• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بررسی سوالات امتحانات نهایی (سوم دبیرستان)

• شروع کننده موضوع

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک
پاسخ : بررسی سوالات امتحانات نهایی (سوم دبیر&

راهش درسته. چون اول فرض می کنی که متناوب هست، میگی پس یه عددی مثل c باید وجود داشته باشه، به طوری که اون معادله جواب داشته باشه. اگه c پیدا نشد، متناوب نیست. یه حالت دیگه هم هست که مثلا هر عددی می تونست باشه، مثل اون سوال اعداد گنگ و حقیقی تو کتاب، اون موقع می گیم متناوب هست، ولی دوره تناوب نداره.
ولی دامنه رو جداً نمی دونستم باید نوشت! (به همون دلیل که گفتین فرض کرده متناوبه!)

AHMADREZA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی کاشان
شهر
کاشان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

نمی دونم ولی معلم ما همیشه می گفت تنها راه اثبات تناوب حل این معادله هست که گفتنم الانم هرچی زنگش می زنم که ازش بپرسم جواب نمی ده خدا کنه درست بگیرن
یه نکته ی جالب توی این امتحان این بود که اولین بار من یه شکل رو رسم کردم:D(توی کلاس هم هیچ وقت رسم نمی کردم)
بچه ها یه کتاب برای زبان فارسی معرفی کنید شدیدن نیازه چون من کلن هر سال پایین ترین نمرم زبان فارسی بوده(یه کتاب که تمرین داشته باشه)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

ندا! :((
منم مثل تو!نمیدونستم باید تقارن دامنه ور بنویسیم.فقط نوشتم به ازای هر x که تو دامنه باشه باید x+C هم تو دامنه باشه.اما ننوشتم باید متقارن باشه! آقا گفتیم این یکیو 20 میشیما!
به نقل از احمدرضا.ج :
بچه ها یه کتاب برای زبان فارسی معرفی کنید شدیدن نیازه چون من کلن هر سال پایین ترین نمرم زبان فارسی بوده(یه کتاب که تمرین داشته باشه)
من نمیدونم ها!ولی بچه ها گاج زبان فارسیو میگن خوبه!
اما بعدا واسه کنکور زبان فارسی اندیشه سازان که دوجلده فوق العاده هست.

AHMADREZA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی کاشان
شهر
کاشان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از mAhsAAA :
من نمیدونم ها!ولی بچه ها گاج زبان فارسیو میگن خوبه!
اما بعدا واسه کنکور زبان فارسی اندیشه سازان که دوجلده فوق العاده هست.
مرسی از راهنماییتون
من بیچاره که اونجوری نوشتم چی بگم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

سلام بچه ها!
ان شاءالله زبان فارسیتونو خوب داده باشین (من نمیدونم چرا از نظرم ناهماهنگی مشتق مرکبه!!!!!!!! 19.75 میشم)
یه خبر جدید: واسه ادبیات یه کلید اصلاحی دادن.البته اون کلیدو هیچ کجا نمیتونین پیدا کنین مگر دست مصححین!
یکی از معلمامون سرگروه ادبیات استانه کلیدو دست اون دیدن بچه ها!طبق اون کلید به کلی چیز دیگه نمره تعلق میگیره!!فکر میکنم اون تقلید کورکورانه هم جزءش باشه!حالا من باز بعدا دقیقش ر ومی پرسم.برای مراوده هم اگه هم نشینی و این چیزها هم نوشته باشیم نمره میدن. بقیه شو یادم نیست!باید بپرسم.ولی خیلی کلیده فرق کرده بوده و کلا خوشحال باشین!
هندسه و زمین شناسی رو هم ان شاءالله مثل این زبان فارسی آسون بدن!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

راستی یه سوال!تقارن دامنه چه ربطی به تناوب داره اصلا؟!

AHMADREZA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی کاشان
شهر
کاشان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از mAhsAAA :
راستی یه سوال!تقارن دامنه چه ربطی به تناوب داره اصلا؟!
یکی از شروطش اینه که اگر یه x بود باید x+c هم باشه نه تقارن
خدایا چرا من نبیاد یه درس رو 20 بشم؟؟؟
این که شعر رو گفته بود نظم یا شعرمنظوم من اشتباه نوشتم و الان با دیدن کلید فهمیدم تعداد صامت های دانش آموز رو خواسته و من تعداد واج ها رو نوشتم و فکر کنم با این تفاسیر 18/5 یا 19 بشم البته این برای من توی زبان فارسی خیلی پیشرفت ه :D
ادبیات اون سلمان هراتی رو امروز از یکی از مصححین پرسیدم گفت فقط اون جوابش میشه ولی اگر خبری از اصلاحیه پیدا کردید حتمن بگید چون خیلی مهم ه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از احمدرضا.ج :
یکی از شروطش اینه که اگر یه x بود باید x+c هم باشه نه تقارن
خدایا چرا من نبیاد یه درس رو 20 بشم؟؟؟
این که شعر رو گفته بود نظم یا شعرمنظوم من اشتباه نوشتم و الان با دیدن کلید فهمیدم تعداد صامت های دانش آموز رو خواسته و من تعداد واج ها رو نوشتم و فکر کنم با این تفاسیر 18/5 یا 19 بشم البته این برای من توی زبان فارسی خیلی پیشرفت ه :D
ادبیات اون سلمان هراتی رو امروز از یکی از مصححین پرسیدم گفت فقط اون جوابش میشه ولی اگر خبری از اصلاحیه پیدا کردید حتمن بگید چون خیلی مهم ه
خب اون شرطو که منم نوشتم.
ولی آخه تقارن؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
واقعا یه معلم ریاضی باید پیدا کنم به من ثابت کنه به تقارن دامنه مربوطه!!!!!!!!!!!!!
چشم اگه ادبیاتو فهمیدم میگم حتما.

• شروع کننده موضوع

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

تقارن منم نشنیده بودم تا حالا! کل کتاب هم که دو صفحه بود، "هــیـــچ" حرفی از دامنه نزده بود!! فقط همون که "اگر یه x بود باید x+c هم باشه"
خبری خیلی خوبی بود این ادبیات! :)

ولی من انگار بهم نیومده که یه درس عمومی رو خوب بدم! گندترین امتحانی بود که دادم، همش هم به خاطر بی دقتی های مسخره! آخه کدوم آدم ابلهی در بحر رو با ه می نویسه که من متوجه نشدم؟!! یا کلی غلط این جوری دیگه...احتمالاً 17.5 یا 18 بشم!
وای خیلی اعصابم به هم ریخته...تا حالا واسه هیچ درسی تو عمرم گریه نکرده بودم! :((
فقط امیدم به اختصاصی هاست که شاید معدلم رو بکشه بالا!

hidden

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطان شهیدان
شهر
کرج
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
دارو

من اگه صفر نشم 18.5 میشم

برگمو به عنوان تقلب گرفتن ...
مراقب خیلی عوضی بود دوبار نگام افتاد تو نگاش برگمو گرفت ... ولی خط نزد ... نمیدونم محرومم یا نه یا صفر میدن یا همینجوری گرفت
ولی به ...م

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از hidden :
من اگه صفر نشم 18.5 میشم

برگمو به عنوان تقلب گرفتن ...
مراقب خیلی عوضی بود دوبار نگام افتاد تو نگاش برگمو گرفت ... ولی خط نزد ... نمیدونم محرومم یا نه یا صفر میدن یا همینجوری گرفت
ولی به ...م
جرآت صفر دادن ندارن ! 20 میشی !

___

من چنتا از امتحانامو بررسی کردم دیدم تو 2-3 تاش 1-2 نمره مطمئنم بقیه شم بسته به مصححه ! امیدوارم آدم حسابی تصحیح کنه برگمو !

shivapf

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
اميركبير
رشته دانشگاه
رياضي
پاسخ : بررسی سوالات امتحانات نهایی (سوم دبیرستان)

به نقل از mAhsAAA :
خب اون شرطو که منم نوشتم.
ولی آخه تقارن؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
واقعا یه معلم ریاضی باید پیدا کنم به من ثابت کنه به تقارن دامنه مربوطه!!!!!!!!!!!!!
چشم اگه ادبیاتو فهمیدم میگم حتما.

توي يك قسمتي از تعريفش ميگه براي هر x عضو دامنه تابع، x+T و x-T در دامنه تابع وجود داشته باشند. يعني دامنه نبايد محدوديتي داشته باشه( يا به عبارتي كران دار باشه).كه توي سوال هم دامنه خاصي رو نگفته(بازه اي تعيين نكرده كه بخوايم توي اون بازه بررسي كنيم)، فكر ميكنم اگه همون قسمت اول رو بنويسم مفهوم متقارن بودنو برسونه(كه من فكر ميكنم ننوشته باشم! توي ذهنم بود ولي نميدونم نوشتم يا نه)

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
پاسخ : بررسی سوالات امتحانات نهایی (سوم دبیرستان)

من فقط یه توصیه ای بهتون بکنم....!!!
اینقدر نگران امتحان نهایی نباشید....تاثیر انچنانی هم نداره...
امتحان نهایی جزء مزخرف ترین امتحاناست....
مخصوصا تو درس های عمومی اصلا نگران نباشید....همینکه اختصاصیا خوب باشه کافیه....

بعدشم....زبان فارسی و ادبیات با هم به یه نمره تبدیل میشن....برا همین خراب کردن یه درس میتونه با اون یکی جبران بشه
یا مثلا هندسه و جبر و حسابان تبدیل میشه به یه نمره
من خودم ادبیاتم ۱۶
زبان فارسیم ۱۶
عربی ۱۵۰۷۵
تازه من امسال شنیدم امتحانا سخت تر شده.....پس از لحاظ ارزشی ۱۸ امسال مثلا مثل ۱۹ پارساله.....

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از آرمان حقیقی :
من فقط یه توصیه ای بهتون بکنم....!!!
اینقدر نگران امتحان نهایی نباشید....تاثیر انچنانی هم نداره...
امتحان نهایی جزء مزخرف ترین امتحاناست....
مخصوصا تو درس های عمومی اصلا نگران نباشید....همینکه اختصاصیا خوب باشه کافیه....

بعدشم....زبان فارسی و ادبیات با هم به یه نمره تبدیل میشن....برا همین خراب کردن یه درس میتونه با اون یکی جبران بشه
یا مثلا هندسه و جبر و حسابان تبدیل میشه به یه نمره
من خودم ادبیاتم ۱۶
زبان فارسیم ۱۶
عربی ۱۵۰۷۵
تازه من امسال شنیدم امتحانا سخت تر شده.....پس از لحاظ ارزشی ۱۸ امسال مثلا مثل ۱۹ پارساله.....
کاملا" موافقم من که ک... نیس هر چی میشم ! البته همش تا الان بالای 15 بوده ! خدایی 16-17 امسال با 19-20 سالای قبل یکیه ! به خصوص پارسال که خیار بود امتحان نهایی ! کپی سالای قبلش بود ! بگذریم ....
یه نکته ی جالب امروز سر جلسه مون دیدم تو برگه ! اون بالا سمت چپ ! جایی که نوشته نام , نام خانوادگی .... آخرش زده بود کشور !!! خیلی عجیب بود ! تا حالا ندیده بودم !!! آخه مگه این برگه ها صادر هم میشه ؟! طی بحث قبل جلسه به این نتیجه رسیدیم که احتمال داره ( با دز بالا ! ) به لبنان و فلسطین و ... هم بره وا3 همین نام کشور داره ! :D نظر شما چیه ؟! برگه های شما هم اینجوری بود ؟! اصلا" تا حالا چنین چیزی دیدین ؟!

parsa_spy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
مدال طلای المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

IQ ! توی مدارس سفارت های ایران هم این امتحان ها برگزار می شه ! :D

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از پارسا :
IQ ! توی مدارس سفارت های ایران هم این امتحان ها برگزار می شه ! :D
جدا" ؟! خب من نمی دونستم ! :D !
( آخه برا من خیلی جالب بود ! اولین بارم تو عمرم چنین چیزی میدیم ! تا حالا هم نشنیده بودم ! )

AHMADREZA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی کاشان
شهر
کاشان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از شيوا :
توي يك قسمتي از تعريفش ميگه براي هر x عضو دامنه تابع، x+T و x-T در دامنه تابع وجود داشته باشند. يعني دامنه نبايد محدوديتي داشته باشه( يا به عبارتي كران دار باشه).كه توي سوال هم دامنه خاصي رو نگفته(بازه اي تعيين نكرده كه بخوايم توي اون بازه بررسي كنيم)، فكر ميكنم اگه همون قسمت اول رو بنويسم مفهوم متقارن بودنو برسونه(كه من فكر ميكنم ننوشته باشم! توي ذهنم بود ولي نميدونم نوشتم يا نه)
آره برای همین باید می گفتی نامحدود هست نه متقارن البته امروز من معلممون رو دیدم اون گفت جوابم زیاد درست نیست اما خیلیاشون همین جوری نمره میدن
فکر میکنم این تنها امتحانی بود که با خارج از کشور مشترک داشتیم

• شروع کننده موضوع

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

به نقل از SOUL KEEPER :
کاملا" موافقم من که ک... نیس هر چی میشم ! البته همش تا الان بالای 15 بوده ! خدایی 16-17 امسال با 19-20 سالای قبل یکیه ! به خصوص پارسال که خیار بود امتحان نهایی ! کپی سالای قبلش بود ! بگذریم ....
خدایی 16-17 امسال با 19-20 سالای قبل یکی نیست! شاید حسابان رو بشه گفت که واقعاً سخت بود به نسبت سال های پیش، ولی ادبیات و زبان فارسی یه کم ریز تر سوال اومده بود، نه در حد 2 3 نمره! جبر هم که مثل هر سال بود (از یه سری از سال ها هم آسون تر هم بود!)

هندسه می ترسم یه کم! تنها درس اختصاصیه که "همش" حفظیه و سر جلسه وقت فکر کردن و اثبات نیست...با توجه به وقت هر سال، هر سوال به طور میانگین 8 دقیقه وقت داره که همون وقت شکل کشیدن و نوشتنش میشه!

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از ندا مکرم :
خدایی 16-17 امسال با 19-20 سالای قبل یکی نیست! شاید حسابان رو بشه گفت که واقعاً سخت بود به نسبت سال های پیش، ولی ادبیات و زبان فارسی یه کم ریز تر سوال اومده بود، نه در حد 2 3 نمره! جبر هم که مثل هر سال بود (از یه سری از سال ها هم آسون تر هم بود!)

هندسه می ترسم یه کم! تنها درس اختصاصیه که "همش" حفظیه و سر جلسه وقت فکر کردن و اثبات نیست...با توجه به وقت هر سال، هر سوال به طور میانگین 8 دقیقه وقت داره که همون وقت شکل کشیدن و نوشتنش میشه!

دین و زندگی چی ؟! من فقط 1 نمرشو مطمئنم که درسته ! بقیش به مصحح بستگی داره !
باو شماها دیگه خیلی درستون خوبه ! اساسی خرخونین !

AHMADREZA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی کاشان
شهر
کاشان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

هندسه وقتش مثلن چقدر ه؟
بچه ها من فصل آخر هندسه رو سر کلاس نبودم(درسی نبوده که من کمتر از 3 4 جلسه غایب بوده باشم:D همه رو هم مدرسه بودم و نرفتم البته)چیزی داره؟زمان بر هست یا زود جمع و جور میشه؟تمریناش چه جوریه؟

بالا