• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دبیرستان (متوسطه)

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی
پاسخ : ریاضی یا تجربی

من کلیشه ای نمیخوام حرف بزنم که هر درسی رو دوست دارین برین طرفش, مثلا ببینین ریاضی میخواین یا زیست ..اما من اینو میگم که :
این که برین تجربی یا ریاضی فقط ِ فقط ِ فقط به خودتون بستگی داره ...ببینین خودتون چی دوست دارین ..ببینین خودتون کدومو بیشتر میخواین ..تحمل ِ (ببینید دارم میگم تحمل ِ )درس ریاضی و فیزیک براتون آسونتره یا زیست و شیمی؟؟؟ببینین خودتون فکر میکنین تو کدوم موفق ترین ..نزارین کسی توی این انتخابتون چیزی بهتون بگه و یا بخواد نظرشو بهتون تحمیل کنه ...شما قراره از الان تا 1 یا 2 یا 3 سال دیگه با کنکور ِ اون رشته دست و پا بزنین ..قراره شغل ِ آینده تونو باهاش انتخاب کنین ..قراره با اون شغل تو جامعه زندگی کنین ...ببینین خودتون چیو میپسندین .....انتخاب کنید و برای انتخابتون ارزش قائل شید و به خودتون اعتماد داشته باشین و تلاش کنین به خاطرش ...
آدم توی هر رشته ای میتونه موفق بشه ( نمیگم بهترین چون از نظر ِ من واژه ی درستی نیست)اما میتونه موفق باشه ...به نظر ِ من از الان برید دفترچه های انتخاب رشته ی ریاضی و تجربی رو نگاه کنید و اسم رشته ها رو هم ببینید , برید دنبالشون ببینید چه رشته هایی هستن ...سی دی ِ سامان رشته هم بعضی جاها میشه پیدا کرد ..یا از کنکوری های سال ِ قبلیتون بخواین که بهتون سی دیشو بدن ..یا توی سایت ِ گزینه 2 برین با رشته های مختلف آشنا شید ...ما هیچ کدوممون نمیتونیم راجع به آینده ی یه شغل حرف بزنیم ...که کدوم آینده ی بهتری داره ...به علایقتون نگاه کنین و بدونید که شما میتونید تو اون رشته آینده اتونو به میل ِ خودتون بسازید ..همین ...

mishu

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
نتایج اومد....ندارم سابقه!

به نقل از بهزاد 93-ابلیس :
شرایط منم یه جورایی شبیه تو بود! :)
تجربم بهم میگه که رشته ی ریاضی میتونه واسه تو مفیدتر باشه!
به حرف خونوادتم خیلی گوش نکن! :D(هرچی میکشیم از دست این خونوادس! ;)))
رشته ی ریاضی پول ساز هست،خیلیم پولسازه!(حداقل بیشتر از تجربی!)
ولی تو نباید الان خیلی به این چیزا فکر کنی!
آخه مردم میگن پزشکی با زیستی که الان می خونیم خیلی متفاوته......من زیست الان رو نمیتونم تحمل کنم اما در مورد بعدا رو نمی دونم.... ~X(

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از mishu :
آخه مردم میگن پزشکی با زیستی که الان می خونیم خیلی متفاوته......من زیست الان رو نمیتونم تحمل کنم اما در مورد بعدا رو نمی دونم.... ~X(
خوب وقتی الان نتونی تحمل کنی،چجوری میخوای به بعدش برسی؟!
تازه بعدشم با الانش خیلی فرق نمیکنه!

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از mishu :
فرق کردن که خب فرق میکنه ....تو الان در واقع چیزی زیست شناسی نمیخونی ..اینا همه مقدمات ِ مسخره و مزخرفیه که نویسنده های کتاب درسی برای خالی نبودن ِ عریضه (املا؟؟) اومدن با یه مشت چرت و پرت و مزخرف و اینجور چیزا پـــُــر ِش کردن ...اصن درسی که تو دانشگاه میخونی کجا , اینا کجا ....اگه هم دوست داری یه نگاهی به درس ها و واحد های دانشگاهی ِ رشته پزشکی بنداز ببین چیا میخونن ...
ولی این که تو علاقه ای به خوندن ِ یک درس داشته باشی یا نداشته باشی یه حرف ِ دیگه است ... ببین میتونی زیست شناسی یا آناتومی یا فیزیولوژی و ... رو بخونی ؟؟ چون میگن درسای رشته ی پزشکی واقعا رشته ی سختیه ...

mahsa_77

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Rafsanjan

سلام
من نمیونم رشته دبیرستانی مورد علاقم رو پیدا کنم
من میرم کلاس رباتیک همه میگن کارت عالی برو ریاضی فیزیک کسی شی
از یه طرف مامانم یکی از بهترین های معلم زیسته
زیستم تو مدرسه عالی بچه ها بجای معلم بعضی اوقات از من میپرسن
بهم میگن مخ زیست تو رباتیک هم بهم میگن کارت عالی

من موندم تجربی یا ریاضی فیزیک
به هر دو تاشون هم علاقه دارم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از mahsa_77 :
سلام
من نمیونم رشته دبیرستانی مورد علاقم رو پیدا کنم
من میرم کلاس رباتیک همه میگن کارت عالی برو ریاضی فیزیک کسی شی
از یه طرف مامانم یکی از بهترین های معلم زیسته
زیستم تو مدرسه عالی بچه ها بجای معلم بعضی اوقات از من میپرسن
بهم میگن مخ زیست تو رباتیک هم بهم میگن کارت عالی

من موندم تجربی یا ریاضی فیزیک
به هر دو تاشون هم علاقه دارم
هنوز خیلی زوده که درگیر انتخاب رشته بشی.
وقتی دوم دبیرستان میرسی و موقع انتخاب رشته، کلا نظراتت عوش میشن...از نو شکل میگیرن...کلا فرق میکنن.

Carina

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار/تهران
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
معماري

سلام بچه ها
من تازه اومدم اینجا و دلیل مهمشم همین انتخاب رشته ست که ببینم بچه های دیگه چی انتخاب می کنن
من نمی دونم واقعا" باید چه کار کنم هم زیست و دوست دارم هم ریاضی
البته الان تقریبا" می تونم بگم می رم زیست ولی مشکلم اینه:
من امسال میرم دوم ولی از اونجایی که کاملا" نمی دونم چه رشته ای برم به توصیه ی چند تن از اطرافیان احتمال داره برم ریاضی چون میگن ورود از ریاضی به زیست آسونتره تا از زیست به ریاضی اگه نظرم عوض شه
حالا می خوام ببینم اینطوری ضرر نمی کنم اگه زیستو خودم بخونم سال دیگه تغییر رشته بدم؟
خواهشا" کمکم کنین
تابستون تموم شد من هنوز لنگ در هوا موندم!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از Carina :
سلام بچه ها
من تازه اومدم اینجا و دلیل مهمشم همین انتخاب رشته ست که ببینم بچه های دیگه چی انتخاب می کنن
من امسال میرم دوم ولی از اونجایی که کاملا" نمی دونم چه رشته ای برم به توصیه ی چند تن از اطرافیان احتمال داره برم ریاضی چون میگن ورود از ریاضی به زیست آسونتره تا از زیست به ریاضی اگه نظرم عوض شه
حالا می خوام ببینم اینطوری ضرر نمی کنم اگه زیستو خودم بخونم سال دیگه تغییر رشته بدم؟
خواهشا" کمکم کنین
من صلاحیت نظر دادن در این موردو زیاد ندارم.با این حال نظرمو میگم چون همچین شرایطی رو تجربه کردم.
تو مدارس سمپاد به قدر کافی ریاضی با بچه های تجربی قوی کار میشه. اینکه یه نفر دومو بره ریاضی،فقط باعث میشه زیست دومو از دست بده...اگر نه آمار که تجربیها هم سال بعد دارن و درس بسیار چرتیه!!!
من میخواستم تغییررشته بدم سال سوم.اما وقتی دیدم زیست خیلی عقبم ترسیدم...حتی نشستم زیستو خوندم.ولی باز ترسیدم...چون دوستای تجربیم 1 سال تموم با اون زیست کلنجار رفته بودن!!!من نمیتونستم با 3-4 ماه خوندن جبران کنم :( (به طور کلی خیلی کار سختیه ولی ناممکن نیست ها!!!)

kavir

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

خوب وقتی الان نتونی تحمل کنی،چجوری میخوای به بعدش برسی؟!
تازه بعدشم با الانش خیلی فرق نمیکنه!
شما بعدشو میدونی که این حرفو میزنی؟؟؟؟؟
نمیدونم چرا همه فکر می کنن تجربی همش زیسته و واسه پزشکی هم باید کتاب زیستتو بخونی
اقا جان برو چهار تا کتاب دانشگاهی باز کن بعد نظر بده خب. الکی ملتو گمراه نکنین دیگه
برو فیزیولوژی گایتون رو باز کن ببین فرمول خرکی داره یا نه؟
ژنتیک ریاضی نداره؟؟؟؟؟؟؟؟
در ضمن اون فیزیولوژی با این چیزی که می خونین تو مدرسه خیلی فرق داره به خدا خیلی جذاب تره عین کتاب زیست ما کلا ضد و نقیض نیس

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از کویر :
شما بعدشو میدونی که این حرفو میزنی؟؟؟؟؟
نمیدونم چرا همه فکر می کنن تجربی همش زیسته و واسه پزشکی هم باید کتاب زیستتو بخونی
اقا جان برو چهار تا کتاب دانشگاهی باز کن بعد نظر بده خب. الکی ملتو گمراه نکنین دیگه
برو فیزیولوژی گایتون رو باز کن ببین فرمول خرکی داره یا نه؟
ژنتیک ریاضی نداره؟؟؟؟؟؟؟؟
در ضمن اون فیزیولوژی با این چیزی که می خونین تو مدرسه خیلی فرق داره به خدا خیلی جذاب تره عین کتاب زیست ما کلا ضد و نقیض نیس
خوب خودت میگی از زیست متنفری!!
اگه میتونی این سه سال رو تحمل کنی و مشکلی واست پیش نمیاد،برو تجربی!
منکه جلوتو نگرفتم! :-w

Carina

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار/تهران
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
معماري

به نقل از مهســـــــــــــا :
من صلاحیت نظر دادن در این موردو زیاد ندارم.با این حال نظرمو میگم چون همچین شرایطی رو تجربه کردم.
تو مدارس سمپاد به قدر کافی ریاضی با بچه های تجربی قوی کار میشه. اینکه یه نفر دومو بره ریاضی،فقط باعث میشه زیست دومو از دست بده...اگر نه آمار که تجربیها هم سال بعد دارن و درس بسیار چرتیه!!!
من میخواستم تغییررشته بدم سال سوم.اما وقتی دیدم زیست خیلی عقبم ترسیدم...حتی نشستم زیستو خوندم.ولی باز ترسیدم...چون دوستای تجربیم 1 سال تموم با اون زیست کلنجار رفته بودن!!!من نمیتونستم با 3-4 ماه خوندن جبران کنم :( (به طور کلی خیلی کار سختیه ولی ناممکن نیست ها!!!)
ممنون مهسا جان می دونم چی میگی
ولی تورو خدا باز هم راهنمایی کنید من هنوز کتابامو نگرفتم!
من از بچگی عاشق 2 چیز بودم: نجوم و ژنتیک و قبل از اینکه برم مدرسه بار ها و بار ها هم از پشت میکروسکوپ هم تلسکوپ چیزای زیادی دیدم و راستش من نمی تونم آینده ی خودمو توی ایران تصور کنم یعنی هر رشته ای هم که برم در نهایت باید از اینجا برم.
از وقتی یادم میاد آرزو داشتم توی ناسا کار کنم!!! و همچنین روی بیماری ها و سرطان هایی که سال هاست جون دانشمندارو به لبشون رسوندن!! استعدادم هم توی هردو تقریبا" یکسانه( ریاضی 1ppm بیشتر!)
پدر و مادرم هم هر دو زیست شناسی خوندن
من چه کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کمتر از 2 هفته تا مدرسه مونده!!!!!!
دارم به معنی واقعی راهی تیمارستان میشم! [-o< :-?? :-? #-o

nastaran1r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
East Azerbaidjan
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از Carina :
سلام بچه ها
خواهشا" کمکم کنین
شما تصمیمتونو از همین الان بگیرین دیگه به فکر تغییر رشته نباشین ... ببینین واقعن چه رشته ای رو دوس دارین. تغییر رشته کارتونو سخت میکنه....
ولی اگه مطمئن نیستین و میخایین یکی از رشته هارو انتخاب بعدش اگه خاستین تغییر رشته بدین به نظر من تجربی برین ... برگشتن به ریاضی تو سوم راحت تره دلیلشم الان براتون میگم:
1- تجربیا تو دوم با ریاضیا اختلافشون فقط امار و زیست 1 که اگه شما از تجربی بیایین ریاضی میتونین تو تابستونی که دومتونو تموم کردین برین آمار بخونین بعد امتحانشو بدین برین سوم ریاضی.
2- دلیل دوم که خیلی مهمه اینه که دوم درسای ریاضیا آبکیه اصل کاریا سوم و بخصوص پیشه.

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از Carina :
ممنون مهسا جان می دونم چی میگی
ولی تورو خدا باز هم راهنمایی کنید من هنوز کتابامو نگرفتم!
من از بچگی عاشق 2 چیز بودم: نجوم و ژنتیک و قبل از اینکه برم مدرسه بار ها و بار ها هم از پشت میکروسکوپ هم تلسکوپ چیزای زیادی دیدم و راستش من نمی تونم آینده ی خودمو توی ایران تصور کنم یعنی هر رشته ای هم که برم در نهایت باید از اینجا برم.
از وقتی یادم میاد آرزو داشتم توی ناسا کار کنم!!! و همچنین روی بیماری ها و سرطان هایی که سال هاست جون دانشمندارو به لبشون رسوندن!! استعدادم هم توی هردو تقریبا" یکسانه( ریاضی 1ppm بیشتر!)
پدر و مادرم هم هر دو زیست شناسی خوندن
من چه کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کمتر از 2 هفته تا مدرسه مونده!!!!!!
دارم به معنی واقعی راهی تیمارستان میشم! [-o< :-?? :-? #-o
باید بیشتر بررسی کنی!
خوب فکر کن!ببین دلت بیشتر با کدومشونه!
من فکر میکنم علاقه ای که نسبت به رشته ی تجربی داری،ناشی از اطرافیانه!
سعی کن تعاریفی رو که بقیه درمورد رشته ای بهت میکنن از ذهنت بیرون کنی و ببینی واقعاً خودت چی دوس داری!
من تغییر رشته رو پیشنهاد نمیکنم!سعی کن طوری رشته ای رو انتخاب کنی که بعداً مجبور به تغییر رشته نشی!
ما هم بیشتر از این نمیتونیم بهت کمک کنیم،چون هنوز اونقدر باتجربه نشدیم! :)
چرا با یه مشاور مشورت نمیکنی؟!

Carina

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار/تهران
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
معماري

باید بیشتر بررسی کنی!
خوب فکر کن!ببین دلت بیشتر با کدومشونه!
من فکر میکنم علاقه ای که نسبت به رشته ی تجربی داری،ناشی از اطرافیانه!
سعی کن تعاریفی رو که بقیه درمورد رشته ای بهت میکنن از ذهنت بیرون کنی و ببینی واقعاً خودت چی دوس داری!
من تغییر رشته رو پیشنهاد نمیکنم!سعی کن طوری رشته ای رو انتخاب کنی که بعداً مجبور به تغییر رشته نشی!
ما هم بیشتر از این نمیتونیم بهت کمک کنیم،چون هنوز اونقدر باتجربه نشدیم! :)
چرا با یه مشاور مشورت نمیکنی؟!
ممنونم!
با مشاور مشورت کردم میگه بری ریاضی بهتره چون نمره هام توی درس ریاضی و فیزیک از بقیه بهتره
ولی من اگه ریاضی برم برای نجوم می رم نه مهندسی فلان و بهمان و از اونجایی که نجوم توی ایران هیچ پشتوانه ی درست و حسابی نداره باید از اینجا رفت. برای نجوم هم باید بهترین دانشگاه ها رو مد نظر داشت و منم توی جایی زندگی می کنم که از این نظر هیچ امکانات خوبی نداره البته من اگه برم ریاضی کاری به این حرفا ندارم و درسمو می خونم.
بازم مرسی :) من دیگه باید تصمیممو بگیرم که فردا برم سراغ کتابام
راست میگی در نهایت این خودمم که باید ببینم چه کار باید بکنم ~X(
نمی دونم چرا اینطوری رشته رشته می کنن! داشتیم زندگیمونو می کردیم! :(( ~X( :-?? X-(

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از Carina :
ممنونم!
با مشاور مشورت کردم میگه بری ریاضی بهتره چون نمره هام توی درس ریاضی و فیزیک از بقیه بهتره
ولی من اگه ریاضی برم برای نجوم می رم نه مهندسی فلان و بهمان و از اونجایی که نجوم توی ایران هیچ پشتوانه ی درست و حسابی نداره باید از اینجا رفت. برای نجوم هم باید بهترین دانشگاه ها رو مد نظر داشت و منم توی جایی زندگی می کنم که از این نظر هیچ امکانات خوبی نداره البته من اگه برم ریاضی کاری به این حرفا ندارم و درسمو می خونم.
بازم مرسی :) من دیگه باید تصمیممو بگیرم که فردا برم سراغ کتابام
راست میگی در نهایت این خودمم که باید ببینم چه کار باید بکنم ~X(
نمی دونم چرا اینطوری رشته رشته می کنن! داشتیم زندگیمونو می کردیم! :(( ~X( :-?? X-(
خوشحالم که بالأخره تصمیمتو گرفتی!
البته خودم از اول میدونستم دلت با ریاضیه ها!!! :-" :-"(خودمم نمیدونم چجوری اینو فهمیدم! :D)
رشته ی نجوم تو ایران فقط تو مقطع کارشناسی ارشد تدریس میشه!(یکی از گرایشات فیزیک)فقط یک یا دو دانشگاه هستن که مقطع کارسناسی این رشته رو دارن که اونا هم جزو دانشگاه های رده پایینن!
اگه بتونی بری خارج از کشور تحصیل کنی خیلی بهتره!چون هم از لحاظ شغلی بهتره،هم از لحاظ تحصیلی!
ولی تو ایرانم اگه مدرک بالایی داشته باشی شغل خوبی میتونی دست و پا کنی! :)

Carina

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار/تهران
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
معماري

خوشحالم که بالأخره تصمیمتو گرفتی!
البته خودم از اول میدونستم دلت با ریاضیه ها!!! :-" :-"(خودمم نمیدونم چجوری اینو فهمیدم! :D)
رشته ی نجوم تو ایران فقط تو مقطع کارشناسی ارشد تدریس میشه!(یکی از گرایشات فیزیک)فقط یک یا دو دانشگاه هستن که مقطع کارسناسی این رشته رو دارن که اونا هم جزو دانشگاه های رده پایینن!
اگه بتونی بری خارج از کشور تحصیل کنی خیلی بهتره!چون هم از لحاظ شغلی بهتره،هم از لحاظ تحصیلی!
ولی تو ایرانم اگه مدرک بالایی داشته شغل خوبی میتونی دست و پا کنی! :)
مرسی خودمم خوشحالم دیگه اونیکی لنگمم رو زمینه! B-)
نصف بچه های کلاسو که می خواستن برن تجربی راضی کردم بیان ریاضی
اونوقت اگه خودم می رفتم تجربی خیلی مسخره می شد.
در هر حال از انتخابم راضیم! >:D< P:> /m\

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

تجربی در اتخاب دانشگاه زیاد رشته نداره ولی ریاضی کلی رشه داره تازه تعداد کنکوری های ریاضی هم کمه همشون هم دانشگاه قبولن ولی تجربی باید جون بکنی تا رشته پزشکی قبول شی چون غیر از پزشکی بقیه رشته ها به درد نمی خورن
حالا بستگی به خودت داره تجربی یا ریاضی

kasandan s

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
دانشگاه
پردیس فرهنگیان مشهد
رشته دانشگاه
علوم تربیتی

یه حرف جالبی چندوقت پیش یه استادی واسه دخترایی که رفته بودن ریاضی وازشغل آینده نگران بودن زد که خیلی باحال بود...گفت اگه ریاضی روواسه پول درآوردن میخونین همین الان از دنیاش بیاین بیرون ریاضی رواگه دوست داشته باشی موقع خوندنش لذتی میبری که بقیه انسانهانمیبرن x:

smart girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسفراین
مدال المپیاد
المپیاد ادبی
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

الان من اینجا دیدم که ریاضیا بیشترن....
جالبه تو مدرسه خودمون از 70 نفر اول شاید خیلی اگه خوش بین باشیم 20 تاشون برن ریاضی...
بد جالب اینجاس که همه میدونن تجربی تقریبا سختتره،درسته ریاضیا سوم دیفرانسیل و اینا دارن،
اما تجربیا از همون اول هم زیست،هم ریاضی و هم فیزیکُ میخونن.....
تازه ریاضی راحتترم قبول میشی،تو ریاضی تا 15000 میتونی یه رشته خوب پیدا کنی اما تجربی بالای 2000......
حالا خدارو شکر جدیدنا یه رشته های خوبی به تجربی اضافه کردن که با 5000 اینام میشه قبول شد....

N.KH

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه کردستان
رشته دانشگاه
مهندسی برق - الکترونیک

من خودم ریاضی میخونم اولین دلیل انتخابم به خاطر علاقم به کارهای فنی و دوم به خاطر فرار از زیست :-??
به نظر من اصلا این که میگن ریاضی برای دختر ها مناسب نیست و اینا درست نیست علاقه اولین شرط لازم و کافی برای انتخاب هستش
شاید دروس دبیرستان ریاضی و تجربی تفاوت چندانی با هم نداشته باشن اما آینده های کاملا متفاوتی با هم دارند
باید این هارو هم در نظر بگیریم که دانش آموزهابی رشته تجربی بیشتره در نتیجه رقابت هم مشکل تره :D :D
و رشته تجربی فقط جند تا رشته ی انگشت شمار با بازار کار خوب داره که همشم رتبه های عالی میخواد
من که خودمو اینطور توجیه کرذم (;

بالا