• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

امتحانات نهایی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sinarangriz

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی سمنان
شهر
سمنان
پاسخ : امتحانات نهایی

سلام برا امتحانات نهایی اصلا به جزوه ی معلم توجه نکن فقط کتابو بخون.اونجاهایی که به نظر خودت بی اهمیتن از همون جاها سوال میدن.

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

یه نکته‌ی مهمی بگم من باب تاکید روی حرف‌های بعضی‌ از دوستان، اون قسمت‌هایی رو که فکر میکنید مهم نیستند رو حتماً بخونید!

امتحانات آخر، من حوصله‌ی زیادی نداشتم، قسمت‌های مهم رو میخوندم و همون"کم اهمیت به نظرم" رو رد میشدم! سوالات مخصوصا ادبیات ازاین قسمت‌ها بود!

bitabs

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
مرحله ی اول ادبی ب صورت شانسی !

یه نکته ی خیلی کلیدی تو امتحان نهایی هس ک رعایت کنین موفق میشین....اول کتابو برمیداری میذاری جلوت بعد دنبال قسمتایی میگردی ک فک میکنی نمیاد یا فک میکنی چقد باید احمق باشن ک از اینجا سوال بدن .... بعد باید بشینی همونارو بخونی چون قطعن همشون میاد :-" :-" :-"

hamidhanek

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Heli
شهر
Tehran

:D :D :D :D :D :D :D :D :D
چه طراح های احمقی هستن پس در این صورت !!
نمیدونم ولی سوالای ادبیاتشو معلم ادبیاتمون میگفت من طرح کردم !!
سال سومامون همه بیست شدن گویا !!
میگفتن سوالاش شبیه سوالای امتحانای خود معلممون بوده که در طول سال میگرفته

meli

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کشوری کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

بزرگی میگفت برا نهایی ها اگه سه سال گذشته رو با دقت حل کنی بالای 18 میشی اگه 10 سال گذشته رو حل کنی 20 میشی. واقعا هم راست میگفت :-" ( با فرض اینکه امسال سخت تر بود ولی در نظر ک بگیری رو هم هر امتحان فوقش 2 نمره سوال جدید داشت :/ )

من به شخص همه ی کتاب ها رو شب امتحان خوندم و هیچ وقت نرسیدم / حال نداشتم نهایی حل کنم ولی واقعا تاثیر گذارن !

خلاصه ک اگه تمرینهای کتاب رو بخوری ، سر امتحانم سوال رو اشتباه نخونی / اشتباه محاسباتی نکنی 20 خواهی شد ! ( ما ک نمیشیم ولی شدنش سخت نیس : )) )

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

خیلی از ما درسایی مثه ادبیات و دینی و زبان فارسی رو در طول سال نمیخونیم و چرت میپنداشتیم ومیپنداریم.اینا شب امتحان پدر دربیارن خواهشا اینارو دست کم نگیرین
شما اگه حسابان یا فیزیکو سر کلاس گوش بدی یاد میگیری و تو خونه ازشون فقط تمرین حل میکنی ولی ادبیاتو نمیتونی صدرصد سر کلاس یاد بگیری باید تو خونه بخونیشون خودت.خلاصه بخونید این درسارو بعد از درس دادن دبیر که شب امتحان انقد خالصانه تازگی نداشته باشه براتون

hamidhanek

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Heli
شهر
Tehran

من فک میکردم ما که سمپادی ایم دیگه سوالای نهایی رو میخوریم !!!
الان نظرم عوض شد

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

مثل ما دست کم نگیرن نهایی رو ، درسته از امتحانای داخلیمون آسونه ولی بد جور 25 صدم 25 صدم از دست میدیم :-"
حتی پیشنهاد میکنم اگر وقت دارید تو طول ترم هر درسی رو سوالای نهاییش رو هم حل کنید :-"

نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

بزرگترين توصيه من اينه سر جلسه امتحان حواستون رو شديدا جمع كنيد. مث من يه منفي يادتون نره كلي نمره از دست بديد. (;

@rmina@

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Frz 2
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز
رشته دانشگاه
پزشكي

نترس . آسون تر از چیزیه که معلما میگن
فقط اول از همه دقت در حد تیم ملی میخواد
بعدم خوردن کتاب
لعنت به اون مورد دقت
همین :D

Ромина

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانــــ یکـــــ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1394

شما اگر درس هر معلم رو همون روز بخونین شب امتحان نهایی فقط کافیه یه نگاه به کتابتون بندازین،19 رو شاخشه،اینجوری واسه کنکور هم خیلی خیلی خوبه
اگر هم فقط 20 میخواید کتاب رو با همه ی مثال ها و مسئله ها بخونید
فقط کتاب

suicide

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تبریز

سلام دوستان

من سال سوم تجربی هستم :-\

چند تا سوال دارم . . .

1- من الان بیشتر تشریحی کار کنم یا تستی ؟ x: x: x:

2- برای امتحانات نهایی کدوم کتابا خوبن ؟ x: x: x:

کتاب های پرسمان گاج خوبن ؟ کتاب های محوری گاج چطور ؟ x: x: x:
(شما اینطور در نظر بگیرید مغلمای ما کلا تعطیلن و فقط امکان یادگیری از طریق کتابینا هستش :()

eng.um.mahdie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Farzanegan3
شهر
Mashhad
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از aalirezaa1376 :

سلام دوستان

من سال سوم تجربی هستم :-\

چند تا سوال دارم . . .

1- من الان بیشتر تشریحی کار کنم یا تستی ؟ x: x: x:

2- برای امتحانات نهایی کدوم کتابا خوبن ؟ x: x: x:

کتاب های پرسمان گاج خوبن ؟ کتاب های محوری گاج چطور ؟ x: x: x:
(شما اینطور در نظر بگیرید مغلمای ما کلا تعطیلن و فقط امکان یادگیری از طریق کتابینا هستش :()

سوالات امتحان نهایی از یه فرم روتین خارج نمیاد
اگه به سوالای سالهای پیش دقت کنی میبینی که روند و ریتم سوالا یه نحو خاصه و تغییر نمیکنه
شما علاوه بر تستی کار کردنت یه کتابی که سوالای نهاییو با پاسخ تشریحیش داره بگیر[nb]مثل جزوه های منتشران[/nb] و همونارو (حتی بعد از عید) بخون
سوالای چندسال اخیرو که بخونی خودت متوجه میشی کدوم قسمتای کتاب مهم تر و سوال خیزتره
ضمن این که باطرز نوشتن تو نهایی آشنا میشی
پ.ن: اگه میخوای کارت راحت باشه میتونی حتی از الان سوالارو بگیری و درس به درس پیش بری با تدریس معلم
گرچه احتیاجیم به این کار نیست
ولی خب دوستان رشته تجربیمون :D عادت های خاصی :D دارن که شاید باعث بشه یه سری کارای خاص بکنن من نمیدونم بازم :-"
بعد یه نکته این قلب هاییه که جلو سوالاتت گذاشتی اینم جزو همون عادات خاصه فک کنم!

زهرا27

بریزءیس
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زاهدان
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
الزهرا_خواجه نصیر
رشته دانشگاه
کامپیوتر

منم ریاضیم بنطرم درس خودتوبخون مثه هرسال درسوکه یادبگیری تستی یاتشریحی عیدوبعدعیدباسبک سوالات نهایی آشنامیشی ونحوه جواب دادن بهشون

h@di

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی شهرکرد
شهر
شهرکرد
مدال المپیاد
طلای ادبی (دورهٔ ۲۷)؛ مرحلهٔ ۱ کامپیوتر (دوره‌های ۲۳ و ۲۴)
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی نرم‌افزار

به نقل از eng.um.mahdie :
سوالات امتحان نهایی از یه فرم روتین خارج نمیاد
اگه به سوالای سالهای پیش دقت کنی میبینی که روند و ریتم سوالا یه نحو خاصه و تغییر نمیکنه
شما علاوه بر تستی کار کردنت یه کتابی که سوالای نهاییو با پاسخ تشریحیش داره بگیر[nb]مثل جزوه های منتشران[/nb] و همونارو (حتی بعد از عید) بخون
سوالای چندسال اخیرو که بخونی خودت متوجه میشی کدوم قسمتای کتاب مهم تر و سوال خیزتره
ضمن این که باطرز نوشتن تو نهایی آشنا میشی
پ.ن: اگه میخوای کارت راحت باشه میتونی حتی از الان سوالارو بگیری و درس به درس پیش بری با تدریس معلم
گرچه احتیاجیم به این کار نیست
ولی خب دوستان رشته تجربیمون :D عادت های خاصی :D دارن که شاید باعث بشه یه سری کارای خاص بکنن من نمیدونم بازم :-"
بعد یه نکته این قلب هاییه که جلو سوالاتت گذاشتی اینم جزو همون عادات خاصه فک کنم!
البته پارسال بعضی درس‌ها -مشخصاً دینی و جبر- از فرم روتین خارج شد که روی نمره‌ها تأثیر گذاشت.
تجربهٔ من هم می‌گه تا حد زیادی نهایی است و درس‌خواندن شب امتحان، البته دوستان تجربی از این «عادت‌های خاص» که فرمودید دارند متأسفانه...
پرسمان گاج من فقط هندسه ۲ خودنم که جواب داد. مطلقاً هندسه سرم نمی‌شد ولی بیست شدم! :-"
طرز نوشتن که گفتید خیلی مهمه.
ضمناً تجربهٔ من و هم‌کلاسی‌ها ثابت کرده نمرهٔ نهایی تابعی است چند متغیره که توان «شانس=مصحح!» در آن عددی است بسیار بزرگ‌تر از توان میزان مطالعه و این حرف‌ها! :-"
انتظار داشته باشید سؤال‌ها سخت‌تر از سال‌های قبل باشه (ما هم پارسال تجربه کردیم) چون قرار است مثلاً جایگزین کنکور شوند.

suicide

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تبریز

به نقل از eng.um.mahdie :

{-8

hamidhanek

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Heli
شهر
Tehran

احساس میکنم میفتم =((
از اول سال قشنگ نخوندم
اشتباه کردم

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

الان شما دومید؟؟ من سوم که بودم موقع امتحانای نهایی بچه ها به تکاپو افتاده بودن ٬ ولی من از همون اول امتحان نهایی رو خیلی آسون می دونستم . مخصوصن شما که سمپادی هستید امتحان نهایی براتون آب خوردنه« اما» شرطش خوندن کتاب به صورت مستمر و از اول ساله . سعی کنید درسا رو اولن بفهمید خوب ٬ بعد بشینید کتاب درسی رو حفظ کنید ! البته برای ریاضی فیزیک حفظ کردن لازم نیس ولی تمرینای کتاب و حل کنید . البته من خودم از اول دبیرستان کتابای فیزیکم و همون اول سال فقط جلد کردم بعد گذاشتم تو قفسه خاک بخوره چون دبیرمون جزوه محور بود ! ولی شما این اشتباه و نکنید. خودم عادت مطالعاتیم همون بود که گفتم ٬ اول سعی می کردم بفهمم بعدش متن و خوب حفظ می کردم. مخصوصن برای زیست ٬ واسه کنکورتون از اوجب واجباته که متن و دقیق حفظ باشید البته نه طوطی وار فقط ٬ حفظ همراه با نکته یابی ! اگرم تا حالا با این روش کار نکردید مشکلی نیس ٬ خیلی وقت هست که تمرینش کنید . من هیچ امتحان ترمی رو یاد ندارم که بیشتر از یه دور خونده باشم کتاب و ٬ حتا گاهی شب امتحان بیدار می موندم برای اینکه یه دور و کامل کنم ٬ ولی همین یه دور و خوب می خوندم و هیچ وقت نشد از مطلبی بپرم و بگم این و بلدم یا اینکه مهم نیس ! هیچ وقت این کارو نکنید شما هم ! خوب بخونید ٬ اونوقت سبک سوالا هرچی باشه شما بیست میشید. خیلی خودتون و درگیر این مسایل که سبک سوالا فلانه و بیساره نکنید. ضمن اینکه تو امتحان نهایی هرچقدر بلدید کامل تر بنویسید . واسه ما یه ذره جا گذاشته بودن تو برگه ٬ اما من هرچی به ذهنم میومد که مرتبط با سواله به زور تو برگه جا می کردم می نوشتم ! یه سوال تک کلمه ادبیات و بلد نبودم ٬ ازش نگذشتم ٬ هرچی به ذهنم اومد نوشتم ! ضمن اینکه درست و تمیز نوشتن ریاضی فیزیکم تمرین کنید . حتما برگه رو چک کنید ٬ شده چند بار ! عجله نداشته باشید . من همیشه تا آخر وقت امتحان میشستم. ضمن اینکه بعضیا میگن « ما تستی می خونیم تشریحی نمی تونیم جواب بدیم » !!! این غلطه . برای تست اول باید به متن کتاب مسلط باشید بعد برید تست بزنید . از همین الان عادت کنید به اهمیت دادن به کتاب درسی. امتحان نهایی واقعن هیچی نیس .

hamidhanek

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Heli
شهر
Tehran

نه من سوم ریاضی عم الان اون موقع که این تاپیکو زدم دوم بودم :D
دقیقا مشکل معلمای ماعم همینه ک ب کتاب توجهی ندارن اصلا یه سری چیزایی میگن ک تو هیج جا بدرد نمیخوره
امتحان نهایی عم ک دیگه نا امید شدم اصلا :| =(( =(( =((
در ضمن ممنون بابت راهنماییاتون

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا