• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کی درسخون‌تره؟(دختر/پسر)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

golpesar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
مدال المپیاد
یه بار دفترچه سوالات آزمونشو ورق زدم!
رشته دانشگاه
هنوز به کسی نگفتم!خیلی خیلی سکرته...
پاسخ : دخترها درسخون تر از پسرهان؟ چرا؟

منم میگم دخترا بیشتر استرس دارن من خودم خواهرم خیلی استرس داشت اما برادرم اصلا.

دخترا با استرس کنکور زندگی میکنن.البته من عموم رو منظورمه نه فقط سمپادیا

aliz_joon

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس

خوب پسرا دیگه
شاید تعداد دخترا بیشتر باشه ولی نسبت تعداد قبولیها به تعداد شرکت کننده ها برای پسرا بیشتره

Amir Joon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
انقد زیاد حس نوشتنش نیس
دانشگاه
" OXFORD "
رشته دانشگاه
فیزیک , بعد چهارم

به نقل از aliz_joon :
خوب پسرا دیگه
شاید تعداد دخترا بیشتر باشه ولی نسبت تعداد قبولیها به تعداد شرکت کننده ها برای پسرا بیشتره
دقیقا" !

golpesar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
مدال المپیاد
رشته دانشگاه

این شد حرف حساب پسرا تو هر جا موفق ترن.حالا به هر دلیلی هم که شده.

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران

×تاپیک پاکسازی شد×

niki

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
مدال المپیاد
اینفد مدال دارم که نمیدونم باشون چیکار کنم؟؟
دانشگاه
اگه خدا بخواد بریم یه گورست

به نظر من اگر بخواهیم کنکور رو ملاک این بذاریم که کی باهوش تره به نظر من دلیل خوبی نیست هرکسی که تلاش کته موفقیت بهتری نسبت به بقیه داره!!!

golpesar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
مدال المپیاد
رشته دانشگاه

البته سهمیه ها هم سهم بسزایی دارن(شاهد جانباز هیئت علمی و....)

X R@y

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
المپیادهای ریاضی و کامپیوتر سال اول + زیست سال سوم (همه مرحله اول)
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از n!kta :
به نظر من اگر بخواهیم کنکور رو ملاک این بذاریم که کی باهوش تره به نظر من دلیل خوبی نیست هرکسی که تلاش کته موفقیت بهتری نسبت به بقیه داره!!!

اتفاقا کنکور مبناش باهوش بودنه! که با یه تعداد کمتر درس خوندن، بیشترین برداشت و یادگیری باشه که خوب تو کنکور استرس و شرایط دیگه روش تاثیر میذاره و درصد تاثیر اونو(باهوشی) پایین میاره ولی باز تاثیرش زیاده!!!

ضمنا این معلومه پسرا تو کنکور بیشتر قبول میشن با اینکه دخترا بیشتر میخونن!!!(دلیلشو نمیدونم ولی شاید دلیلش استرس و مسئله بالایی باشه!)

golpesar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
مدال المپیاد
رشته دانشگاه

حالا شاید درس نباشه بگم ولی
هر چی دخترا بخونن 50 50 به دانشگاه میرن.یعنی یه جورایی دخترا با هم مقایسه میشن و پسرا با هم.

niki

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
مدال المپیاد
دانشگاه

خیلی ممنون من که از پسرها بد نگفتم شما پسرها این جوری میکنید من خیلی عادلانه حرف زدم بعد شما پسرها با چکش مزنین تو سر ما واقعا که...

delafrooz.mir

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر :X

خیلی جالبه برام، که اکثریت بنا به جنسیتشون جواب داده بودن... و جالب این که اکثریت، پسرها بیشتر نژادپرستانه جواب داده بودن... امیدوارم اکثرا از روی شوخی جواب داده باشن، وگرنه برای همه مون متاسفم! اگر جامعه ی سمپادی ما این طور فکر کنه، وای به حال بقیه...
در مورد آمار قبولی، آمارش کامل اعلام شده توی چند پست قبل... و اما اگر بحث در مورد هوشه:
کاملا معذرت می خوام که مجبورم با این صراحت حرف بزنم ولی مگه آدم با اعضای دیگه ی بدنش فکر می کنه که اون وقت، هوش بین پسرا و دخترا فرق کنه؟!!!!!! برای من، این که بگن جنس x از جنس y باهوشتره، همون قدر خنده داره که بگن سفید پوستا از زرد پوستا باهوش ترن یا کسانی که چشمشون سبزه از اونایی که چشمشون آبیه باهوش ترن... حتی اگر به فرض محال، مغز خانم ها یک کیلوگرم هم از مغز آقایون کمتر بود، به نظر من باز هم دلیلی برای هوش نمی شد، چون می شنویم که کسی مثل انیشتین از یه عدس از مغزش بیشتر استفاده نکرده... تا الان منظورم از هوش، هوش خدادادی بود... حالا می رسیم به هوش اکتسابی:
این هوش یه نظر من یه چیز نسبیه... کسی که توی جنگل های آفریقا زندگی می کنه و هنوز این قد خلاقیت نداره که لباسی غیر از پوست درخت برای خودش تهیه کنه و وقتی می خواد یه سری چیز رو بشماره، با انگشت های دستش می شماره و بیشتر از عدد 10 رو هم میگه "بسیار"، بدیهیه که هوشش قابل مقایسه با یه آدم که توی ژاپن مثلا زندگی می کنه، نیست... طرف در این حد ریاضی نمی دونه که بخواد بشمره، بدیهیه که حرفش اصلا به هوش نمی رسه.
توی جامعه ی ما و خیلی از جوامع دیگه هم همین طوره... وقتی توی همین شهر اصفهان که یعنی از بزرگترین شهرهای ایرانه، هنوز کلی دختر توی سن های زیر 18 سال ازدواج می کنن ( من خیلی ها موارد این طوری شنیدم )، بدیهیه که طرف دیگه به علم و فلان فکر نمی کنه. وقتی قرن 21 شده و هنوز تفکر جنسی این قد توی مملکت ما رواج داره، به نظر من همین که دختری توی دانشگاه قبول می شه هنر کرده! ( منظور من از تفکر جنسی، فقط در مورد آقایون نیست. به نظر من، خانم ها هم هرچه قدر به مشکلات زن ها اعتراض کنن، این تفکر رو بیشتر رواج میدن. )
به نظر من هوش هر کس ( که تا 14 سالگی هم جای تغییر داره ) بیشتر ربط به شخصیت روحی آدم ( اراده و پشتکار، عشق به دونستن، خلاقیت داشتن و داشتن این توانایی که مثل بقیه فکر نکنه ) داره تا بدنش...و روح هم چیزیه که بین زن و مرد، سفید پوست و سیاه پوست و زرد پوست و سرخ پوست، یکسانه...
کاش اون قدر توانایی داشتیم که وقتی آدمی رو می بینیم، به روحش توجه کنیم نه به اعضای بدنش!

niki

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
مدال المپیاد
دانشگاه

یکم کمتر مینوشتید بد نبود

narenjak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی

تو رتبه های پایین یعنی 1 و 2 پسرا ولی در کل دخترا و هی بهش افزوده میشه

nioosha

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
0شيمي

معلومه که دخترا موفق ترن!!!!!!!!!!!!سوال نداره که

×پست به فارسی بازگردانده شد×

golpesar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
مدال المپیاد
رشته دانشگاه

موفقیت چیز دارای واحد نیس که بشه اندازه گیری کرد پس موفقیت میتونه احساس یه نفر باشه و فقط به اون فرد ربط داره.
بیشتر دخترا از نتیجه ی کنکورشون راضی نیستن ولی بجاش پسرا بیشتر از دخترا راضی هستن.این رضایت احساس موفقیت رو باعث میشه
=====>پسرا موفق ترن

maral

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

دخترا توی مهندسی و ریاضی چون با سهمیه ی 70 درصدی پسرا هم هنوز دخترایی پیدا میشن که برن ریاضی!

kousha123

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای اصفهان
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
مرحله اول کامپیوتر(۲ سال) و ریاضی(۳ سال) و فیزیک(۱ سال) و ادبی(۱ سال)
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مهندسی برق (احتمالا در آینده گرایش مخابرات)

در جواب یونیکرن ... هوش به هر چیزی میتونه بستگی داشته باشه !!! واضحه که هوش زرده با سیاهه .. دختره با پسره میتونه فرق بکنه ... ویژگی های محدود بدنی ما آدما روی همه چی میتونه تاثیر بزاره .. یکیش همین ویژگی هوش که میدونیم تا حدود خوبی بدنی و ژنتیکیه و شاید در حد زیادی هم اکتسابی باشه (همون طور که هممون میدونیم سر این موضوع هنوز که هموز دعواس و آدمای مرتبطش دارن زور میزنن بفهمن)....
این که میگی هوش چیزی نیست که به اعضای بدن ربط داشته باشه ! ... کاملا مخالفم.... خیلی تفاوت های بدنی وجود داره که باعث خیلی اشکال ها یا برتری ها میشه ! ... مثل خیلی از بیماریهایی که دخترا نمیگیرن و پسرا میگیرن یا بر عکس ... مثلا یکی از چیزایی هم که شنیدم میتونه رو تفاوت هوش تاثیر بزاره همین کم خونی و کمبود آهنی هست که دخترا بیشتر پسرا دارن و البته دلیلش هم به بحث اینجا مربوط نمیشه! در این مورد مثلا وزنه رو شاید به طرف پسرا بیاره ولی مسلما فقط همین یه عامل نیست که تاثیر میزاره و جمع کل عامل ها معلوم نیست در مجموع نتیجه میده که هوش کدوم بیشتره! پسرا یا دخترا ...
بعدم همون قدر که تو ابراز تاسف کردی که ملت اومدن این حرفا رو میزنن .. من بیشترش ابراز تاسف میکنم که باید شماها بیاین اینحا بخواین سر چیز به این مضحکی بحث کنین ... بابا هر کی در حد توانش کارشو میکنه دیگه ... اصلا هم مهم نیست توان کی بشتره ..(لا اقل به نظر من)

!darya

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز
مدال المپیاد
این کارا به ما نمیاد!

من با این که دخترم به نظرم پسرا دید بهتری نسبت به کنکور دارن و در نتیجه موفق ترن.

fred

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
یه جایی همین نزدیکی ها

به نظرتون دلیل اینکه دخترها از پسر ها درسخون ترن چی میتونه باشه؟
یا اگر نظرتون مخالف اینه بازم چرا؟

مهتاب

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
BUMS
رشته دانشگاه
Med

فرقی نمی کنه تو هر دو تاشون یه تعدادی درس خون هست ..........ولی خب همه می گن تعداد دخترای درسخون بیشتر از پسرای درسخونه دیگه !!!!!!!!!!پس دخترادرسخونترند.........

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا