• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دبیرستان (متوسطه)

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
پاسخ : ریاضی یا تجربی

به نقل از parand :
در ضمن اگر بخواي براي ادامه تحصيل بري خارج از كشور هيچ جا پزشكي ايران رو قبول ندارن و پزشاي ايراني نميتونن طبابت كنن و فقط كاراي تحقيقاتي و اينا و بايد قسمت اعظمي از اين تحصيلات رو دوباره بخوني و اين يعني چند سالي از عمرت رو هدر دادي

جان ؟!! :O :O :O :O :O :O
چرا اطلاعات غلط میدی؟! اتفاقاَ پزشکی ایران رو قبول دارن و پزشکای ایرانی قشنگ طبابت می کنن فقط قبلش باید یه امتحان بدن که اونم چیزه طبیعییه . الان خیلی کشور ها اصلاَ کمبود پزشک دارن مثلاَ آلمان و واسه پزشک سر و دست میشکونن!

Baranbato

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 شیراز
شهر
شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی یا دندان پزشکی

من عاشق ریاضیم در حد مرگ :D ولی تو ایران تجربی رو به خاطر پزشکی ترجیح میدم

parand

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره کشوری المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر - نرم افزار

به نقل از Stewie Griffin :
جان ؟!! :O :O :O :O :O :O
چرا اطلاعات غلط میدی؟! اتفاقاَ پزشکی ایران رو قبول دارن و پزشکای ایرانی قشنگ طبابت می کنن فقط قبلش باید یه امتحان بدن که اونم چیزه طبیعییه . الان خیلی کشور ها اصلاَ کمبود پزشک دارن مثلاَ آلمان و واسه پزشک سر و دست میشکونن!
من اطرافيان پزشك زياد دارم!
فقط امتحان نيست!دوره چند ساله داره!
در حال حاضر يك متخصص ايمونولوژي ،بيهوشي و يك پزشك عمومي كه همه فارغ التحصيل از شهيد بهشتي بودن و تو دانشگاه خيلي شاخ بودن و اينا ميشناسم كه تو آمريكان و اجازه طبابت ندارن و فقط كارهاي تحقيقاتي ميكنن!
شوخي كه نيست جون انسانهاست!

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

کشوری مثل آمریکا باید دوره‌ی انترنی رو توش بگذرونی تا اجازه‌ی طبابت داشته باشی ، چه پزشک عمومی باشی چه متخصص چه فلوشیپ !

parand

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره کشوری المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر - نرم افزار

به نقل از SaϔnA.M :
کشوری مثل آمریکا باید دوره‌ی انترنی رو توش بگذرونی تا اجازه‌ی طبابت داشته باشی ، چه پزشک عمومی باشی چه متخصص چه فلوشیپ !
فقط آمريكا نيست!
اكثر كشورهاي خوب تقريبا همينطورين!

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

ببینید، اگه به فکر اینید که چی بازار کار داره و چه رشته ای سریعتر چیزایی رو که میخوای برات فراهم میکنه و چی کنکورش آسونه و اینجور چیزا هستین، همون بهتر که اصلا درس نخونین!
ببینین، اگه دنبال پولین و اینجور چیزا، هدفتون خوبه! منم هدفم از تحصیل همینه!
اما یکی میبینی میره یه رشته ای که ماهی 700 تومن درمیاره .... یکی هم میره رشته ای که ماهی 2 تومن درمیاره! هردوشون پول درمیارن و هر دوشون هم راضین از درامدی که دارن!
اما اگه شما بشی اون 700 تومنیه و علاقه داشته باشی به رشتت،خیلی بهتر از اون 2 تومنیه میتونی پیشرفت کنی.
میتونی تخصصتو تو چیزای دیگه رشتت هم گسترش بدی. مثلا اگه رشتت کامپیوتر باشه (نرم افزار) میتونی بری طراحی سایت کنی، طراحی نرم افزار کنی، درس بدی، بری تو اداره کار کنی و هزارتا کار دیگه و ازشم لذت ببری!
اما اون 2 تومنیه مثلا مکانیک خونده باشه، اگه علاقه نداشته باشه به رشتش مثلا میره فقط نقشه کشی میکنه و از همین راهم همون 2 تومنو درمیاره، اما دنبال کار دیگه نمیره!...تا آخر عمرش باید نقشه بکشه و هیچ تنوعی هم تو کارش نداره...

مغز اقتصاد دنیا یه ایرانیه (این اطلاعات موثقه فقط اسم طرف رو یادم نمیاد) که داره تو امریکا کار میکنه..
ایشون دولت امریکا رو تو این بحران به اصطلاح اقتصادی داره هدایت میکنه، اگه ایشون نباشه اقتصاد امریکا فلج میشه...
شما چه تصوری از رشته اقتصاد دارین؟ این آقا رو دارن تو امریکا رو سرشون میگیرن..پس اینکه ریاضی یا تجربی این رشته رو داره و اینجوریه و اونجوریه رو بذارین کنار!

تو تصمیم گیری ها هرکسی یه چیزی بهتون میگه، شما باید خودت یه برداشت بکنی از رو حرفای بقیه و خودت تصمیم خودتو بگیری و بری جلو...
که اگه توش موندی نگی فلانی بهم گفت برم این رشته.
الآن من دور و برم کنکوریای 91ـی هستن که تجربین (تغییر رشته دادن از ریاضی به تجربی) و میگن کاش میموندیم ریاضی...
نباید اینطوری بشه!

بعدشم شما تو هر رشته ای که خوب یادش بگیرین، میتونین شاخ بشین و بازار کارم براتون هست... به شرطی که کار بلد باشین!

بازم اگه مشکلی بود همین دور و برام :)

efi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
Mirza kuchak khan
شهر
رشت
مدال المپیاد
زیست میخونم

من میگم تجربی
البته فک نکنین رفتم تو دانشگاه اسونه ها
باید کلی درس بخونی تا رشته های خوبی مث پزشکی دندون ودارو سازی و.... قبول بشی

سارا97

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
karaj

خوب همه میگیم مهندسی ولی من موندم چه مهندسی
این مهمه ؟؟؟؟
از لحاظ درامدو اینا میگم به نظر شما کدوم مهندسی درامد بیشترو راحتری داره؟؟؟؟؟؟؟

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

من شنیدم پذیرش برای دانشگاه در رشته ریاضی نسبت 40،60 برای پسرا و دخترا هست.درسته؟

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از El.NRL :
من شنیدم پذیرش برای دانشگاه در رشته ریاضی نسبت 40،60 برای پسرا و دخترا هست.درسته؟

تا جایی که من می دونم همه ی رشته ها اینجورین. به دلیل بالا تر بودن تعداد داوطلبان دختر.

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

اولویت بندی که برای انتخاب رشته هست،تا چه حد دقیق هستن؟میشه بشون اعتماد کرد؟

ZELZELE

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
frz
شهر
مشهد

اگه سال دوم وسومو برم ریاضی یا دومو برم ریاضی بعدش برم تجربی چقدر موفق میشم؟

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از ZELZELE :

خيلي درصد موفقيتت بالاست به نظر من ولي اوني كه ديپلم رياضي بگيره بعد دانشگاه پزشكب بخونه مامانم ميگه موفق تره!! :-??

آلا ح.

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شش تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
رشته دانشگاه
پزشکی

چون اصولا ریاضی ِ بچه های ریاضی فیزیک بهتره !و تو کنکور بهتر از بچه های تجربی، ریاضی رو می زنن!

vahidpro

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
مهر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
برق

خوب این کار یه کم ریسکش بالاست و بهتره که سال دوم و سوم که ریاضی میخونین یه نگاهی هم به زیست بندازین. چون تا اونجایی که من میدونم خخخیییلی سخته که سه تا زیستو همزمان تو یه سال بتونین بخونین.

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از ZELZELE :

احتمال زیاد نه!
ضریب ریاضی 6 ه (پایین ترین در بین اختصاصیا) و ضریب زیست 12 و مطمئن باشید از پس این کتاب های زیست نه میشه یه ساله بر اومد و نه بدون معلم! و تفاوت تراز ریاضی تو کنکور زیاد نیست یعنی این که ریاضی رو 60 بزنی یا 70 زیاد فرقی نمی کنه ولی بین زیست 60 تا 70 کلی فرق هست. (;

fateme7596

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

قطعا ریاضی.......!!!!!!هم قشنگ تره....هم خیلی زود میتونی شروع به کار کنی ...هم رشته های دانشگاهی متنوعی داره....بعدشم....کلاس داره....!!!! B-)

mahsa_1377

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
تهران

من هنوز تعیین رشته نکردم راستش خودم از خون و جراحی و این جور چیزا خوشم نمیاد X_X تا چند وقت پیش میخواستم ریاضی بخونم تا پدرم گفت پزشک ها موفق ترن و به این جور چیزا عادت میکنی و از اون به بعد هم هرکی میخواد برام ارزو موفقیت کنه بهم میگه خانم دکتر خیلی شک کردم نظر شما چیه؟ :-\

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از mahsa_1377 :
من هنوز تعیین رشته نکردم راستش خودم از خون و جراحی و این جور چیزا خوشم نمیاد X_X تا چند وقت پیش میخواستم ریاضی بخونم تا پدرم گفت پزشک ها موفق ترن و به این جور چیزا عادت میکنی و از اون به بعد هم هرکی میخواد برام ارزو موفقیت کنه بهم میگه خانم دکتر خیلی شک کردم نظر شما چیه؟ :-\
به حرفای بقیه خیلی اهمیت نده،فقط به علایق و توانایی های خودت فکر کن.بعد هم به بازار کار و امکانات تحصیل.
اگه به پزشکی هیچ علاقه ای نداری طرفش نرو،سعی کن رشته ای رو انتخاب کنی که واقعاً بهش علاقه داری! :)

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از N! :
اگه این بود که برای دخترا خیلی خوب بود..من فکر کنم90 به 10 باشه نهایتا80 به 20

بالا