• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

حذف کنکور

با حذف کنکور موافقید؟

• مخالفم

رای‌ها: 195 77.1%
  • موافقم

رای‌ها: 58 22.9%

• رای‌دهندگان
    253

eyekay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی قم،علامه حلی تهران
شهر
قم،تهران
مدال المپیاد
مدال نقره ی المپیاد ریاضی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار
پاسخ : حذف کنکور

کنکور تو سال 93 همونجوری حذف خواهد شد که قرار بود سال 89 حذف بشه ،اصلا امکان پذیر نیست حذف کنکور ! وقتی مثلا گنجایش رشته های خوب کشور تو ریاضی هزار نفره و تعداد شرکت کننده ها 300 هزار چجوری کنکور می خواد حذف شه ،به این توجه کنید که میانگین درصد تو کنکور معمولا زیر 10 درصد و حتی تو عربی منفی ام میشه ولی میانگین امتحان نهایی حدود 10 12 هستش،پس تمام حالت های ممکن رتبه بندی فوق العاده محدود تره ،،پس اصلا امتحان نهایی توانایی رتبه بندی این جامعه ی آماری رو نداره!اگر هم کنکور حذف شه جایگزینش نمی تونه امتحان نهایی باشه

baby girl

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندواب
مدال المپیاد
ندارم ولی خواهم داشت.....
دانشگاه
انشاالله صنعتی شریف
رشته دانشگاه
هوافضا

سلام ??? ??? ??? ???من تو یه سایتی خ.ندم که اگه کنکور حذف بشه هر دانشگاه واسه خودش امتحان قراره بگیره (با تاثیر معدل دیپلم)ولی از اونجایی که پارتی بازی سر معدل دانش اموزای عزیز تو کشور ما خیلی کمه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟قرار نیست حذف بشه چون تو مجلس تایید نشده در ضمن هیچ وقت نمیتونن یه قانون40ساله رو بیان حذف کنن البته ممکن به طور ازمایشی اجرا بشه که در اون صورت بدبخت مبشیم :-w :( :Oدر کل به نظر من حذف نشه بهتره چون من خیلی هارو میشناسم که معدلشون12بوده در اومدن علوم تحقیقات تهران؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟شاید کسی دوست نداشته باشه معدلش زیاد بیاد یا اصلا نمیخواد درس بخونه #S-: :| [-o<چه اجباریه ;)) ~X( =)) :-??

Ahmadfire

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمي نژاد 2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
none of your business

به نظرم ميخوان كن كارو درست كنن بعد دارن به همه چي ميرينن

ساقي

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كرمانشاه

اگه كسي مي دونه چرا مي خوان اين كار رو بكنن لطفا به من هم بگه برام سوال شده ! مگه الان چه اشكالي داره . اگه اهانت نباشه به جز تعداد خيلي كمي بچه ها فقط دارن براي رقابت درس مي خونن. توي استان هاي شما رو نمي دونم ولي اون سالي كه ازمون ورودي به تيزهوشان رو براي راهنمايي هاي سمپاد برداشتن مدرسه ي ما با افت شديد معدل مواجه شد . به علاوه با برگزاريه يه ازمون سراسري ميشه گفت هر كس واقعا تواناييه چه چيزي رو داره .

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

براساس تصمیم کارگروه ماده 4 کنکور در سال 93 باید حذف شود.

کامران دانشجو وزیر علوم، ‌تحقیقات و فناوری در حاشیه مراسم نواختن زنگ پژوهش در هنرستان آزادگان منطقه یک تهران در جمع خبرنگاران گفت: بر اساس تصمیم کارگروه ماده 4 کنکور در سال 93 باید حذف شود. از امسال حذف کنکور با تأثیر 25 درصدی مثبت سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور با همکاری وزارت آموزش و پرورش آغاز شده است و تا سال 93 به مرور کنکور حذف می‌شود.

وزیر علوم تأکید کرد که رقابت برای حضور در دانشگاه‌ها حذف نمی‌شود و در حال حاضر بیش از 200 هزار صندلی خالی در دانشگاه‌های کشور وجود دارد.

ermia

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HnschII
شهر
mashad
مدال المپیاد
ادبیات
دانشگاه
سوال خوبیه‏!‏
رشته دانشگاه
اینم سوال خوبیه‏!‏

کنکورم نباشه یه تک سوالی میذارن:

اومدی دانشگاه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ حالا بیاب شغل را؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

موفق باشید

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

خیلیا شاید فکر کنن که برا ما که 92 ایم بده که کنکور داریم.... .

ولی به نظر من خوبه...واضحه که بعد از اینکه بردارن یه مدت اوضاع انتخاب افراد شایسته بهم میریزه.... .

ehsan96

کاربر فعال

یه آدم عاقل و بالغ تکلیف ما را مشخص کنه اگه قراره کنکور را سال 94ور دارن که هیچ اگر هم قرار نیست که باز هم هیچ
ینی می تونننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننن؟

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای

انصافا اینا یه بیماری ای دارن که من اسمش رو میذارم ساخیسم (هم سادیسم ، هم مازوخیسم در آن واحد). اصلا کنکور چه مزاحمتی ایجاد میکنه که میخوان ورش دارن ؟! فعلا که رفت تا سال 95 . یعنی ما هم از موش آزمایشگاهی شدن نجات پیدا کردیم.

Nooshin_d

نوشین
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از parsa96 :
یه آدم عاقل و بالغ تکلیف ما را مشخص کنه ا
من عاقل و بالغ میگم بشین درستو بخون!! :D فوقش اگه حذف شد ضرر نمیبینی که B-)

mh.darya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی معدن

به نقل از James Hetfield :
انصافا اینا یه بیماری ای دارن که من اسمش رو میذارم ساخیسم (هم سادیسم ، هم مازوخیسم در آن واحد). اصلا کنکور چه مزاحمتی ایجاد میکنه که میخوان ورش دارن ؟! فعلا که رفت تا سال 95 . یعنی ما هم از موش آزمایشگاهی شدن نجات پیدا کردیم.
وااااااا؟؟؟؟!!! :-w
مگه 93 نبود؟؟؟
چی شد بالاخره؟؟؟
93؟؟؟94؟؟؟95؟؟96؟؟؟و...؟؟؟
اینا حالشون خوبه؟؟؟؟
دوست ندارن تکلیف ماها رو روشن کنن؟؟ X-(

baby girl

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندواب
مدال المپیاد
ندارم ولی خواهم داشت.....
دانشگاه
انشاالله صنعتی شریف
رشته دانشگاه
هوافضا

فک کنم 93 حذفه چون شنیدم از ترم دوم امسال همه ی امتحانات نهایی میشه واسه همینم امتحان ترم اول از سال بعد حذفه /m\ /m\ /m\

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

الان شما خوشحالین که کنکورو میخوان بردارن؟؟!؟؟!! :-?
سال 95 که امیدی نیست کنکور باشه ولی اشالله 94 هست [-o<

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

دوستان آخرین کنکور سال دیگه یعنی ۹۲ برگزار خواهد شد طبق مصوبه شورای انقلاب فرهنگی از سال ۹۳ ورودی دانشگاه ها فقط به نمرات نهایی ۲وم ۳ وم و چهارم بستگی داره و کنکور بصورت آزمون ورودی برگزار نخواهد شد نکته مورد توجه دیگه اینکه اون دوستی که گف چیکار کنکور دارین:
کنکور یک آزمون چند ساعتس که تموم دروس ۳ سال(+فیزیک۱) در ادن چند ساعت بصورت چند گزینه ای سنجش میشه یک فرد در یک حوزه اگر وضعیت مناسب نذاشته باشه دچار مشکل میشه اگه ۲ سال زحمن بکشه شب کنکور اتفاقی بیفته و... خب اگر این کنکور بصورت تشریحی طی ۳ سال هر آزمون جدا برگزار شه خیل مشکلات حل میشه

mh.darya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی معدن

به نقل از Mohammadreza128 :
کنکور یک آزمون چند ساعتس که تموم دروس ۳ سال(+فیزیک۱) در ادن چند ساعت بصورت چند گزینه ای سنجش میشه یک فرد در یک حوزه اگر وضعیت مناسب نذاشته باشه دچار مشکل میشه اگه ۲ سال زحمن بکشه شب کنکور اتفاقی بیفته و... خب اگر این کنکور بصورت تشریحی طی ۳ سال هر آزمون جدا برگزار شه خیل مشکلات حل میشه
ولی به نظر من با وجود همه ی اینا بهترین و عادلانه ترین راه واسه سنجش افراد و ورود به دانشگاه همین کنکوره و با همین شیوه!!!
اگه قرار باشه افراد با معدلشون طی 3 سال سنجیده بشن ( که ممکن نیست این اتفاق سال 93 بیفته چون اگه قرار بر این بود تا الان یه خبری از این که دوما هم نهایی دارن میشد!!!یهو که نمیشه این کارو کنن!!!در ضمن میدونی این کار چه بودجه ای میخواد؟؟!!تو امتحان نهایی سوم دبیرستان هم موندن اینا چه برسه به 3 سال!!! :D) کم نیستن کسایی که معدل های خوووف میارن!!!مثلا میخوان چی کار کنن؟؟؟!!!یعنی شریف میاد میگه اونایی که معدل دوم و سوم و چهارمتون بالای 19.90 شده تشریف بیارین خوشحال میشیم!!!نه بابا از این خبرا نیس!!!
بالاخره هر دانشگاه واسه خودش ازمون ورودی میگیره اونوقت تصور کن باید n تا ازمون بدیم!!!
از اینا گدشته نمره دادن کاملا سلیقه ای میشه!!!
هر که پولش بیش
نمره اش بیشتر!!!
:D
پس بهترین روش کنکور است و بس!!!

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

نه دوست عزیز بر فرض شما ۴ نمره فیزیک داری درصد و تراز شما محاسبه میشه حتی تراز دقیق و در آخر یک کارنامه م۳ کنکور با تراز و رتبه ارائه میشه...
در ضمن امتحان نهایی بودجه ای آن چنان نمیخواد نمیدونم شما از کجا چنین حرفی زدید و مسلما یک آزمون یک روزه بدون شرایط یکسان عادلانه ترین راه نیس چون همون طور که عرض کردم شاید صندلی شما خراب باشه شاید حوزتون گرم باشه و.. این عدلانس؟؟
ولی نهایی فوقش یه امتحان حوزه گرمه و......

mh.darya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی معدن

به نقل از Mohammadreza128 :
نه دوست عزیز بر فرض شما ۴ نمره فیزیک داری درصد و تراز شما محاسبه میشه حتی تراز دقیق و در آخر یک کارنامه م۳ کنکور با تراز و رتبه ارائه میشه...
در ضمن امتحان نهایی بودجه ای آن چنان نمیخواد نمیدونم شما از کجا چنین حرفی زدید و مسلما یک آزمون یک روزه بدون شرایط یکسان عادلانه ترین راه نیس چون همون طور که عرض کردم شاید صندلی شما خراب باشه شاید حوزتون گرم باشه و.. این عدلانس؟؟
ولی نهایی فوقش یه امتحان حوزه گرمه و......
تراز؟؟؟!!!
باز این بهتر شد...
در مورد بودجه هم اگه بخواد به شیوه ی نهایی سوم باشه یعنی مصحح ها معلم های خودمون نباشن و ... کلی هزینه لازمه!!(منبع دارم ;))
همه ی این شاید ها و دلیل ها درسته اما فکر نمیکنم امتحان تشریحی بهتر از تستی باشه!!!هست؟؟؟به نظر من که نیس!!!واسه امتحان تشریحی باید خط به خط کتاب رو جوید!!!که فکر کنم حداقل واسه بچه های ریاضی سخت ترین کار تو دنیاست!!! :D
جدا از اون دانشگاه های مطرح هیچ وقت سطح علمی خودشون رو نمیارن پایین و حتما یه ازمون میگیرن که =بیچارگی!!!هم باید تشریحی بخونیم و هم تستی!!که روش مطالعه شون با هم خیلی فرق داره...
به هر حال نظر هر کس در جایگاه خودش محترمه... :)

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

اصلاَ به نمره های پایان ترم اطمینان نیست :
1) تقلب خیلی گستردس
2) از خزعبلات کتاب سوال می پرسن
در نتیجه اگه همچین اتفاقیم بیافته هر دانشگاهی برای این که بهترین ها رو برداره واسه خودش امتحان میزاره.

به نقل از James Hetfield :

این وجود داره و بهش میگن S&M یا سادومازوخیسم.

microsoft

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 4.کرج
شهر
کرج

الان همین جوری 25% شرط معدله شاید تا اون موقع بشه 75% یا اینکه اصلا حذف شه
به هر حال معلوم نیست نمیشه پیش بینی کرد
بیخیالش

Sagittarius

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج *شعبه ندارد*
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
داروسازی

فقط امیدوارم 93 برندارن. چون اگه بردارن امسال ما باید نهایی بدیم و نا عادلانه ترین کاره. چون معلوم نیست دست چه مدل مصححی میوفته.

بالا