• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سمپادی‌های تهران [دبیرستان فرزانگان ۱]

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
پاسخ : سمپادی‌های تهران [دبیرستان فرزانگان ۱]

درباره‌ی صعودآزاد؛ منتظر باشید فعلا. :D در مراحل آخره این شماره.

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

رو سطل؟؟ :| لبریز رو با سطل می‌خونند مثلا؟
آقا راستش من کلا با نفس اینکه فرزانگان دویی ها یا هرچندی‌ها سرودملی های مارو بخونن مشکل دارم. سرود ملی مال سمپاد یا هرچیز دیگه‌ای نیست، صرفا مال فرزانگان یک تهرانه. چی کار باید بکنیم؟
بعد جالبه، من با تعدادی از دوستان فرزانگان دو که صحبت کردم، بعضا حتی نمی‌دونن اینا از کجا اومده. می‌خونند کپی رایت رو رعایت کنند حداقل.

م.ز

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک.
شهر
تهران

میگن خاطره داریم باهاشون. :|
چه خاطره ای آخه؟

h.f

جــــــــــــلاد لـــــاغر :>
نام مرکز سمپاد
F1 TEH
شهر
چه فرقی میکنه کجای دنیام
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی

بچه ها واقعا دارن سرود ملی رو با این کارشون خراب میکنن ...آخه بخونن باشه مشکل نداره این قشنگ بودن سرود ملی ما رو نشون میده که همه آرزئ دارن شبیه اش رو داشته باشن ( 8-> ) ولی نباید با سطل بخونن .... [-(

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

من از همون اول هم با این قضیه مشکل داشتم، الان که شنیدم با سطل میخوام بمیرم رسما. :|
مشکل اینجاست که داره باب میشه تو همه‌‎ی مدارس خونده شه. مثلا فکر میکنن اگه سرود ملی‌های ما رو نخونن عقب میمونن از بقیه. :-?

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

من اول مخالفتی نداشتم. ینی برداشتم این بود که اگر بقیه‌ی فرزانگان‌ها سرود ملی‌های ما رو نخونن، هر کدوم یه سرود ملی جدا می‌سازن برای خودش و وضع به مراتب بدتری می‌شه. ولی الان مخالفم. از طرفی اینکه فرزانگان‌ها سرود خودشون رو داشته‌باشن رو به نظرم ما نمی‌‌تونیم جلوش رو بگیریم.

م.ز

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک.
شهر
تهران

هرکاری میخوان بکنن بکنن، با سرود ملی های ما که به شدت روشون متعصبیم نکنن اینکارو.
ینی امروز واقعن شورش دراومد.
+یه کاری کنیم.

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

دقیقا، دقیقا. :|
به نظرم حداقل کاری که ما میتونیم بکنیم اینه که مخالفت خودمون رو نشون بدیم.

• لایک
امتیازات: م.ز

م.ز

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک.
شهر
تهران

بریم تاپیکشون :-"
دو سه نفر بیشتر نیستن البته.
+باورم نمیشد صفایی انقد بی عرضه باشه.
الان عمق تو شُک بودنم رو فکر کنم فهمیده باشید از کارگاه اف 2 به قوله خودشون.ا

h.f

جــــــــــــلاد لـــــاغر :>
نام مرکز سمپاد
F1 TEH
شهر
چه فرقی میکنه کجای دنیام
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی

به نظر منم باید حمله کنیم ... :>

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

آخه جالب این‌جاست که خیلی از بچه‌های مدرسه خودمون در ترویج سرود ملی ها توی فرزانگانای دیگه به شدت فعالن . :| میگن باعث اتحاد میشه . :د
یه عده از خودشونم تازه میگن که سروداتون مال همه‌س ، همه فرزانگانا حق دارن بخونن . چقدرم تازه با شوق و ذوق میخوننشون . : /

م.ز

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک.
شهر
تهران

آره منم چیزهایی در وصف اتحاد و این ها شنیدم.
الان نمیدونم خودخواهی، غرور، تکبر، خودبزرگ بینی، یا چی تعبیر میشه ولی به نظرم هیچ نیازی به اتحاد بین فرزانگان ها نیست.
اگه قرار بود اتحادی باشه، هر معلمی که ما بیرونش میکردیم حالا یا چون مرد بود یا هر دلیل دیگه انقدر باسرعت جذب خودشون نمیکردنش.
توجیهشون کنیم که همه ای وجود نداره.
+با اون طرز خوندنشون.

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به نقل از This is me :
بله ماله ف1بود تعداد کثيريش.يعني همش به جز فرزند باران که اولين سرود ملي ف2هست!:X

واقعا نمی‌دونم چه اصراری هست که همه سرود ملی بخونن/ داشته باشن. یعنی انگار اگه سرود ملی نخونن کمبود دارن، دیگه فرزانگان نیستن. یعنی به نظرم زیاد ربطی به این نداره که سمپادی هستیم یا فرزانگانی هستیم یا حالا هرچی، یه مدرسه ی x نامی هستیم که واسه خودمون سال هاست سرود ملی داریم. اگه یه مدرسه دیگه ای صرفا نامش بود 'x هیچ دلیلی نداره که از این رسم پیروی کنن. ولی خب اینو باید به خودشون گفت و توجیه‌شون کرد به هرحال.

( تو نود و به جرئت نه درصد بچه‌های مدرسه شوونیسم[nb]+[/nb] حاد دیده می‌شه :D که البته به نظرم در این مورد کاملا به جا و لازمه :D )

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

آخه میدونید قضیه اصلا سرود ملی ساختن و خوندن اون نیست. سرود ملی محصول کارگاه هنریه که خودش یه اتفاق بزرگه! پس اینکه بگیم اگه خودشون سرود ملی بگن مشکلی نداره هم درست نیست.
کلا مرسی از مرضیه که این قضیه رو مطرح کرد. فکر کنم همه‌ی ما درونی با این قضیه مشکل داشتیم ولی چیزی نمیگفتیم.

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

من نمی‌دونم قبول شدنِ یه عالمه از دوستای آدم تو مرحله‌ اول ذوق داره یا نه؛ ولی خب، خیلی حس خوبی داره، که آدم بره لیست المپیاد رو بالا پایین کنه و اسم یه عالمه از بچه‌های مدرسه رو توش ببینه. :]

× نسترنگار : روژین هم قبول شده! تینا و یاسی هم کامپیوتر قبول شدن هم ریاضی :د

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

از بچه‌های اول تینا بهنیا و یاسمین طباطبایی مرحله‌ی اول ریاضی قبول شده‌ن. 8->

sana

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

سلام دوستان. :) من تازه با اینجا اشنا شدم.. کسی هست که بتونه به من کمک کنه و جواب سوالای منو بده؟ :-/

Toobiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

:-?
ببینید،حس میکنم یه خورده دارید زیاده روی می کنید،هوم؟
اون موقعی که ما به عنوان دوره اولیِ فرزانگان 2 وارد مدرسه شدیم،100 نفر بودیم که 15تامون از راهنمایی فرزانگان بودیم...(اون موقع راهنمایی فقط یه دونه بود)
و این رسم حلقه و سرود رو هم ما 15 نفر اجرا کردیم و کم‌کم بقیه بچه هامون هم قاطیش شدن...
سرود رو هم همون «چون من همه سرگردان» و سال بعدشم «لبریز» رو میخوندیم،چون اولا با بچه های خود فرزانگان1 دوست بودیم و دائم میرفتیم و میومدیم و یه جورایی خودمونم قاطیشون بودیم،و دوما بچه های هم‌دوره ی ما که تو مدرسه‌ی شما بودن هم این تعصب رو نداشتن که فقط ما سمپادی‌ایم و بقیه هیچی نیستن... ینی خیلی فرق زیادی بین هم‌دیگه نمیدیدیم،نه اونا و نه ما...
فکر میکنم تفاوت ما با مدارس دیگه تو سرود داشتن و نداشتن،یا تو این رسم ها و اینا نیس،تو تفاوت سطح فرهنگ و شعوره...
مطمئنا اژه ای سمپاد رو واسه سرود و حلقه تاسیس نکرد،واسه رشد دادن سطح یه قشری که پتانسیلشو دارن ایجاد کرده...
ولی حس میکنم این حرفاتون که میگین بقیه نه حق دارن سرودای ما رو بخونن،نه خودشون حتی سرود بگن یه کم بچه‌گانه‌س...
به نقل از sch :
واقعا نمی‌دونم چه اصراری هست که همه سرود ملی بخونن/ داشته باشن . یعنی انگار اگه سرود ملی نخونن کمبود دارن ، دیگه فرزانگان نیستن .
قضیه اصن کمبود داشتن نیست،
این رسم چیزیه که بچه های ما هم از همون سال اول تاسیس مدرسه داشتنش و باهاش خاطره زیاد دارن و بالاخره جزو مدرسه شده،حالا شما سرودتون تو کارگاه هنری گفته میشه،یکی دوست داره سرود داشته باشه و سرودشو واسه کارگاه علوم آماده کنه و تو حلقه بخونتش...

بازم ببخشید که دخالت کردم،به هر حال ما که رفتیم از مدرسه و این مسئله سود و زیانی به حال من به شخصه نداره،ولی حس کردم لازمه بگم اینا رو... :D

zahra96

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 / میدیا
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه هنر تهران
رشته دانشگاه
گرافیک

بچه ها من راجع به سرود فکر کردم و در نهایت به این نتیجه رسیدم که اینکه سرود واسه ما خیلی عزیزه و فلان درست، و این که روش غیرت زیادی هم داریم منطقی، ولی خیلی تند برخورد کردن راجع بش هم خوب نیست. همه ی کسایی که این سرودو بخونن به غیر از مدرسه ما میدونن که این سرودا از کجا اومده، و این حتی باید باعث خوشحالی ما بشه که عه یه عده ی دیگه ام هستن که با این شعرا حسای خوب پیدا میکنن، و این که ما این رسم رو در سازمان ثبت اختراع یا همچی چیزی که اسمشو نمیدونم (جدی) ثبت نکردیم که قانون کپی رایت راجع بش باشه ،با وجود اینکه همه میدونن از کجا شروع شده حق نداریم بگیم، آی فلانی حق نداری توعم اینکارو بکنی و فلان. در نتیجه کار سالم اینه که بگیم دوستان فرزانگان 2 یی ها و غیره بهتره با آهنگ ِ خود سرود ها شعر ها رو بخونید نه با ضرب گرفتن رو سطل و اینا خیلی هم رسمی تره هم آهنگ متن خوب مسلما زیبایی بیشتری هم میده به کار و هر کمکی از دستمون برمیاد بکنیم که درست خونده شن و قضیه کاملا دوستانه جمع شه. همونطور که طوبی گفت خیلی وقتا هم یه سری از بچه های راهنمایی 1 میرن فرزانگانای دیگه تو دبیرستان و این افراد مسلما علاقه دارن این رسم حلقه رو تو دبیرستان هم جا بندازن و نتیجه اینکه حتی کسایی که راهنمایی نبودن اینجا هم با حس و حال حلقه آشنا هستن و این خودخواهیه که الان بگیم اصن نه.
خلاصه اینکه اگه الان سال 70 و ان بود که اولین سرود ها گفته شدن صحبت از این که رسم خاص ما باشه و کس دیگه حق نداره فلان منطقیه نه الان که حداقل چند سال وارد اون مرکز هم شده!
منم احساس افتخار میکنم که آره سرود ملی و کارگاه هنری اول از اینجا بوده و چقدم واسه ما عزیزه ولی با اشاعه پیدا کردنش واقعا من -به شخصه- احساس بدی پیدا نمی کنم! دیگه اگه هنوزم فکر میکنید که نه و رو نظر خودتون هستید به حساب عقاید متفاوت میشه گذاش و کاریش نمیشه کرد :د

sadafak

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

دوستانـِ عزیز دقت کنین لطفا:
من با روی سطل خوندن و اینا کاری ندارم.اینا مشکلاتیه که واسه همه مدارس تو چهارمین کارگاهشون بوده و هست و مسلما ماهم عشق نمیکنیم وقتی تو کارگاهمون که یه بار در سال هم هست سرود ملی رو با این وضع بخونیم.
ناراحتی و انتقاد یه چیزه.توهین یه چیز دیگس.خـُب؟ :-"
به نقل از مرضیـــــه :
میگن خاطره داریم باهاشون. :|
چه خاطره ای آخه؟
عزیز همونقدی که شما خاطره داری باهاش تو کمتر از 4 سال مام داریم.خب؟
به نقل از sch :
یعنی به نظرم زیاد ربطی به این نداره که سمپادی هستیم یا فرزانگانی هستیم یا حالا هرچی ، یه مدرسه ی x نامی هستیم که واسه خودمون سال هاست سرود ملی داریم . اگه یه مدرسه دیگه ای صرفا نامش بود 'x هیچ دلیلی نداره که از این رسم پیروی کنن
ولی شماها n سال نیس که عضو این مدرسه x نام شدید و شماها هم نبودید که برای اولین بار این رسم سرود ملی رو آوردید.
همون مدتی که شماها تو فرزانگان بودین مام بودیم-درخیلی موارد بیشتر حتا- و همونقد که شماها حق خوندن سرود ملی و اینا رو دارید مام داریم و همونقد که ما به همه نظرای شما-که بهتر بود اسم 90٪شو بزاریم توهین تا نظر- احترام گذاشتیم همه شمام وظیـــفه دارین احترام بزارین به ما.خب؟
اگه واقعـــا سرود ملیتون واستون ارزش داشت باید خوشحال میشدید که ترویج پیدا کنه!
والا تا جـــایی که من درجریانم دعوت نامه ویژه هم ارسال نشده بوده واستونا :-"

ببخشید تو تاپیکتون دخالت کردم گفتم ی جا باشه همه ببینن...
+ببخشید اگه توهینی هم کردم البته-متقابـــلاً بود :)

بالا