• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

شهرت یا ظرفیت؟

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم
پاسخ : شهرت یا ظرفیت؟

حالا یه نکته ای... شما پس فردا یه کار وکاسبی راه انداختین بعد اولش با مردم خیلی خوب و ملایم و اینا رفتار کردین ، بعدش که کارتون گرفت ، خودتون این مدلی نمیشین؟ :D یا مثلا تو اقوام و آشناها...؟ بعضی وقتا ما خوب بلدیم برای بقیه نظر بدیم ، ولی یه 10 سال دیگه خودمون...

rataniot

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
کرمان
مدال المپیاد
زیست شناسی,ریاضی
رشته دانشگاه
در حال حاضر کنکوری

این به خاطر خودمونه!
من یه چی میگم شماها روش فکر کنین: ما ایرانیا مثل ببریم ! قدرتمون زیاده ولی وقتی به یه چیزی رسیدیم دیگه نمیخوایم ادامه بدیم...
ما ایرانیا مثل گرگیم, چون به صورت گروهی زحمت میکشیم ولی فقط یه تعداد کممون سود میبریم...خلاصه اینکه ما ایرانیا فقط به فکر خودمونیم.
قبول ندارین؟ خودتونو بذارین جا یه آدم موفق میلیاردر که به هرچی از زندگیش میخواسته رسیده. آیا الان دیگه واستون مهمه که ایران در چه سطحیه؟ آیا واسطون اهمیت داره که بقیه چی میکشن؟ اگه منصفانه جواب بدین حتما متوجه منظور من میشین...
ولی تو کشورای پیشرفته وضع فرق میکنه: به عنوان مثال ژاپنی ها بیشتر کاراشون به صورت گروهیه!
گروهی تلاش میکنن , گروهیم سود میبرن, درست مثل مورچه... درسته که مورچه ها جانورای کوچیکین ولی چون گروهی کار میکنن و منافع گروه توشون بر منافع فرد ارجحیت داره زودتر پیشرفت میکنن...
بد میگم؟؟

parnian.d

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزنگان1 بندرعبّاس
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از peg0a2h1 :
حالا یه نکته ای... شما پس فردا یه کار وکاسبی راه انداختین بعد اولش با مردم خیلی خوب و ملایم و اینا رفتار کردین ، بعدش که کارتون گرفت ، خودتون این مدلی نمیشین؟ :D یا مثلا تو اقوام و آشناها...؟ بعضی وقتا ما خوب بلدیم برای بقیه نظر بدیم ، ولی یه 10 سال دیگه خودمون...
جدی نه! آخه چه فایده داره؟ کار و کاسبی طرف بگیره اتفاقا" باید کیفیت رو بالا و بالا تر ببره، اون وقت آدم راضیه دوبرابر پول بده.
نه اینکه پول شهرتش رو بگیره، کیفیتش رو نصف کنه!

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد

به نقل از ParNiaN.D :
جدی نه! آخه چه فایده داره؟ کار و کاسبی طرف بگیره اتفاقا" باید کیفیت رو بالا و بالا تر ببره، اون وقت آدم راضیه دوبرابر پول بده.
نه اینکه پول شهرتش رو بگیره، کیفیتش رو نصف کنه!

پول شهرت + پول خیابونی که توشه! + پول اون تزئیناتی که آویزون کرده!

آره ، ولی خیلیا وقتی میرن توش این چیزا یادشون میره! ---> کیفیت کیلو چنده؟!

تازه فقط برای رستوران وفست فود و خورد وخوراک نیست! همین کانون زبان ، اینجا به قدری طرز رفتارشون بده که اصلا حد نداره! چرا؟! چون سرشون خیلی شلوغه ، چون مشتری زیاد دارن، زنه اصلا جوابت رو نمیده ، انگار خیلی کار زشتی کردی رفتی سؤال بپرسی

یا لباس فروشی، اولش که طرف مغازه زده بفرمایین ، این مدل هم هست ، هفته آینده جنس میاد ، سر بزنین

یه سال بعد بری سرش ( اگه تغییر شغل نداده باشه! ) فقط کافیه بگی نه ، مرسی ، خوشم نیمد شانس بیاری طرف فحشت نده فقط!

کلا یه سری فکر میکنن اینطوری کلاس کارشون میره بالا، مردم فکر میکنن این مغازه/ فروشگاه/ رستوران/ فروشنده چقدر سطحش بالاست

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از peg0a2h1 :
وقتي هدف سود شخصي باشه مطمئنا همينطور ميشه اما اگه يك نسل از خود گذشتگي كنه آيندگان تا چند نسل بهش افتخار ميكنن

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد

به نقل از dr.eniac :
وقتي هدف سود شخصي باشه مطمئنا همينطور ميشه اما اگه يك نسل از خود گذشتگي كنه آيندگان تا چند نسل بهش افتخار ميكنن

از خود گذشتگی؟! از الان دارن به من یاد میدن که باید مثل بقیه پست باشم! دارن بهم یاد میدن دو رو باشم! همه ، دور و بریام ،آشنا ،فامیل ،پدر مادر ،...بم یاد میدن اگه بقیه اینطورین منم باید باشم تا بتونم گلیم خودمو از آب بکشم بیرون! تا بتونم تو چنین جامعه ای موفق باشم!

الان من دارم تو جامعه اینو یاد میگیرم...حالا تکلیف من چیه؟...

parnian.d

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزنگان1 بندرعبّاس
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

انسانیت مفهوم بزرگیه.من نمیگم خودم انسانیتما! اما ما ایرانی ها که انقدر دم از انسانیت میزنیم حتی تو عمل، تو ظاهر هم سر حرفمون وای نمیستیم.
به نظر من این اصل سیاست مداریه که یکی کیفیت رو حفظ کنه!
خراب کردن کار حماقته. از رو حرصه. اگه نتیجه ی خوبی داشت الان غربی ها هم از همین روش سطحی ما استفاده میکردن.

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از peg0a2h1 :
از خود گذشتگی؟! از الان دارن به من یاد میدن که باید مثل بقیه پست باشم! دارن بهم یاد میدن دو رو باشم! همه ، دور و بریام ،آشنا ،فامیل ،پدر مادر ،...بم یاد میدن اگه بقیه اینطورین منم باید باشم تا بتونم گلیم خودمو از آب بکشم بیرون! تا بتونم تو چنین جامعه ای موفق باشم!

ببين برات يك مثال ميزنم
آلمان بعد از جنگ جهاني 1 وضعيتش مثله حالاي ما بود (هركسي به فكر خودش بود )
اما با روي كار اومدن مردي بزرگ كه محبوب همه مردم بود و همه مردم به حرفاي اون حتي دقيقتر از سخنان الهي گوش ميدادن و عمل ميكردن وضع فرق كرد .
معدن دارها مواد اوليه رايگان در اختيار كارخونه ها گذاشتن ،كارخونه ها كارگر رايگان استخدام كردن و مواد مصسرفي رايگان در اختيار مردم گذاشتن.
كم كم با صادرات در آمدي براي كارخونه ايجاد شد كه تونست خرج كارگر و معدندار رو بده
بعد كارگر اجناس رو با پول خريد و درآمد كارخونه بيشتر شد كارخونه همينطور ثروتمند شد و جامعه رو ثروتمند كرد .
اينها همه با يك دستور از طرف پيشواي ملت صورت گرفت.
كشور ما يه همچين پيشوايي كم داره.
(از اون گذشته مملكت ما روي فتوا اداره ميشه و عمل به فتوا واجب چرا يكي از اين آقايون مفتي نمياد با فتواش از مردم همچين چيزي رو بخواد ؟ (خوب لابد منافع خودش به خطر ميفته) )

AHMADREZA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی کاشان
شهر
کاشان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

این سیستمی که الان هست باعث میشه افراد منافع خودشون ارجحیت داشته باشه
همه مثال زدن منم یه مثال بزنم:D
من رفتم یه جایی برای آزمون ثبت نام کنن ینجا تازه کاره انقدر ما رو تحویل گرفتن که نگو و نپرس بعد یه جای دیگه رتیم که اونجا معروف هست و کهنه کار اصلن اگر بگید یه ذره به آدم محل گذاشتن نذاشتن

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

يه چيزي مي گم، شايد خيلي با ربط به نظر نياد! : يكي از عللش اينه كه سطح زندگي اينجا پايينه و مثلاً فروشنده ها كه گفتين، هميشه احساس بدي دارن نسبت به شغلي كه دارن...
تو ايران، وقتي ميري يه مغازه، يه لباس رو نمي خري و يا مي خواي عوضش كني، خيلي بد باهات رفتار مي كنن، ولي تو خارج واقعاً اين طوري نيست، چون مغازه دار مي دونه كه اگر هم پس بدي، چيزي از اون و حقوقش كم نمي شه! اينجا چون خيلي وقت ها حقوق ها درصدي داده مي شه، اين طوري مي شن.
وقتي يه كسي مقامي پيدا مي كنه و يا مثلاً يه مدرسه معروف ميشه، احساس مي كنن كه ما بهشون محتاج هستيم، پس هر طور كه بخوان مي تونن رفتار كنن. يه جورايي مي شه گفت اون احساس ارباب رعيتي مونده تومون! چون تازه از اين حالت داريم خارج مي شيم (البته نمي شيم هنوز هم گويا!)

• شروع کننده موضوع

shershere

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
اینم هه هه!
دانشگاه
پلی تکنیک تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از peg0a2h1 :
به نقل از peg0a2h1 :

درسته عزیزم و خیلی از مشکلات ریشش تو محیطیه که ما و خیلی های دیگه دارن توش بزرگ میشن! محیطی که به ما یاد میده تو آینده چطور رفتار کنیم! چه جوری گلیممونو از آب بکشیم!
برای رفع خیلی از مشکلا باید محیط رو درست کرد ... هدف هم همینه ... میخایم ببینیم چطور میشه محیط رو درست کرد؟

به نقل از Dr.Eniac :
ببين برات يك مثال ميزنم
آلمان بعد از جنگ جهاني 1 وضعيتش مثله حالاي ما بود (هركسي به فكر خودش بود )
اما با روي كار اومدن مردي بزرگ كه محبوب همه مردم بود و همه مردم به حرفاي اون حتي دقيقتر از سخنان الهي گوش ميدادن و عمل ميكردن وضع فرق كرد .
معدن دارها مواد اوليه رايگان در اختيار كارخونه ها گذاشتن ،كارخونه ها كارگر رايگان استخدام كردن و مواد مصسرفي رايگان در اختيار مردم گذاشتن.
كم كم با صادرات در آمدي براي كارخونه ايجاد شد كه تونست خرج كارگر و معدندار رو بده
بعد كارگر اجناس رو با پول خريد و درآمد كارخونه بيشتر شد كارخونه همينطور ثروتمند شد و جامعه رو ثروتمند كرد .
اينها همه با يك دستور از طرف پيشواي ملت صورت گرفت.
كشور ما يه همچين پيشوايي كم داره.
(از اون گذشته مملكت ما روي فتوا اداره ميشه و عمل به فتوا واجب چرا يكي از اين آقايون مفتي نمياد با فتواش از مردم همچين چيزي رو بخواد ؟ (خوب لابد منافع خودش به خطر ميفته) )

خوبه ... منم همیشه همین مثال یا حتی ژاپن بعد از جنگ جهانی دوم رو می زنم ...
پیشوا ... بله درست میگین ولی یه دلیله!
مهمترش اینه که مردم با هم متحد بودن! حرف پیشوا بهانه ای بوده برای یکرنگی مردم! خود پیشوا عامل اصلی نیست ... اتحاد و یکرنگی مردمه که عامل اصلیه!

گفتم ژاپن ... بذار کاملش کنم:
چی به سر ژاپن اومد؟ غیر از این بود که دوتا از شهراش و خیلی از مردمش رو از دست داد؟ ولی حالا ژاپن تو دنیا چه جایگاهی داره؟
این پیشرفت 5 دلیل داشت:

۱. مردم ژاپن سرشت سخت کوشی داشتند و پس از شکست سخت در جنگ جهانی دوم ... تلاش و سعی فراوان را وظیفه خود می دانستند و از کوشش کردن لذت می بردند.

۲. مردم ژاپن به پس انداز علاقه زیادی داشتند. این چرخه اقتصاد ژاپن را متحول کرد.

۳. روابط خوب خارجی: اینکه دولت ژاپن پس از ویران شدن دو شهرش توسط آمریکا... با همان ویرانگر پیمان صلح بست! نصف موفقیت امروز ژاپن مدیون همین صلح است...

۴. همکاری بی وقفه دولت و صنعت: بودجه زیادی به بخش کارخانجات داده شد .

۵. مردم تجمل را کنار گذاشتند و سعی کردند که ساده زندگی کنند و قانع باشند.

شاید ما نتونیم تو موارد 3 و 4 دخیل باشیم ولی ... بقیه مواردو نمیشه نادیده گرفت!
و دوستان خیلی گفتن ولی من باز حس می کنم زیر این مطلب باید تاکید کرد: از خودمون شروع کنیم!

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از shershere :
خوبه ... منم همیشه همین مثال یا حتی ژاپن بعد از جنگ جهانی دوم رو می زنم ...
پیشوا ... بله درست میگین ولی یه دلیله!
مهمترش اینه که مردم با هم متحد بودن! حرف پیشوا بهانه ای بوده برای یکرنگی مردم! خود پیشوا عامل اصلی نیست ... اتحاد و یکرنگی مردمه که عامل اصلیه!

گفتم ژاپن ... بذار کاملش کنم:
چی به سر ژاپن اومد؟ غیر از این بود که دوتا از شهراش و خیلی از مردمش رو از دست داد؟ ولی حالا ژاپن تو دنیا چه جایگاهی داره؟
این پیشرفت 5 دلیل داشت:

۱. مردم ژاپن سرشت سخت کوشی داشتند و پس از شکست سخت در جنگ جهانی دوم ... تلاش و سعی فراوان را وظیفه خود می دانستند و از کوشش کردن لذت می بردند.

۲. مردم ژاپن به پس انداز علاقه زیادی داشتند. این چرخه اقتصاد ژاپن را متحول کرد.

۳. روابط خوب خارجی: اینکه دولت ژاپن پس از ویران شدن دو شهرش توسط آمریکا... با همان ویرانگر پیمان صلح بست! نصف موفقیت امروز ژاپن مدیون همین صلح است...

۴. همکاری بی وقفه دولت و صنعت: بودجه زیادی به بخش کارخانجات داده شد .

۵. مردم تجمل را کنار گذاشتند و سعی کردند که ساده زندگی کنند و قانع باشند.

شاید ما نتونیم تو موارد 3 و 4 دخیل باشیم ولی ... بقیه مواردو نمیشه نادیده گرفت!
و دوستان خیلی گفتن ولی من باز حس می کنم زیر این مطلب باید تاکید کرد: از خودمون شروع کنیم!

ببين درسته كه عامل اصلي وحدت مردمه اما مردم كه نميان يه جا جمع بشن بگن ما متحديم مردم ما بايد زير نظر يه پيشوا كه خودش با عرضه و با ابهت باشه و زير تنها عامل اشتراك ايرانيان يعني وطن با هم متحد بشن.
بدون وجود رهبري كاردان اين امر اتفاق نميفته
ژاپن مسال خيلي خوبي بود اما همين آلمان هم تو جنگ كم آسيب نديد جنايات كمونيستا تو آلمان رو به ياد بيارين تازه بعد از مردن پيشوا و پذيرفتن صلح توسط خائنان آلماني كمونيستا اومدن تمام آلمان رو بمباران كردن براي انتقام چيزي به اسم صنعت توش وجود نداشت ولي الان رو ببينيد............
ماهم از همون رگ و خونيم و از همون نژاد
اگه رهبري پيدا بشه كه مردمو زير پرچم وطن متحد كنه مطمئنا ما هم ميتونيم

• شروع کننده موضوع

shershere

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
اینم هه هه!
دانشگاه
پلی تکنیک تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از Dr.Eniac :
ببين درسته كه عامل اصلي وحدت مردمه اما مردم كه نميان يه جا جمع بشن بگن ما متحديم مردم ما بايد زير نظر يه پيشوا كه خودش با عرضه و با ابهت باشه و زير تنها عامل اشتراك ايرانيان يعني وطن با هم متحد بشن.
بدون وجود رهبري كاردان اين امر اتفاق نميفته
ژاپن مسال خيلي خوبي بود اما همين آلمان هم تو جنگ كم آسيب نديد جنايات كمونيستا تو آلمان رو به ياد بيارين تازه بعد از مردن پيشوا و پذيرفتن صلح توسط خائنان آلماني كمونيستا اومدن تمام آلمان رو بمباران كردن براي انتقام چيزي به اسم صنعت توش وجود نداشت ولي الان رو ببينيد............
ماهم از همون رگ و خونيم و از همون نژاد
اگه رهبري پيدا بشه كه مردمو زير پرچم وطن متحد كنه مطمئنا ما هم ميتونيم

چه توقعی دارید؟ چه پیشوایی رو می خواین پیدا کنین؟ ... ببینین ... من که گفتم وحدت واسه همین بود ...
الان ارزش های مردم از زمین تا آسمون با هم فرق داره و حتی گاهی با هم در تضاده ...
نمیتونیم یه پیشوا پیدا کنیم که همه ارزشها رو با هم قبول داشته باشه و همه باهاش موافق باشن!
اول باید مردم رو به هم نزدیکتر کرد تا بعد به فکر پیدا کردن پیشوا بود!

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از shershere :
چه توقعی دارید؟ چه پیشوایی رو می خواین پیدا کنین؟ ... ببینین ... من که گفتم وحدت واسه همین بود ...
الان ارزش های مردم از زمین تا آسمون با هم فرق داره و حتی گاهی با هم در تضاده ...
نمیتونیم یه پیشوا پیدا کنیم که همه ارزشها رو با هم قبول داشته باشه و همه باهاش موافق باشن!
اول باید مردم رو به هم نزدیکتر کرد تا بعد به فکر پیدا کردن پیشوا بود!
آخه پيشوا كه پيدا كردني نيست بايد خودش روي كار بياد
الان همه ارزشها متفاوته اما ما همگي يك نقطه مشترك داريم به اسم وطن
همه مردم ميتونن به اسم ايران و با شعارهاي ملي گرايانه و روي كار اومدن حكومتي ناسيوناليستي با هم متحد بشن و مطمئن باش همچين روزي زياد دور نيست و اون روز روز سعادت ايران و ايرانيه.......

• شروع کننده موضوع

shershere

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
اینم هه هه!
دانشگاه
پلی تکنیک تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از Dr.Eniac :
آخه پيشوا كه پيدا كردني نيست بايد خودش روي كار بياد
الان همه ارزشها متفاوته اما ما همگي يك نقطه مشترك داريم به اسم وطن
همه مردم ميتونن به اسم ايران و با شعارهاي ملي گرايانه و روي كار اومدن حكومتي ناسيوناليستي با هم متحد بشن و مطمئن باش همچين روزي زياد دور نيست و اون روز روز سعادت ايران و ايرانيه.......

بستگی داره این نقطه مشترک برای هرکس چقدر پررنگ باشه!
من خودم یه مطلب درباره همدلی زدم تو وبلاگم ... هزار نفر (مبالغه است ها!) نظر خصوصی دادنو مخالفت کردن ...
حتی می گفتن حاضر نمیشن به خاطر همون آبادی ایران و ایرانی با طرف مخالفشون متحد باشن! تمام مدت صفت های بد رو به مخالفاشون نسبت می دادن! با این همه افراد متعصب روی عقاید ما باید چیکار کنیم؟

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از shershere :
بستگی داره این نقطه مشترک برای هرکس چقدر پررنگ باشه!
من خودم یه مطلب درباره همدلی زدم تو وبلاگم ... هزار نفر (مبالغه است ها!) نظر خصوصی دادنو مخالفت کردن ...
حتی می گفتن حاضر نمیشن به خاطر همون آبادی ایران و ایرانی با طرف مخالفشون متحد باشن! تمام مدت صفت های بد رو به مخالفاشون نسبت می دادن! با این همه افراد متعصب روی عقاید ما باید چیکار کنیم؟
اين افراد هميشه توي تاريخ زياد ديده شدن
اما شعارهاي پيشوا به گونه اي بود كه نيازهاي همه افراد رو تحت پوشش گذاشته بود البته زير يك شعار واحد به اسم
يك كشور ،يك ملت ،يك پيشوا
اگه افراد ببينن يك حاكم ميتونه انتظارات همه اقشار رو برطرف كنه مطمئنا از اون حاكم پيروي ميكنن و زماني كه اكثريت مطلق اونو به عنوان پيشوا قبول كردن ديگه كاري وجود نداره همه با هم كار ميكنند و كشور آباد ميشه اين همون رسم تاريخه
پس همه اينها به داشتن رهبري با جربزه و استوار ممكن ميشه كه مردمو زير يك شعار واحد در بياره
شما براي اطلاعات بيشتر ميتوني اساسنامه حزب نازي رو بخوني يا نظر هيتلر در مورد دولتي كه اسمشو راسيست گذاشته بود
چون اون زمان شرايط دقيقا همينطور بود و ميشه از تاريخ استفاده كرد

• شروع کننده موضوع

shershere

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
اینم هه هه!
دانشگاه
پلی تکنیک تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

متاسفانه الان اکثریت مطلق نداریم!
قشر های شاخه شاخه شده زیادی وجود دارن ...
که نمیشه گفت کدوم اکثریته!

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از shershere :
متاسفانه الان اکثریت مطلق نداریم!
قشر های شاخه شاخه شده زیادی وجود دارن ...
که نمیشه گفت کدوم اکثریته!
اگه دقت كني يكي از عوامل اشتراك ميتونه رضايت همه اقشار باشه
زماني كه همه مردم از يه حكومت راضي باشن به حرفاي اون اعتماد پيدا ميكنن و كمكم ميشه اونا رو با ارزش هاي جديد آشنا كرد
اگه همون فلسفه دولت راسيست رو بخوني پيشوا چگونگي انجام اين مهم رو توضيح داده آخه آلمان هم دقيقا مثل ما شايدم خيلي بدتر بود ولي تو ج.ج.2 خيلي پيشرفت كرد

mahaba

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Dr.Eniac :
اگه دقت كني يكي از عوامل اشتراك ميتونه رضايت همه اقشار باشه
زماني كه همه مردم از يه حكومت راضي باشن به حرفاي اون اعتماد پيدا ميكنن و كمكم ميشه اونا رو با ارزش هاي جديد آشنا كرد
اگه همون فلسفه دولت راسيست رو بخوني پيشوا چگونگي انجام اين مهم رو توضيح داده آخه آلمان هم دقيقا مثل ما شايدم خيلي بدتر بود ولي تو ج.ج.2 خيلي پيشرفت كرد
مردم ایران یه خصوصیتی دارن که هیچ وقت راضی نمی شن
همیشه باید به یه چیزی ق/غر بزنن
دقت کرده باشین دورو برتون از این نمونه ها زیاده
واسه همین به نظرم اگه الان یکی هم پیدا بشه که بخواد رهبری رو بدست بگیره و یه تغییری ایجاد کنه نمی تونه
چون مردم هنوز احساس نیاز نکردن که این وضع باید عوض بشه. هنوز خیلی این شرایطو درک نکردن
و چون عادت کردن که همیشه ناراضی باشن
واسه همینه که می گیم باید از خودمون شروع کنیم
شروع کنیم که قانع باشیم و اینو به اطرافیانم منتقل کنیم.
به نظرم این می تونه اولین قدم باشه

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

آخه همينو هم بايد يكي باشه براي آموزشش
ما با هم اين كارو كرديم بقيه چي ميشن ؟(ممكنه روي ما تاثير بذارن ما هم مثل اونا بشيم)
همش به وجود يك پيشوا مربوطه
آدولف هيتلر11 سال فرهنگ ساخت براي 6 سال جنگ كه 5 سالش قبل از جنگ بود
نميشه گفت تا يك دولت خوب روي كار اومد همه چيز بايد محياي پيشرفت بشه نه !اين خود دولته كه بايد مردمو تشويق كنه و اتحادشونو بيشتر كنه

بالا