هری پاتر

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر- نرم افزار
اینستاگرام
پاسخ : هری پاتر

خوب با توجه به اینکه تاپیک هدف داره و .. باز میشه! (;

دست‌نوشته‌هاي جي‌كي‌رولينگ در هنگام نوشتن مجموعه «هري پاتر» در نمايشگاه كتاب اسكاتلند رونمايي مي‌شود.
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا) به نقل از آسوشيتدپرس، اين دست‌نوشته ها كه دو صفحه از كتاب اول اين مجموعه يعني «هري پاتر و تالار اسرار» است، امضاي نويسنده را نيز در پاي خود دارد.
قرار بود اين دو صفحه در دومين جلد از اين مجموعه‌ با عنوان «ترانه‌هاي عاشقانه نيك بي‌سر» چاپ شود.

اين دست‌نوشته ها در طي جشنواره كتاب ويگتون اسكاتلند به مدت 10 روز به نمايش در ‌مي‌آيد.

اين دو صفحه 5 سال پيش توسط خانم رولينگ براي حمايت از موسسه فرهنگ‌هاي لغت‌ زبان اسكاتلندي و به منظور تهيه يك لغت نامه جديد اسكاتلندي به اين موسسه هديه شده بود.

جشنواره كتاب ويگتون كه از فردا شروع به كار مي‌كند، تا دوم اكتبر ادامه مي‌يابد.
n00081742-b.bmp

منبع طرفداران فانتزی

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

ممکن است جی.کی. رولینگ برای دفاع از خود در پرونده سرقت ادبی «هری پاتر و جام آتش» چهارمین جلد از هفت‌گانه «هری پاتر» به دادگاه احضار شود.
به گزارش خبرآنلاین، قاضی دیوید کیچین، مسئول پرونده‌های سرقت ادبی در دادگاه عالی لندن روز پنجشنبه در حکمی اعلام کرد صحت ادعای پل آلن، سرپرست دارایی‌های آدرین جیکابز، نویسنده، «محتمل» است.
با این حال او احضار سریع رولینگ و بلومزبری، ناشر آثار او در بریتانیا به دادگاه را رد کرد.
نیک کونوپیاس، وکیل آلن گفت: «حتی در همین مراحل ابتدایی نیز قاضی گفته ممکن است این پرونده رسماً به جریان بیفتد. اگر چنین اتفاقی بیفتد رولینگ و بلومزبری باید توضیح دهند شباهت‌های بسیار دو اثر چه دلیل دارد.»
جیکابز نویسنده کتاب کودکان «ویلی جادوگر» بود و گفته می‌شود جلد چهارم «هری پاتر» شباهت‌های انکارناپذیر با این کتاب دارد.

قاضی از آلن خواسته مبلغی پول به عنوان ودیعه به دادگاه بپردازد. این «دستور مشروط» برای تشکیل جلسه دادگاه پیش از پایان سال است. مبلغ درخواستی «قابل توجه» توصیف شده است.

«ویلی جادوگر»
بلومزبری اتهامات وارده به رولینگ مبنی بر کپی کردن «بخش قابل‌توجهی» از کتاب «ماجراهای ویلی جادوگر- جلد اول، سرزمین سربی» که جیکابز سال 1987 نوشت، رد کرد.

از سویی دیگر سرپرست دارایی جیکابز معتقد است بخش‌هایی از طرح داستانی «هری پاتر و جام آتش» دقیقاً از «ویلی جادوگر» کپی شده‌اند، از جمله بخش مسابقه جادوگری. همچنین تمام کتاب‌های «هری پاتر» سفر جادوگران با قطار را از این کتاب به سرقت برده‌اند.

وی معتقد است کریستوفر لیتل که کارگزار ادبی رولینگ است، سال‌ها پیش مدتی کارگزار جیکابز بوده است. این نویسنده فقید در سال 1997 در بیمارستانی در لندن بدون «یک پول سیاه» در جیب درگذشت.

«جام آتش» سال 2000 چاپ شد و یکی از کتاب‌های بسیار موفق «هری پاتر» است. بلومزبری مدعی است رولینگ تا سال 2004 یعنی هفت سال پس از چاپ جلد اول که برای اولین بار اتهام سرقت ادبی مطرح شد حتی نام «ویلی جادوگر» را نشنیده بود.

آلن مدعی است نسخه‌هایی از کتاب جیکابز در اختیار لیتل بوده است. رولینگ و ناشرش نیز به قاضی گفته‌اند تمام این ادعاها برای رسیدن به بخشی از سود کلان مجموعه «هری پاتر» است.

10-10-16-14341879b.jpg

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

رولينگ جايزه ادبي هانس كريستين اندرسون را برد

هيات داوران جايزه ادبي «هانس كريستين اندرسون» امسال «جي.كي رولينگ» نويسنده مجموعه داستانهاي «هري پاتر» را شايسته دريافت اين جايزه اعلام كرد.
به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از آسوشيتدپرس، «رولينگ» خالق داستان‌هاي هري پاتر در حقيقت اولين نويسنده‌اي است كه موفق به دريافت جايزه نقدي نخستين دوره از جايزه ادبي «كريستين اندرسون» مي‌شود.
جايزه ادبي «هانس كريستين اندرسون» امسال نخستين دوره خود را به منظور معرفي نويسندگان برتر حوزه ادبيات برگزار مي‌كند. اين دومين جايزه ادبي است كه در كشور دانمارك با نام «هانس كريستين اندرسون» نامگذاري مي‌شود.
هدف از برگزاري اين جايزه از سوي كشور دانمارك انتخاب و معرفي نويسندگاني است كه سبك نوشتاري آنها نزديك به سبك «اندرسون» است و شخصيت‌هايي مشابه شخصيت‌هاي داستاني او خلق مي‌كند.

«جي كي رولينگ» اين جايزه را روز سه شنبه نوزدهم اكتبر سال جاري در كشور دانمارك از سوي رئيس هيات داورن جايزه ادبي «كريسيتن اندرسون» دريافت كرد. اين جايزه به صورت نقدي و با ارزش 93 هزار دلار به اين نويسنده انگليسي اهدا شد.
از «جي كي رولينگ» تا امروز آثار متعددي به زبان‌هاي مختلف منتشر شده است. تنها 400 ميليون نسخه از مجموعه 7 داستان دنباله‌دار وي به زبان‌هاي مختلف در كشورهاي مختلف آمريكايي، اروپايي و آسيايي منتشر و روانه بازار كتاب شده است.
جايزه ادبي «هانس كريستن اندرسون» قرار است هر سال آثار منتشر شده نويسندگان در حوزه‌هاي ادبي را داوري و برترين آنها را به جامعه مخاطبان معرفي كند.

A0925548.jpg

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

هري پاتر 6 هزار دلاري دزديده شد

يك نسخه محدود و كمياب از كتاب هري پاتر كه حداقل 6 هزار پوند قيمت داشت، از گالري هنر در بريتانيا دزديده شد.
به گزارش خبرگزار كتاب ايران (ايبنا) به نقل از تلگراف، اين نسخه ناياب كه نمونه‌اي از جلد اول هري پاتر يعني «هري پاتر و سنگ جادو» بود، امروز از محفظه نمايش آن در حالي كه در گالري هنر خلاقانانه در معرض ديد عموم قرار داشت، دزديده شده است.
پليس چهره يك نفر را كه احتمال مي‌رود اين كتاب را دزديده باشد در اختيار دارد و ابراز علاقه كرده تا با اين فرد صحبت كند.

اين كتاب كه براي فروش ارائه شده بود، در اين نمايشگاه در معرض ديد علاقه‌مندان قرار گرفته بود.

زماني كه دزد توانست اين اثر را بردارد مسئول آن بخش در حال صحبت با گروهي از بازديدكنندگان بود. در اين حال مردي كه با اين گروه همراه نبود، كتاب را از محفظه برداشت.

تنها 300 تا 500 نسخه از اين چاپ هري پاتر وجود دارد و يكي از نخستين كتاب‌هايي است كه از هري پاتر منتشر شد.
n00087783-b.jpg

fantesy org

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

به نقل از نــرگـســـــ :
آقا اینجا که همش کپی پیسته..! (:| :-"
اگه همینم نباشه که دیگه هیچ!!!!!!!!
الانش که این قدر کپی پیست میکنم یه نفر میاد میگه:ِ
به نقل از afroDt :
من تا فردا يه نقد واسه اين كتاب ميخوام...كمك!
××××
ميبني سياوش چه قد اين موضوع سوت و كوره؟...خجالت بكش جناب مدير!

miss.M

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
پاسخ : کتاب های هری پاتر

به نقل از سیاوش :
من که عاشقه هری پاترم و خواهم بود چون بهترین زمان زندگیم را با این کتاب گذروندم وا اصلا هم پشیمون نیستم
+باهات موافقم
+هري پاتر يه كتاب استثناييه!
+ساختن دنياي جديد محدود به مكان نيست؛منظور از دنيا ،فضا و جويه كه ايجاد شده.
+علام نگارشي به جهت راحت تر خوانده شدن متن استفاده ميشه.(بخشش،لازم نيست اعدامش كنيد./بخشش لازم نيست،اعدامش كنيد.(كتاب زبان فارسي اول دبيرستان))

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

قبر هری‌پاتر با استقبال گردشگران مواجه شد !

قبر هری‌پاتر سرباز انگلیسی به‌خاطر تشابه اسمش با قهرمان داستانهای رولینگ سالانه با بازدید هزاران نفر از مشتاقان این جادوگر جوان قرار می‌گیرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سایت ایزی‌دستی‌نیشن، قبر این سرباز بریتانیایی که در سال 1939 کشته شده است پنج سال پیش توسط مردم مورد توجه واقع شد و با همکاری شهرداری محلی در لیست جاذبه‌های توریسی قرار گرفت.
با اینکه هیچ ارتباطی بین این متوفی و هری‌پاتر داستانی وجود ندارد هر روزه صدها نفر از گردشگران به سر گور این سرباز می‌آیند و در کنار سنگ مزارش عکس می‌گیرند.

هری پاتر نام مجموعه رمانهای فانتزی است که به وسیله جی.کی.رولینگ نویسنده بریتانیایی نوشته شده‌است. در این کتابها ماجراهای جادوگر نوجوانی به نام هری‌پاتر به همراه دوستانش رون ویزلی و هرمیون گرنجر نقل می‌شود که هر سه از دانش‌ آموزان مدرسه خرافات و جادوگری هاگوارتز هستند. این داستانها روایت کننده مبارزه بین خیر و شر و جدال هری‌پاتر و یارانش با جادوگران بد است.

علاو بر پارک هری‌پاتر با الهام از این داستانها فیلمهای سینمایی، بازیهای رایانه‌ای و کالاهای متعددی ساخته شده‌ که همه از فروش فوق‌العاده‌ای برخوردار بوده‌اند.

عنوان 7 کتاب هری‌پاتر عبارتند از "هری پاتر و سنگ جادو"، "هری پاتر و تالار اسرار "، "هری پاتر و زندانی آزکابان"، "هری پاتر و جام آتش"، "هری پاتر و محفل ققنوس"، "هری پاتر و شاهزاده دورگه" ،"هری پاتر و یادگاران مرگ".
این مجموعه با ترجمه‌های متعددی در ایران منتشر شده است.

img4ceec590ece5f.jpeg

_________________________________________________________________________________________________________________________
خبرش جالب بود گذاشتم .
:D

miss.M

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

وقتي مي گم هري پاتر يه كتاب استثناييه،حس مي كنم كلمه ي درستي رو به كار نبردم!يه جورايي فقط يه كتاب نيست... ^-^ميفهمي چي ميگم ديگه؟

Fallen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از afroDt :
و من همچنان در انتظار توجيه!
بگزريم!
جمعه ساعت 12 هريپاتر 7 قسمته اولش از شبكه ي جم پخش ميشه!
شدم تاپ كات جم!

خوبه خودتونم میگین در چه سطحی مطرحین!تا این حد اشکال نداره ولی بیشترم نشه!

shabah

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

هری پاتر از نظر من ذره ای ارزش ادبی نداره

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

L.L

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران

هری پاتر از نظر من ذره ای ارزش ادبی نداره
اتفاقن توصیفاش عالیه! ایده ی هری پاتر هم عالیه! اینکه برای اولین بار (تقریبن) جادوگرا شخصیت بدی ندارن و احساس دارن!
رولینگ سعی کرده هری پاتر رو به دنیا ی واقعی خیلی نزدیک کنه و خیلی خوب این کارو کرده!
از جنبه ی احساسی و سر هم آوردن داستانم عالیه! تو اصلن نمی تونی پیش بینی کنی آخر داستانو! وسطش یکهو یه شک بزرگ بهت میزنه! من اصلن مثلن فک نمی کردم اونجا که ولدمورت اسنیپ رو کشوند توی اون درخته بخوادبکشتش! فک نمی کردم فرد بمیره! فک نمی کردم هری تسلیم شه و بره خودشو توی جنگل معرفی کنه!!
به نظرم هری پاتر عالیه! خوبه یکی از بهترین کتابای سال و یکی پر فروش تریناش شده که اینو میگی!! :-w

nazaninpary

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
به اندازه موهای سرم......
دانشگاه
علوم پیرا پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی

یه آقایی به نام فلاح اومد تو مدرسه ما و گفت هری پاتر اصلا نوشته خانم رولینگ نیست و چندین نویسنده خیلی توپ نوشتنش و یه کتاب هدفمند هست!!!!!!!!!! :O :O :O :O :O
واسه من خیلی تعجب آور بود ولی باور کردم چون خودم می خوام نویسنده بشم و قبول دارم هیچکس نمی تونه تو اثر چندمش اینهمه شگفت آفرین باشه....
ولی در کل عاشق هری پاتر هستم مخصوصا سدریک دیگوری در جام اتش.... :-[ :-[ :-[

Fallen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از nazaninpary :
یه آقایی به نام فلاح اومد تو مدرسه ما و گفت هری پاتر اصلا نوشته خانم رولینگ نیست و چندین نویسنده خیلی توپ نوشتنش و یه کتاب هدفمند هست!!!!!!!!!! :O :O :O :O :O
واسه من خیلی تعجب آور بود ولی باور کردم چون خودم می خوام نویسنده بشم و قبول دارم هیچکس نمی تونه تو اثر چندمش اینهمه شگفت آفرین باشه....

در کمال احترام طرف چرت گفته. مگه میشه یکی دیگه بنویسه به اسم این چاپ بشه؟! مگه نمیشه یه کتاب چنتا دنباله داشته باشه؟!

afroDt

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهرانــــــــــ

به نقل از nazaninpary :
جان؟
اون نويسنده ها احتمالا زبون نداشتن كه اعلام كنن؟
اين همه رولينگ رو تحويلش ميگيرن...اگه كسي ميفهميد كه ديگه كاريش نداشتن!
يارو سره كارتون گذاشته!

L.L

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران

یه چیزی بگم نمی زنینم؟؟؟

دیروز (دیروز که نه 5شنبه) سر اجتماعی (داریم فراماسونری رو میخونیم) بعد این یارو معلمه گفت کتابای هری پاتر تو دهه ی اخیر یکی از عوامل اصلی رواج شیطان پرستیه!! دلیل اصلیشم اینه که مخاطباش بچه اند و درباره ی سحر و جادو و ایناست که شیطان پرستام اینجورین!!( بچه نه ها! چون مغزشون دست نخورده است و اینا) !!!!!!!!!!!!!!!! واااای :O :( :-w

L.E

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 ِ تهران
شهر
تهران

به نقل از nazaninpary :
آره منم سدریکو می دوستم x:
ولی منم شنیدم که یه نفری قبل از رولینگ این کتابو نوشته و رولینگ اونو تغییر داده و دوباره نوشته!!!
البته نه اینکه رولینگ تقلید کرده باشه ها از اون الهام گرفته ....البته خیلی چیزاشون شبیه همن :-"
یکی از دوستای من اون کتابرو خونده بود!!!
در ضمن اون هفت تا کتاب نبود یدونه بود رولینگ حالا ادامه داده!!!
به هر حال اصن مگه چه اشکالی داره؟
اون نویسنده هه ام اگه عرضه داشت کتابش معروفو اینا می شد

ارنواز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 / فرهنگ
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
باستان شناسی

به نظر منم هری پاتر کتابای فوق العاده ایه اما منم موافقم که رولینگ تنهایی این کارو نکرده، چون یه سرس چیزا اونقدر استادانه تو اون لحاظ شده که فقط از یه استاد بر میاد نه یه زنی که بخاطر سیر کردن شکمش کتاب نوشته!

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی

ل علت استقباغل زیاد از کتب نثر شیوا و قلم روون خانوم رولینگه من خودم همش را یه بار خوندم بعدشم دوباردیگه هفت را خوندم4 جلدیکو 6را یه بار دیگه خوندم خیلی قشنگه اما همین فقط قشنگه کتاب نویسی هنریه که درون مایش مناست و مهمتر از اون هدف نویسنده شما اگه کتابای امیر خانی یا ال احمد یا مارکز یا تولستوی را بخونید تازه می فهمید معنا در نوشته یعنی چی؟(البته مطمئنا همه شما خوندید) من هم به شخصه دوست دار شخصیت لرد سیاه و سریوس اسنیپ(املا؟!)هستم مخصوصا لرد سیاه را خیلی دوس دارم B-)

nazaninpary

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
به اندازه موهای سرم......
دانشگاه
علوم پیرا پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی

بچه ها ببخشيد ها ولي من با آقاي فلاح موافقم.....
چون هم نوشتن يه همچين رمان بي عيب و نقصي از يه خانمي كه اين چندمين رمانشه بر نمياد.....(من خودم رمان مي نويسم كه اين حرف رو مي زنم)
هم واقعا رو ضمير نا خود آگاه تاثير ميزاره كه من خودم تجربه كردمش......
منفي نديد هااااااااااااااااااااا ........اين نظر منه........ :( :( :( :(
اصلا اگه مي خوايد منفي بديد ......من خودم به شخصه .غ.ل.ط.كردم....... (; (; (; (; (; (;

بالا