• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

نظر‌ کلی‌تون در مورد رمان‌های ایرانی چیه؟

نظرتون در مورد رمان های ایرانی چیه؟

• عالیه

رای‌ها: 0 0.0%
  • خوبه

رای‌ها: 1 12.5%
  • متوسطه

رای‌ها: 5 62.5%
  • بده

رای‌ها: 2 25.0%

• رای‌دهندگان
    8

N.H.F

کاربر فوق‌فعال
شهر
مشهد
پاسخ : نظرکلیتون در مورد رمان های ایرانی چیه؟

رمان عاشقانه ایرانی = :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-&:-& :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-&
من از تنها نویسنده های ایرانی که خوشم میاد(البته نه در ضمینه رمان عشقی):1-دکترمجید میرزا وزیری 2-رضا امیر خانی

آبجي مرضيه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
سمنان ---> بهشتی
رشته دانشگاه
پزشكي
پاسخ : نظرکلیتون در مورد رمان های ایرانی چیه&

از هر صد تا شايد يكيش خوب باشه

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر- نرم افزار
اینستاگرام

دیگه این طوری هم که شما ها دارین میگین بد نیست!

مثلا کتاب آقای جعفری یا مصطفی مستور در توعه خودشون خیلی کتابای خوبی هستن!

در ژانر فانتزی هم کتاب آقای نیما کهندانی یک شروع خوبی میتونه برای این سبک تو ایران باشه (;

کتابای ایرانی خیلی خوبی وجود دارن :)

Luna H.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبدکاووس
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
داروسازی

من تنها رمانی که خوندم "یاسمین" از م.مودب پور بود...
بعد از اون اصلا دلم نمیخواد رمان ایرانی بخونم...!
البته میدونم یه کتاب ملاک نیست ولی تعریف بقیه رمانهاشو مثل گندم شنیدم که آخرش چه :-&میشه
این خب نظر شخصیم بود شاید رمان خوبم باشه ولی کمن...

lindaa

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ابرشهرقدیم (نیشابور)

نمیخوام به کسی توهین کنم.اما میتونم بگم حداقل40درصد افرادی که میگن این کتابا بدوفلانو چرته بازم میخوننش!اما پیش بقیه دارن جوری حرف میزنن که بدشون میادو اینا!

درسته تخیلی هستواینا اما بازم میشه ازش نکاتی رو یاد گرفت!میشه فهمید که غرور بیش از اندازه و خودخواهی چه مشکلاتی داره!

همیشه از همه چیز میشه یک نکته ای رو یادگرفت.

اینک ادم بخواد همش رمان بخونه اصلا جالب نیست.اما اگه بین کتابای دیگه خوندن بیاد ازاین کتابا بخونه اصلاهم اشتباه نیست.[نظرمن]

من خودم شخصاکتابای مودب پور رو دوس ندارم.اما همون چندتایی که خوندم نکات اموزنده زیاد داشت!و رماناش تقریبا تخیلی نیست. :-?

-zarA-

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هـنرستانمـوטּ
شهر
اصفهــاטּ
دانشگاه
هنر اصفهــاטּ
رشته دانشگاه
طراحی صنعتـی

من یه مدت زیاد میخوندم و الانم پشیمونم
چه اقایی هستن که خودشونم کتاب مینویسن باهاشون صحبت میکردم میگفت این کتابا رو مینویسن تا روی فکر مردم تاثیر منفی بزارن

واقعا هم همینطوره

توصیه::اگه میخونید نخونید خواهشا

و اینکه بنظرم رمان های خارجی خیلی بهتره...ما رمان های ایرانی عارفانه خیلی خوبی داریم

lindaa

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ابرشهرقدیم (نیشابور)

به نقل از ȤąĦƦą :
من یه مدت زیاد میخوندم و الانم پشیمونم
چه اقایی هستن که خودشونم کتاب مینویسن باهاشون صحبت میکردم میگفت این کتابا رو مینویسن تا روی فکر مردم تاثیر منفی بزارن

واقعا هم همینطوره

توصیه::اگه میخونید نخونید خواهشا

یکم بیشتر توضیح بدین درباره صحبت اولتون!این حرف شما خیلی کلی هست!این اقای نویسنده چه کتاب هایی مینوشتن,برای چه سنی مینوشتن معروفن یانه و....

کلی نویسنده هست توایران شمابااین حرفتون به خیلیا توهین کردین!!!

میعاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور-اهواز
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

نمیشه که نظر کلی داد در مورد کلیت رمان ای ایرانی.مثلن یه سری رمان ها هستن ک تحت تاثیر رمان نویسی غرب قرار گرفتن و خب مسلمه که نمیتونن به جذابیت اونها برسن در نتیجه کتاب رمانشون به آب گرفته میشه.نظیرش همین کتابای مسخره سایت 98ایا.واقعن رمان های بی محتوا مسخره و بی فایده ایه و صرفن یه چیزیه برا دور ریختن زمان.همه از یه شاکله کلی پیروی میکنن که یه دختر شیطون عاشق یه پسر خوش تیپه مو بوره چش عسلی میشه که بوی عطرش دختر رو گس میکنه و ... .البته داریم رمان های عاشقانه خوب ولی من اینو مثال زدم.

اما خب اینم که بگیم کلن رمانای ایررانی بدرد نمیخورن و یا حتی به قول دوتا بالاتر همشونو نوشتن که رو مخمون تاثیر بذارن رو دیگه یکم نامردیه.داریم رمانای خوبی که چاپشون از مرز صدتا هم گذشته خب این دیگه ینی اقبال عمومی.
کلن ایرانیا یه لمِ خاصی دارن اگه اون لم رو نویسنده بش واقف باشه یه رمان خوب از کار در میاد.

sana Golaby

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1

رمان هاي ايراني فوق العاده اي وجود دارن كه واقعا ارزش خوندن رو دارن مثلا: پدرآن دييگري از پرينوش صنيعي. كه عاشقانه نيست

اما رمان هاي عاشقانه ايراني :
ببينيد آدم كه قرار نيست حتما چيزي بخونه كه مفيده مثلا كتاب دالان بهش نازي صفوي يه رمان عاشقانه س اما نكات عبرت آموز زيادي رو داره

راجع به رمان هاي م.مودب پور : من تقريبا همه شون رو خوندم درسته زياد پرمحتوا نيستن اما وقتي آدم دلش ميگيره و بغض ميكنه با شنيدن يه آهنگ يا خوندن همچين كتابايي ميتونه يه كم آروم بشه

98ia : من چند تا رمان هم از اين سايت خوندمو اون چيزي كه من متوجه شدم اين بود كه تو بيشترشون رو مسائلي زوم شده بود كه نميشه تو رمان هاي چاپ شده به اونا اشاره كرد . درضمن اونايي كه منخوندم يه تيپ دارن كه دو نفر از هم خوششون نمياد بعد كه بدون ازدواج ميرن تو يه خونه از هم خوش شون مياد

حرف من اينه: من رمان هاي عاشقانه و غير عاشقانه ايراني و غير ايراني خوندم. نبايد دوستان بگن كه رمان هاي ايراني چرت هستن.رمان غرور و تصب بهترين رماني بوده كه من خوندم اما دالان بهشت هم به واقعيت هاي اجتماعي كه من توش زندگي ميكنم نزديك تر بوده. خلاصه اين كه هيچ رماني چرت نيست و هر رماني ارزش يه بار خوندن رو داره حتي عاشقانه هاي ايراني

e.razi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

خب من يه رمان ايراني خوندم به نام الهه شرقي...
بعدش كه بهش فك كردم ديدم داستان بسيار غيرواقعي بود.هيچ نكته اي نداشت كه با زندگي واقعي مردم ايران جور باشه.و تو داستان هيچ چيز قابل تامل نداشت.يه داستان غيرواقعي و تا حدودي مزخرف بود.
البته من چندان كتاب ايراني نميخونم ولي از كتابا و نويسنده هاي ايراني به نظرم هوشنگ مرادي كرماني واقعا خوبه و كتاب خمرش.
ولي ب نظرم رماناي عاشقانه ايراني واقعا مزخرفن :|

vanil

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران

رمان های عاشقانه که آشغالن! ولی رمان های خوب هم داریم!!!!!!!

bella_h

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
شهید هاشمی نژاد مشهد
رشته دانشگاه
علوم تربیتی

مخصوصا جدیداش چند تا که خوندم همه اش پسره خوشتیپ, پولدار و...بوده دختر خوشکل, همه چی تمام و...
یعنی :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-&

به نظرم تو کتابای قدیمی تر کتابای قشنگ بیشتره جدیدا همون صدتا یکی :D

nooshi

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران

اگه منظورتون از رمان ایرانی اون رمانایی هست ک تو سایت 98ایاس... ی سری شون(اکثرشون!) کاملا غیر واقعی ان و صرفا واس این نوشته شدن ک اگه حوصلت سر رقت و دیگه هیچ کتابی نداشتی بری اونا رو بخونی... هیچ ارزش ادبی و پیام و مفهوم خاصی ام ندارن... البته تو همین سایت ی سری نویسنده های قوی هم هستن... من ب شخصه از رمانای واقعی ای ک مینویسن خیلی خوشم میاد!
ولی اگه کلا بخوایم رمانای دیگه رو هم در نظر بگیریم میتونم بگم نویسنده های خیلی خوبی تو ایران هستن... من خودم رمانا ی معروف و خیلی نخوندم ولی از سیامک گلشیری ی رمان خوندم ب نام تهران کوچه اشباح و ب نظرم اومد ک خوبه... خیلی رمانا ی دیگه هم هست ک الان یادم نمیاد...

Nadiye

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95

من خیلی وقته به سمت رمان های ایرانی نمیرم...خودم هم علت اصلیش رو رمان های نود و هشتیا میدونم،اگه دقت کنید اکثر رمان ها کپی هم ان و فقط اسم شخصیت ها و محل آشنایی رو عوض کردن،آخرین بارم یه رمان خوندم که فکر میکنم نویسنده اش یه دختر بچه دوازده ساله بود و بسیار غیرمنطقی و.... X_X
البته این هم میدونم که همه رمان های ایرانی اینجوری نیستند و رمان های قوی هم داریم ولی من کامل نمیشناسمشون و فقط چندتاشون رو خوندم!!!!!

Frmesk

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی/ نوروساینس

معتقدم از هر 100 رمان ایرانی 1 دونه اشون خوب از آب درمیاد...فک نکنم این نظر باتوجه به رمانای منتشر شده نظر اغراق آمیزی باشه .
علت اصلیشم اینه که نویسنده ها قبل از کسب توانایی و اطلاعات لازم میان مینویسن و منتشرشم میکنن! :|
هیچ کدوم سراغ ایده های ناب و جدید نمیرن و اگه نقطه نظرات جدیدی هم داشته باشن سعی نمیکنن برن دنبالش...در واقعا سیر رمان نویسی تو ایران از دهه 60 به بعد توی یک قالب کلیشه فرو رفته و متاسفانه نویسنده ها هم سعی نمیکنن که از کلیشه ها بیان بیرون...

+درمورد رمانای نودوهشتیا فقط میتونم سکوت کنم:یکس :|

A.R.P

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
98
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

من دو سه سالی میشه رمان ایرانی نخوندم چه برسه به رمان عاشقانه
اه اه

einistein

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Jk
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
H
رشته دانشگاه
H

بیشتر رمان های ایرانی همش درباره عشق و عاشقیه همش یه اتفاقی توشون می افته . یا بهم میرسن یا نمیرسن یا یکی میمیره ! :D

به نظر من اگه نویسنده های ماهم بجای این چیزای تکراری یکم رمان علمی- تخیلی مینوشتن ، خیلی ذهن ادمو بازتر میکرد تا اینا .

البته رمانایی که برا بچه های (13-15 ) نوشته میشه خیلی عالین اونا رو باهیچی عوض نمیکنم !

• لایک
امتیازات: fteh

saraxcen

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
اینستاگرام

من رکسانا رو خوندم هنوزم که هنوزه تو کف تموم شدنش از بس مزخرف تموم شد

shaylin

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
khorasan

به نقل از ara$ :
من رکسانا رو خوندم هنوزم که هنوزه تو کف تموم شدنش از بس مزخرف تموم شد
هههههههههههههههه رکسانا؟
خدایا این م.مودب پور با چه هدفی اینارو مینویسه؟
رمانای ایرانی جز دسته ای معدود عشقی و چرتن :D

Adrina

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395

.

بالا