• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دبیرستان (متوسطه)

جوجه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
کرج . ری. تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه تهران و دانشگاه ع.پ. ایران
رشته دانشگاه
روان شناسي باليني
انسانی و هنر دیگه
این دو تا رو دوست دارم

مشاورای ما همه تاکید بر این دارن که برید دنبال علاقه ولی اولیا می‌گن بخاطر علاقه خودتو بدبخت نکن
حرفای معلم ادبیاتم بی‌تاثیر نبود
میگن بازار کار نداره
انسانی منظورت چه رشته هاییه ؟ اونی که عشق ادبیاته با اونی که عشق حقوقه تو دو تا دنیای مخلفن. بشین 40 سالگی تو تخیل کن بگو توش چیکاره ای؟ صبح تا شبت چطوری می گذره؟ بیا بگو اینجا بیشتر بازش کنیم

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
انسانی منظورت چه رشته هاییه ؟ اونی که عشق ادبیاته با اونی که عشق حقوقه تو دو تا دنیای مخلفن. بشین 40 سالگی تو تخیل کن بگو توش چیکاره ای؟ صبح تا شبت چطوری می گذره؟ بیا بگو اینجا بیشتر بازش کنیم
قبلاً گفتم رشته هایی مثل حقوق و وکالت و اینا نیست
ادبیات
زبانشناسی
این چیزا، ولی اگه اینا هم نشد باز حقوق رو ترجیح میدم به تجربی و ریاضی

جوجه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
کرج . ری. تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه تهران و دانشگاه ع.پ. ایران
رشته دانشگاه
روان شناسي باليني
ببین به عنوان یه آدمی که پشت به همه دنیا کرد و رفت انسانی می گم ، همیشه یه قسمتی از دل آدم، با اون توصیه های والدینی هست، مخصوصا وقتایی که زیادی مثل آدم بزرگ ها ، حال آدم بد باشه و خودش رو با اندازه پرستیژ اجتماعیش موفق می دونه، اکثریت از این لحظه ها دارن.
قبلاً گفتم رشته هایی مثل حقوق و وکالت و اینا نیست
ادبیات
زبانشناسی
این چیزا، ولی اگه اینا هم نشد باز حقوق رو ترجیح میدم به تجربی و ریاضی
ولی اینا که گفتی شغل نیست. شغل بگو ، مثلا یکی که زبان شناسی دوست داره ، می تونه کامپیوتر بخونه شریف ، بعد بره دانشکده زبان شناسی شریف!(باورت می شه همچین چیزی داریم؟) بعد پاشه بره گوگل!!! تو بخش های زبان شناسی و هوش مصنوعی مربوط به تحول و بازسازی و ... زبان کار کنه. مامان باباش هم راضی و خوش، خودش هم به آرزوی خویش رسیده!
یا می تونه بره تجربی ، از اونجا روان شناسی بخونه، ارشد شناختی، تو همین ایران یا هر جایی ، تو حوزه زبان شناسی شناختی ، تو پژوهشکده شناختی یا مرکز مطالعات بنیادین و این جور جاها یه پژوهشگر فوق العاده بشه

دقیق برو دنبال بررسی علاقه هات، کارهای تاپی که می شه باهاشون کرد، مسیرهاشو در بیار . یا انقدر قدرت داری که الان پشت کنی به همه دنیا و رو بهشون سجاده بندازی که این بهترنی کاره، یا نداری، پس حداقل با چشم باز و چراغ قوه ، وانمود کن داری می ری تو چاه!

قشنگ فکر کن ایران موندی هستی؟ اینجا چه کارایی می شه کرد با رشته هایی که دوست داری، جاهای دیگه چه کارایی می شه کرد و از این جور حرفا دیگه

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
ببین به عنوان یه آدمی که پشت به همه دنیا کرد و رفت انسانی می گم ، همیشه یه قسمتی از دل آدم، با اون توصیه های والدینی هست، مخصوصا وقتایی که زیادی مثل آدم بزرگ ها ، حال آدم بد باشه و خودش رو با اندازه پرستیژ اجتماعیش موفق می دونه، اکثریت از این لحظه ها دارن.

ولی اینا که گفتی شغل نیست. شغل بگو ، مثلا یکی که زبان شناسی دوست داره ، می تونه کامپیوتر بخونه شریف ، بعد بره دانشکده زبان شناسی شریف!(باورت می شه همچین چیزی داریم؟) بعد پاشه بره گوگل!!! تو بخش های زبان شناسی و هوش مصنوعی مربوط به تحول و بازسازی و ... زبان کار کنه. مامان باباش هم راضی و خوش، خودش هم به آرزوی خویش رسیده!
یا می تونه بره تجربی ، از اونجا روان شناسی بخونه، ارشد شناختی، تو همین ایران یا هر جایی ، تو حوزه زبان شناسی شناختی ، تو پژوهشکده شناختی یا مرکز مطالعات بنیادین و این جور جاها یه پژوهشگر فوق العاده بشه

دقیق برو دنبال بررسی علاقه هات، کارهای تاپی که می شه باهاشون کرد، مسیرهاشو در بیار . یا انقدر قدرت داری که الان پشت کنی به همه دنیا و رو بهشون سجاده بندازی که این بهترنی کاره، یا نداری، پس حداقل با چشم باز و چراغ قوه ، وانمود کن داری می ری تو چاه!

قشنگ فکر کن ایران موندی هستی؟ اینجا چه کارایی می شه کرد با رشته هایی که دوست داری، جاهای دیگه چه کارایی می شه کرد و از این جور حرفا دیگه
پس اول باید خیلی تحقیق کنم راجع به این رشته‌ها
من اصلا اون شریف رو نشنیده بودم :-??

ممنونم، این مشورت با همه فرق داشت :D
حتما جدی تر دنبالش میرم

Dr.Hz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سلطان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
واقعا قانعم کردی:)

خب خدارو شکر :)
یه مورد 7 هم بر اساس گفته های پهلوی وارد کردم.خواستی بخون.
البته میخواستم در مورد افسانه قبولی در مهندسی راحتتر از قبولی در پزشکی هست هم بنویسم که دیگه قانع شدی خودت :د

Iman Rage

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
نه اینور نه اونور
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1394
الان که فکرشو می کنم اینکه بدون مطالعه یک کتاب شیمی آلی و یک کتاب فیزیولوژی و درک ناقص از الگوریتم و فیزیک خب واقعا انتخاب رشته کردن سخته.کاش میشد سیستم جوری باشه تو سن 20 سالگی انتخاب میکردن که دید بهتری داشته باشن.(اگرچه همین درسای وزارتی هم اصلا خوب ارائه نمیشه)
اما خب ازروی روحیاتتون همین الان میتونین بگین که احتمالا چه سبکی از شغل ها را دوست دارین.

Sarvenaz_H

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ساوه
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
سلام بچه ها من موندم چی کار کنم :-/
من دهمم رشته رو تجربی انتخاب کردم ولی ریاضی دوست داشتم رفتم با زور و بلا رشتمو عوض کردم. میخوام کامپیوتر بخونم ولی کل دور و بریا با فرض اطلاعات بالا (<':) میگن نه تو هیچی نمیشی و اگه کلت داغ نبود می رفتی تجربی و حداقل دندون میخوندی. الان من نمیدونم، تجربی ایندش همینطوری میمونه و من واقعا ضرر کردم یکم فکر کردم دیدم برم دنبال علاقم، یا اینکه کار درستو کردم فقط راهو بلد نیستم؟ کلا برنامه نویسی و ریاضی و فیزیک خوشم میاد و حل مسئله دوست دارم و کلا تجربی به غیر اینده و پولش هیچ جوره ب من نمیخوره. من میدونم اگه برم تجربی پشیمون میشم، این حرفا رو هم بهم بزنن همینطور. کیه که از پول خوشش نیاد؟ منتها من نمیتونم فقط پولو ببینم O_o

N¡na

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
گذاشتم كنار
دانشگاه
هنرهاي زيبا دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
طراحي صنعتي
سلام به همگي
سال نو رو تبريك ميگم بهتون
متاسفانه از حوصله من خارج بود كه دقيق بحث رو بخونم و دنبال كنم و جواب بدم
براى همين بهتر ديدم كه تجربه شخصى خودم رو انتقال بدم بهتون ، باشد كه به كار آيد

در مورد كنكور هنر دادن و هنر خوندن
لطفا بدون اطلاع صحبت نكنيد !
به عنوان كسى كه كنكور هنر داده ، ٢٨ كشور و ١٨ منطقه ١ شده و هنرهاى زيبا دانشگاه تهران درس ميخونه ، بايد بگم كنكور هنر رشته هاى خيلى زيادى ( طراحى صنعتى ، گرافيك ، موسيقى ، عكاسى ، نقاشى ، مجسمه سازى ، انيميشن ، كارگردانى ، نمايش عروسكى ، بازيگرى ، صنايع دستي ، فرش و ... ) رو زير شاخه خودش قرار ميده كه هركدوم به نوبه ى خودشون واقعا بازار كار دارن
بعضى رشته ها بيشتر و بعضى كمتر
اما ! شخصا رشته هنر رو به عنوان رشته دبيرستان بهتون توصيه نميكنم و بر اساس تجربه شخصى و شواهد موجود تو دانشكده ، اگر قطعا و حتما قصد داريد كنكور هنر بديد ( به عنوان هدف ، نه دستگرمى ) رياضى به عنوان رشته دبيرستان ديد بهترى بهتون ميده

من زياد فرصت سر زدن به سايت رو ندارم ، اگر كسى در مورد رشته خودم ( طراحى صنعتى ) يا بقيه رشته هاى هنر و يا به طور كلى كنكور هنر سوالى داشت همواره توى تلگرام در دسترس هستم :) @niktazi

Mehdi_Wl

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شیخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
1402
سلام دوستان . بین تجربی و ریاضی موندم . خصوصیات و علائقم میگم کمک کنید کدوم برام مناسب هست ؟
عاشق تکنولوژی و الکترونیک و برنامه نویسی و کامپیوتر و ... هستم
حتما حتما چه تجربی چه ریاضی میرم خارج . یا MIT یا هاروارد !!! همونجا هم میمونم . یعنی بازار و آینده رو در خارج در نظر بگیرین
به دروس هر دو رشته علاقه دارم .
از جراحی و... کار های این شکلی و تکراری خوشم نمیاد
اگر برم تجربی میرم رشته های مربوط به ژنتیک و بیوتکنولوژی و....
شدیدا به اخراعات و... علاقه دارم ! قبلا میگفتم جراح مغز میشم که مغز رو اختراع کنم ! ولی الان میفهمم جراحی مغز خیلی دور از این حرف ها است . برای اختراع و... باید رفت ریاضی . و هوش مصنوعی برای مغز...
آینده تجربی بهتره ! و مخصوصا درآمدش ! ولی این رشته های ژنتیک و... هم درآمد دارن ؟
خانوادم شدیدا روی تجربی تاکید دارن !
اگر برم ریاضی و قصد اختراع و... داشته باشم اختراعاتی میکنم در جهت پزشکی ! یعنی مثلا یه ساعت که دمای بدن رو تنظیم کنه . یا....
یعنی یه رشته بین همه ی اینها . هم درآمد و هم آینده و هم ابهت و هم اختراع و هم پزشکی و هم ریاضی و هم برنامه نویسی و هم ...
رتبه آوردن اصلا سخت نیست برام !

آخرین ویرایش:

Mehdi_Wl

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شیخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
1402
سلام دوستان . بین تجربی و ریاضی موندم . خصوصیات و علائقم میگم کمک کنید کدوم برام مناسب هست ؟
عاشق تکنولوژی و الکترونیک و برنامه نویسی و کامپیوتر و ... هستم
حتما حتما چه تجربی چه ریاضی میرم خارج . یا MIT یا هاروارد !!! همونجا هم میمونم . یعنی بازار و آینده رو در خارج در نظر بگیرین
به دروس هر دو رشته علاقه دارم .
از جراحی و... کار های این شکلی و تکراری خوشم نمیاد
اگر برم تجربی میرم رشته های مربوط به ژنتیک و بیوتکنولوژی و....
شدیدا به اخراعات و... علاقه دارم ! قبلا میگفتم جراح مغز میشم که مغز رو اختراع کنم ! ولی الان میفهمم جراحی مغز خیلی دور از این حرف ها است . برای اختراع و... باید رفت ریاضی . و هوش مصنوعی برای مغز...
آینده تجربی بهتره ! و مخصوصا درآمدش ! ولی این رشته های ژنتیک و... هم درآمد دارن ؟
خانوادم شدیدا روی تجربی تاکید دارن !
اگر برم ریاضی و قصد اختراع و... داشته باشم اختراعاتی میکنم در جهت پزشکی ! یعنی مثلا یه ساعت که دمای بدن رو تنظیم کنه . یا....
یعنی یه رشته بین همه ی اینها . هم درآمد و هم آینده و هم ابهت و هم اختراع و هم پزشکی و هم ریاضی و هم برنامه نویسی و هم ...

نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
گرندلاین
سال فارغ التحصیلی
1399
سلام دوست من
از شیوه بیان و نگارشت فهمیدم که کم‌تجربه‌ای و خیلی سطحی فکر میکنی و خیلی رویایی(جسارت نباشه البته) البته رویایی فکر کردن خیلی خوبه ولی محدودیت داشته باشه بهتره،
و اما موضوع اصلی
قطعا رشته ریاضی، رشته آرزوهای بزرگ و ایده‌هاست رشته تجربی افراد رو محدود میکنه و به عبارتی دست و پات رو میبنده و از طرفی بازار کار ریاضی در ایران خوب نیست اما تو که میری خارج(!!) و علایقت هم شدیدا به سمت ریاضی متمایله، ریاضی انتخاب اصلح هست. تنها مانع خانوادت هستن که از تو باتجربه‌ترن و منطقی‌تر به موضوع نگاه میکنن در هر حال من و دوستان در جایگاه یک دوست فقط میتونیم نظر شخصی بگیم اما مهم تو و آیندت هستین، در ضمن هدایت تحصیلی آموزش و پرورش هم اخیرا خیلی پیشرفته شده و از جهات گوناگون استعدادیابی میکنه پس اونم در نظر بگیر

Mehdi_Wl

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شیخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
1402
توی خارج بازار کار ریاضی و.. چطور هست ؟
رشته بیوتکنولوژی و ژنتیک و... درآمد دارن ؟
کلا نظرتون با توجه به علائقم کدوم هست ؟
خیلی ممنونم از راهنمایی هاتون ...

HeiSenberG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
1399
خانواده ی ثروتمندی دارید که تحصیل در خارج کشور تضمین شده است؟ (اروپا باید به ما تضمین بدهد :لبخند ملیح)
اگه پول دارید که بحث در آمد و شغل برات نباید مطرح باشه. حتی از همین سنم میتونی کسب و کار راه بندازی؛ ولی اگه پول دار نیستید فک کنم نهایت کاری که میتونی برای تحصیل در اروپا و استرالیا و آمریکا انجام بدی اینه که توی دانشگاه اونقدر خفن باشی که بعد کلی کاغذ بازی بورس تحصیلیت کنن و هزینه های دانشگاه خارجی رو بدن و تازه اونجا باید کار کنی تا ماهی چند صد دلار بخور و نمیر در بیاری.
واسه زندگی می خوای بری یا تحصیل؟
خب اگه بخوای در زمینه ی علائقت تخصصی کار کنی و زندگیت رو بر اساس اون ها بسازی باید یکیشو انتخاب کنی و تحصیلات آکادمیک رو در همون زمینه دنبال کنی و شغلت هم در راستای همون باشه؛ بقیه ی رشته ها رو در حد مطالعه آزاد یا دوره هایی که موسسات آموزشی (مثل دوره های برنامه نویسی) میذارن دنبال کن.
بعد توی این سن هم خیلی از بچه ها فاز اختراع و نابغه بودن و این ها بر می دارن:
اگه واقعا تا الآن اختراعی داشتی و زمینه ی کار رو داری که هیچ، ادامه بده
ولی اگه فقط در حد این که خودتو بزاری جای ادیسون و به به و چه چه کنی، مناسب سن من وتو نیست و باید واقع بینانه تر به زندگی نگاه کنی.
بعد بازارکار هشت الی ده سال آینده واقعا غیر قابل پیش بینیه و شاید همین پزشکی که من دنبالشم اشباع بشه و شایدم رشته های مهندسی هیچ گونه شغلی نداشته باشن و شایدم جفتش برعکس؛ نمیشه گفت دقیقا وضعیت اقتصادی ایران چطوریه. یا حتی چه نظامی روی کار میاد

Mehdi_Wl

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شیخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
1402
خیلی ممنون
برای تحصیل و زندگی
چند صد دلار ؟؟ کلا درآمد یه بیوتکنولوژیست یا مهندس ژنتیک چقدر هست حدودا تو آمریکا ؟
اختراع داشتم . دستگاه انسولین بان ...

HeiSenberG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
1399
خیلی ممنون
برای تحصیل و زندگی
چند صد دلار ؟؟ کلا درآمد یه بیوتکنولوژیست یا مهندس ژنتیک چقدر هست حدودا تو آمریکا ؟
اختراع داشتم . دستگاه انسولین بان ...

تا جایی که اطلاع دارم با ویزای دانشجویی کار توی آمریکا فقط در محیط دانشگاه و تعطیلات تابستون مجازه.
ولی میتونی یه کار کوچیک گیر بیاری که دولت آمریکا نفهمه ولی اگه پولی از طرف اون کارفرما به حسابت واریز شه پولشویی به حساب میاد.
اطلاعات خیلی بیشتر و درست تر از چیزایی که گفتم درمورد مهاجرت اینا رو میتونی توی فروم اپلای اِبراد applyabrod به دست بیاری.
در آمدش رو هم نمیدونم.
منبع مطمئنی ندارم ولی شنیده ها این هست که سیستم پزشکی اکثر کشور های اروپایی وامریکایی ، مدارک پزشکی ما رو قبول ندارند . و لذا نمی تونی بری جای مطرح دیگه ای .
با یه دید کلی هم می بینی اونایی که رفتن خارج از ایران ، کمتر پیش میاد از پزشکی باشند . بر خلاف مهندسی و جو اون رشته ها .
در کل بحث قبول داشتن یا نداشتن نیست. مدارک دانشگاه های پزشکی خوب کشور رو قبول می کنن. ولی برای تخصص آزمون های سخت و خیلی طاقت فرسایی وجود داره. تقاضا هم نسبت به ظرفیت بیشتره. همینطور که گفتی بعضی کشور ها مثل کانادا شیوه های درمانی کشور ما رو استاندارد نمی دونن. اینا سرجمع باعث میشه قبولی کمتر باشه.

در آمد بیوتکنولوژی

آخرین ویرایش:

اُمـــــــیـــــــــد :)

کاربر خیلی حرفه ای
نام مرکز سمپاد
ش.د.غ یکم
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
سه ماه المپ نجوم خوندم
رشته دانشگاه
مهندس کامپیوتر
منبع مطمئنی ندارم ولی شنیده ها این هست که سیستم پزشکی اکثر کشور های اروپایی وامریکایی ، مدارک پزشکی ما رو قبول ندارند . و لذا نمی تونی بری جای مطرح دیگه ای .
با یه دید کلی هم می بینی اونایی که رفتن خارج از ایران ، کمتر پیش میاد از پزشکی باشند . بر خلاف مهندسی و جو اون رشته ها .

Mehdi_Wl

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شیخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
1402
ممنون از راهنمایی هاتون
حالا اگر من به فرض رفتم تجربی و از اون طرف بیوتکنولوژی یا مهندسی ژنتیک ( اگر کسی فرقشون رو میدونه هم ممنون میشم بگه ) و تونستم خارج برم , اونجا بازار کار و درآمد یه فرد تو کار ژنتیک و بیوتکنولوژی و.. چقدر هست حدودا ؟ ابهت داره ؟ !! شغل مهمی هست اونجا ؟ بهش بها داده میشه ؟

نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
گرندلاین
سال فارغ التحصیلی
1399
به نقل از ویکی‌پدیا:
واژهٔ زیست‌فناوری[۱] یا بیوتکنولوژی (به انگلیسی:Biotechnology) نخستین بار در سال ۱۹۱۹ از سوی کارل ارکی (Karl Ereky) به مفهوم استفاده از سیستم‌های زنده و ارگانیسم‌ها برای توسعه یا تولید محصولات یا هر گونه کاربرد تکنولوژیکی که از سیستم‌های بیولوژیکی، موجودات زنده یا مشتقات آن استفاده می‌کند تا محصولات یا فرآیندهای خاصی را ایجاد یا اصلاح کند. به‌طور کلی هر گونه کنش هوشمندانه بشر در آفرینش، بهبود و عرضه فراورده‌های گوناگون با استفاده از جانداران، به ویژه از طریق دستکاری آن‌ها در سطح مولکولی در حیطه این مهم‌ترین، پاک‌ترین و اقتصادی‌ترین فناوری سده حاضر، زیست‌فناوری، قرار می‌گیرد. نام این دانش از این رو در ایران با نام «بیوتکنولوژی» شناخته می‌شود که این عمل تقریباً در تمام کشورهای جهان با همین نام شناخته می‌شود.
از اینجا بیشتر بخون و در مورد مهندسی ژنتیک:
مهندسی ژنتیک، به مجموعه روش‌هایی گفته می‌شود که به منظور جداسازی، خالص سازی، وارد کردن و بیان یکژن خاص در یک میزبان بکار می‌روند و نهایتاً منجر به بروز یک صفت خاص یا تولید محصول مورد نظر در جاندار میزبان می‌شود. کاربردهای مهندسی ژنتیک تقریباً نامحدود به نظر می‌رسد. این علم کاربردهای زیادی در علوم پایه، تولیدات صنعتی، کشاورزی و علوم پزشکی دارد. در زمینه علوم پایه، بررسی‌هایی مانند مکانیزمهای همانند سازیDNA و بیان ژنها در پروکاریوتها، یوکاریوتها و ویروسها و همچنین چگونگی ساخته شدن و تغییرات پروتئین‌های داخلی سلول و همچنین مکانیزم ایجاد سرطان از جمله کاربردهای مهندسی ژنتیک است. در زمینه کشاورزی که بستر بسیاری از کاربردهای مهندسی ژنتیک است...
از اینجا بیشتر بخون

به طور خلاصه باید گفت بیوتکنولوژی یک نوع تکنولوژیه (مثل نانوتکنولوژی) و از حیطه یک یا چند علم فراتره و از پیوند چند علم بوجود میاد و بسیار گسترده تر از مهندسی ژنتیک هست که ظاهرا همون دستکاری ژن و دی‌ان‌ای و ساخت و پرورش صفات جدید هست که به نظر اتفاق خوب و آینده‌داریه ولی به پای بیوتکنولوژی که از پیشرفته‌ترین تکنولوژی های روز به شمار میاد(شاید پیشرفته‌ترینشون) یا شاید بهتر باشه بگیم جدیدترین و نوپاترینشون.. اینارو من نمیدونستم با خوندن مطالب ویکیپدیا فهمیدم برو و از لینکها مقالات کاملشون رو بخون فقط دیگه از ریاضی و عشق بهش و اینا حرف نزنیااا من فکر کردم اولش دارم با یه مهندس هوافضا حرف میزنم~X(~X(

Mehdi_Wl

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شیخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
1402
:-j:-j
خیلی ممنون
راجب درآمدشون چیزی نمیدونین ؟

mahdir

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
توی خارج بازار کار ریاضی و.. چطور هست ؟
رشته بیوتکنولوژی و ژنتیک و... درآمد دارن ؟
کلا نظرتون با توجه به علائقم کدوم هست ؟
خیلی ممنونم از راهنمایی هاتون ...
شما اگه دنبال اینی که اپلای کنی، بازار کار برنامه نویسی فوق العاده‌ست آمریکا.
پس مشکل بازار کار اصلا نداری، پر از استارتاپ و شرکت های بزرگ مثه گوگل و اینا.
در مورد تجربی رشته ها کمه مثه پرشکی و دندون پزشکی و مهندسی پزشکی و اینا
بنظرم برو ریاضی و زبانتو خوب خوب تقویت کن و حتما حتما شریف بیار نمره هاتم بالا باشه کارشناسی
مستقیما میری MIT یا دانشگاه تاپ برا دکترا.

بالا