• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فضا - زمان

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع

Smart-Arvin

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
Shahid beheshty
شهر
sanandaj
مدال المپیاد
motale e baraie olampiad fizik
دانشگاه
M.I.T ia Stanford
رشته دانشگاه
Mekanik Ia Fizik
سلام دوستان عزیز!من به تازگی عضو سمپادیا شدم . چند تا تاپیک جالب دیدم اینجا که گفتم بد نیست درموردش بحث کنیم.من دارم یک مقاله دربارهٔ فضا زمان مینویسم که حدود ۴-۵ ماه می‌شه که دارم روش کار می‌کنم.اولنش باید بگم که آدم هیچوقت نمیتونه به سرعت نور برسه برا اینکه برای رسیدن به سرعت نور بینهایت انرژی لازمه که این امکان پذیر نیست دوست داشتم بعد زمان رو همین جا براتون اثبات کنم که متأسفانه امکان پذیر نیست .چون بحث در مورد اون زیاده .سفر در زمان ممکن انجام بشه ولی‌ قطعی نیست!ولی‌ لازمه سفر در زمان داشتن یک ابر گرانش خیلی‌ خیلی‌ قویه که هنوز بشر بهش دسترسی پیدا نکرده.به وسیله گرانش می‌شه در فضا زمان چین خوردگی ایجاد کرد.حالا می‌خوام نظر شما دوستان رو درباره فضا زمان و کلا سفر در زمان رو بدونم!می‌خوام که با همدیگه به یک نتیجه کلی‌ برسیم و الکی‌ از این موضوع جالب نگذریم

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)
پاسخ : فضا - زمان

خب دیدی که بحث شده :)

s`dni

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سمنان

اول از همه این که روی این موضوع توی تایپیک های دیگه بحث کردیم !دوما اره بحث خیلی باحالیه که خودم روش کار کرده بودم و به خاطر همین اگه می تونی خلاصه بگو چی می دونی تا بتونیم کمکت کنیم !

ErfanDK

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه

یک نکته ی مهم که هست در مورد صفر در زمان با استفاده از گرانش قوی اینه که گرانش خیلی قوی هم نمی خواد ولی این طوری نیست که شما بیایید بیوفتید تو میدان گرانشی یعد تو زمان صفر کنید. مهم ترینش اینه که اثرات نسبیت عام باعث میشن شما قبل از رسیدن به اون نقاط تیکه تیکه بشید! (;

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

بحث جالب بود.... ولی دیگه نیست

تاپیک های قدیمی از این به بعد قفل میشن مگر لازم باشه تا بازشن.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا