من ) . پيشوا مهمترين ركن مدارس رو ورزش ميدونست و ورزشاي رزمي تو مدارس اجباري بود ، خودش بارها و بارها بوكس رو بهترين ورزش معرفي كرده بود چون باعث ميشد بدن در مقابل حمله ها آماده بشه !!!
اصلا حرف بزرگش توي يه بخش از كتاب كه درباره لباس پوشيدن بوده اينه كه لباس بايد به گونه اي باشه كه امكان ورزشو از طرف نگيره !!! ميگه كسي كه به اتوي لباسش بيشتر از راحتيش احميت ميده نميتنه از خودش دفاع كنه
كلا در نظر هيتلر ورزش يه امر اساسي بود !!!

۶- او همیشه دائما داخل اتاق‌ها، از کنجی به کنج دیگر، قدم بر می‌داشت.

خودش ميگه مطالعاتشو زماني كه دراز كشيده بود انجام ميداد اما ساير اوقات يه جا نميشست و از يه گوشه به گوشه ديگه ميرفت و با خودش فكر ميكرد .

۷- تقریبا هر شب بایستی در تئاتر شخصی اش فیلم می‌دید، بیشتر آنها فیلم‌هایی بودند که پخش آنها در آلمان ممنوع شده بود. وی بسیار به کمدین‌ها علاقه داشت، از این بین چندین خواننده یهودی نیز وجود داشتند که مورد علاقه ی او بودند. پس از اینکه صدای آنها را می‌شنید، اینطور اظهار می‌کرد که، “خیلی بد است که او از نژاد آریایی نیست.”

اينو نشنيدم سندي چيزي داري بگو تا يه خيري هم بهم برسه :D
ولي اگه اين مسئله درست باشه بازهم دليليه كه هيتلر يهوديا رو چون پست بودن نميكشته !!! چون سياه پوستا هم پست بودن ولي معلم بودن ، راننده تاكسي بودن ، سرباز جنگ هم بودن .

۸- کارمندان هیتلر به شکل مخفیانه فیلم‌هایی از شکنجه یا اعدام زندانیان سیاسی برای او می‌ساختند چرا که او از تماشای آن‌ها بسیار لذت می‌برد.

:)) دمت گرم خندونديمون !!! بابا هيتلر راز بقا نيگا نميكرد ميگفت خوشش نمياد كه حيوونا وحشيانه همو ميخورن اونوقت ........ :))

۹- عاشق فیلم اخبار روز بود، مخصوصا زمانیکه که او در آنها بود.

قبل از اينكه اون تو اخبار باشه هم عاشق بود ،‌ تو نبرد من ميگه روزي سه چهارتا روزنامه از ديداي مختلف ميخونده تا بتونه درباره يه موضوع اطلاعات كافي به دست بياره !!

۱۰- او در عکسی دیده می‌شود که در ابتدای جنگ جهانی اول گرفته شده بود:
[این عکس در ۱۹۱۴ زمانی که آلمان علیه روسیه اعلان جنگ کرد توسط Heinrich Hoffman که اتفاقا بعدا به عنوان عکاس شخصی هیتلر درآمد، گرفته شد. او را در بین جمعیت می‌توانید ببینید که کاملا هیجان زده شده است.

هيتلر اون موقه سيبيل نداشت !!!!تازه دقت كن صورتش نسبت به كنارياش چطوريه !!! به نظر من جعليه !!! ( مثل عكس محمود جونه كه ميگن تو تسخير سفارت آمريكا بوده ! :-" )

۱۱- هیتلر به عنوان مرد سال ۱۹۳۸ توسط مجله تایم انتخاب شد.

سه سال پياپي مرد سال اروپا شد
صد البته !!!

364-14hitlertime.jpg

۱۲- هیتلر برای ۸ سال بی خانمان بود.

و البته تو اوج فقريش ثروت كلاني كه از عمش بهش به ارث رسيد رو رد كرد و داد به خواهرش و از فروختن نقاشي هاش كسب درامد مي كرد !!! بزرگ مردي بود براي خودش !!!
(البته بي خانمان نبود ها !! خونه داشت :D ولي وضع ماليش خوب نبود ، خودش ميگه پولشو اول به خريد كتب و مجلات اختصاص ميداد و اگه چيزي اضافه اومد ميرفت غذا ميخريد !

shovaliye3

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
دانشگاه
خلیج فارس
رشته دانشگاه
مهندسی دریا

این مطالبیه که در مورد هیتلر تو یه وبلاگ خوندم.اگه اینطور باشه واقعا هیتلر...... [-(

و اما جنایات هیتلر و خساراتی که نازیسم بر ملل اروپا وارد آورد بی سابقه است. هیتلر اصلاً اطریشی بود. پدرش اوائل کفاش و بعداً کارمند گمرک بود. هیتلر تحصیلاتی نداشت و فقط چند کلاس از دبیرستان را گذرانده بود. برای ادامه تحصیل در قسمت نقاشی به وین رفته و تقاضای ورود به آکادمی صنایع را نمود. ولی در خواست او مورد قبول واقع نشد.

در سال 1912 یعنی در سن 23 سالگی در مونیخ در قسمتهای ساختمانی بعنوان کارگر مشغول شد. او شروع به ترقی نمود که استعداد سخنرانی را خود کشف کرد. بعد از جنگ بین المللی اول و شکست آلمان انقلاب چپگرایان در اغلب شهرها شروع شد و شوراهای کارگری امور این شهرها را در دست گرفتند. ولی مردم که مخالف این تشکیلات چپگرا بودند دور هم جمع شده و تشکیلاتی برای مقابله با آنها بوجود آوردند. هیتلر در سال 1919 در شهر مونیخ وارد یکی از دسته ها شد و قدرت سخنرانی او باعث پیشرفت او گردید. با تلقین افکار « برتری نژادی » و « تشکیل آلمان بزرگ » احساسات جوانان خوش باور را تحریک کرده آنها را دور هم جمع میکرد و روزبروز تشکیلات خود را توسعه میداد.

در اواخر سال 1923 در شهر مونیخ اقدام بیک کودتای نافرجام نمود و پس از فرار گرفتار و محکوم به 5 سال زندان گردید ولی بعد از یکسال آزاد شد. هیتلر در تمام این سالها تبعه اطریش بود و فقط در سال 1932 توانست تبعیت آلمان را بدست بیاورد.

پس از آزادی با طبقات راستگرا تماس گرفت و شروع به دسته بندی کرد. هیتلر استعداد زیاد در جلب مردم داشت و از سال 1929 که اوضاع اقتصادی دنیا روبه وخامت رفت در جلب مردم موفقیت زیاد پیدا کرد. موقعیکه در سال 1932 تبلیغات خود را با پرواز شهر بشهر ادامه میداد صدها هزار نفر از او استقبال میکردند و به سخنرانیهای او گوش میدادند.

حزب نازی که بنا به اسمش « حزب سوسیالیست ملی گرای آلمان » میبایستی حامی و طرفدار کارگر و طبقات بی بضاعت باشد عملاً پشتیبان و متحد سرمایه داران بود چنانکه بنوشته کتاب فاشیسم (1) در سال 1932 عده ای از سرمایه داران بزرگ و صاحبان کارخانجات نامه ای به هیندنبورگ رئیس جمهور آلمان نوشته و به او توسعه کردند حزب نازی را در تشکیل حکومت شرکت بدهد. ضمناً در انتخابات 1933 سه میلیون مارک در اختیار این حزب گذارند.

هیتلر بالاخره توانست نظر هیندنبورگ رئیس جمهور آلمان را جلب کند. در ژانویه 1933 به ریاست حکومت تعین گردید و کابینه خود را با همکاری حزب دست راستی آلمان تشکیل داد. در اینموقع ساختمان مجلس شورای آلمان به آتش کشیده شد و هیتلر تقصیر را بگردن کمونیستها انداخته شروع به توقیف رؤسای آنها کرد. میگویند آتش زدن مجلس آلمان به دستور خود او انجام گرفت تا بتواند به این بهانه رؤسای کمونیستها را توقیف کند. موقع افتتاح مجلس نماینده ای از چپگراها حضور نداشت چون کمونیستها توقیف بودند و سوسیالیستها دعوت نشده بودند.

هیتلر بعد از فوت هیندنبورگ مقام ریاست جمهوری را نیز اشغال کرد. هیتلر با یهودیها سخت دشمن بود و تمام اشکالات اقتصادی آلمان را بگردن آنها می انداخت. خرید از مغازه های آنها و معاملات با آنها را تحریم کرد. در نتیجه این فشارها یهودیها شروع به خروج و فرار از آلمان کردند و در سال 1933 بیش از 60000 یهودی آلمان را ترک کردند. برای تشکیل « آلمان بزرگ » هیتلر اول قشون نازی را به اطریش فرستاد و این مملکت را جزو آلمان کرد و بعد به چک و سلواکی حمله کرده سرزمین سورت را که قسمتی از اهالی آن آلمانی زبان میباشند ضمیمه آلمان نمود و بالاخره به بهانه های دیگر به لهستان حمله کرد.

اما برای اشغال لهستان احتیاج به موافقت روسیه داشت. لذا با استالین سازش کرده لهستان را بین خود تقسیم کردند بطوریکه قسمت اعظم آن به تصرف آلمان در آمد. در عوض روسیه ممالک کنار دریای بالتیک یعنی لتونی، لیتوانی و استونی را اشغال نمود. بواسطه معاهداتی که بین لهستان با فرانسه و انگلیس وجود داشت این دو دولت به پشتیبانی از لهستان وارد جنگ شدند. با شرکت دادن روسیه در ربودن سرزمینهای ملل دیگر فعلاً خیال هیتلر از طرف همسایه شرقی خود آسوده بود. اما بعد از شکست و اشغال فرانسه نوبت روسیه رسید چون راجع به روسیه هم هیتلر قبلاً برنامه ای تهیه کرده بود.

بدین ترتیب جنگ بین الملل دوم آغاز شد. در این جنگ جنایتی نبود که طرفین مرتکب نشده باشند. هیتلر به لهستان، دانمارک، نروژ، بلژیک، فرانسه، ممالک بالکان، شمال آفریقا و بالاخره به روسیه حمله کرد. بمباران شهرها ویرانی خانه ها سرگردانی مردم فراری از زن و بچه ادامه داشت.

بعد از تصرف فرانسه بوسیله قشون آلمان فرانسوی ها تکیلات « مقاومت » را بوجود آوردند. چریکهای فرانسه دائماً برای آلمانها تولید دردسر و ناامنی میکردند. این تشکیلات برای قشون متفقین نیز در موقع پیاده شدن در سواحل فرانسه کمک های مفیدی انجام داد. تلفات فرانسوی ها در این تشکیلات خیلی سنگین بود.23هزار نفر در زد و خورد کشته شدند، 12 هزار نفر بدست آلمانها اعدام شدند و 23هزار نفر را آلمانها تبعید کردند که از این عده 200هزار نفر هرگز بر نگشتند.

در روسیه نیز مقاومت چریکی بوجود آمد. ولی این تشکیلات ضعیف بود زیرا مردم خیال میکردند آلمانها حکومت کمونیستی را نابود کرده و آنها را نجات خواهند داد. اگر آلمانها با مردم روسیه رفتار بهتری کرده بودند شاید عاقبت جنگ دوم بشکل دیگری در می آمد.

با این حال چریکهای روسیه در طول جنگ به آلمانها خسارت زیادی وارد آوردند. جمعاً 2500 کیلومتر از خطوط آهن را از جا کندند و 6000 لوکوموتیو را ناقص کردند.22هزار کامیون را آتش زدند، 5500 پل را منفجر کردند و 6000 ترن را از خط خارج نمودند. آلمانها هم در مقابل 150 آبادی را ویران کردند، صدها زن و بچه را کشتند، در عوض هر یکنفر آلمانی 50 الی صد نفر را اعدام کردند و هزارها از اهالی را برای کار اجباری به آلمان بردند. تلفات روسها بسیار سنگین بود.

تنها در محاصره لنین گراد بیش از یک میلیون مردم جان خود را از دست دادند. در موقع عقب نشینی از روسیه هیتلر دستور داده بود همه چیز را نابود کرده و آبادی باقی نگذارند. جنگ بین المللی دوم 55 میلیون تلفات داشت.

1: Faschismus, Renzo Vespignani.

این قدر جنایت انجام شده بعد هیتلر راز بقا نگاه نمی کرده؟یعنی ارزش حیوونا رو بیشتر از آدما میدونسته؟؟؟

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از shovaliye3 :
راستی چرا خودکشی کرد؟؟ (آخه خودکشی که کار آدمای ضعیفه!! ولی من فکر می کنم هیتلر آدم بزرگی باشه)

براي بقاي رايش و حكومت مقدس نازي ( بعد از مرگ پيشوا عمليات والكري اجرا ميشد تا حكومت حفظ شه !! )
در ضمن تو وصيتنامش هم يه چيزايي گفته در اين مورد

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از shovaliye3 :
این مطالبیه که در مورد هیتلر تو یه وبلاگ خوندم.اگه اینطور باشه واقعا هیتلر...... [-(
این قدر جنایت انجام شده بعد هیتلر راز بقا نگاه نمی کرده؟یعنی ارزش حیوونا رو بیشتر از آدما میدونسته؟؟؟

:))

مطالبش يدونه سند هم نداشت همش گفته بود اين بوده و اون بوده براي همين تا اثبات نشده دوست ندارم وقتمو هدر بدم و از چيزي دفاع كنم ( آخه شايد درست باشه :-& :D)
اما بيا يه قسمتاييش كه مطمئنم چرت محظه رو بررسي كنيم :
اولش تحصيلات هيتلر
هيتلر وارد كالج هنر ميشه اما دو سه بار ميفته ، خودش ميگه وقتي ميره به يه نمايشگاه نقاشي حس ميكنه خيلي جذب نمايشگاه شده اما وقتي دقت ميكنه ميبينه نقاشي ها جذبش نكردن بلكه معماري ساختمونه بنابراين وارد رشته معماري ميشه و نسبتا موفق هم ميشه !
هيتلر طبعيت آلمان رو داشت اما گم شده بود و توي جنگ به همون خاطر نتونست پيشرفت زيادي كنه و از سرجوخه بالاتر نرفت ، بعد از جنگ دوباره تابعيتشو به دادن
شما آلمانو اين مرز كنونيش نبين ، هيتلر حرف از سرزميناي آلماني نشين ميزد ( اتريش - مجارستان ، قسمتي از لهستان و .... )

از حذب نازي خيلي ها حمايت ميكردن ، هم سرمايه دارا و هم فقرا ، چون حرفش حرف عموم ملت بود ، اما نكته مهم اينجاست كه هيتلر وقتي به قدرت ريد به هيجكدوم از كسايي كه كمكش كردن باج نداد و كار خودشو كرد !!!

هيتلر نظر هيدنبورگ رو جلب نكرد بلكه هيدنبورگ مجبور شد هيتلر رو صدراعظم كنه چون رئيس دومين حذب پرنماينده بود و ميتونست يه دولت قدرتمند به وجود بياد !!!
در مورد آتش زدن مجلس هم كه خودت ميگي ميگويند و ميدوني كه در مورد پيشوا خيلي چيزها ميگويند :D

بعد از مرگ رئيس جمهور هيتلر نشد رئيس جمهور ! هيتلر صدراعظم موند اما رئيس جمهور جديدي انتخاب نشد و به هيتلر لقب پيشوا ( >:D< ) داده شد و شد رهبر آلمان
تحريم يهوديا درسته و طبق اساسنامه حذب اونا بايد آلمان رو ترك ميكردن ، چه خودشون چه با زور :D
داين قسمتش خيلي جالبه !! اتريش با حمله نظامي فتح شد ؟؟؟ :)) اتريش با برگزاري رفراندوم به آلمان ملحق شد (آنشلوس)
حمله به لهستان هم داستان ديگه اي داشت ! آلمان و شوروي پيمان ميبندن كه به هم حمله نكنن و با هم لهستانو بگيرن و قسمت آلمان نشين بشه مال آلمان ، بقيش مال روسيه !(حمله به علت ظلم دولت لهستان به همون اقليت آلماني بود )
جالبه دولتهاي فرانسه و انگليس كه زورشون به روسيه نميرسيد و فكر ميكردن آلمان هنوز ضعيفه به آلمان اعلان جنگ ميكنن و سه سوته فارم ميشن ولي روسيه به جاي دفاع از متحدش ميره تو فاز خيانت و .... :-<

درباره آمار حرفي نميزنم چون صحتش مشخص نيست ولي يادت باشه ت جنگ جك نميگن !!! جنگ براي خونريزيه و خاك خون ميخواد !!

جنايت درسدن مال آلمان بود يا روسيه ؟؟؟ چرا اسمي ازون برده نميشه ؟؟؟ استالينگراد جنگي سه ميليوني بود !!! دو ميليون روس و يك ميليون آلمان كه تلفات خيييييلي زيادي هم داشت اما غير نظامي در كار نبود
زماني كه ارتش به مسكو ميرسه تو شهر هيچكس نيست پس دستور عقب نشيني داده ميشه و توي عقب نشيني آلمان شكست ميخوره نه تو حمله !!!

جمله آخرتو قبلا تو همين تاپيك جواب دادم
ميتوني متن هيتلر و بمب اتم رو بخوني
هيتلر قصدش از جنگ ايجاد صلح ابدي بود ( براي صلح ابدي جنگي بزرگ لازم است )
هيتلر ميگفت جهانو مثل يه گلوله آتش نميخواد و با زيباييهاش ميخوا
اگه هدفش فقط و فقط جنگ و خونريزي ميبود تو اوج جنگ مدرسه و بيمارستان تو سرزميناي فتح شده نميساخت و همرو ميزاشت رو جنگ اما اون هيتلر بود و اين كارو كرد
اينجاست كه ميگيم :

>:D< هايل هيتلر >:D<

• لایک
امتیازات: AMT

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

جا داره از دوستان يه عذر خواهي بكنم كه يه جا اطلاعات غلط دادم و گفتم هيتلر سبيل نداشته ! :D
داشته مثل مرد هم داشته ( البته تو اين عكس )

Bundesarchiv_Bild_146-1974-082-44%2C_Adolf_Hitler_im_Ersten_Weltkrieg.jpg

نفر سمت راست كه رو نيمكت نشسته پيشواست !!!

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

دلم واسه این بحثا تنگ شد خواستم تاپیکو بیارم بالا ;;)

بو علی

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 2
شهر
تهران
دانشگاه
هاروارد ان شاء الله
رشته دانشگاه
فیزیک کوانتوم

به نظر من هیتلر یک تند رو احمق بوده که ار سیاست وکشورداری هیج چیز نمی دونسته دوستانی که تاریخ جنگ جهانی دوم را مطالعه کردند می دانند که او در سرتاسر این جنگ فقط و فقط شانس آورده و در جنگ با شوروی که اولین دوراهی استراتژیک هیتلر بوده وی به دلیل حماقت شکست سختی را متحمل می شود که اولین و آخرین شکستش به همین دلیل بوده.

rainman

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
نيشابور

بابا يكي بياد اين بحثو جمع كنه جواب اين دوستمونم بده...
حال و حوصله ي مهرانو ندارم باز بياد دويست متر دويست متر پست بده...

brano

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی

من عاشق دو دسته آدمم
1- خیلی باهوش و نابغه
2-خیلی احمق و نابغه