• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بازتاب اولین انتشار نشریه سمپادیا در قم

• شروع کننده موضوع

HellScre4m

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
شماره نهم نشریه مدنی سمپادیا اولین شماره اتشار یافته در قم بود که بازتاب های خاص خود را داشت.من به عنوان رابط، بدون قصد و غرض آن ها را بیان

می کنم.

انتقاد اول در مورد رسا نبودن عنوان مقاله ها و عدم تناسب کافی با متن بود.

به عنوان مثال "درد روحانی" نمی توانست مضمون کلام را منتقل کند. علاوه بر این استفاده از عبارت درد معنوی بهتر بود.

یا به عنوان مثال نطق مدیر ایهام برانگیز است.یا از عبارت :سمپاد باشد یا نه پرسش تو این نیست" نمی توان به مصاحبه بودن آن پی برد.

مورد بعدی بدین مضمون بود که این نشریه تبلیغ سایتی است که ما آن را قبول نداریم

چرا؟

آن ها مسایل اخیر سایت را عنوان کردند و درخصوص ابراز نظرات آزادانه در خصوص اسلام و یا نظرسنجی های ساختار شکنانه و یا در کل عبور از خط قرمز

ها انتقاد داشتند.البته از نظر بچه های مجتمع شهید قدوسی این شبهات تماما قابل پاسخگویی است اما مشکل این است که هر روزدر تاپیکی جدید

عنوان می شوند چونان که به نظر میرسد سعی در تحمیل عقاید وجود دارد.

بعنوان مثال در انجمن مربوط به مسایل دینی، تعداد زیادی موضوع راجع به حجاب وجود دارد و در اکثر آن ها علنا به شبهات پاسخ داده شده اما به نظر می

رسد که برخی دست از شبهه وارد کردن و باز کردن موضوعات جدید برنمی دارند!

هنجار شکنی سایت را هم هم به این موارد استفاده کردند. به عنوان مثال بحث در مورد فلان رپر(مثلا ح.ا که دیگر حتی ارزش اسم نبردن و احترام را ندارد)

که به عنوان یک رپر فوق العاده فحاش شناخته شده ولی در مورد امثال ایشان دائما در فروم بحث و اظهار نظر می شود(که خود من هم گهگاهی در آن ها

شرکت کرده ام). این سبب ناراحتی بچه های قمی است و در کل آن ها به جنبه تبلیغاتی بودن نشریه از یکسایت هنجار شکن ناراحتند. کما این که به

موارد مثبت نشریه نیز اشاره های متعددی داشته اند.
(از جمله مدیریت محترم مرکز جناب آقای محمدی)

البته تبلیغات نشریه سبب ناراحتی بروبچه های سمپاد سیتی هم شده است که آن ها نیز با جنبه تبلیغاتی نشریه سمپادیا اعلام مخالفت کرده اند.

با تشکر

HellScre4m

YID:dangersd

androctonus

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
کرج
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
ریاضی ِ محض
پاسخ : بازتاب اولین انتشار نشریه سمپادیا در قم

در مورد ِ تیتر ِ مطالب من به شما حق می‌دم. از این پس باید فکر ِ بیش‌تري راجع به تیترها بشه.
اما در مورد قسمت ِ دوم ِ حرف‌تون باید بگم که نشریه بخشي از سایت ِ سمپادیا است. و موازی با بخش‌های ِ دیگه‌ی ِ اون.

سؤالي از شما می‌پرسم (یا از کساني که نظرات‌شون رو انتقال داده‌اید):
اگه مثلن در قوه‌ی ِ قضاییه مشکلي وجود داشته باشه، شما می‌تونید قوه‌ی ِ مجریه رو زیر ِ سؤال ببرید؟

بالا