• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

نقاشی های دوران کودکی

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم
1. شکل آدم

هنگامی که کودک شکل آدمی را می کشد، قبل از هر چیز، شکل خود و یا درکی را که از بدن و تمایلاتش دارد بیان می کند. اگر اعضای آدمک، در مجموع، متناسب باشد، احتمالاً کودک کاملاً سازگار است.

برعکس، اگر آدمک در اندازه ای بسیار کوچک یا درگوشه ای از کاغذ باشد، به این معناست که خود را کم ارزش و پایین تر از دیگران می داند.

کودکانی که خود را بالاتر از بقیه می دانند، آدمک هایی با اندازه هایی بزرگ رسم می کنند. این کودکان دارای اختلال عاطفی هستند و معمولا کودکانی زود رنج هستند.

2. خانه

خانه نماد پناگاه و هسته ای اصلی و گرم خانوادگی است. اگر خانه هایی که کودک می کشد، دارای گل و باغچه، درهای بزرگ و پنجره و پرده های رنگین و دودکش بخاری باشد، نشان دهنده ی زندگی سعادتمند است.
برعکس خانه ی بدون در ورودی، با دیوارهای بلند، که از بقیه ی خانه ها جدا مانده است نشان دهنده ی روابط نامطلوب در خانه است. در سنین 5 تا 8سالگی نشانه خجالتی بودن کودک و وابستگی شدید او به مادر، بعد از 8 سالگی نماینده ی احساس خود کوچک بینی و تنهایی کودک و در نوجوان، نشان دهنده ی شرم و حیای زیاده از حد و داشتن احساسات رقیق است.

3. درخت

برای تحلیل نقاشی درخت باید سه قسمت آن را مشخص کرد که عبارتند از: ریشه، تنه، شاخه و برگ ها

ریشه که در خاک نهفته است، تمایلات درونی است.
تنه، بیانگر مشخصات دایمی و عمیق پایدار شخصیت است.
شاخه و برگ ها، بیانگر راه های ارتباطی کودک با دنیای خارج است.

تنه ی درخت ممکن است کوتاه یا بلند باشد. در سنین پیش دبستانی، تنه درخت را بلند ترسیم می کنند؛ ولی در سنین بالاتر، این نشان دهنده ی عقب ماندگی یا بیماری عصبی و آرزوی برگشت به دوران کودکی است. تنه ی کوتاه درخت، نشانه ی جاه طلبی و بلند پروازی کودک است.

4. خورشید و ماه

تصویر خورشید، بیانگر امنیت، خوشحالی، گرما، قدرت و به نظر برخی پژوهندگان، نماد پدر مطلوب است. وقتی رابطه کودک و پدر خوب است. همیشه خورشید در نقاشی های کودک به طور کامل در حال درخشیدن نمایان می شود و اگر این رابطه مطلوب نباشد، خورشید به رگ قرمز تند یا سیاه که مضطرب کننده است، کشیده می شود؛ بنا به نظر اوبن، ماه نشانه نیستی است؛ زیرا زمانی که خورشید، یعنی نماد زندگی ناپدید می شود، ظهور می کند؛ به همین دلیل بسیاری از کودکان آن را در نقاشی هایی که از قبر و قبرستان می کشند به کار می گیرند.

mavara

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
پاسخ : نقاشی های دوران کودکی و شخصیت

دلم وا3 خودم سوخت چون ادم کوچیک میکشم!!!!!(هم الان و هم بچگیم)
مرسی+

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

شکل آدم

هنگامی که کودک شکل آدمی را می کشد، قبل از هر چیز، شکل خود و یا درکی را که از بدن و تمایلاتش دارد بیان می کند. اگر اعضای آدمک، در مجموع، متناسب باشد، احتمالاً کودک کاملاً سازگار است.

برعکس، اگر آدمک در اندازه ای بسیار کوچک یا درگوشه ای از کاغذ باشد، به این معناست که خود را کم ارزش و پایین تر از دیگران می داند.

کودکانی که خود را بالاتر از بقیه می دانند، آدمک هایی با اندازه هایی بزرگ رسم می کنند. این کودکان دارای اختلال عاطفی هستند و معمولا کودکانی زود رنج هستند.

مرسي باحال بود
+

مهتاب

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
BUMS
رشته دانشگاه
Med

من یادمه معمولا باربی می کشیدم

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

درخت خونه با علفو اینا با کوه و یه رود خونه که از بالای صفحه تا پایینش می خزه :D
+

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

منم آدم زیاد میکشیدم تو یه بازه زمانی هم آدمام معمولا کله هاشون "خیلی" بزرگتر از بقیه بدنشون بود :D

elahe

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ١
شهر
بندرعباس

نه من از بچگیم هنرمند بودم همه چی میکشیدم :-[ :D
بابا این تست ها وا3 من نتیجه نداره B-)

Fallen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

من بیشتر خونه و درخت وکوه میکشیدم.

hasti khanoom

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan

من آسمون و بارون و دوست داشتم و میکشیدم
گاهی تو روزه آفتابی هم بارون میکشیدم

Tahmine

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين1
شهر
اصفهان
دانشگاه
صنعتي اصفهان
رشته دانشگاه
مكانيك

من هميشه خونه و درخت و خورشيد و رودخونه پايه‌ي ثابت نقاشيام بود. اما از بدو تولد حتي حالام از كشيدن آدم متنفرم.

بالا