• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فعالیت کم اعضای انجمن

hasangolab

کاربر حرفه‌ای
شهر
قم
مدال المپیاد
ترکیبیات علیپور خوندم!
دانشگاه
Massachusetts Institute of Technology
رشته دانشگاه
Electrical Engineering
پاسخ : فعالیت کم اعضای انجمن

من هم همین رو میگم در ضمن آقا محمد توی آمار های سایت تعداد کاربران آنلاین فقط اعضای سایت رو ثبت می کنه در حالی که تاحالا (از اول فروردین) 42779 نفر از این فروم بازدید کردن!!! :O :O :O :O

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

ببینید مشکل این سایت این هستش که عضو فعال نداره . بدتر از اون مدیر فعال هم نداره. آمار بازدید متوسط روزانه 25 نفر هستش. این واقعا کمه. تعداد اعضای آنلاین هم کمه. یعنی اعضا رغبتی به سر زدن به سایت نشون نمی دن.
الان مشکل این جاست که مدیریت تا یک حدی میتونه کار کنه. بعد اون اعضا هستن که باید شرکت کنن. حالا چجوری بکشینم این جا؟

baran

کاربر نیمه‌فعال

تو دهنمون ميگيم بچه
بچه هاي اينجام يه خاصيتي كه دارن خيلي درس مي خونن.
حالا چه طور انتظار دارين كه هم تو نت باشن وهم بچه درس خون .
البته آدم هايي كه هم به درسشون مي رسن و هم تو نت ان.
اما خب اكثريت اين طور نيستن.
با دوستاني هم كه معتقدند موضوع جنجال بر انگيز وجود نداره موافقم.
موضوع ها يه كم آبكي اند(البته قصد جسارت ندارم) :P

hasangolab

کاربر حرفه‌ای
شهر
قم
مدال المپیاد
ترکیبیات علیپور خوندم!
دانشگاه
رشته دانشگاه
Electrical Engineering

باید اول یه بررسی کنیم ببینیم بچه های ما به چه چیزیایی علاقه نشون میدن؟ بعد همون چیزا رو توی سایت قرار بدیم. اگه این کارو بکنیم سایت فعال میشه 5 تا عضو فعال درست حسابی کافیه تا استارت سایت زده بشه که الآن 4 تا عضو فعال داریم ولی نصف چیزایی که توی سایت می ریزن چرت و پرته اگه به جای این چرت و پرتا یکم پست درست حسابی تر و پر مخاطب تر بنویسن سایت فعال تر میشه! :D
هرکس آماده است که یکم کمک کنه همینجا بگه بسم الله و شروع کنه ولی هیچ وقت یادش نره که مطلب بیخود نزنه هرچی به نظر خودش خیلی جالبه رو توی سایت بزنه!

اولین نفر خودم بسم الله...

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

Slience پیشنهاد خیلی خوبی داد. بذارین منم یک پیشنهاد کمکی دیگه بدم. ازتون میخوام که علایقتون رو بنویسین. مثل من یک لیست کوچیک در بیارین. این باعث میشه که بدونیم چه مطالبی میتونه طرفدار بیشتری داشته باشه. در ضمن توی تقسیم بندی انجمن ها کمک زیادی می کنه.

دقت کنید که این سایت بیشتر انجمن و میزگرد هستش. یک جورایی زیادی پرتال نگیرینش. بیشتر روی مطالبی که جنبه بحث و گفتگو تاکید دارن.

اینم لیستی از علایق من:

1. بحث های سیاسی و اجتماعی (مسائل روز کشورمون و دنیا)( + مخصوصا موضوعاتی که مربوط به پیشرفت و توسعه هستن)
2. بحث های مذهبی ( این که چرا ما اسممون مسلمون گذاشتیم رو خودمون و خیلی از اسلام ابراز بیزاری می کنیم. جمله کلی بود خودم رو نمی گم. دوست دارم از جنبه دیگه ای به دین نگاه کنیم. می خوام که روی عقاید همدیگه تاثیر مثبت بذاریم)
3. مباحث فناوری و چیزهای مدرن و جدید (کامپیوتر و اینترنت ، IT و امثال آن ها)
4. طراحی های حرفه ای و جدید. طراحی های زیبا و خلاقانه
5. خلاقیت و طوفان فکری
6. مباحث مدیریتی و کارهای گروهی
7. حل کردن گروهی مسائل سخت
8. اندیشه نوین
9. ارتباطات
10 . ....

فعلا این همه بسه. دوستان بعدی هم لطفا بنویسن. اگر هم تکراری بود لطفا بنویسید. ببینیم چه چیزی طرفدار داره. مطمئن باشین میتونه تاثیر زیادی داشته باشه.

sampadiangirl

کاربر نیمه‌فعال

پیشنهاد خوبییه!!!!
اینم از علایق من:
بحث سیاسی.نانوتکنولوژی.حل مسئله(مسائل بحث بر انگیز و سخت).
برای سرگرمی هم:مشاعره و از دبیرامون گفتن،بیان خوبیها و سوتی هاشون ،نه غیبتشون... .

MEHRDAD

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی تهران

سلام
منم از کسانی ام که فعالیت ندارم :'(
فکرم نمیکنم کسی به جز خود ما دلیل درستتشو بگه.
اول درمورد بازدید بگم: 30 نفر آنلاین کمه؟! من از قسمت آمار سایت عکسشم دارم اگه باور نمیکنید! من انجمن هایی رو میشناسم بسیار فعال تر از اینجا ولی معمولا مهمان آنلاین آنها دو رقمی هم نیست! پس اشکال از آشنا نبودن سمپادی ها با اینجا نیست. من خودم به افراد زیادی گفتم و آنها از اینکه فهمیدن یه همچین جایی وجود داره خیلی خوشحال شدن ولی اولین بار که اومدن اینجا هیچ چیز درست حسابی ای جذبشون نکرد و دیگه پشت سرشونو نگاه نکردن :-\

دلیل اصلی هم جذب نشدنه! مثلا من از علاقه مندی هام لینوکسه و این حرفا( سیستم عامل و...) ولی تنها مطلب موجود در کل انجمن سیستم عامل یه شعر به اصطلاح طنز بود!
من مدتهاست که عضو اینجام ولی هیچ چیزی تو این انجمن اضافه نشده!(خودم دست به کار میشم! چه عتیقه ای!)

علاقه مندی هام:
بحث های برنامه نویسی(شدیدا)
بحث هایی درباره لینوکس و ویندوز(تو که این جمله رو خوندی 1 دقیقه فکر کن و به خودت بگو چرا از ویندوز استفاده میکنی؟دلیل قانع کننده ای نیس)
بحث هایی درباره ایده و پروژه و ...(بالاخره سمپادی ایم)
بحث هایی درباره مراکز سمپاد و معلمین و جو آنجا و ...
بحث های داغ سیاسی و اجتماعی
و
.
.
.

من شخصا قول میدم از امروز بیشتر و بسیار زیاد فعال باشم تا سمپادی ها بیشتر اینجا جمع شن (;

admin

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
89

با سلام.

دلیل شمارو کاملا قبول دارم. طبیعی هستنش اگر سایتی محتوا نداشته باشه بازدید هم نخواهد داشت. یک چیزی میگم شاید براتون سخت باشه باور کنین. در جریان راه اندازی سایت از بیش از 30 نفر برای حضور فعال در سایت دعوت شد که مسئولیت های مختلف رو بپذیرن اما علی رغم وعده ها و قول های فراوانی که داده شد هیچ یک از این 30 نفر نه تنها فعالیتی از خودشون نشون ندادند بلکه حضور هم نداشتند. این حداکثر حس سمپاد دوستی و اتحاد و غیرت سمپادی بود دیگه. شما حساب بقیش رو ببر. در صورتی که دوتا انجمن سمپادی دیگه ای که من میشناسم شاید بشه گفت هرکدومشون حداقل 10 نفر عضو فعال ثابت دارند.
تاحالا میشه گفت بیش از 3 هزار تا پیغام به افراد مختلف از طرق مختلف فرستاده شده اما اعضای سمپادیا هنوز 500 تا نشده. دیگه هم قصد اطلاع رسانی وسیع رو نداریم تا این که انجمن سروسامان پیدا کنه و هرکی اومد نره دیگه پشت سرش رو هم نگاه نکنه !
یکی دیگر از مشکلات دیگر که هستش بحث کنکور و این ها هستش که دیگه مجال فکر کردن رو از ما گرفته برای سایت !
یک احتمال : برخی از فعالان سابق سایت امسال کنکور میدن و خلاص. امیدوارم بتونم دوباره بکشونمشون بیارم. احتمالا هم یک جلسه عمومی و آزاد گذاشته بشه.
قدرت ابتکار و خلاقیت ماهم دیگه ته کشید برای انجمن. به ابتکار و فعالیت شما نیازداریم. انجمن ها همیشه عضومحور هستن نه مدیرمحور.
در مورد علاقه مندی های شما هم باید بگم که خوشحال میشم اعضارو قانع کنین که چرا باید از لینوکس استفاده کرد و اصولا چرا متن باز. البته من قبلا قانع شدم. راه دوری نمیریم. چرا IE ؟ چرا FireFox ؟
در مورد ایده و پروژه هم باید بگم بخش های ایده های نو و خلاقیت و جشنواره هستش. اما کجاست عضو خلاق و جشنواره ای ؟

خوشحال میشم از امروز یک عضو فعال دیگه به سایت اضافه بشه. ان شالله سعی میکنیم این تابستون هیئت مدیره انجمن رو تشکیل بدیم.

markiz

کاربر فعال

شايد اكثرشون عضو انجمن هاي ديگه هم هستن .خوب مگه ادم تو يه روز به چند تا انجمن فرصت ميكنه سر بزنه؟در ضمن همه مثل من علاف نيستن

MEHRDAD

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی تهران

این طور نیست، مثلا من علاف مدیر ارشد یه انجمنم و دومین ارسال کننده. در حالی که در 3 انجمن دیگر عضوم!
این هفته هم که نبودم فقط برای اینجا نبود هیچ کدارم را نبودم و اگر باشم برا همه هستم. ایشا... از هفته دیگه دوباره به دوران امتحانا برمیگردم و فعالیتم زیاد میشه.

tamanna

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farzanegan
شهر
Andimeshk

سلام دوستان
با نظر اونايي كه گفتن بيشتر مطلب ها انگار مقاله ان(كه هستند) و ........ موافقم! ببينين من خودم توي خيلييييييييي از انجمن ها فعالم و به تجربه بهم ثابت شده كه يه دختر ( يا پسر) تو سن من(نوجووني) از عنوان ها يي كه من توي انجمن گفتگو زدم خيلي استقبال كردن چون ميشه بهشون جواب داد!!
ولي بيشتر عنوان هايي كه هستش كه قبلا هم گفته بودم مقاله ايند و طرف ميخونه و فوقش تشكر ميكنه و ميره! پس بهتره از عنوان هايي كه بشه در موردشون جواب داد و بحث برانگيز باشه استفاده كرد يه چيزه ديگه : باور كنيد بچه ها مخصوصا تو اين سن دوست ندارن فقط راجع به چيزايي كه شما توي پست هاي قبلي زدين صحبت كنن من خودم وقتي كه توي اين سايت اومدم (4 روز پيش) گفتم كه اه اينكه همش علمي و .......... فكر نكنين كه بچه هاي سمپاد فقط از اين چيزا خوششون مياد مه اگه اينجوري فك ميكنين سخت در اشتباهين!!!!!! خب من از همون 4 روز پيش كه تازه با سايت اشنا شدم عضو شدم اميدوارم كه عضو فعال و خوبي بشم
موفق باشيد

LOVER!

کاربر فعال

به نقل از tamanna :
سلام دوستان
با نظر اونايي كه گفتن بيشتر مطلب ها انگار مقاله ان(كه هستند) و ........ موافقم! ببينين من خودم توي خيلييييييييي از انجمن ها فعالم و به تجربه بهم ثابت شده كه يه دختر ( يا پسر) تو سن من(نوجووني) از عنوان ها يي كه من توي انجمن گفتگو زدم خيلي استقبال كردن چون ميشه بهشون جواب داد!!
ولي بيشتر عنوان هايي كه هستش كه قبلا هم گفته بودم مقاله ايند و طرف ميخونه و فوقش تشكر ميكنه و ميره! پس بهتره از عنوان هايي كه بشه در موردشون جواب داد و بحث برانگيز باشه استفاده كرد يه چيزه ديگه : باور كنيد بچه ها مخصوصا تو اين سن دوست ندارن فقط راجع به چيزايي كه شما توي پست هاي قبلي زدين صحبت كنن من خودم وقتي كه توي اين سايت اومدم (4 روز پيش) گفتم كه اه اينكه همش علمي و .......... فكر نكنين كه بچه هاي سمپاد فقط از اين چيزا خوششون مياد مه اگه اينجوري فك ميكنين سخت در اشتباهين!!!!!! خب من از همون 4 روز پيش كه تازه با سايت اشنا شدم عضو شدم اميدوارم كه عضو فعال و خوبي بشم
موفق باشيد

تمنا جون به عقیده ی من هرکسی مطابق با علایقش پست میزنه و این به خودش مربوطه !!! ما هم فکر نمیکنیم سمپادی ها به این جور تاپیکا نیاز

ندارن ولی به نظر من پست زدن زیاد هم تو این سایت یه جور اتلاف وقته (ببخشیدااااااا!!!) ولی خب اعضای فعال این سایت روز به روز به جای زیادتر

بشن کم میشن و آدم انگیزه ای برای پست زدن ندارهههههههههههههههههه.

MEHRDAD

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی تهران

lover! راست میگه، شاید تو اینجور فکر میکنی چون من 14 سالمه(یعنی نوجوون اصل)
زیاد ول نمیگردم(زیاد نمیگردم) و بیشتر به مطالب علمی و همونایی که تو چند پست قبل تمنا گفته شده بود مورد علاقه منه(خودمم گفته بودم)

hasangolab

کاربر حرفه‌ای
شهر
قم
مدال المپیاد
ترکیبیات علیپور خوندم!
دانشگاه
رشته دانشگاه
Electrical Engineering

آقا اگه می خواین سایت کارش بگیره سعی کنید بحث هایی جدید درست کنید و به بحث های دیگران هم جواب بدید برای اینکه ببینید بحث جدیدی باز شده اینجا و برای اینکه بفهمید بهتون جواب دادن اینجا کلیک کنید.

shaghayegh

کاربر فعال

از این به بعد سعی می کنم فعال شم!
کمک کنید خب!!!

Pegah

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
ریاضیات و کاربردهای آن

ببخشيد، من روز اولي كه اومدم اينجا عضو شدم، خب؟
اما خب من خيلي ها رو مي شناسم كه اولا نمي دونن اينجا وجود داره دوما ميان مي خونن مي رن.
و من عضو شدم چون اگه نمي شدم احتمال كمتري برا اومدنم وجود داشت.
ببينيد، الان كه خب همه وقت آزاد بيشتر داريم (تابستونه احيانا) و به نظر من الان بهترين موقع براي فعال بودنمونه، خب؟ من زياد سر مي زنم در روز، و اينجا هم كلا برام جديده و سعي مي كنم كه بگردم ببينم چيا هست كه جذبم مي كنه.
اما خب خيليا به بحث مثلا سياسي علاقه دارن اما بحث خوب فقط اوني كه در مورد احمدي نژاد هست طرفدار داره. من نمي دونم چطوريه كه اين همه موضوع جالب واسه مون وجود داره ولي فعاليت ها انقدر كمه.
به نظر من براي جذب عضو مي تونين مهمونايي كه ميان رو ازشون بپرسيد كه مي خوان عضو شن يا نه؟ جواب مي ده.
موضوعاي جالب هم نمي دونم هنوز مي خواين بدونين يا نه؟!
(من اينجا رو به فرزانگان تهران معرفي خواهم كرد!)

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

در مورد معرفی سایت به بقیه ی بچه ها، ان شا الله چند تا نظر و راه حل دارم که به مدیریت (محمد مطهری) می گم! البته اگه به درد بخوره :D ! (برای اینکه یادم نره: مسابقات همایش متن خوب!!)

سایت الان فکر کنم حدود 600 کاربر داره! ولی نسبت به این تعداد، سایت بسیار خلوت است! چرا نطر داده نمی شه! این سوال اینجاست! چرا خیلی از بچه ها میان و نظر نمی دن!؟ الان 30 نفر در حال دیدن سایتن! 5 نفر کاربر سایتن و وارد شدن! از این 5 نفر هم 2 نفر در حال ارسال پست نیستن!
چرا اینطوریه !؟
شاید این به دید بچه ها برگرده! بچه ها نمی دونن باید چیکار کنن! نمی دونن چطور کمک کنن!
یا شاید فقط ترجیح می دن که نظرات رو بخونن! روشون نشه که نظر بدن!

واقعا مهمه که چرا اینجا رونق بسیار بسیار زیاد نداره ! چرا !؟

Pegah

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
ریاضیات و کاربردهای آن

به نظر تو روشون نمي شه يا حال ندارن؟!
ببين، اگه روشون نشه و موضوع اين چيزا باشه به نظرم بهتره همين اعضايي كه فعال ترن سعي كنن فضا رو دوستانه تر كنن. اما خب به هر حال ما نمي تونيم بيايم به مردم بگيم خب بياين دوست تر باشيم كه يه عده روشون بشه!
اما به نظر من ملت اصلن حال ندارن.
ضمنا براي رونق داشتن بايد جذابيت ايجاد كنيم. و براي اينكه چيزاي جذاب تر با قابليت بحث كردن داشته باشيم بايد خودمون رو بهتر بشناسيم.
ببينيد، ما مثلن تو مدرسه يه سري دوستيم. خيلي علايقمون شبيه هم مي شه بعد يه مدت. اما اينجا فقط خودمون نيستيم و دوستامون!‌ كمتر مي دونيم چي واسه هممون جالبه. و من شخصن مثلا روي قضيه ي فعاليت هاي ايراني هاي المپيك مثلن، خيلي جاي بحث مي بينم. خصوصا با خبرهايي كه داغه الان. خب؟ اما من نوئي نميام اين بحث رو ايجاد كنم!‌ چرا؟!‌ (من خيلي هم نوئي نبود! من شخصا اين كار رو نكردم ديگه...)
مساله اين نبود كه حالا روم نمي شه يا وقت نمي ذارم/نمي زارم (من نمي دونم ديكته ي كدوم درسته!) . من اين كار رو نمي كنم چون نمي دونم آيا اين براي شما هم جالبه يا نه!
اما خب... حتي علايق ما هم با توجه به زمان چيزهايي رو مياره و مي بره (بازم مثال المپيك رو دارم مي زنم!)
و من راهي براي اين يكي ندارم ديگه!
اما خب اگه مثلا 3-4 نفر رو بدونم پاي بحث هستن، وضع فرق مي كنه، مي فهمين منظورمو؟
يه چيز ديگه هم هست. من الان كه اومدم موضوع هاي جديد ارسال شده از آخرين ورودم رو ديدم (امروز ظهر!!) ، بازم يك عالم مقاله ديدم...
خب ما ميايم اينجا مي گيم ملت مقاله نذارين/نزارين. بعد هم ديگه رو تاييد مي كنيم! اما فقط خودمون گوش مي ديم و مي خونيم ديگه، نه؟!
(تازه نمي دونم، خودمون گوش مي ديم؟!)
اگه واقعن با مقاله مخالفيد، خب همين آقاي مطهري كه فعاله... يه كاري نمي كنه؟!

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

به نظر من اون جذابیته خیلی مهمه. من به چند تا از دوستام معرفی کردم، یکیشون اومد عضو هم شد، 2 تا نظر هم داد، اما دیگه نیومد! میگه جذابیت نداره و کسی که میاد عضو میشه، دیگه پشت سرش رو هم نگاه نمیکنه! یکی دیگشون حتی عضو هم نشد! فقط یه بار اومد دید که چی به چیه، میگه حال ندارم!!
اما هیچ ایده ای ندارم که چه جوری میشه جذابترش رد!
راستی پگاه جان "نمیذارم" و "نذارین" درست تره، چون فعل "گذاشتن" بوده و وقتی که شکسته فقط "گ" حذف شده! :D

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

بحث گذاشتن یا گزشتن مهم نیست! اینجا نت است و گذاردن و گزاردن فرقی نمی کنه!

کسی نگفت تاپیک جدید زده نشه! گفتن به جای اینکه هی تاپیک بزنیم، بحث ها رو زیاد کنیم! منم که مدام دارم تاپیک درست می کنم برای درست کردن زمینه ی بحث هستش!
بحث های سیاسی و اجتماعی و ورزشی خوبه، نمی دونم چقدر استقبال می کنن بچه ها!

بالا