• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مدارس مختلط

• شروع کننده موضوع b.95
  • تاریخ شروع
وضعیت
موضوع بسته شده است.

shivapf

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
اميركبير
رشته دانشگاه
رياضي
پاسخ : مدارس مختلط

ما توی دوران مهدکودک هیچ مشکلی نداشتیم! اگه ادامه میدادن بازم مشکلی پیش نمیومد، اونی هم که قرار باشه مشکلی براش پیش بیاد الآنی که مختلط نیستن هم پیش میاد!
ما فعلا فقط زوج های جوانی که اصطلاحا سرخونه زندگیشون هستن رو جدا نکردیم!!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

من نظرات قبلی رو نخوندم!! :D
ولی صد درصد مخالف!!!
مامان من از زمانی که مدرسه می رفتند و مارس مختلط بودند خیلی بدی میگن!!!
تو کشورهای خارجیش هم به این نتیجه رسیدن که بهتره جدا کنن مدارسو.

asemon

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سمنان
شهر
سمنان

ببين شما با عقلت جور در مياد كه تو ايران مدارس مخطلط بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فك كن بشه چي مي شه؟؟؟؟؟؟/!!!!!!!!!!!!!!!!!
به نظر من كه اصلا جنبشو ندارن اصلا فكرشم نكنين...................

Parpari

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز

به نظر من که جنبشو ندارن که مدارس مختلط بشه و می شه گفت فقط وا3 دبستانیا خوبه

mahta_H

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
دانشگاه
سبزوار
رشته دانشگاه
پزشکی

ببینید همین آلانم که سایت مختلطه بعضی از بچه ها بی جنبه بازی در می آرن! ( قصد توهین ندارم!)
من با این کار مخالف نیستم ولی فکر کنم به چندین سال فرهنگ سازی نیاز داشته باشه!

Ehsan.IN$PIRE

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
زیست میخونم!؟ نه بابا مارو چه به مدال المپیاد

درسته که باید فرهنگ سازی بشه و شما هم میگین که کشور های خارجی این کارو بدون مشکل انجام میدن. اما باید به این نکته توجه کنیم که اونا فرهنگشون با ما از پایه فرق داره.
ما نمیتونیم با این فرهنگ(منظورم پایه و اساسشه که تغییرش خیلی سخته و بهتره تغییر نکنه) بیایم و یکسری فرهنگ هایی رو که باهاش سازگاری ندارن رو بهش بچسبونیم. این باعث همون رفتار هایی میشه که بهش میگین بی جنبگی.
شما میگین توی کشور های خارجی مشکلی نیست اما مشکل اینجاست که اونا یکسری چیزایی رو که ما مشکل میدونیم رو مشکل نمیدونن. مثلا اگه اونجا یک دختر با پسری دوست باشه و حتی خونه ی هم دیگه هم برن خیلی چیز غیر طبیعی ای نیست اما اینجا همون که پنهانی با هم دوست بشن هم از نظر خیلی ها خیلی غیر طبیعیه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نظر من نیازی هم نیست که فرهنگ عوض بشه.
فرهنگمون خیلی هم خوبه!البته زیاده روی هم توش هست.ولی من ترجیحش میدم به فرهنگ غربی.
هرکاری هم که بکنیم آخرش ما با همه دنیا فرق داره فرهنگمون!!!

pari 74

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ساوه

ببینید الان دبیرستان ما اگه بپرسید میگن اول قرار بود مختلط باشه نه اینکه تو یه کلاس باشیم نه اما قرار بود مدرسمون تو یه ساختمون باشه اما آموزش وپرورش اجازه نداد.به نظرم باید فرهنگ سازی بشه از همون دبستان مختلط باشه چون اینطوری همه عادت میکنن ولی حالا دخترها وپسر ها اکثرا به خاطر مختلط بودن تو دانشگاه ونداشتن آمادگی قبلی و چون بی جنبه ان دچار خیلی مشکل ها میشن اما حالا وضعیتی رو در نظر بگیرید که از دبستان مختلط باشه خوب اینجوری برای همه روابط عادی میشه وکمتر مشکل پیش میاد.اینطور نیست؟

koorosh.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
امیر کبیر (پلی تکنیک)

من به نظرم باید اینکار صورت بگیره ، در کشور ما دختر و پسر در طول دوران زندگیشون هیچ شناختی به هم ندارند ، یعنی تو هیچ مکانی همدیگه رو نمی بینند و با جنس مخالف آشنا نیستند ، نه تو مدارس ، نه تو کلاس های فوق برنامه ، نه جای دیگه ...
و در مقابل این مشکل که میگید جنبه اش رو ندارند ، موافقم ، بعد از چندین دهه این مشکل پیش اومده و به نظرم بهترین راه حلش اینه که از مقاطع پایین شروع بشه ، مثلا از پیش دبستانی و دبستانی شروع بشه و البته خیلی باید در اون مدارس زحمت کشید تا خروجی مناسبی داشته باشه.
به نظر من اگه در طول یک برنامه مثلا 10 ساله ، کم کم از دوران دبستان شروع بشه و بالاتر بیاد خوبه ، ولی باز هم نیاز به وجود مدارس تک جنسیــتی هم هست ، در همین کشور هایی که مثال می زنید هم مدارس مختلط هست و هم مدارس تک جنسیــتی ... ولی باز هم نیاز داره که روش حسابی کارشناسی بشه چون وضعیت ایران با کشور های دیگه خیلی فرق داره

f.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
شيمي
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نظر من همون دانشگاه برای اشنا شدن کافیه این که میگید بدون هیچ شناختی کاملا اشتباه ست
مگه همه چی مدرسه ست؟!!!

YASAMIN

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

به نقل از کــورش . م :
و در مقابل این مشکل که میگید جنبه اش رو ندارند ، موافقم ، بعد از چندین دهه این مشکل پیش اومده و به نظرم بهترین راه حلش اینه که از مقاطع پایین شروع بشه ، مثلا از پیش دبستانی و دبستانی شروع بشه و البته خیلی باید در اون مدارس زحمت کشید تا خروجی مناسبی داشته باشه.
به نظر من اگه در طول یک برنامه مثلا 10 ساله ، کم کم از دوران دبستان شروع بشه و بالاتر بیاد خوبه ،
:)) :))دارن مهدکودک ها رو جدا می کنن شما می گی دبستان رو مختلط کنن
به نظر من الانم بدون مختلط بودن همون کارا رو می کنن لااقل اگه مختلط باشه تو دانشگاه دچار مشکل نمی شن

fida

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 مشهد
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی مشهد

ببينيد اگه كمي به زمان قديم برگرديم ، كمي قبل تر (مثلا زمان نسل قبلي خودمون) ميبينيم كه مدارس تماما مختلط بوده و هيچ مشكلي هم نبوده و تمام فوايدي كه مختلط بودن ميتونه داشته باشه رو داشته
ولي حالا
زمان عوض شده ، شناخت نوجوونا و كودكا و جوونا فرق كرده ، اطلاعاتشون افزايش پيدا كرده ، ديدشون باز شده. الان يه بچه ي دبستاني مسائلي رو ميدونه كه نبايد
الان بچه هاي نسل ما اون قدر چشم و گوششون بازه كه اگه مدارس مختلط بشه ديگه نميشه جمعش كرد ، ديگه غير قابل كنترله. هم دخترا هم پسرا از درس دور ميشن و ميرن دنبال يه سري مسائلي كه نبايد.
هم چنين الان با اين وضع الان جامعه و اين وضع نوجوونا واقعا نميشه مدارس رو مختلط كرد كه اين بر ميگرده به اين كه اونقدر تو اين اجتماع ما رو محدود ميكنن كه واقعا من به هممون حق ميدم بي جنبه بازي در بياريم!!!
نظر من اينه كه اين ايده نياز به چند سال فرهنگ سازي داره

koorosh.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
امیر کبیر (پلی تکنیک)

به نقل از فائزه موحدیان فر :
به نظر من همون دانشگاه برای اشنا شدن کافیه این که میگید بدون هیچ شناختی کاملا اشتباه ست
مگه همه چی مدرسه ست؟!!!
خوب شما 18 سال از زندگیت رو بدون شناخت جنس مقابل زندگی می کنی ، و از اونجایی که از این 18 سال شما مهم ترین و بیشترین قسمتش رو در مدرسه هستی ، خوب ، گفتم که بعضی مدارس تک جنسیـتی هم باید باشه بالاخره هر طیفی با هر عقیده ای بتونه بره مدرسه.

3ggerman

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

اگه از اول مهد کودک بیان بالا با هم همه مشکلا رفع میشه.عقده کم میشه.جنبه شم هست.الان چون جداست اگه مخطلط ش یهو خب معلومه چه بازاری میشه ولیاگه از اول با هم باشن همه چی درست میشه نه فقط تو مدرسه بلکه در جامعه.//

koorosh.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
امیر کبیر (پلی تکنیک)

به نقل از 3ggerman :
اگه از اول مهد کودک بیان بالا با هم همه مشکلا رفع میشه.عقده کم میشه.جنبه شم هست.الان چون جداست اگه مخطلط ش یهو خب معلومه چه بازاری میشه ولیاگه از اول با هم باشن همه چی درست میشه نه فقط تو مدرسه بلکه در جامعه.//
یک کارت صد آفرین به شما اهدا میشود .
منظور من هم همین بود ، به نظر من میتونه به کاهش فساد هم کمک کنه و اگر پدر و مادر ها هم کم کم فکرشون رو باز تر کنند و اجازه برقراری ارتباط بدن دیگه در ذهن افراد از جنس مخالف "یک موجود ناشناخته و عجیب و غریب که به هر روشی باید کشف بشه"! ساخته نمیشه، البته اینها فرضیه هایی هست که از نظر عقلانی به نظر درست میاد ولی معلوم نیست در واقعیت چی بشه ...

persianboy1373

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
دانشگاه تهران - دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی نقشه برداری- سیستم های اطلاعات مکانی GIS

بعضیا میگن جوونا و اینا بیجنبه ان یا چون چشم و گوششون زود باز میشه مشکل پیش میاد یا تو جامعه عرف نیست و ...
همون کسایی که اینا رو میگن تا حالا فکر کردن که اگه وضع جامعه و طرز تفکر سنتی ها همین جوری بمونه چی میشه؟؟؟ به کجا میره مسیر اخلاقی جوونا؟؟؟ تا کی عقده درست کردن؟؟؟ تا کی جدا کردن 2 گروهی که تو جامعه در نهایت باید کنار هم قرار بگیرند؟...
بالاخره باید از یه جایی شروع کرد...وگرنه به نظرم اوضاع الان خیلی خرابه...هممون الان خیلی از دوستامونو میشناسیم که خیلی مشکلات دارن...
پس چرا تو یه فضای کنترل شده ی منطقی تو یه دوره ی طولانی مدت 15تا 20 ساله عادی سازی نکرد؟؟

koorosh.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
امیر کبیر (پلی تکنیک)

به نقل از persianboy1373 :
بعضیا میگن جوونا و اینا بیجنبه ان یا چون چشم و گوششون زود باز میشه مشکل پیش میاد یا تو جامعه عرف نیست و ...
همون کسایی که اینا رو میگن تا حالا فکر کردن که اگه وضع جامعه و طرز تفکر سنتی ها همین جوری بمونه چی میشه؟؟؟ به کجا میره مسیر اخلاقی جوونا؟؟؟ تا کی عقده درست کردن؟؟؟ تا کی جدا کردن 2 گروهی که تو جامعه در نهایت باید کنار هم قرار بگیرند؟...
بالاخره باید از یه جایی شروع کرد...وگرنه به نظرم اوضاع الان خیلی خرابه...هممون الان خیلی از دوستامونو میشناسیم که خیلی مشکلات دارن...
پس چرا تو یه فضای کنترل شده ی منطقی تو یه دوره ی طولانی مدت 15تا 20 ساله عادی سازی نکرد؟؟
خوب ما میگیم این مشکلات وجود داره ولی نمی گیم همینجوری بمونه ، فکر نکنم افراد زیادی باشند که از وضع حال حاضر خشنود باشند ... باید یه جوری شرایط رو تغییر داد که نتایج غیرمترقبه نداشته باشه ... !

shakiba

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan2-tehran
شهر
tehran

اولش خیلی‌ بد می‌شه مخصوصاً دبیرستان!!باید از دبستان شروع کنن تا کم کم فرهنگ سازی بشه

niloofar n

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan1
شهر
mashhad
دانشگاه
????????

به نظر من شما دارین مدل اشتباهی رو در نظر میگیرن...شاید تو جامعه ی ما حرف شما درست باشه...چون خیلی وقته که پسرا و دخترا تو هیچ بخشی از اجتماع جز توی دنشگاه که اونم داره وارد جداسازی ج ن س یتی میشه کنار ه نبودند...ولی نمیشه اینو به کل دنیا تعمیم داد...به نظرم اگه ثابت بشه که بهتره دخترا و پسرا در یک مدرسه و کلاس درس بخونن تو همین جامعه ی خودمون هم میشه در طول یک زمان با فراهم کردن زمینه ی این کار مثلا اول از کلاس های زبان یا کمک آموزشی...یه شرایطی به وجود آورد که تو مدارس و جامعه مشکلی پیش نیاد و عادی بشه...
اما الان که ثابت نشده بعد هم اصلا دخترا 6 سال از نظر عقلی وبعضا جسمی از پسرا بزرگ ترن اینو که نمی شه کاریش کرد کلاس های کمک اموزشی هم به خاطر این قابل اجرا به نظر می رسه که سن متفاوته...

YASAMIN

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

مشکل بزرگ تر اینکه که اونا می خوان دو گروه رو از هم جدا کنن وعواقبشم براشون مهم نیست اصلا براشون مهم نیست جوان ها چی می خوان و چی می گن در حالی که جمعیت عمده کشور ما رو یک مشت جوان عقده ای تشکیل داده

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا