• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پائولوکوییلو

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
یکی از کتاب های خیلی معروف که بدجوری هم پرفروش بود همین کتاب کیمیاگر بود اثر آقای پائلو کوئیلو. که مسلما خیلی از شما خوندینش. بدجوری هم مد شده بود. توی سایت های مختلف مثل کلوب به پروفایل هر کسی نگاه میکردی میدیدی نوشته کیمیاگر ! از هرکی میپرسیدی میگفت آره خوندم خیلی خوب بود ، خیلی عالی بود ، کتاب جالبی بود و هزاران تعریف و تمجید دیگه. من شخصا این کتاب رو نخونده بودم اما بعد این که دیدم این همه حرفش هست گفتم بخونم ببینم چیه این کتاب که این همه تعریفش می کنن.

حالا این سوالات واسم پیش اومده که این همه آدم کتاب خون چی از این کتاب یاد گرفتن ؟ چه نکته هایی توی این کتاب نظرشون رو جلب کرد؟ چه مفاهیمی رو دریافت کردن ؟ چه تحلیلی از این کتاب داشتن؟ اصلا چی شد این کتاب رو خوندن ؟ آیا وسطش ول کردن یا تا آخر خوندن ؟ خداییش واسه فخر فروشی (پز دادن) بود ؟ واسه این بود که کم نیارن ؟

جواب این سوالات با شما !

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

tamanna

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farzanegan
شهر
Andimeshk
پاسخ : پایولوکوییلو

خوب اين بستگي به شخصيت اون شخص داره!

shaghayegh

کاربر فعال

ببین من کیمیاگر رو خوندم اونم خیلی اتفاقی!خیلی نثرش قشنگ بود!
ولی چیز خاصی ازش یاد نگرفتم
بعدش همه کتاباشو خوندم
ورونیکا از همه بهتر بود.کلی چیز ازش یاد گرفتم که نمی تونم توضیحشون بدم...ولی خودم کاملا درکشون می کنم!
شیطان و دوشیزه پریم هم خیلی عالی بود...!

sona

کاربر فعال

منم كيمياگرو خوندم.جالب بود.بعضي جمله هاش خيلي باحال بودن.يه رمان عرفانيه .داستان يه چوپانه كه براي رسيدن به هدفاش هر كاري مي كنه و همه ي دنيا دست به دست هم مي دن تا اين موفق شه.يه جورايي اميد بخشه
تا خودتون نخونين نمي تونين نظر بدين..

جوجه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
کرج . ری. تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه تهران و دانشگاه ع.پ. ایران
رشته دانشگاه
روان شناسي باليني

من کیمیاگر و وقتی سوم ابتدایی بودم خوندم واسه همین ازش هیچی نفهمیدم و به این فکر می کردم که بزرگا چطوری این کتابارو می خونن و خیلی ازش بدم اومد
تا اینکه ماه پیش شب خونه یکی موندم و خوابم نمی برم رفتم قفسه کتاباش همین رمان فقط بود شروع کردم به خوندم و اونقدر برام جذاب بود که تا فردا ظهر که تموم شد همش کلم تو کتاب بود

خیلی قشنگه
شاید چون
هدفشو دنبال می کنه

خوب همه ما یه چیزهایی یهو به مخمون می رسه
اما همه دنبالش نمی رن

اما همه نوشته های کتاب و قبول ندارم
مخصوصا راجع به مکتوب و سنگ های اوریم و توریم
چون آدم و مفت خور می کنه این تفکر (نظر منه خوب)

یه چیز جالب دیگش هم توصیفش از مسلموناس
خیلی بامزه اداب اسلامو توضیح میده

taraneh

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
شهر
ارومیه
مدال المپیاد
مطالعه برای المپیاد نجوم (فعلا مرحله 2!)

کیمیاگر به ما خیلی چیزها میتونست یاد بده، به شرطی که هدفش رو درک کنیم. میتونست یاد بده که اگر برای رسیدن به آرزوهای شخصی ات تلاش کنی و ایمان داشته باشی، همه چیز دست به دست هم میدن تا آرزوی تو تحقق پیدا کنه و تو راه رسیدن به آرزوهات خیلی چیزهای دیگه یاد میگیری.

firebrand1370

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج

کتاب بین کتاب های کوئیلو خوب بود چون متاسفانه کوئیلو در اکثر کتابها از وسط به بعد چیز هایی می نویسه که در دین ما به شدت حرامه به خصوص در کتاب بریداش و خوب این کتاب این مسائل رو نداشت خوب بود ولی شاهکار نبود احساساتش گنگ بود و به شخصه بیان احساسات رو در کتاب کنار رودخانه پیدرا نشستم و گریستم رو ترچیح میدم
منم واسه پوز نخوندم به اصرار یکی از دوستام بود که خوندم و البته وسطش وقفه های چند ساعته می انداختم در صورتیکه عموما اصلا این کارو نمی کنم و یک بند می خونم
به نظرم یکم بیش از اون چیزی که حقه این کتابه معروف شده
من شاهکار های ادبی زیادی رو خوندم که کاملا گمنام بودند

fzgm

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
ریاضی،کامپیوتر(کوتاه)،ادبیات،شیمی(تنوع؟!)
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم مهندسی

خب دوبار نفرستیم؟!ولی آخه منم مثل جوجه اولش تو بچگی خوندمش!(اول راهنمایئ)بعد خیلی خسته کننده و مزخرف به نظرم اومد اما یک ماه پیش اتفاقی رسید به دستم و خوندم و خیلی از نثرش لذت بردم!خیلی قشنگ بود !نمیدونم چطوری وصفش کنم اما واقعا باید خودتون بخونیدش!شاید اون تقلای جوان،اون سرگشتگیش و به دنبال گنج بودنش جالب بوده واسم،شاید اون دهگده بیایانی و عشقی که اونجا پیدا کرد که عشق لوسی نبود!یا شایدم تقلای اون برای تبدیل شدن به باد که با خورشید و باد وکائنات حرف میزنه و بعد میخواد با اصل وحود صحبت کنه که میفهمه باید به درون خودش مراجعه کنه!اون حرف زد با قلبش...تا فردا میشینم مینویسم کل کتاب رو!بیخیال!گفتم که خودتون بخونیدش!نه به خاطر اینکه همه میخونن!به خاطر خودتون و دل خودتون!

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی سلولی و مولکولی

منم این کتاب رو چند سال پیش خوندم اما به تازگی باز هم خوندمش...
کتاب، توصیفات قشنگ و عرفانی از شکستن قوانین داره، جایی که اراده انسان و ایمانش به اینکه همه چیز توسط دستی واحد رخ میده، بهش کمک میکنه تا به اهدافش برسه...و اینکه چطور میشه نشانه های خدا رو دید، فقط اگه بینا بود و از کنار هر چیز به سرعت نگذشت...

amin.se

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سبزوار

هرکی کتاباشو خونده مخصوصا مخالفاش بیان خیلی دوست دارم نفوذشو بین بچه ها بدونم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

من ازش خوشم نمیاد.چون کتاب "اعترافات یک سالک" رو خوندم.اون کتاب یه جور حالت مصاحبه با پائولو کوئیلو رو داره.از زندگیش خوشم نیومد!والا کتابهاش بعضا مفاهیم جالبی رو دارن که البت هب هاعتراف خوش مفاهیم رو از مولانا گرفته.

firebrand1370

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج

از وسط کتاباش یهو میزنه توی اون خطی که نباید بزنه و عشق و ر ا ب ط ه ی ج ن س ی رو لازم و ملزوم میدونه به خصوص توی بریدا که این رو بخشی از کمال میدونه

amin.se

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سبزوار

ولی من یک جور دیگه فکر میکنم

شما فقط ظاهر داستانو میبینید شاید داستان منظوردیگه ای داره

*دو پست شما يكي شد*

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

مسلما ایشون مقصودشون از اون داستان این نبوده.ولی این ور به عنوان یک مرحله دونستن.

leila.gh

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
ریاضی

من ورونیکا و یازده دقیقشو خوندم... خوب می نویسه ولی فرق چندانی برام نمیکنه با بقیه ی نویسنده ها.
ولی یه دوستام واقعا عاشقشه...

sunshine

کاربر فوق‌فعال

من سه چهار تا رو خوندم، به نظرم ورونيكا خيلي جالب بود. البته از قسمت خودكشي خوشم نيومد.

FAEZEH.K

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قم
شهر
قم.

من خيلي از كتاباشو خوندم،مثل خاطرات يك مغ،ورونيكا تصميم مي گيرد بميرد،مكتوب،دومين مكتوب،كيمياگر،كنار رود پيدرا نشستم و گريستم و ...
رو من خيلي تاثير گذاشت،مخصوصا كتاب خاطرات يك مغ،من تمرينات «رام» رو انجام دادم و چون اولاش بهش اعتقاد داشتم،نتيجه مي داد.ولي وقتي كتاب ها رو به معلم هام ادم و اونها خوندن،چند مطلب زد و نقيض داشت.بعد از اون هر چي سعي كردم ديگه نشد...
به خصوص پيام آورش كه همش به من دستور مي داد و از اينكه احضارش نمي كردم و توي هوا معلق بود شكايت داشت!!!!!!!!!
من از اون به بعد كتاب هاش رو فقط به خواطر نگارشش قشنگش مي خوندم.همين.

رؤیاکریمی

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یزد
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
یزد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک