• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دبیرستان (متوسطه)

Amir hooshang

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد۱
شهر
مشهد
پاسخ : تغییر رشته

http://www.daneshschools.com/moshaver/?p=2048
امیدوارم سایت بالا به کارت بیاد.

ولی ببین یه توصیه.من با اجازت پروفایلتو نگاه کردم الان سال دومی دیگه.ببین من خودم دوم رو ریاضی خوندم سوم رفتم تجربی و هنوز حسرت میحورم که چرا او یه سالو ریاضی بودم.زیست دومم خیلی بده.از من به شما نصیحت.همین تابستون بشین زیست دومو بخون برو امتحان بده تا واسه زیست سوم واست مشکل پیش نیاد.

RREEZZAA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
پاسخ : ریاضی یا تجربی

راستش من ریاضی انتخاب کردم \:D/
اما چون به زیست هم علاقه دارم و تو مدرسمون همه شاگرد زرنگا رفتن به تجربی، کمی تو تصمیمم متزلزل شدم :-s

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای

دوستان، من امسال می‌رم اول دب، ولی خب اگه بخوام المپیاد و اینا بخونم باید رشته‌م مشخص باشه، خوشحال می‌شم اگه کمک کنید.
من به ریاضی علاقه دارم و درس ریاضی و فیزیک‌م همیشه بهتر از بقیه درس‌هام بوده؛ اما خب از زیست هم خیلی بدم نمیاد. ولی این که میگن برای خانوم‌ها تو ریاضی کار سخت پیدا می‌شه و این حرفا، نمی‌دونم چیکار کنم. خودم ریاضی رو ترجیح می‌دم ولی اطرافیان‌م منُ می‌ترسونن. نظر شما چیه ؟ :rolleyes:

اسیمو

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
دانشگاه
دانشگاه صنعتی شریف

دوستان، من امسال می‌رم اول دب، ولی خب اگه بخوام المپیاد و اینا بخونم باید رشته‌م مشخص باشه، خوشحال می‌شم اگه کمک کنید.
من به ریاضی علاقه دارم و درس ریاضی و فیزیک‌م همیشه بهتر از بقیه درس‌هام بوده؛ اما خب از زیست هم خیلی بدم نمیاد. ولی این که میگن برای خانوم‌ها تو ریاضی کار سخت پیدا می‌شه و این حرفا، نمی‌دونم چیکار کنم. خودم ریاضی رو ترجیح می‌دم ولی اطرافیان‌م منُ می‌ترسونن. نظر شما چیه ؟
رشته ای انتخاب کن که دوست داری....که بتونی توش بهترین باشی...
من ریاضی انتخاب کردم.... :D

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از navid.rashti :
سلام دوستان. من امروز انتخاب رشته کردم. (به اجبار پدر و مادرم تجربی). اونا که میدونستن من به فیزیک علاقه ی شدید دارم. و قوی هم هستم. اما... اخه چرااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خواهشا راهنمایی کنید. ممنون.

مهاباد فکر نکنم شهر زیاد صنعتی باشه، برای کارای مهندسی شغل کمی پیدا میشه، مگه اینکه بخواین تو شهری غیر شهر خودتون باشین که اکثرا این طوری ـه، ضمن اینکه محیط نسبتا کوچک شهرتون رو هم در نظر بگیرین، که پزشکی و مشتقاتش رو بیشتر بها میدن ..

البته اینا با شناختی که از مهاباد دارم میگم، ممکنه شناختم اشتباه باشه.

azar

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شاهین شهر
شهر
شاهین شهر

ب نظرمن تجربي خيلي بهتراز رياضيه چون موقعيت كاريش بالاتراز اونه من خودم ب رياضي فيزيك خيلي علاقه داشتم ولي اومدم تجربي وپشيمون نيستم

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از azar :
ب نظرمن تجربي خيلي بهتراز رياضيه چون موقعيت كاريش بالاتراز اونه من خودم ب رياضي فيزيك خيلي علاقه داشتم ولي اومدم تجربي وپشيمون نيستم

البته اگر تو ایران در نظر بگیری شاید درست باشه :-"

like

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
helli
شهر
tehran

معلومه ک تجربی بهتره
میخوای بری ریاضی ک چی؟
میخوای بری بشینی 2*2 تا رو حساب کنی؟
فقط تجربی چون واقعا زندگی رو میخونی x: x:

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

به نقل از like :
معلومه ک تجربی بهتره
میخوای بری ریاضی ک چی؟
درسته ک خودم تجربیم
ولی واقعا این حرف اشتباهه
هر کسی به یه چیزی علاقه داره ، و بر اساس همون علاقه ش انتخاب رشته میکنه
اگه کسی ریاضی یا انسانی هنر انتخاب کرد ، قطعا به همون اندازه که ما تجربیا از رشتمون لذت میبریم اونم لذت میبره

like

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
helli
شهر
tehran

به نقل از آرامش :
درسته ک خودم تجربیم
ولی واقعا این حرف اشتباهه
هر کسی به یه چیزی علاقه داره ، و بر اساس همون علاقه ش انتخاب رشته میکنه
اگه کسی ریاضی یا انسانی هنر انتخاب کرد ، قطعا به همون اندازه که ما تجربیا از رشتمون لذت میبریم اونم لذت میبره
بره لذت ببره
ما که چیزی نمیگیم
خوش باشه

Pouria.K

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
Tehran-Mashhad
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

*من عذر میخوام ، اینکه ماهی ِ 3 پوزه 4 چشم ِ شاخ دار در اعماق اقیانوس آرام در چه عمقی و دمایی لقاح خارجی یا داخلی رو با کی و با چه انجام میده زندگیه دیگه ؟ :-| بحث منطقی کنین !

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

به نقل از Pouria.K :
*من عذر میخوام ، اینکه ماهی ِ 3 پوزه 4 چشم ِ شاخ دار در اعماق اقیانوس آرام در چه عمقی و دمایی لقاح خارجی یا داخلی رو با کی و با چه انجام میده زندگیه دیگه ؟ :-| بحث منطقی کنین !
همنطور که 2×2 برا شما زندگیه ، این ماهیه هم برا ما زندگیه :-""

× انقد نگین تجربی بهتره یا ریاضی ، هر کی یه علاقه و استعدادی داره خب !

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای

اینجا هر کی از رشته‌ی خودش دفاع می‌کنه که :/ :-"

Frmesk

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی/ نوروساینس

بچه ها خواهشا دست بردارید از دفاع کردن از رشته های خودتون :|

اگه ی نگاه به صفحات قبل بندازین میبینین چه وضعیه.ریاضیا میگن تجربی بده ،تجربیا میگن ریاضی بده ...

در حالیکه ما اصلا رشته ی بد نداریم!هر کسی ممکنه توی یک زمینه ای استعداد و علاقه داشته باشه و اون رشته براش بهترینه ...

این تاپیک برا کمک کردن به بسال اولاست که بتونن درست فکر کنند و با مشورت ما که این تصمیمو تجربه کردیم یکی از مهمترین تصمیمات زندگیشونو بگیرن ،خودتونم میدونید چقدر تصمیم ِسختیه و آدمو چقدر دچار سردرگمی میکنه.پس خواهشا تعصبات ِشخصیتونو کنار بزارید و یک راه منطقی پیش روی کسایی که مشکل دارن بزارید...هدف تاپیکو فراموش نکنین.
اگه میخواین همین طور ادامه بدین بهتره تاپیکو ببندید تا بیش از بیش باعث ِسردرگمی دوستامون نشیم :|

mton

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
چه فرقی داره !؟

عاقا یه چی بگم تجربه شده واسم :|

پسرا نرن تجربی بهتره چون 7 سال باید بخونن تا دستشون بره تو جیبشون یعنی تا 25 سالگی باید خونوادشون خرجشونو بده
یا لااقل برن دندنو :| این خوبه به شرطی که بدونن وحشتناک میخونن چون دندون اوردن سخت تر از پزشکیه

مهندسی بگیرن بهتره واسشون

این وعضو امسال تو اطرافیانم دیدن پشیمون بودن چرا اومدن تجربی :|

Potter Harry

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان قـزوین

به نقل از like :
معلومه ک تجربی بهتره
میخوای بری ریاضی ک چی؟
هر کی هر چی دوست داره میره من زیست برام عین کابوسه :((
تازه ما نمیریم بشینیم 2*2 تا رو بحسابیم ما میریم اثباتش میکنیم که میشه 5 تا!!!
هر کی بر طبق اهداف و علاقش میره رشته ای که به هدفاش بکمکه.
شاید اهداف شما با تجربی محقق بشه... (;
تازه اگه یه دختر بره ریاضی تو یه دانشگاه تاپ میتونه اپلای کنه و بهترین شرایط رو داشته باشه.اصلن ربط نداره که چون یه نفر دختره ریاضی نره.همه چی به علاقه و خود شخص بستگی داره...

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از صَواع. :
اینجا هر کی از رشته‌ی خودش دفاع می‌کنه که :/ :-"
میشینی درست و حسابی با خودت فکر میکنی میبینی چی میخوای از زندگیت چی رو به چی ترجیح میدی من میخوام اپلای شم و راهش واسه ریاضیا خیلی باز تره تا تجربی ولی رشته های دانشگاهی ریاضی و کار کردن تو اون رشته ها رو دوست ندارم رفتم تجربی چون عاشق پزشکی بودم به شدت(هستمم هنوز!) درس خوندن تموم میشه آخرش شما باید کار کنی محیط کار از همش مهم تره من یه دوستی داشتم که این پزشک بود توبلاگش هی از کشیکاش و اینا مینوشت میتونید حضوری برید محیط کار ببینید یا بپرسید و اینا این که بیاد بکی بگه تجربی که اصلا خوب نیست یا ریاضی بده که نظر نشد اسپم ندید! :D

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از صَواع. :
من به ریاضی علاقه دارم و درس ریاضی و فیزیک‌م همیشه بهتر از بقیه درس‌هام بوده؛ اما خب از زیست هم خیلی بدم نمیاد. ولی این که میگن برای خانوم‌ها تو ریاضی کار سخت پیدا می‌شه و این حرفا، نمی‌دونم چیکار کنم. خودم ریاضی رو ترجیح می‌دم ولی اطرافیان‌م منُ می‌ترسونن. نظر شما چیه ؟ :rolleyes:
این حرف‌ها چرت و پرته. بستگی داره تو ریاضی چی دوست داشته باشی. مثلا کامپیوتر و آي‌تی و تا حدی برق چه ربطی به دختر بودن یا پسر بودن داره؟!‌ یا بعضی از شغل‌های صنایع. یا یه گرایش عمران(اسمشو یادم نیست! محاسب،محاسبات یا همچین چیزی). ولی خب مثلا مهندسی نفت، مکانیک یا هوافضا تو ایران موقعیت کاری خوبی ندارن برای خانوم‌ها
به نقل از mton :
عاقا یه چی بگم تجربه شده واسم :|

پسرا نرن تجربی بهتره چون 7 سال باید بخونن تا دستشون بره تو جیبشون یعنی تا 25 سالگی باید خونوادشون خرجشونو بده
یا لااقل برن دندنو :| این خوبه به شرطی که بدونن وحشتناک میخونن چون دندون اوردن سخت تر از پزشکیه

مهندسی بگیرن بهتره واسشون

این وعضو امسال تو اطرافیانم دیدن پشیمون بودن چرا اومدن تجربی :|
من وارونه‌شو هم زیاد دیدم! پسرهایی که رفتن تجربی و اصلا هم ناراضی نیستن. تو دوران دانشجویی هم یه مقدار تدریس خصوصی و اینا می‌کردنکه اقلا پول توجیبی نگیرن از پدرشون...

بعد کلا بچه‌ها به نظرم به جای اینکه دنبال این بگردید که ریاضی دوست دارید یا تجربی، برید ببینید چه شغلی دوست دارید. برید با آدم‌هایی که چند ساله کار می‌کنن صحبت کنید و مشورت کنید و بعد تصمیم بگیرید.
(داداشم که گوش نکرد! رفت تجربی امسال! ولی شما برید تحقیق کنید اول...)

negin17

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بهبهان
پاسخ : انتحاب رشته در دبیرستان

از کجا بفهمیم ک کدوم درس رو بیشتر دوست داریم؟؟؟
من بیشتر درس ها رو دوست دارم.ریاضی-فیزیک -شیمی-زیست.
انتخاب بین ریاضی و تجربی برای من خیلی سخته. X_X

میترا

میترا
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشکده‌ی هنر و معماری تهران مرکز
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی
پاسخ : انتحاب رشته در دبیرستان

به نقل از N E G ! N :
از کجا بفهمیم ک کدوم درس رو بیشتر دوست داریم؟؟؟
من بیشتر درس ها رو دوست دارم.ریاضی-فیزیک -شیمی-زیست.
انتخاب بین ریاضی و تجربی برای من خیلی سخته. X_X

خب توی دانشگاه جی دوست داری بخونی؟

بالا