• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

شاگرد تنبلهای موفق

• شروع کننده موضوع

atefeh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
خوشبختانه فرزانگان قم!
مدال المپیاد
نمی گم ریا نشه
● بتهوون موسیقیدان برجسته جهان، ویولن را به طرز نادرستی مینواخت و به جای اصلاح تکنیک خود ترجیح میداد که به آهنگسازی بپردازد. استادش او را یک نوازنده ناشی مینامید.
● آموزگاران توماس ادیسون، مخترع برق، معتقد بودند، او به قدری کودن است که قادر به یادگیری نیست. به همین دلیل در ۱۲ سالگی از مدرسه اخراج شد.
● اسحاق نیوتن در مدرسه ابتدائی شاگرد بسیار ضعیفی بود.
● لئو تولستوی، نویسنده رمان مشهور جنگ و صلح در امتحانات دانشگاه مردود شد. استادان او را ناتوان در یادگیری توصیف کرده بودند.
● وینستون چرچیل در کلاس ششم مردود شد. او پس از بارها شکست، زمانی به نخست وزیری انگلستان رسید که ۶۲ سال داشت.
● والدین انریکو کاروسو، خواننده مشهور اپرا، از او می خواستند که مهندس شود. استاد آواز او اعتقاد داشت، او اصلاً صدای خوبی ندارد و خواننده خوبی نمیشود.
● زمانی که پیتر جی. دانیل در کلاس چهارم درس میخواند، معلمش ـ خانم فیلیپس ـ مدام به او میگفت: پیتر! تو بدترین شاگرد من هستی، تو یک سیب زمینی بی خاصیتی که هرگز به جائی نخواهی رسید. پیتر تا سن ۲۶ سالگی کاملاً بیسواد ماند و بعد دوباره به تحصیل ادامه داد. او حالا مالک کل خیابانی است که زمانی در آنجا با دوستانش دعوا میکرد و در آنجا بود که آخرین کتاب خود به نام خانم فیلیپس شما اشتباه میکردید! را به چاپ رساند.
● ۱۸ ناشر از چاپ کتاب ریچارد باخ به نام جاناتان، مرغ دریائی خودداری کردند تا اینکه سرانجام در سال ۱۹۷۰ توسط یک انتشارات به چاپ رسید. از این کتاب تا سال ۱۹۷۵ بیش از هفت میلیون نسخه، فقط در آمریکا به فروش رسید.
● کارفرمایان اف. دبلیو. وولورث، تاجر مشهور آمریکائی، معتقد بودند، او به قدری گیج و کودن است که حتی قادر به انجام امور پیش خدمتی هم نیست.
● پدر رودین مجسمه ساز معروف در مورد او گفته بود: من به جای یک پسر، یک احمق دارم. رودین بدترین شاگرد مدرسه شناخته شده بود و مدرسه هنرهای زیبا نیز سه بار از ثبت نام وی اجتناب کرده بود.
● پاستور، دانشمند بزرگ جهان قبل از تحصیلات دانشگاهی یک دانش آموز متوسط به حساب می آمد و در درس شیمی بین ۲۲ نفر، پانزدهمین نفر بود.
● آبراهام لینکلن رئیس جمهور محبوب آمریکا، سواد خواندن و نوشتن را به تنهائی از روی کتابها یاد گرفت چون خانوادهاش او را به مدرسه نمی فرستادند. وی پس از بارها شکست بالاخره به کاخ سفید رفت.
● انیشتن، دانشمند بزرگ فیزیک جهان تا ۴ سالگی حرف نزد و در هنگام ورود به دانشگاه چند دانشگاه از پذیرفتن او خودداری کردند.
مجله موفقیت

lale

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan karaj
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
CE-software
پاسخ : شاگرد تنبلهای موفق

خوب کسی که در 1 رابطه خیلی نابغه اس تو چیزای دیگه کم می آره تنبلی ای هم که می گن مربوط به همین جنبه هاس ولی جالب بود

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

این افراد اغلب خلاقند تا باهوش!! متن reading امتحان زبان ما در مورد تفاوت این دو مورد بود :D
فرد خلاق فقط نگاه متفاوتی دارن! این تنبلی هم به خاطر خلاقیت نبودن توی درس های بی مزشون بوده!

شاهزاده ریاضی

کاربر فوق‌فعال

با عرض سلام
جوینده همیشه یابنده بود (به بعد معنوی توجه بیشتری شود)!

• شروع کننده موضوع

atefeh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
خوشبختانه فرزانگان قم!
مدال المپیاد
نمی گم ریا نشه

به این می گن شانس
ما که قراره تلف بشیم...

شاهزاده ریاضی

کاربر فوق‌فعال

من اسم تقدیر رو می زارم خواست خدا!

جوجه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
کرج . ری. تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه تهران و دانشگاه ع.پ. ایران
رشته دانشگاه
روان شناسي باليني

نه بابا بیشتر بهخاطر اینه که نمی خوان کار های تکراری آدم های دیگه رو بکنن بعد یه مدت ادم چیزی رو نخواد دیگه نمی تونه اصلا
بعد همه فکر می کنن خنگ اند
با این حساب من احتمالا آشپز نابغه ای بشم(رجوع شود به تایپیک غذا پختن و غذایی مه توضیح دادم) شاید مثل اون موش سر آشپز شدم(دی)

amirfardanian

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد یک مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
تلگرام
اینستاگرام

كائنات چاره اي نداره جز اينكه به تو بگه فرمان بردارم سرورم              فيلم راز
آن ها فقط به هدفشان ايمان داشته اند

fzgm

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
ریاضی،کامپیوتر(کوتاه)،ادبیات،شیمی(تنوع؟!)
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم مهندسی

خب اینا هی مخشون یه جا گیر کرده گیر کرده آخر فوران دانش داده بیرون!

ستايش

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قم

زياد عجيب نيس
اكثر نوابغ اصلا بهشون نمياد نابغه باشن در واقع اگه باهاشون برخورد كني فكر ميكني با خنگ ترين آدماي روي زمين مواجه شدي... :D گيج... حواس پرت... فراموش كار...
جدي ميگم من چند نفريو ديدم كه البته نابغه نيستن تيزهوشن خيلي تيزهوش يعني خيلي به نبوغ نزديكن و هوششون واقعا بوي نبوغ ميده ولي مكرر ديدم كه همينا ممكنه دودوتا رو بنويسن هشت!!! و واقعا هم گاهي مينويسن
اما اغلب اونايي كه زود در برخورد اول حس ميكني خيلي مخن فقط باهوشن و اغلب بيشتر پشتكار <D= دارن تا هوش!ولي اكثرا اينا موفق تر از نوابغ گيج و منگن !

onlineyas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
مطالعه براي المپياد شيمي - اول دبيرستان
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

اين بحثه حيفه رو زمين بمونه! :D

اينطوري هم نيست كه گيج و منگ باشن!:دال
.
.
گاهي آدمها تو روابط اجنماعيشون نابغه ن ! به اينام مي گيم نابغه. لزومن كسي كه كه مخ فيزيكه ولي حتي نمي تونه از پس روابط اجتماعي ساده ي زندگيش بربياد رو نخبه نمي دونن! شايد نوعي نخبه س!
اوباما رو مثال مي زنم. به توانايي هاي فوق العاده ش توي طرز تحليل ، طرز گفتار ، مهارت سخنوري و شيوه ي استفاده از عقايد ديگران (مثلن مشاوراش و منتقداس) دقت كنين. ???

Sanika

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
چرا بايد زمينوو قسمت كنيم؟
رشته دانشگاه
عمران

چن تا چیز جالب از انیشتین:
او با سر زبرگ متولد شد:
وقتی اوبه دنیا آمد خیلی چاق بود و سرش خیلی بزرگ تا آن جایی که مادرش تصور میکرد کودکش ناقص است.اما بعد از چند ماه سروبدنش به حالت طبیعی بازگشت.
اودر آزمون ورودی دانشگاه ردشد:
اودر آزمون ورودی دانشگاه فدرال پلی تکنیک سوییس رد شد.در واقع اوبخش علوم وریاضیات را پشت سر گذاشت ولی در بخش های باقیمانده مثل تاریخ و جغرافیاردشد.وقتی از او در رابطه با این موضوع سوال شد او گفت:آنها بینهایت کسل کننده بودندو او تمایلی برای پاسخ دادن به آنها درخود احساس نمیکرد.
او فقط یک بار رانندگی کرد:
او راننده داشت و راننده اش در میان شنوندگان سخنرانیهای او شرکت میکرد.
یک روز انیشتین با صدای بلند در ماشینش پرسید چه کسی خسته است؟راننده اش پیشنهاد داد آنها جایشان را عوض کنند .عدم شباهت آنها مساله خاصی نبود وی تنها در یک دانشگاه استاد بود و در دانشگاهی که قرار بود سخنرانی کند کسی او را نمیشناخت.(راننده اش تمام حرف های انیشتین را که در سخنرانیهایش شرکت میکرد از بر بود.)او قبول کرد اما تردید داشت اگر پس از سخنرانی از او سوالات سختی شود چه پاسخی خواهد داد.بالاخره سخنرانی به نحو عالی انجام شد ودر آخر نیز دانش جویان شروع به پرسیدن سوالات کردند.این راننده باهوش نیز پاسخ داد:این سوالات به قدری ساده اند که حتی راننده ی من نیز میتواند به آنها پاسخ دهد.!!سپس انیشتین از میان حضار برخاست و به تمامی سوالات پاسخ داد.
الهام گراو یک قطب نما بود که در کودکی از پدرش هدیه گرفته بود.

پس نتیجه میگیریم اونا توی رشته هایی که توش به موفقیت رسیدن نابغه بودن ولی به دلیل بی علاقگی به سایر درسهای اجباری مورد خطاب با الفاظی به عنوان خنگ و ابله و..اینا قرار میگرفتن یا اصن معلماشون حسود بودن از کجا معلوم؟

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

به خودم امیدوار باشم پس! :D
شاید یهو یه نابغه در اومدم! حالا هی می زنن تو سرم!

یاسمین، من و تو هم نابغه هستیما البته! (تو...! :D)

mathematician

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین اصفهان

پس منم ممکنه نابغه باشم!

شما هم دیگه ناراحت نباشین... دیدین که ممکنه شماها هم موفق بشین!

roya

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان+قم

این قانون طبیعت
از یکی یه چیز میگیره یه چیز دیگه بهش میده

البته نه در مورده همه کس

Sanika

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
چرا بايد زمينوو قسمت كنيم؟
رشته دانشگاه
عمران

من ممکن نیست نابغه باشه.محاله نابغه نباشم.

onlineyas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از ندا مکرم :
به خودم امیدوار باشم پس! :D
شاید یهو یه نابغه در اومدم! حالا هی می زنن تو سرم!

یاسمین، من و تو هم نابغه هستیما البته! (تو...! :D)

من كي تو سر ِ تو زدم؟! :O

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

به نقل از Ya$amin :
من كي تو سر ِ تو زدم؟! :O
نه، تو نزدی تو سرم! دیگران رو می گم! (اون جمله با جمله پایینی غیر مرتبط بود! :D)
گفتم من و تو هم تو برخی مسائل نابغه تشریف داریم! :D

onlineyas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه