• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

معرفی دوره های نجومی

• شروع کننده موضوع

hamidreza.sh

کاربر فوق‌فعال
دانشگاه
دانشگاه يزد
رشته دانشگاه
معماري
همین طور که می دونید وب سایت آسمان شب ایران و فروشگاه آسمان شب کلاس آموزش عکاسی نجومی گزاشتن.
دوره‌ی آموزش تخصصی ستاره‌شناسی :http://www.nightsky.ir/content/view/1321/1/
برگزاری دوره‌های جدید آموزشی:http://telescope.ir/index.aspx?siteid=1&pageid=143&newsview=63
از من می شنوید حتما شرکت کنید.شاید می پرسید "چرا؟با موضوعات کلیش که در اینجا و مقالات آموزشی که در اینترنت هست آشنا میشیم و عکاسی هم که تمرین زیاد و به دست آوردن سبکه"خوب اینا درست اما من به 2 دلیل اینو می گم.
1:کلا نجومی آماتوری اینه که تو بتونی با ایده هات و سبک ها و چیزهایی که خودت داری به رصد کردنت کمک کنی.عکاسی و عکاسی نجومی هم از این اصل جدا نیست.یعنی این که تو باید برای عکاسی نجومی همیشه یک ایده نو یک سبک نو داشته باشی و این کلاس ها به آدم کمک می کنه که با ایده ها و سبک ها آشنا شه و بعدا خودش بتونه برای خودش ایده و سبک بسازه.
2:در کنار بزرگان عکاسی نجومی بودن حتی برای ساعتی خیلی سطح آدمو می بره بالا حالا چه برسه به این که باهاشون به رصد و عکاسی برید.من از کسایی عکاسی نجومی یاد گرفتم که فقط با یک شب رصد رفتن رصد با تفرشی،ابوالفتح و ...عکاسی نجومی یاد گرفتن و اکه عکس هاشونو ببینید می بینید که واقعا عکس های خوبی می گیرن .
در هر صورت اگه امکان رفتنشو دارید حتما برید من حتی می خوام صحبت کنم ببینم اگه دوره فشرده در عید می گزارن حتی شده حاضرم برم تهران اتاق بگیرم و حتما این کلاس ها رو برم

clever

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Kerman's Farzanegan high school
شهر
Kerman
پاسخ : دوره آموزشی عکاسی نجومی

خوب این که خیلی بده...من نمیتونم 10بهمن یا حتی 20 بهمن بیام...پس مدرسه رو چی کار کنیم؟!....شما چه جوری می خوای شرکت کنی؟...میری این دو تا دوره رو؟!...
من می خوام برم....چرا همه چی واسه تهرانه...؟!...من می خواااااااااااام...کمک...چه جوری برم؟!...

• شروع کننده موضوع

hamidreza.sh

کاربر فوق‌فعال
دانشگاه
دانشگاه يزد
رشته دانشگاه
معماري

به نقل از clever :
خوب این که خیلی بده...من نمیتونم 10بهمن یا حتی 20 بهمن بیام...پس مدرسه رو چی کار کنیم؟!....شما چه جوری می خوای شرکت کنی؟...میری این دو تا دوره رو؟!...
من می خوام برم....چرا همه چی واسه تهرانه...؟!...من می خواااااااااااام...کمک...چه جوری برم؟!...
بنده حرف می زنم اگه تو عید قبول کردن بزارن حتما می گم.حاضرم هتل بگیرم بقول معروف(!)سختی بکشم اما اینو حتما برم .

clever

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
Kerman

به نقل از hamidreza.sh :
بنده حرف می زنم اگه تو عید قبول کردن بزارن حتما می گم.حاضرم هتل بگیرم بقول معروف(!)سختی بکشم اما اینو حتما برم .
ولی الان که نگاه کردم...دو روز بیشتر نیست...میتونیم نریم مدرسه...شما شماره تلفنی دارین از اینجا؟...ولی بریم بهتره...شما کدوم دوره هاشو میرین؟!..

• شروع کننده موضوع

hamidreza.sh

کاربر فوق‌فعال
دانشگاه
دانشگاه يزد
رشته دانشگاه
معماري

به نقل از clever :
ولی الان که نگاه کردم...دو روز بیشتر نیست...میتونیم نریم مدرسه...شما شماره تلفنی دارین از اینجا؟...ولی بریم بهتره...شما کدوم دوره هاشو میرین؟!..
اگه من بخوام برم مال nightsky.ir رو حتما می رم (چون کلاساش کم تره و مدرسش آقای ابولفتحه)مال فروشگاه آسمان شب رو نمی دونم مقدماتیش یکم ظلمه چون از یک طرف بلدم از یک طرف دوست دارم که تئوری عکاسی نجومیم رو هم یکم قوی کنم چون الان یکم لنگ می زنمم و نمی تونم منظورمو خوب به دیگران برسونم

clever

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
Kerman

به نقل از hamidreza.sh :
اگه من بخوام برم مال nightsky.ir رو حتما می رم (چون کلاساش کم تره و مدرسش آقای ابولفتحه)مال فروشگاه آسمان شب رو نمی دونم مقدماتیش یکم ظلمه چون از یک طرف بلدم از یک طرف دوست دارم که تئوری عکاسی نجومیم رو هم یکم قوی کنم چون الان یکم لنگ می زنمم و نمی تونم منظورمو خوب به دیگران برسونم
ولی فکر کنم...برای من که هیچی بارم نیست!!...telescope.ir بهتر باشه...نه؟!...

من زنگ زدم به موسسه اسمان شب....گفت دو روز در هفته اس...فکر کنم 12 یا 14 جلسه...و طبق شواهد معلوم فقط تهرانی ها میتونن برن....خیلی اعصابم خورد شد...اخه این چه وضعشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟...من می خوام برم...!!!!!

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی
انجمن نجوم آماتوری

سلام
من میرم کلاسای انجمن نجوم آماتوری
کسی هس که بیاد اونجا؟

f.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
شيمي
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : انجمن نجوم آماتوری

خب كدوم كلاس ؟
كلي كلاس و باشگاه و انجمن و ان جي ا در اين باره هست

Pegi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان

من نجوم ادیب میرم! :D
تازه نجوم 1 ام! :-"
منظورت این جور کلاسا بود دیگه؟

Sadaf.Tb

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی

بچه منظورت اونجور کلاساس که پگی گفت من نجوم ۳ یا همون نجوم رصدی خودمونم

nahid

violet
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1388

ما توی مدرسمون کلاس نجوم اماتوری داریم من میرم این کلاسو.
استادش هم خانم عظیم لو هستند.

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

آره منظور من همونایی بود که پگی و antares.....میگن!
منم یکم

Samaneh.Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
کرج
مدال المپیاد
مدال نقره‌ی المپیاد نجوم‌و‌اخترفیزیک ..
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

هان؟ این کلاسا که میگید چین؟
من فقط 2 تا کلاسای نجوم مدرسه میرم! نمیدونم اینا چین!!! :D

Tahmine

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين1
شهر
اصفهان
دانشگاه
صنعتي اصفهان
رشته دانشگاه
مكانيك

منم فقط كلاساي مدرسه رو ميرم. فكر نكنم زياد فرقي داشته باشه خودتم كه كتاب بخوني ميرسي. البته اينو بايد كسي بگه كه هر دوشو ميره.

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

به نقل از TFire :
منم فقط كلاساي مدرسه رو ميرم. فكر نكنم زياد فرقي داشته باشه خودتم كه كتاب بخوني ميرسي. البته اينو بايد كسي بگه كه هر دوشو ميره.
منم مدرسه میرفتم اما اینجا که الان میرم بهتره..یعنی بهتر و جامع تر درس میدن

Tahmine

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين1
شهر
اصفهان
دانشگاه
صنعتي اصفهان
رشته دانشگاه
مكانيك

به نقل از N.M :
منم مدرسه میرفتم اما اینجا که الان میرم بهتره..یعنی بهتر و جامع تر درس میدن
نميدونم شايد. تو اصفهان فكر نكنم اينجوري باشه من اينو از روي حرفاي بچه‌هايي كه هر دوشو ميرن ميگم

nahid

violet
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1388
رصد خانه آموزشی زعفرانیه(راز)

سلام :D
توی رصدخونه ی زعفرانیه همیشه یه سری کلاس برگزار میشه و اینا... :D اون پایین توضیحات بیشترو ببینین:

امسال هم مثل 22 سال گذشته دوره هاي جديد کلاس هاي ترميک رصدخانه ي آموزشي زعفرانيه (راز) از حدودا دو هفته ي ديگر آغاز مي شود.
اين کلاس ها شامل:

• دوره هاي آموزشي مختص کودکان. (طول دوره 10 هفته- مقطع سني 8-12 سال)
  • دوره هاي ترميک آموزش نجوم براي مقطع راهنمايي و دبيرستان.*
  • کلاس هاي آموزشي آزاد براي علاقه مندان سنين بالاي 18 سال.

آدرس: خ ولیعصر- نرسيده به ميدان تجريش- خ سرلشگر فلاحی (زعفرانیه) - بوستان زعفرانیه
تلفن:
22752167
22752626

*: دوره هاي مقطع راهنمايي و دبيرستان: علاقه منداني که در مقطع تحصيلي راهنمايي و دبيرستان قرار دارند، با ورود به رصدخانه، به يک برنامه ي آموزشي سه ساله وارد مي شوند، در اين دوره ها برنامه هاي تحصيلي متنوعي که تقريبا تمام حيطه هاي ستاره شناسي از مقدمات تا بالاترين سطوح را در بر ميگيرد ارائه مي گردد.

اين دوره ها از تابستان هر سال آغاز مي شود و تا سه سال ادامه مي يابد.

:D
این لینک هم هست که میتونین مراجعه کنین بهش اگه هر چیزی در مورد رصد خونه خواستین:
http://www.zeoclub.com/

mahdad

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید ستاری(یا بقولی "شهید هوابرد")
پاسخ : رصد خانه آموزشی زعفرانیه(راز)

xرصد خانه ی خوبیه ولی زیاد توش لوس بازی داره یعنی بچه های کوچیک وتازه کاتر خیلی توش زیادن ومثل رصد خونه ی ری نیستش که 3شنبه هاش فقط برای افراد کارکرده وبا سابقه باشه و تازه کار ها تو ش نباشن

• لایک
امتیازات: N.M

nahid

violet
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1388

به نقل از doc.mahdad :
xرصد خانه ی خوبیه ولی زیاد توش لوس بازی داره یعنی بچه های کوچیک وتازه کاتر خیلی توش زیادن ومثل رصد خونه ی ری نیستش که 3شنبه هاش فقط برای افراد کارکرده وبا سابقه باشه و تازه کار ها تو ش نباشن
من تا حالا به چنین چیزی برنخوردم اونجا ! :-??

mahdad

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید ستاری(یا بقولی "شهید هوابرد")

به نقل از Nahid :
من تا حالا به چنین چیزی برنخوردم اونجا ! :-??
من کلا4-5بار اومدم اونجا که 1-2بارش برای کارهای اداری خودم بود وکارهای مدرسه ولی توی همون تعدا کمی که رفتم متوجه شدم که تعداد افراد متخصص اونجا(زعفرانیه)به قولی کمتر از افراد متخصص ری هستن.وتجهیزات وامکانات ری کم و بیش بهتر وبه روز ترند.
ولی رصدخانه ی نسبتا بزرگ ودیوان اطلاعاتی خیلی عالی وحتی2برابر(شاید)رصدخانه ی ری دارن که جای نگرش در اون وجود داره. توی تابستون سعی می کنم که چندبار دیگه بیام اونجا

• لایک
امتیازات: nahid
بالا