• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بسکتبال

بازیکن مورد علاقه ی بسکتبال شما در NBA کیست؟

• رای‌دهندگان
    253

nima_nv

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
کلاس های المپیاد زیست رو میرم شاید فرجی شد ....
پاسخ : بسکتبال

به نقل از Dr.Eniac :
اتفاقا من میگم این مزیتشه !
گارد باید فکرش کار کنه ! وقتی میبینه خودش موقعیت بهتری نسبت به سایرین داره چرا بیخودی پاس بده ؟
دقیقا بر عکسه :D
تو فکر ه بازی گردونیش مشکل داره پس پونت گارد ه خوبی نیست و چون خوب برش میزنه به نظره من اگه پست 2 بازی کنه فوق العاده بازیکنه خوبی میشه !

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از Nima Nv :
دقیقا بر عکسه :D
تو فکر ه بازی گردونیش مشکل داره پس پونت گارد ه خوبی نیست و چون خوب برش میزنه به نظره من اگه پست 2 بازی کنه فوق العاده بازیکنه خوبی میشه !

باور کن بازی گردونیش هم خوبه ها !!! دقیقا مشکلش چیه ؟ من که نمیبینم کار بیخودی انجام بده ! هرکار میکنه از روی فکره ! چه توپ پخش کردنش چه برش زدنش چه شوت زدنش !
آمارش هم قابل قبوله !
قدش کوتاست ! این یه مشکله براش :D

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر- نرم افزار
اینستاگرام

امروز بازی پنجم فینال هم انجام شد !
بازی خیلی پایاپا ( درست نوشتم ؟:D ) بود و تا آخر کوارتر 4رم 89 89 مساوی شد.
ولی توی وقت اضافه بود که مهرام یهو شروع کرد به امتیاز گرفتن و ذوب آهن عقب موند و بازی با نتیجه 105 96 تموم شد.

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از سیاوش :
امروز بازی پنجم فینال هم انجام شد !
بازی خیلی پایاپا ( درست نوشتم ؟:D ) بود و تا آخر کوارتر 4رم 89 89 مساوی شد.
ولی توی وقت اضافه بود که مهرام یهو شروع کرد به امتیاز گرفتن و ذوب آهن عقب موند و بازی با نتیجه 105 96 تموم شد.
شما ادامه بازیرو کجا دیدی؟! یهو 2دقیقه مونده بود بازی تموم شه یارو گفت وقت برناممون تمومه! ذوب آهن نباید میباخت! ):

3ggerman

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

ذوب آهن استیلشه اینجور باختنا ! 
این تیکه صمد که میگفت آفاقو گرفتن فک کردن میتونن کاری کنن حقشون بود ؛ ذوب آهن بیشتر باید بره رو روحیه تیم کار کنه تا تاکتیک و بازیکن ، والا ( معلومه سوختم ؟ :D )

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر- نرم افزار
اینستاگرام

به نقل از ROzhiN :
شما ادامه بازیرو کجا دیدی؟! یهو 2دقیقه مونده بود بازی تموم شه یارو گفت وقت برناممون تمومه! ذوب آهن نباید میباخت! ):
از توی سایت ایران بسکتبال خوندم !:D
فک کنم شبکه استانی اصفهان هم نشون میداد!
به نقل از 3ggerman :
ذوب آهن استیلشه اینجور باختنا ! 
این تیکه صمد که میگفت آفاقو گرفتن فک کردن میتونن کاری کنن حقشون بود ؛ ذوب آهن بیشتر باید بره رو روحیه تیم کار کنه تا تاکتیک و بازیکن ، والا ( معلومه سوختم ؟ :D )
ذوب آهن باید بره یه آسمون خراش مثه شیخ سامب بگیره ! تو کواتر 4رم بدجوری رو اعصاب ذوب آهنی ها بود !
نه نه :D

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران (چهارراه لشگر)
شهر
تــــهران

اقا من چندتا چیز رو راجع به مهدی کامرانی بگم:
مهدی کامرانی واقعا زحمت کشیده ،واقعا با سختی کشیدن به اینجا رسیده.
خیلی شجاع و سمجه و تو کار دفاعی خوب شرکت میکنه،به موقع خطا میکنه و خوب برش میزنه.
خوب توپ میآره و خوب هم پاس میده.
بدنش هم واقعا فوق العاده است.
اما خب تکنیک آنچنانی ای نداره...بال هندلینگش شاهکار نیست و قامتش هم یه ذره نسبت به بقیه کوتاهه.
در مجموع بهترین گارد ایرانه.شک نکنید.
اما بازیکن تکنیکی میخواید،سامان ویسی...حالا حالا ها توپ از دستش در نمیآد،البته یه ذره ریب میزنه و خلاف دوپینگ هم داشته تو کارنامه اش.
و نظر من اینه که مهدی کامرانی در کار تیمی از صمد نیکخواه بهرامی واقعا جلوتره.

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

درسته تو کار تیمی مهدی کامرانی از صمد جلوتره اما باید این نکته رو توجه کنی که اگه روز روز صمد باشه خودش یه تیمه !
بازیکن شوتیستیه ، خوب برش میزنه ، چون قد خوبی داره حتی تو کار ریباند هم موفقه !
بزگترین نقطه قوت صمد اینه که دست چپ و راست براش فرقی نداره !
یه مصاحبه ازش خوندم گفته بود از بچگی با هردو دست شوت و دریبل میزده و الان دست چپش هم کارایی دست راستشو داره اما مهدی کامرانی اینقدر نمیتونه با هردودست کار کنه !

یه سوال ، شما آینده بسکتبال کشورو چطور میبینین ؟
یه عده میگن این نسل بسکتبالیستامون نسل طلایی مان و اگه اینا برن بسکتبال کشور یه افت شدید داره !
موافقین ؟
من فکر نمیکنم اینجوریا که میگن باشه چون بازیکن جوون خوب هم داریم ، مثال بارزش هم ارسلان کاظمیه !

محمد!

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی1 تهران
دانشگاه
شريف
رشته دانشگاه
مهندسي صنايع

به نقل از Dr.Eniac :
درسته تو کار تیمی مهدی کامرانی از صمد جلوتره اما باید این نکته رو توجه کنی که اگه روز روز صمد باشه خودش یه تیمه !
بازیکن شوتیستیه ، خوب برش میزنه ، چون قد خوبی داره حتی تو کار ریباند هم موفقه !
بزگترین نقطه قوت صمد اینه که دست چپ و راست براش فرقی نداره !
یه مصاحبه ازش خوندم گفته بود از بچگی با هردو دست شوت و دریبل میزده و الان دست چپش هم کارایی دست راستشو داره اما مهدی کامرانی اینقدر نمیتونه با هردودست کار کنه !

یه سوال ، شما آینده بسکتبال کشورو چطور میبینین ؟
یه عده میگن این نسل بسکتبالیستامون نسل طلایی مان و اگه اینا برن بسکتبال کشور یه افت شدید داره !
موافقین ؟
من فکر نمیکنم اینجوریا که میگن باشه چون بازیکن جوون خوب هم داریم ، مثال بارزش هم ارسلان کاظمیه !
من الان دارم باشگاه های تهران بازی میکنم ، خوب میدونم:
مثلا ... تیم مهرام اصلا آینده خوبی نداره، چون تخم مرغ گرون شده!!!(نخندید لطفا)!
هیچ واحد دولتی ای حق اسپانسر شدن تیم هارو نداره...
همشون باید خصوصی بشن...
این تا حدودی بده...
مثلا باشگاه ما الان در به در سراغ اسپانسر میگرده، خیلی جاها متقاضی ان، اما....
واقعا حیفه... باشگاهی مث باشگاه ما انجوری بشه.
بازیکن سازی های باشگاه ها بهتر شده، نسل طلایی از بین نمیره.. ینی تا حدودی برای 4-6 سال بدتر میشه، اما پیشرفت میکنه.
من کسایی رو میشناسم واقعا وقعا بازیشون خوفه، خیلی وقتا من پیششون کم میارم...
متاسفانه تیم ملی پایه نوجوانان داره بازیکن جذب میکنه، بین بچه ها واقعا تفاوت است
تیم ملی حداقل قد رو برای نوجوانان 190 گذاشته، یعنی میخواد با اینکارش، میانگین قدی بچه های تیم رو بالا ببره...
اما اشکال اینجاس برای گارد راس بودن مهمترین عامل فرز بودن بازکنه... یا حتی پست 2 و تا حدودی هم 3....
درصورتی که توانایی های فردی با بلندی قد رابطه عکس داره...
باشگاه های ما هم که همه با تیم ملی مشکل دارن... میگن تیم ملی بچه هارو هوایی میکنه تو این سن... از طرفی هم برای بالا بردن اعتبار باشگاه دوست دارن افراد بیشتری برن تیم ملی...
بیشتر حرفای من مربوط به تیم های پایه ملی بود که در آینده نزدیک بزرگسالان هستن..

3ggerman

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

بسکت ایران به خاطر قهرمانیا و جامایی که تو آسیا و جاهای دیگه این چند سال اورد خیلی جلب توجه کرد ! اینکه روش سرمایه گذاری بشه . الان باشگاها از سنای پایین قرارداد میبندن بازیکنو خودشون میسازن . مثلا ذوب آهن دخترا الان تیم خردسال داره رنج 12 سال و اینا یه بازی کردیم باشون جوری باختیم که اصلا قبل باور نبود ! واقعا قوین .
خصوصن اینکه تو لیگ باشگاها واقعا بازیا نزدیکه مثلا این نیست بگیم بسکت ایران فقط مهرام . رقابت باشگاها خودش عامل پیشرفته.
این نسلی که هست در واقع راه بازکن بسکت ایرانه به نظر . مثلا تکواندو ایران از زمان قهرامانی ساعی اینقد یهو رشد کرد ! الان جای کره میگن تکواندو ایران ! کافیه افتخار آفرینی بشه واسه کشور دیگه .. خودشون کارو را میندازن .

خلاصه اینکه آینده بسکت پیشرفته .

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
تــــهران

ببینید...اول این که ما در جایگاهی نیستیم که راجع به آینده ی بسکتبال کشورمون نظر بدیم...متاسفانه تا تیم ملی هم کلی رابطه و زد و بند برای انتخاب بازیکن وجود داره؛اما همین افتخاراتی که کسب میشه نتیچش سرمایه گذاری بیشتر و رشد بیشتر خواهد بود.دکتر انیاک عزیز‏!‏مطمئن باش که در سطح ملی اگر جابر روزبهانی رو فاکتور بگیریم دست چپ و راست هیچکدوم بازیکن ها با هم فرقی نداره‏!‏نسل جدید هم بازیکن های خوبی داره تو رده های پایه...تو همین تهران تیمای جوانان مثل گاز؛شیمی درسلف ؛یا مثلا باتیس هم از نظر تکنیک و هم از نظر فیزیک و جثه تو وضعیت خوبی هستن...ارسلان کاظمی البته مثال خوبی نیست چون شرایط خیلی خاصی داشته...خانواده ی خیلی مرفهی داره و از دوران کودکی واقعا حرفه ای و زیر نظر مربی خصوصی تمرین کرده؛البته استعدادش رو کسی انکار نمیکنه‏!‏

محمد!

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دانشگاه
شريف
رشته دانشگاه
مهندسي صنايع

شیمی درسلف نمونه ی بارز یه تیمه که با سرمایه گذاری پیشرفت کرد....
فقط سرمایه گذاری.... هر چقدر خرج کنیم، آینده خودمون بهتر میشه....

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از offline :
دکتر انیاک عزیز‏!‏مطمئن باش که در سطح ملی اگر جابر روزبهانی رو فاکتور بگیریم دست چپ و راست هیچکدوم بازیکن ها با هم فرقی نداره‏!‏

منظور قدرت بال هندلینگ و سه گام با چپ نبود ! اونکه همه جز جابر ( ;)) ) باید بلد باشن !
توانایی کار کردن با دست یه چیزه فرق نداشتن چیز دیگه ! صمد گفته بود واسم هیچ فرقی نداره با کدوم دستم شوت میزنم ! !! یعنی در این حد ! :D

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
تــــهران

با دو دست شوت زدن فرق میکنه درست میگی...ولی به نظر من صرفا یه مثال بوده که بگه چقدر خوب با دست چپ و راستش کار میکنه؛چون اگه دقت کنی واقعا تو بازی به درد بخور نیست.البته شیمی درسلف سرمایه ی خاصی نداشت...تیم محکم و باغیرتیه.سرمایه یعنی گاز‏!‏داره با بازیکناش قرارداد های مبلغ بالا میبنده تو رده ی جوانان...باتیس هم یه تیمیه که داره از سن های خیلی پایین رو بازیکناش کار میکنه...

محمد!

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دانشگاه
شريف
رشته دانشگاه
مهندسي صنايع

به نقل از offline :
با دو دست شوت زدن فرق میکنه درست میگی...ولی به نظر من صرفا یه مثال بوده که بگه چقدر خوب با دست چپ و راستش کار میکنه؛چون اگه دقت کنی واقعا تو بازی به درد بخور نیست.البته شیمی درسلف سرمایه ی خاصی نداشت...تیم محکم و باغیرتیه.سرمایه یعنی گاز‏!‏داره با بازیکناش قرارداد های مبلغ بالا میبنده تو رده ی جوانان...باتیس هم یه تیمیه که داره از سن های خیلی پایین رو بازیکناش کار میکنه...
سرمایه اش(شیمی درسلفو میگم) رو خود بازیکنا ساختن...

BLACK HOLE

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
نجوم
دانشگاه
University of Alberta
رشته دانشگاه
Computer Science

من بسکتبال دوست دارم!
بازیم میکنم!اما هیچ وقت بازی ها رو نگاه نمیکنم!چه سودی داره؟

sisili

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan1
شهر
shiraz

به نقل از ..AndromedA.. :
من بسکتبال دوست دارم!
از نظر من نگاه کردن بسکتبال روی بازی کردن هم اثر داره.
من خودم از وقتی بازی های سپر لیگ و nba رو نگاه می کنم پیشرفتم توی بسکت یشتر شده. من وقتی ابزی های nba رو نگاه می کنم انگیزه ی یبشتری برای پیشرفت توی بسکت دارم و خیلی از حرکات اون ها رو هم یاد می گیرم. تازه اطلاعاتم هم درباره ی این ورزش بیشتر شده.

Billy the kid

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 | آموزشگاه هنری میدیا
شهر
تهران.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

اولین دختری که توی ایران سه گام ضربدری رو اجرا کرد, توی چند تا بازی NBA دیده بود و یاد گرفته بود......... این یکی از مزیتاشه..!

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از ..AndromedA.. :
من بسکتبال دوست دارم!
خیلی تاثیر داره ! با تکنیکاُ چجوری بهتر اجرا کردنشون آشنا میشی ! یه سری ترفند یاد میگیری ، بازی گروهیُ رو یاد میگیری ... خلاصه که خیلی مفیده ! :D

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

آقا تیم ملای چرا داره گند میزنه ؟ :(( چه وضشه آخه ؟؟؟ اینا تیمن داره بشون میبازه ؟ :(

بالا