• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

روز ملی خلیج فارس!

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
در رابطه با مسئله خلیج فارس،اعتبار این نام امری بدیهیست چه از لحاظ تاریخی و چه از لحاظ دیپلماتیک و در چهارچوب حقوق بین الملل.اما در رابطه با تحریف این نام،باید به این کار شدیدا واکنش نشون داد،حالا از طرف هر کشوری چه در منطقه یا چه خارج از منطقه.
موضع گیری های فعلی مقامات ایران بسیار ضعیفه.البته انتظار دیگری هم نبود،اما چنین موضع گیری هایی اصلا در جهت حفظ استقلال و منافع ملی ایران نیست و نبوده.با کاهش اعتبار ایران در منطقه این امر تشدید هم پیدا کرده.البته که کشور های جهان چه قبلا و چه حالا تغییر نام خلیج فارس رو قبول نکردن و نمی کنن،چنانچه کشور های منطقه هم دیگه خیلی تلاشی برای این امر نمی کنن،اما در هر حال،نباید با این حرکت کوچکترین مماشاتی کرد.
دنبال تاپیکی مرتبط با خلیج فارس و وقایع مربوط به اون می‌گشتم، مرتبط‌ترینشون این بود! دیگه تاپیک جدید نزدم اگر نیازه یکی خودتون بزنید.

نظرتون راجع به اظهارنظری که تازگی‌ها از سوی ابی منتشر شد چیه؟ ابی گفته که من چون نمی‌تونم توی کشور خودم اجرا کنم و اگر میشد ترانه‌ی خلیج فارس رو در ایران بارها می‌خوندم، بنابراین مجبورم بیام کشورهای اطراف ایران اجرا کنم و چون شامل کشورهای عربی میشه و عرب‌ها هم انگار رو این اسم حساسیت دارن، برای اینکه امکان دیدار با هم‌وطنان رو همچنان حفظ کنم از اجرای این ترانه در اون‌جاها خودداری می‌کنم.

از این حرف ابی برداشت‌های متعدد و مختلفی شد. یکی گفت فکر جیبشه و اگه پنجاه تومن بیشتر بهش بدی میگه برج ایفل مال کرجه و اصلاً این قضیه ملیه و سیاسی نیست و چرا خودت رو خراب می‌کنی و ... یکی هم حق رو به ابی میده.

نظرتون چیه؟ شما باهاش موافقید یا نه؟
اطلاع دقیقی از کم و کیف ماجرا ندارم،اما خیلی هم نمیشه این شخص رو مقصر دونست یا کارش رو تقبیح کرد.خب پولی که او از یک کنسرت در امارات میگیره خیلی بیشتر از پولیه که مثلا در آمریکا میگیره و اگر آهنگ خلیج فارس رو در اونجا بخونه به احتمال زیاد دیگه به اونجا دعوت نخواهد شد و به نظرم این انتظار صحیحی نیست که از او داشته باشیم که این آهنگ رو در اونجا بخونه.هرچند چندان هم قابل تایید نیست،ولی خب نمیشه از او چنین انتظاری داشت.

خلاصه،با وجود اینکه معتقدم باید دهانی رو که بخواهد نامی غیر از خلیج فارس بر این خلیج بگذاره رو خرد کرد،اما نمیشه از این شخص هم انتظاری این چنینی داشت.هرچند،اگر اونجا هم این آهنگ رو میخوند حرکت بسیار عالی بود.

اسدالهی

ilia asadollahi
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 4
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
دنبال تاپیکی مرتبط با خلیج فارس و وقایع مربوط به اون می‌گشتم، مرتبط‌ترینشون این بود! دیگه تاپیک جدید نزدم اگر نیازه یکی خودتون بزنید.

نظرتون راجع به اظهارنظری که تازگی‌ها از سوی ابی منتشر شد چیه؟ ابی گفته که من چون نمی‌تونم توی کشور خودم اجرا کنم و اگر میشد ترانه‌ی خلیج فارس رو در ایران بارها می‌خوندم، بنابراین مجبورم بیام کشورهای اطراف ایران اجرا کنم و چون شامل کشورهای عربی میشه و عرب‌ها هم انگار رو این اسم حساسیت دارن، برای اینکه امکان دیدار با هم‌وطنان رو همچنان حفظ کنم از اجرای این ترانه در اون‌جاها خودداری می‌کنم.

از این حرف ابی برداشت‌های متعدد و مختلفی شد. یکی گفت فکر جیبشه و اگه پنجاه تومن بیشتر بهش بدی میگه برج ایفل مال کرجه و اصلاً این قضیه ملیه و سیاسی نیست و چرا خودت رو خراب می‌کنی و ... یکی هم حق رو به ابی میده.

به دلایلی نه. اگر آدمی بود که قبلا یه وجهه سیاسی نداشت و از سیاست دور بود مشکلی نداشت ولی من تا جایی که یادمه از اون خواننده ها بود که همیشه یه جبهه سیاسی هم داشت و همیشه دم از مردم و آزادی مردم میزد. حالا من نمیدونم که واقعا پولی بابت اینکه این ترانه رو نخونه گرفته یا نه ولی اینکه دم از آزادی مردم بزنی و جلوی کشور های عربی بیای اینجوری رفتار کنی اصلا جالب نیست. حالا اینکه اومده گفته به خاطر حفظ تامل با مردم این کار رو کردم خودش یه جور حرف توجیه واره. مسئله خلیج فارس خیلی مهم تر از در تامل بودن ابی با مردمه. اینکه اجرا نکرده حتی اگه منظوری نداشته فرای سران اون طرف مس تونه معنای مهر تاییدی روی حرفاشون رو بده این حرکت. ابی هم جزء خواننده هایی که طرفدار مسبتا زیاد داره. هر چند بعد از این قضیه طرفدار هاش ریطش قابل توجهی داشتن.
و اینکه حتی اگه توی کشور های عربی اجرا نکنه باز میشه اجرا کرد و این که میاد همچین بهانه ای میاره یه جور توجیه بیخوده به نظر من.
اما خب حداقل فقط یه ترانه رو نخونده که باز هم کار چندان قبیحی نیست ولی باز هم مورد تایید نیست.

MRΣZA

کاربر حرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
سال فارغ التحصیلی
1403

خب ابی در جوانی صدای خوبی داشته و نمیشه منکرش شد، ولی این دلیل نمیشه که تا این سن کنسرت اجرا کنه :/ و فکر کنم کلیپ یکی از کنسرت های اخیرش هم در اومد که یه بخشی رو فالش می خوند. همچنین چرا پول بلیت های کنسرت هایی که ایشون در کشور های اطراف برگزار می کنن، بیشتر از پول بلیت کنسرت های اروپا ایشونه ؟
بنظرم اگه ایشون این آهنگ رو می خوند، محبوبیتش چندین برابر می شد و مردم برای دیدنش به کشور های اروپایی هم می رفتن، بنابراین امکان دیدار گرفته نمی شد. ایشون گفتن که سیاسی نیستن، در صورتی که خلیج فارس سیاسی نیستش، ملیه ! و فکر کنم پارسال بود که با زنش کاغذ نه به جمهوری اسلامی دستش گرفت😂 حالا مدعی شده که آدم سیاسی ای نیستش ؟؟
در نهایت باید بگم که در عصر ابی ها تو می تونی شادمهر عقیلی باشی که با افتخار یکی از آهنگ های ملی رو در کشور عربی اجرا کرد
با اینکه صداش خوبه ولی اقدام اخیرش هیچ توجیهی نداره و این عکس هم خیلی خوب این اتفاق رو توصیف می کنه

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
بنظرم اگه ایشون این آهنگ رو می خوند، محبوبیتش چندین برابر می شد و مردم برای دیدنش به کشور های اروپایی هم می رفتن، بنابراین امکان دیدار گرفته نمی شد. ایشون گفتن که سیاسی نیستن، در صورتی که خلیج فارس سیاسی نیستش، ملیه ! و فکر کنم پارسال بود که با زنش کاغذ نه به جمهوری اسلامی دستش گرفت😂 حالا مدعی شده که آدم سیاسی ای نیستش ؟؟
نه به جمهوری اسلامی دست گرفتن نشانه جیره خوری عربستان نیست،و اصلا ربطی به این قضیه نداره،اما در مورد مسئله این آهنگ،اگر واقعا شرکت نکردن در کنسرت های کشور های عرب منطقه باعث فشار مالی بر او باشه،خب نمیشه چنین انتظاری ازش داشت،اما اگر چنین نباشه،اقدامش ابدا قابل قبول نیست.

MRΣZA

کاربر حرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
سال فارغ التحصیلی
1403
نه به جمهوری اسلامی دست گرفتن نشانه جیره خوری عربستان نیست،و اصلا ربطی به این قضیه نداره
منظورم این بود که با این کار هایی که انجام داده نمی تونه ادعای سیاسی نبودن داشته باشه

s@rah

:-"
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۴
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
این همه پست نه به اعدام و نه به جمهوری اسلامی و از این حرفا گذاشته بعد میگه سیاسی نیست؟ :/

بالا