• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سمپادی برای ایران یا....

• شروع کننده موضوع hany
  • تاریخ شروع

hesamfear

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
اژه
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
تا الان كه نه ولي بعدا" هم هيچي
پاسخ : تحصیل در کجا ؟

اگه بشه تو آمریکای شمالی تحصیل کرد خیلی خوب میشد چون هم امکانات بالایی داره و هم اساتید متبحری... اینا رو هم دوستانمون که چندین سال اونجا بودن گفتم و از خودم نیست .

hesamfear

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
اژه
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
تا الان كه نه ولي بعدا" هم هيچي

تازشم اگه اینجا حتی مغز متفکر دنیا هم که باشی فقط کافیه یه خطا ازت سر بزنه تا سرت به باد بره...

death

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 شیراز
شهر
شیراز

به نقل از coral :
قطئا کسایی که میرن مالزی به خاطر تحصیل نمیرن! :D
میرن اونجا یه ترم میگذرونن خودشونو منتقل میکنن ایران!
چون اونجا به راحتی میتونن دانشگاه قبول شن و اینجا نمیتونن!
کسایی که خارج از ایران درس میخونن به مراتب بیشتر درس میخونن !

saye

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مکانیک

بیشتر نه بهتر می خونن

death

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 شیراز
شهر
شیراز

به نقل از saye :
بیشتر نه بهتر می خونن
ببین واقعا بیشتر میخونن ! واقعا بیشتر میخونن !
من از یه دانشجو اینا رو پرسیدم که از دانشگاه شریف رفته بود دانشگاه مینسوتا آمریکا !
تو ایران همه خر میزنن برن دانشگاه به دانشگاه که رسیدن دیگه ولش ! همه پاس میشن ! کدوم دانشجو رو دیدی که بره دانگاه و فارغ التحصیل نشه ؟! ( منهای مشکل سیاسی ! )
تو کشور هایی مثه آمریکا کنکور ندارن و هرکسی هر دانشگاهی خواست میره اما از هر 40 نفر 3 الی 4 نفر میان بیرون ! اون چند نفر هم شبانه روز خر میزنن !
تو ایران بهترین دوران یه آدم دوران دانشجویشه از هر دانشجویی بپرسی میگه ما میریم اینور میریم اونور ! درس بی درس !
ولی همون دانشجویی که گفتم قسم میخورد که اینقدر ازشون کار میکشن که خیلی ها دانشگاه رو ترک میکنن و به خاطر همین دانشجوهای فارغ التحصیلشون با سواد و کار آموخته هستن !
کلی هم پروژه به دانشجوهاشون میدن !
من این حرف هارو از خودم نمیگم هرکی هم میگه سطح سواد یا میزان درس خوندن دانشجو ها تو ایران زیاده واسه خودش گفته !

alireza.r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بابل
شهر
بابل
رشته دانشگاه
ریاض-فیزیک

خوب ما 2تا بحث داریم که 1:بح3 دانشگاست 2: بح3 موفقیت
من اینو از خودم نمیگم ولی کسایی که تو ایران هستن به موفقیت بیشتری توی کار میرسن به دلایلی که همه میدونن و اگه میخوای تو خارج از ایران موفق شی باید قوانین رو زیر پا بزاری این دلیلش به خاطر اینه که توی خارج یه مهند3 برق میدونه تا 60 سالگی به چه درجه ای میر3 و اون رفتگرم اینو میدونه ولی ایران چیزی به عنوان برنامه تح30لی وجود نداره و همه ملت دانشگاه مثله یه سکوی پرواز و ازادی میدونن
ایا این جماعت بد فکر میتونن پیشرفت کنن؟!
اگه د3 من بود که علم تو میهن خوب 100% بهتره چون میدونین دیه این چند وقت ایرانیا تو خارج چه مشکلاتی و...

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران

به نقل از GCD :
ببین، تو فرض کن یک پارچ یه لیتری آب داری
یه لیوان 250cc و یه ظرف 750cc که تکون های شدیدی داره & یه ظرف نیم لیتری آروم جلوته
با کدوم میتونی مقدار آب بیشتری جابجا کنی؟
100% با ظرف سوم
در حالی که آب همون آبه

به نظر تو، چطور یه نفر میتونه تو دانشگاهی که حتی خندیدن هم ممنوعه، تو کشوری با اون شرایطی که گفتم آرامش فکری و روانی داشته باشه & درست مثل یه جایی که امکانات فراوون در اختیارشه و دغدغه های فکری کمتری داره موفق باشه؟
ببین من نمیگم کشور خارجی بده یا امکانات نداره اما اینجا هم جهنم نیست!!!
اونطوری نیست که تو نتونی درس بخ.نی و برای قبول نشدن این بهونه رو بیاری(به فرض)!

جام طلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اهواز
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

منم میرم.هیچ وقت بر نمی گردم.

freebird

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
کرج
مدال المپیاد
راهنمایی ریاضی تا استان!!
دبیرستان هم زیست!!
دانشگاه
تهران :D

به سرعت می رم!

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

منكه ميرم تحصيلمو ميكنم به مام ميهنم قول ميدم برگردم تا ميتونم آبادش كنم

mamalmln

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی شهر ری
شهر
تهران
مدال المپیاد
فیزیک

به نقل از کیمیا.پ :
آخه تو میگی اینجا اینجوریه!
درسته که جاهای دیگه شاید از نظر امکاناتی بهتر باشن اما مغز تو متفاوت نمیشه!
نمی دونم شاید به نظرت مسخره باشه ( :D ) اما این نظر منه که تو حتی اگه اینجا هم بمونی نمیمیری و میتونی به همون موفقیت در یک کشور خارجی برسی!
می بخشین,اما فکر شما خیلی خیلی محدوده.تو می تونی نسبت به کسایی که تو ایرانن موفق باشی و لی وقتی خودتو با همسان های خارجیت مقایسه کنی می بینی که تو یه ذره ای و اونا یه دنیا!(هم از لحاظ پول و هم از لحاظ علم!)

tarane

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان دخترانه قدسیه
شهر
تهران
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع - صنایع
پاسخ : سمپادی برای ایران یا....

میرم بعد از دکترا بر می گردم ............. دانشگاه های ایران به استاد خوب و باسواد - جوان و پرانرژی بسیار نیاز داره

MOTAHARE-G

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
90

به نقل از tarane :
میرم بعد از دکترا بر می گردم ............. دانشگاه های ایران به استاد خوب و باسواد - جوان و پرانرژی بسیار نیاز داره
حرف خوبیه اما اگه زمین گیر خاک و تعلقات خاک و وطن باقی بمونی!

به هر حال از این خاکیم و برای همین خاک!ته اش هم هممون میمیریم پس اونقدرا زندگی ارزش نداره که بخوایم وا3بودن توی یه خاک دیگه پرپر بزنیم چون وطن چیز دیگره!ریشه های ما تو دستای ایرانه!و برای ایران باید زندگی کرد!نه برای جای دیگری!حتی اگه ایران بدترین جای دنیا باشه اما می شه ساختش."دستان من و تو پرچمی یک رنگ کم دارد!...تو ای با من برابر بادبان ها را مرمت کن!میلاد وطن آنجاست!"

من هر چقدر کوچیک هم که باشم!هرچقدر هم کهناتوان اما خدا تو وجودم یک توانایی رو حتما قرار داده!من زنده ام چون یه بخشی از زمین رو اشغال کردم واسه همین یک تکه جا به ایران مدیونم و برام از خیلی چیزا ارزشمند تر و عزیزتره!

"اگر ایران به جز ویران سرا نیست
من این ویران سرا را دوست دارم!
اگر آب و هوایش نیست دلکش
من این آب و هوا را دوست دارم!
تمام عالم ارزانی شما ها
من این یک تکه جا را دوست دارم..."
این تما م اعتقاد منه و روش استوارم!حتی اگه ایران ویرانه باشه!

mahdad

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید ستاری(یا بقولی "شهید هوابرد")

"اگر ایران به جز ویران سرا نیست
من این ویران سرا را دوست دارم!
اگر آب و هوایش نیست دلکش
من این آب و هوا را دوست دارم!
تمام عالم ارزانی شما ها
من این یک تکه جا را دوست دارم..."

اینو همیشه بودم و هستم هرجایی که برسم هیچ وقت ایران رو فراموش نمی کنم.
ای ایران ای مرز پرگهر ای خاکت...

vesal

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اهواز
مدال المپیاد
یه زمانی المپیادی بودم

من ترجیح میدم همین جا بمونم و درس بخونم بعد واسه تفریح واوقات فراقت جهانگردی کنم... :D :))

s.h

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی کرج
شهر
کرج

منم به احتمال زیاد قبل از لیسانس می رم المان-برلین.البته اگر بتونم یک دانشگاه خوب تو ایالات متحده امریکا جور کنم میرم.
تو ایران هم به این دلیایل درس نمیخوانم 1-کمبود نهاد های تحقیقاتی2-کمبود سرمایه گذاری3-مدیریت نادرست علمی4-انزوا طلبی5-کم بهادادن به نسل جوان و تلف کردن استعداد ها6-عدم تامین رفاه مدرس و پژوهشگر7-ارزش قائل نشدن عموم مردم به علم8-عدم تحرک و انعطاف پذیری در نظام اداری9-رواج بی فرهنگی در جامعه و اخلاق های ناپسند.
اگر بخوام در ایران بمونم نصف کار با دولت که من که می خواهم کار اکادمیک انجام بدهم شرایطش را برام فراهم کنه وقتی نه ازمایشگاهی است نه مراکز تحقیقاتی و کلا ذهنیت کار های اکادمیک تو ایران وجود ندارد و از پایین ترین جایگاه ها در سطوح مراتب علمی است من خودم به تنهایی چه کار کنم اگر هم بخواهم برم و برگردم و بخواهم پایه ریز کار های اکادمیک باشم با مشکلات بزرگی مثل 1-فرار مغز ها2-ناتوانی در پرورش استعدادها3-ناتوان بودن در جذب مغز ها4-ناتوانی در تحقق بخشیدن به اندیشه های نو وبال و پر دادن به افراد فعال و پر اندیشه برای گسترش فعالیت های تخصصی5-ضعف مدیریت علمی6-محققان حرفه ای خود را جدی نمیگیرند7-مکانیسمی نظام یافته ای برای دعوت به کار محققان تراز اول موجود نیست8-تصور نادرست جامعه از علم و عالم10-فقدان ارشدیت11-بخش خصوصی رغبتی به سرمایه گذاری در تحقیق و توسعهی علمی ندارد.که اگر بخواهیم این را درست کنیم باید از همه چی بزنیم.
یه نکته ای دیگه هم این است که اعزام دانشجو به خارج و برگشتشش هیچ فایده ای ندارد تا زمانی که نهاد های علمی با مدیریت متناسب م.جود نباشد و یک نکته ی اساسی هم این است برای توسعه ی علمی به تحول فرهنگی نیاز داریم.اگر بخواهم بگم تا فردا باید بگم ولی یه صحبتی می نویسم که اگر مسئولی گرزش به این پست خود با خودش کمی تامل کند.
<<<<هر ساله حدود 5/1میلیون نفر در کشور ما به دنیا می اید که با سختی های فراوان در خانواده تربیت می شوند وبه مدرسه میروند.12 سال اموزش می بیند مخارج تحصیل این چند 10 میلیون دانش اموز هم از دسترنج همین مردم(سرمایه ملی)تامین می شود.درصدی از این دانش اموزان موفق به کسب دیپلم می شوند.از میان صد ها هزار و شاید 1 میلیون فارغ التحصیل تعداد بسیار کمی استعداد های برجسته هستند ما این استعداد ها و گل های سرسبد انها را پس از چند سال اموزش دانشگاهی مجانی تقدیم کشور های پیشرفته می کنیم.این تعداد نه تنها عصاره ی زحمت ات70 میلیون هستند بلکه عصاره ی زحمات نسلها و تاریخ و فرهنگ ریشه دار ما هستند.انچه که ما باید نگران ان باشم صادرات ارزان نفت نیست صادرات مجانی مغز است که به مراتب از جایگاه بالاتری قرار دارد در سراسر دنیا به غیر از نفت و گاز و فرش ایران این مغز های ایرانی است که بیشتر به چشم می خورد.بیگانگان را سرزنش نکنیم که مغز های ما را می ربایند خود را سرزنش کنیم که استعداد های درخشان کافی داریم ولی در پرورش و جذب انها بی کفایتیم>>>>راه های مبارزه با این مشکل ها را هم بعدن می گم.

Kinder

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران/جامعه‌شناسی

( هر 12 صفحه رو خوندم ... آخر هر صفحه، باورم نمی شد که چنین طرز فکر هایی وجود داره و دوباره بر می گشتم و اون پست ها رو با دقت بیشتری می خوندم !!! #-o )

به نقل از Hespride :
فرشيد جان شما عجب جاي توپي داري ميرياا
اونجا آدماش بي حد و مرزن!
دانش آموزاش بدون كنكور ميرن دانشگاه و بلافاصله بعد از دانشگاه دولت بشون كار ميده با حقوق عالي و يه خونه رايگان با امكانات رايگان و شهري بي ترافيك و درگيري ؟
اونجا ادم ها همه فرهنگ دانن؟
اونجا هيچ كس تفكر مخالف نداره؟ هركي هرچي ميخواد ميگه؟ هيچ قانوني نيس؟
ميشه بگي كجاس؟
ببين عزيزم، من نميگم آريايي هستم، نميخوامم باشم، كاري ندارم چه خرايي اومدن و رفتن ، كاري ندارم چي بودم، اما ميدونم كه يه ايراني هستم!
جونمو ميدم كه ايرانمو درست كنم!

قابل توجه شما حسین جان، نه ! بی حد و مرز هم نیستن ! اتفاقاً مرز هاشون از ما بیشتره !!!
دانش آموزاشون برای هر دانشگاهی امتحان پس می دن ! الکی که نیست ! اونجا خانواده ها فقط هزینه ی تحصیل بچه هاشون رو تقبل می کنند ! اگر بچه بخواد خوش بگذرونه، باید براش کار کنه ! خودش هزینه ی خودش رو می ده ! حتی دخترها می رن گارسونی می کنند و خودشون رو پاشون وای میستن ! مثل اینجا نیست که پدر سوئیچ ماشینو بده دست بچه، بعدشم صفا سیتی !!!!!
بله ... همه فرهنگ دارن ! حداقل بی فرهنگ هاشون ادعای فرهنگ آریایی و کوروش رو نمی کنند و نام اون ها رو نجس نمی کنند !!!
چرا ! خیلی ها هم تفکر مخالف دارن ... اما اجازه دارن حرفشوو بزنن ! حالا اینجا : مخالفی ؟!! کهریزک !!!

به نقل از Hespride :
شايد اينكه بريم اونور و از امكانات آموزشيشون استفاده كنيم خوب باشه، اما به شرطي كه برگرديم براي خدمت!
من اگر برم حتما بر ميگردم، چون حاضرم تو ماشينم بمب بزارن، اما به همونايي كه اين كارو كردن خدمت نكنم!
تا حالا فكر كرديد با خودتون، اگه دكتر بهرامي ها، فاطمي ها و ... بر ميگشتن ايران و كار ميكردن، ما باز اين همه عقب افتاده بوديم؟
مشكل خودخواهيمونه!
ما فقط يه زندگي ميخوايم كه توش راحت بخوريمو بخوابيم، واقعا زندگي يعني اين؟

هنوز هم با توهماتت زندگی می کنی ؟!!
« مرگ بر آمریکا » ، « مرگ بر اسرائیل » ، به خاطر همین طرز فکر های امثال شماست که امثال من حق آب خوردن بدون اجازه رو هم ندارن !!!
به خاطر حمایت های امثال شما بود که ایران رو ول کردن، پول نفت من و خودت رو می دن به اسلحه اون فلسطینی های احمقی که با پول پرستیشون 100 سال جنگ رو شروع کردن و حالا ما باید تقاصشون رو بدیم !!!
تقاصش چیه ؟!! حق تحصیلمون ! حق آزادیمون، و حق زندگیمون !!!
و اینکه حالت از این مملکت و گربش به هم بخوره و برای زنده موندنت بخوای فرار کنی !!! :-<

برای اون دوستانی که تب شعرشون گل کرده، با شعر هاتون زندگی نکنید که اینجا بهش اهمیت نمی دن !!!

بله ... من هم می رم ... تا بتونم دور از باتوم و تعصبات افتضاح درس بخونم ... !

----------------------------------------

تا حالا شده هیچکدومتون به آرم سمپاد دقت کنید ؟!!
تا حالا سعی کردین تفسیرش کنید ؟!!
حالا با این طرز فکر جدید بهش نگاه کنید :

e1a6f0a1db4c4c21902a47aff2deb238.jpg

چی می بینید ؟!!
8 تا فلش که از این ایران فرار می کنند !!! واقعیت همینه ... استعداد های درخشان ما، جایی در اینجا ندارند ... !!! :)

Amir Hossein

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدهاشمی نژاد2
شهر
مشهد

به نقل از Kinder :
( هر 12 صفحه رو خوندم ... آخر هر صفحه، باورم نمی شد که چنین طرز فکر هایی وجود داره و دوباره بر می گشتم و اون پست ها رو با دقت بیشتری می خوندم !!! #-o )

قابل توجه شما حسین جان، نه ! بی حد و مرز هم نیستن ! اتفاقاً مرز هاشون از ما بیشتره !!!
دانش آموزاشون برای هر دانشگاهی امتحان پس می دن ! الکی که نیست ! اونجا خانواده ها فقط هزینه ی تحصیل بچه هاشون رو تقبل می کنند ! اگر بچه بخواد خوش بگذرونه، باید براش کار کنه ! خودش هزینه ی خودش رو می ده ! حتی دخترها می رن گارسونی می کنند و خودشون رو پاشون وای میستن ! مثل اینجا نیست که پدر سوئیچ ماشینو بده دست بچه، بعدشم صفا سیتی !!!!!
بله ... همه فرهنگ دارن ! حداقل بی فرهنگ هاشون ادعای فرهنگ آریایی و کوروش رو نمی کنند و نام اون ها رو نجس نمی کنند !!!
چرا ! خیلی ها هم تفکر مخالف دارن ... اما اجازه دارن حرفشوو بزنن ! حالا اینجا : مخالفی ؟!! کهریزک !!!

هنوز هم با توهماتت زندگی می کنی ؟!!
« مرگ بر آمریکا » ، « مرگ بر اسرائیل » ، به خاطر همین طرز فکر های امثال شماست که امثال من حق آب خوردن بدون اجازه رو هم ندارن !!!
به خاطر حمایت های امثال شما بود که ایران رو ول کردن، پول نفت من و خودت رو می دن به اسلحه اون فلسطینی های احمقی که با پول پرستیشون 100 سال جنگ رو شروع کردن و حالا ما باید تقاصشون رو بدیم !!!
تقاصش چیه ؟!! حق تحصیلمون ! حق آزادیمون، و حق زندگیمون !!!
و اینکه حالت از این مملکت و گربش به هم بخوره و برای زنده موندنت بخوای فرار کنی !!! :-<

برای اون دوستانی که تب شعرشون گل کرده، با شعر هاتون زندگی نکنید که اینجا بهش اهمیت نمی دن !!!

بله ... من هم می رم ... تا بتونم دور از باتوم و تعصبات افتضاح درس بخونم ... !

----------------------------------------

تا حالا شده هیچکدومتون به آرم سمپاد دقت کنید ؟!!
تا حالا سعی کردین تفسیرش کنید ؟!!
حالا با این طرز فکر جدید بهش نگاه کنید :

e1a6f0a1db4c4c21902a47aff2deb238.jpg

چی می بینید ؟!!
8 تا فلش که از این ایران فرار می کنند !!! واقعیت همینه ... استعداد های درخشان ما، جایی در اینجا ندارند ... !!! :)
آقاجان الکی جونده
پس اون 8تافلشیوکه میان توروچی میگی؟
تحصیلات روآلمان ترجیح میدم ولی کارفقط ایران >:D<

negar.mr

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ٢
شهر
اهواز
دانشگاه
علوم پزشكي فسا
رشته دانشگاه
پزشكي

دوس ندارم برم
ولي اكه هم رفتم
حتما بعد از تحصيل برميكردم
كار فقط تو ايران x:

negar.mr

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ٢
شهر
اهواز
دانشگاه
علوم پزشكي فسا
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از مُحسن..! :
وقتی رفتیو برنگشتی اینجا نیز یک سر بزن، موقعیت شغلی تو ایران افتضاح هست، حتی اگر خلاقیت هم داشته باشید عمری طول میکشه شما به بازدهی مناسب بری :D بعله!
باشه
ميبينيم
من كه اصن اونجا نميمونم
ايران هر جي باشه
من اينجا رو بيشتر ترجيح ميدن
همه جي رو نميشه تو خارج از كشور بيدا كرد

بالا