• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بررسی موسيقي كلاسيك

hamid-GM

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
پاسخ : بررسی موسيقي كلاسيك

بچه ها من اخیرا به کلاسیک علاقه مند شدم.. فک کن از پراگرسیو متال شیفت کردم رو کلاسیک.. از آلبوم four seasons ویوالدی هم خیلی خوشم اومد.. مخصوصا پارت تابستون و زمستونش.. پیشنهادتون چیه؟ چی برم گوش بدم... :D
بیشتر دوس دارم آهنگ با حس epic گوش بدم.. مثن ترک 10 four seasons ..
اصولا با آهنگایی که همچین حسی http://www.24-7pressrelease.com/attachments/017/press_release_distribution_0176842_33106.jpg
یا این یکی http://www.porges.net/Images/dan_porges_portfolio10/omer_wellber_conductor.JPG
دارن عجیب فاز میگیرم..

aigin

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان

منم عاشـــــــــق کلاسیکم ولی در درجه اول عاشق چایکوسکی ام x: اصن یه وضـــــــــی :D
7 ساله ویولن میزنم! :-"
خودم بیشتر کارای ویوالدی رو میزنم و البته اگه حالشو داشته باشم باخ ولی ویوالدی عشقه >:D<
Tomaso Giovanni Albinoni - Adagio In Sol Minore شنیدین؟؟! عالییییییییه
Pyotr Ilyich Tchaikovsky - Swan Lake (Op. 20) - Лебединое Озеро اینم که دریاچه قو چایکوسکی که عشقه خودمه x: x:

ShiNinG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد

یک بحث ، زیبایی ِ موسیقی ِ کلاسیک ِ ، که اصلا شکی در اون نیست .
بحث ِ دیگه هم کاربرد ِ زیاد ِ اونه . منظورم از کاربرد در مباحثِ روانشناسی ِ . به تیپ های مختلف ِ روانی ، برای درمان ، در مراکز ِ پیشرفته گوش دادن به آثار ِ موسیقیدان های متفاوت پیش بینی میشه .
به عنوان ِ مثال ، کسانی که از شادمانی ِ کمی در زندگیشون برخوردارن ، قدرت ِ پیدا کردن ِ نیروی شادمانی ِ درونشون رو ندارن ، (مثل ِ من) باید به آثار کسانی مثل ِ ویوالدی و باخ گوش بدن . که از فراز و فرود و نشاط ِ زیادی برخوردار .
یا کسانی که در روابط ِ احساسیشون مشکل دارن ، باید به آثار احساسی گوش بدن ، (بازم مثل ِ من) مثلا آثار ِ stubert , chopin , brahms و غیره ...
تیپ ِ روانی ِ خودتون رو پیدا ، و باتوجه به اون آثار ِ دلخواه و مناسبتون رو پیدا کنید .

+ من باخ و شوبرت وشوپن و خیلی دوست دارم . و موزارت البته . وآقای شهداد ِ روحانی که از موسیقیدان های برجسته و موفق ایرانی هستن . به خصوص dance of spring ـشون 8 ->

Mahshid.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از ShiNinG :
یک بحث ، زیبایی ِ موسیقی ِ کلاسیک ِ ، که اصلا شکی در اون نیست .
بحث ِ دیگه هم کاربرد ِ زیاد ِ اونه . منظورم از کاربرد در مباحثِ روانشناسی ِ . به تیپ های مختلف ِ روانی ، برای درمان ، در مراکز ِ پیشرفته گوش دادن به آثار ِ موسیقیدان های متفاوت پیش بینی میشه .
به عنوان ِ مثال ، کسانی که از شادمانی ِ کمی در زندگیشون برخوردارن ، قدرت ِ پیدا کردن ِ نیروی شادمانی ِ درونشون رو ندارن ، (مثل ِ من) باید به آثار کسانی مثل ِ ویوالدی و باخ گوش بدن . که از فراز و فرود و نشاط ِ زیادی برخوردار .
یا کسانی که در روابط ِ احساسیشون مشکل دارن ، باید به آثار احساسی گوش بدن ، (بازم مثل ِ من) مثلا آثار ِ stubert , chopin , brahms و غیره ...
تیپ ِ روانی ِ خودتون رو پیدا ، و باتوجه به اون آثار ِ دلخواه و مناسبتون رو پیدا کنید .

+ من باخ و شوبرت وشوپن و خیلی دوست دارم . و موزارت البته . وآقای شهداد ِ روحانی که از موسیقیدان های برجسته و موفق ایرانی هستن . به خصوص dance of spring ـشون 8 ->
آره. این کاربردشون در زمینه روانشناسی خیلی مهمه. یادمه یه کتابی خونده بودم راجع به باخ. آخر اون کتاب گفته بود به کسایی که زود عصبانی میشن و احساس خشم و ناراحتی می‌کنن، کنسرتوهای براندنبورگ رو پیشنهاد میده که خیلی آرامش دهنده‌ان. :D و این کنسرتوها جز محبوب ترین آثار باخ هستن.

البته ایشون که گفتید آقای شهرداد روحانی هستن. :-" نه شهداد. آهنگ Ozra's dance شون هم عالیه. 8->

arioos

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی 1
شهر
تبریز
مدال المپیاد
دوره ی 26 ادبی...البته چه گویم که ناگفتنم بهتر است...

موسیقی کلاسیک که آره...مخصوصا موتزارت...
البته شهرداد روحانی که جای خود دارد...خودمم پیانو می زنم:)

black fire

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
رشت-تبریز

بچه ها من امروز متوجه شدم که موسیقی کلاسیک هم می تونه تاثیرات منفی رو مغز داشته باشه حتی بیشتر از راک و متال

سر جلسه کنکور وسط ریاضیی که خدا نسیب هیچکس نکنه داشتم زمزمه می کردم:"وقتی تو نیستی قلبمو واسه کی تکرار بکنم گل های خاب آلوده رو واسه کی بیدار بکنم..."

برید متال گوش کنید موسیقی کلاسیک شیطان صفته :D

parnian.d

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزنگان1 بندرعبّاس
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از Black Fire :
بچه ها من امروز متوجه شدم که موسیقی کلاسیک هم می تونه تاثیرات منفی رو مغز داشته باشه حتی بیشتر از راک و متال

سر جلسه کنکور وسط ریاضیی که خدا نسیب هیچکس نکنه داشتم زمزمه می کردم:"وقتی تو نیستی قلبمو واسه کی تکرار بکنم گل های خاب آلوده رو واسه کی بیدار بکنم..."

برید متال گوش کنید موسیقی کلاسیک شیطان صفته :D
نمیخوای بگی هایده کلاسیکه که؟ :D

sh.kh1377

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره ی زیست دوره هجده و طلای دوره نوزده

وای موسیقی کلاسیک یه چیزی از محشر هم اونور تره کافیه فقط درکش کنی
من خودم عاشق 4 فصل ویوالدی مخصوصا بهارو زمستونشم.بعد قطعه های موزارت
سنفونی هفت بتهوون قسمت دومش که محشره من خودم که ویولن میزنم با این قطعه ها واقعا بعضی وقتا این قدر قشنگن دیونه میشم :D

sepi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Tehran
دانشگاه
تهران یا بهشتی!

من عاشق موسیقی کلاسیکم، وقتی اجرای یه ارکستر رو می بینم نمی تونم از جام پاشم، هر وقت بهش گوش می کنم بی اختیار باهاش همراه میشم. >:D<
من آثار برامس و بتهوون رو خیلی دوست دارم x:، تصمیم دارم در آینده نواختن ویولن رو یاد بگیرم و کلاسیک بنوازم، ایشااللللله!!!!! [-o<

-zarA-

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هـنرستانمـوטּ
شهر
اصفهــاטּ
دانشگاه
هنر اصفهــاטּ
رشته دانشگاه
طراحی صنعتـی

عاشق موسیقی کلاسیکم x:

اما متاسفانه زیاد بهش بها داده نمیشه

sepi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Tehran
دانشگاه
تهران یا بهشتی!

راستی کسی ایجا میتونه منبعی معرفی کنه که تاریخچه تک تک آهنگ ها نوشته شده باشه؟ :-/ مثلا اینکه چهار فصل کی توسط ویوالدی ساخته شده، چطور به ذهنش رسیده؟ یا اینکه هر آهنگی چی رو می خواد بیان کنه؟ آهنگ ها رو اینجوری بررسی کنه دیگه!!!

sh.kh1377

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد

مشکل اینه مثلا ویولن که اصلا واقعا اصلش کلاسیکه و ایرانی باید کمونچه بزنی ، هیچ کس دوس نداره (مردم عام) همه میگن ایرانی بابا کلاسیکم سبکه دیگه

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از شقایق خان محمدی :
مشکل اینه مثلا ویولن که اصلا واقعا اصلش کلاسیکه و ایرانی باید کمونچه بزنی ، هیچ کس دوس نداره (مردم عام) همه میگن ایرانی بابا کلاسیکم سبکه دیگه

یه مقدار جملت جوریه که ممکنه اشتباه برداشت کرده باشم :D ولی شخصا تحمل ویولن ایرانی رو ندارم ولی کلاسیک رو می پرستم.

من جدیدا با Rimsky Korsakov فال این لاو شدم. Flight of the bumblebee و Scheherazade Op.35 خیلی خوبن.دومی یه حس نوستالژیکی داره و به فضای ایران هم می خوره تا حدودی

sh.kh1377

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد

به نقل از تـارا :
یه مقدار جملت جوریه که ممکنه اشتباه برداشت کرده باشم :D ولی شخصا تحمل ویولن ایرانی رو ندارم ولی کلاسیک رو می پرستم.

من جدیدا با Rimsky Korsakov فال این لاو شدم. Flight of the bumblebee و Scheherazade Op.35 خیلی خوبن.دومی یه حس نوستالژیکی داره و به فضای ایران هم می خوره تا حدودی
منم اینو میگم. ویولن فقط کلاسیکش محشره ولی ایرانیش....
مثه این میمونه برداری با سه تار سمفونی بتهوون بزنی =)) =))

Mahshid.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از شقایق خان محمدی :
منم اینو میگم. ویولن فقط کلاسیکش محشره ولی ایرانیش....
مثه این میمونه برداری با سه تار سمفونی بتهوون بزنی =)) =))
در این حد هم نیست واقعا. :D
با این که من هم از کلاسیک بیشتر از ایرانی لذت می‌برم، اما توصیه می‌کنم آهنگ‌های همایون خرم رو بشنوی. واقعا خوبن.

Armator

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Helli II
شهر
Tehran

موسیقی کلاسیک زندش حال میده ...نه؟؟؟؟

giti

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
در حال خوندن فعلا :) !!!!

به نقل از Armator :
موسیقی کلاسیک زندش حال میده ...نه؟؟؟؟

منظورت اینه که کنسرت و اینا دیگه؟

خب قبلش باید بگم که من یکی از کسایی هستم که کلاسیک رو می پرسته و باید بگم که بله زنده دیدنش خیلی عالیه و این که خب کلا فکر می کنم زنده دیدن این که یکی داره یه آهنگی رو می زنه خیلی بهتر از اینه که بشنوی چون حس نوازنده رو کاملا دریافت می کنی ........

ولی این جا هم یه اشکالی پیش میاد این که اگه همون آهنگی رو که نوازنده زده بعدا گوش کنی و نتونی هیچ حسی دریافت کنی این ضعف نوازندس که حسش تو دستاش نیست ........

به نقل از ȤąĦƦą :
عاشق موسیقی کلاسیکم x:

اما متاسفانه زیاد بهش بها داده نمیشه

بها داده نمی شه؟ ...... خوب این یه حرف عجیب و غریبیه به نظرم ...... خب بذار بگم کلاسیک بین هنرمندا که خیلی بهش بها داده می شه .......

خب مثلا من کلاس پیانوم تو دانشگاه علمی کاربردی و پیش استاد کلارا و خب باید بگم که جوی که اون جا تو دانشگاه من می بینم با تو کنسرتایی که داریم جدا خوبه ....... حس می کنم این که بگیم متاسفانه بها نمی دن بهش درست نیست ..... ینی اگر برا خودمون مهمه ماییم که باید نشون بدیم چه قدر مهمه ...... ماییم که باید تمام تلاشمون رو بکنیم که همه بفهمن دنیای کلاسیک چه عالمیه و چه جوریه و راه ورود بهش چه جوریه؟....... حتی اگر که زیاد حمایت نشه ....... وقتی خوبیش دیده بشه حمایت هم می شه ........

اوایل انقلاب می گفتن ساز حرامه و اینا دیگه ........ اگر نوازنده ی اون موقع ها می خواست بگه که به ساز من بها نمی دن الان ما هیچ کدوم ساز و این چیزا نمی شناختیم شاید هم حتی وضعمون بد تر از این ها می بود .......

sh.kh1377

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد

خب معلومه زندش خیلی خوب و قشنگه x:

sepi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Tehran
دانشگاه
تهران یا بهشتی!

زندش ک من یکی رو میخ کوب می کنه!!! به خصوص وقتی یه تک نواز ویولن هم باشه! 8->
موسیقی کلاسیک طرفداراش کمه، به خصوص تو ایران، ولی جایی ک طرفدار داشته باشه بها داده میشه بهش! :-"

شــــراره

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
دانشگاه
خواجه نصیرالدین طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نظر من موسیقی کلاسیک کامل ترین سبک موسیقیه،به شخصه از موسیقی دوران باروک بیشتر خوشم میاد،یه جور صلابت خاصی داره که دوسش دارم.

بالا