• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تجربی صندلی داغ کنکور تجربی ۱۴۰۲

• شروع کننده موضوع
  • مدیر

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
سلام درخدمت خانوم مریم کوئینی رتبه ۷۸۲ منطقه ۳ دانشجوی داروسازي البرز هستیم. اگر سوالی در مورد راه و... داشتید یا دارید امیدوارم این تاپيک کمک کنه.
@MarMari

Iman Page

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1
اگر کنکوری ۴۰۳ بودید، از خودتون چه سوال‌هایی می‌پرسیدید؟

ili

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
حوزه علمیه قم
رشته دانشگاه
شیطان پرستیِ آنتوان لاوی(ص)
سلام مرمر
فلسفه ی اسم دیلیت چیه؟ مرمرسایبر؟

Smohammadreza

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
مدال المپیاد
نقره فیزیک
سلام
چطوری سرعت تست زدنو بالا ببریم؟ درس به درس فرق داره؟

_Hani_

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1405
سلام
بنظرتون چی بهتون خیلی کمک کرد؟
چیکار کردید که روندتون ثابت باشه؟

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
سلام!
میخواستم بپرسم رتبه کشوریتون چند شد؟ و اینکه نهاییا چقدر تاثیر داشت توی رتبه و تراز؟

سوال دیگه اینکه، روش تحلیل ازمونتون چطور بود؟

MarMari

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهسوار
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
زهی خیال باطل
دانشگاه
البرز
رشته دانشگاه
داروسازی
اگر کنکوری ۴۰۳ بودید، از خودتون چه سوال‌هایی می‌پرسیدید؟
اساسی‌ترین سوال‌ها به نظرم مربوط به بحث تست‌زنی و تحلیل تست و آزمون میشه. اینکه چطوری این فرایند باید انجام شه و سلسله مراتبش به چه شکل هست.
سلام مرمر
فلسفه ی اسم دیلیت چیه؟ مرمرسایبر؟
:‌)))))
این اسمیه که دوستانم در دوره‌ی دبیرستان روی من گذاشتن. شاید چون اون زمان به امور مربوط به فضای مجازی و کارهای اینترنتی دیگه، تسلط بهتری داشتم و برای کارهاشون میومدن پیش من.
سلام
چطوری سرعت تست زدنو بالا ببریم؟ درس به درس فرق داره؟
سرعت تست زدن زمانی به دست میاد که شما به اون مبحث تسلط پیدا کنی و تقریبا با تیپ تست‌های مختلفش آشنا باشی و نمونه‌هایی ازشون رو کار کرده باشی تا بدونی که به ترتیب چه مراحلی رو باید پیاده کنی. این آشنا بودن با تیپ تست‌های مختلف این نکته رو هم داره که باعث میشه بدونی که کدوم تست‌ها وقت‌گیرتر هستن و در روبرو شدن با یک مجموعه از سوالات (مثل سوالات آزمون)، کدوم سوالات از اولویت کمتری برای حل برخوردار هستن. در کل بعد از یک مدت تست یک مبحث رو زدن به صورت آموزشی، نیاز هست خودت کم کم سعی کنی سریع‌تر عمل کنی و از طرف دیگه وقتت رو کم کم (بسته به تایمی که اون موقع به طور میانگین به هر تست میدی. مثلا اگر هر تست فیزیک رو تقریبا توی ۴ دقیقه حل می‌کنی و این زمان باید به ۱ دقیقه و ۲۰ ثانیه برسه، کم کم با محدود کردن زمان حل کردن هر تست، باید بهش برسی.) محدودتر کنی‌ تا به اون تایم استاندار کنکور (و حتی چند ثانیه کمتر!) برسی. چاره‌ی کار، در کل تست زدن زیاد و تسلط خوب به مباحثه. بعد یک مدت خود انسان عادت می‌کنه به اینکه به فرض این تعداد تست فیزیک باید تو این مقدار زمان زده بشه. تو این مسئله هم سعی کن تعداد تست‌هایی که تو هر بازه می‌زنی، مشابه آزمونت و مشابه کنکورت باشه. اینطوری خیلی بهتر عادت می‌کنی. عملا یک شبیه‌سازی همیشگی شرایط کنکوره.
سلام
بنظرتون چی بهتون خیلی کمک کرد؟
چیکار کردید که روندتون ثابت باشه؟
من الگوی خیلی مناسبی نیستم ولی خب در کل بخوام بگم، چیزی که خیلی کمک می‌کنه اینه که شما در درجه‌ی اول تست کافی از هر مبحث بزنید و فکر نکنید اگر آموزش خیلی خوبی از یک مبحث دیدین و آخر همون هفته، درصدی فوق‌العاده بالا زدید، این به این معنیه که شما کاملا به اون مبحث تسلط دارید و این قراره تا آخر سال کنکور باهاتون بمونه. از مبحثی اگر تست نزنید، هر چقدر هم اون رو خوب اون موقع یاد گرفته باشید، بعد یکی دو ماه فراموش میشه و واستون ماندگار نیست. شما حتی اگر تست هم بزنین از یک مبحثی به مقدار خوب و مناسب، بعد چند ماه تسلطتون توش بازم افت می‌کنه و این ایجاب می‌کنه شما توی بازه‌های مرورتون، تعدادی تست از مباحثی که در گذشته خوندید بزنید. لذا تست‌زنی رو جدی بگیرید. خیلی زیاد. مورد دومی که خیلی کمک می‌کنه، آزمون خوب و تحلیل آزمون خوبه. آزمون خوب، شرایط کنکور سراسری رو برای شما شبیه‌سازی می‌کنه و ذهن شما رو عادت میده به یه ترتیب خاص و چینش و امثالهم و این باعث تسلط شما روی دفترچه‌های کنکور و در نتیجه مدیریت درست اون‌ها میشه. علاوه بر این، زمانی که آزمونی رو خوب تحلیل کنید، هم به هر حال نکاتی رو متوجه می‌شید که شاید بهشون دقت نکرده بودید و هم اینکه تسلطتون تو قسمت‌های مختلف یه سری فصول و مباحث خاص دستتون میاد و می‌فهمید کجاها باید بیشتر کار کنید و کجاها توجه بیشتری لازم دارن.
برای روند ثابت، شما نیاز هست حوصله به خرج بدید، وقت بذارید و عجله‌ی زیاد (از نوع آسیب‌زننده) نداشته باشید. به هر مبحث بسته به میزان اهمیتش، حجم مطالبش و همینطور سطح سختیش توجه کنید و میزان تایمی که واسش می‌ذارید رو متناسب با این موضوعات بچینید و در آخر هم اینکه حتما مباحثی که می‌خونید و تست می‌زنید و آزمونش رو می‌دید، کنار نذارید. در یه سری بازه‌های مشخص، ازشون تعدادی تست بزنید حتما و اون تست‌ها رو تحلیل کنید و اگر جایی ایراد داشتید، اون ایرادات جزئی رو رفع کنید.
سلام!
میخواستم بپرسم رتبه کشوریتون چند شد؟ و اینکه نهاییا چقدر تاثیر داشت توی رتبه و تراز؟

سوال دیگه اینکه، روش تحلیل ازمونتون چطور بود؟
رتبه کشوریم ۴۰۲۲ بود و تاثیر نهایی، ذره‌ای قابل چشم‌پوشی نبوده و نیست! نهایی چیزی هست که باید با جدیت بهش تو طول سال توجه بشه و بهش پرداخته بشه و ارزشش دست کمی از کنکور نداشت. (با اینکه ما خیلی در طول سال کنکور گذشته شاهد این بودیم که خیلی‌ها آمدن و گفتن که مثلا تاثیرش اونقدر زیاد نیست و از این حرف‌ها. ولی خب با مقایسه‌ی کارنامه‌ها متوجه میشیم این تاثیر خیلی زیاده و باید کسب بشه. از طرفی در کشور ما، شرایط طوری هست که امکان کسب این تاثیر تا حد بالا، برای بچه‌هایی که از حق تحصیل توی مدارس خوب کشور برخوردار هستن، خیلی زیادتر از بچه‌های دیگه‌ست. لذا فکر می‌کنم طور دیگه‌ای می‌تونید روی خودتون حساب کنید! :‌)

برای تحلیل آزمون خوب، من فکر می‌کنم شما نیاز هست یک دور دیگه سوالات رو خوب بررسی کنید، حل کنید، جاهایی که نیازه به متن کتاب درسی رجوع کنید و همه جور بررسی لازم و تطبیق رو داشته باشید و همیشه در طول تحلیل، از خودتون بپرسید. چرا این سوال حل نشده؟ چرا این سوال اشتباه حل شده؟ تسلطم کجا پایین بوده که این سوالات حل نشدن؟ مشکل از کجا بوده؟ تست کم زدم از اون قسمت؟ آشنا نبودم با این تیپ تست؟ احساس کردم وقت‌گیره؟ و در نهایت این تحلیل و این سوالات رو از خودتون پرسیدن، بهتون یک جهت فکری میده و یکسری اطلاعات طبقه‌بندی شده که باعث میشه ایرادات کار رو بفهمید و در صدد رفع اون‌ها بر بیاید.

_Hani_

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1405
یه سوال دیگه هم اینکه
اون اوایل که زیست میخوندید و تست میزدین
ناامید نمیشدید که چرا درصدتون کمه و فلان؟
یا اصلا درصدتون اوایل پایین بود؟
چیکار کردید براش که اوضاع بهتر شد؟

MarMari

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهسوار
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
زهی خیال باطل
دانشگاه
البرز
رشته دانشگاه
داروسازی
یه سوال دیگه هم اینکه
اون اوایل که زیست میخوندید و تست میزدین
ناامید نمیشدید که چرا درصدتون کمه و فلان؟
یا اصلا درصدتون اوایل پایین بود؟
چیکار کردید براش که اوضاع بهتر شد؟
زیست‌شناسی در کل یک چم و خم خاصی داره که مدتی طول می‌کشه انسان باهاشون آشنا بشه و بهشون تسلط پیدا کنه. لذا خیلی نمیشه از ابتدا انتظارات بالایی داشت توی زیست‌شناسی. باید خیلی تست زد و خیلی سوالات مختلف دید تا کم کم پیشرفت حاصل بشه. ولی خب پیشرفتیه که یک جایی به بعد واقعا مشهود و حتی سریعه! به متن کتاب درسی خیلی توجه کنین و در کنارش تست‌های خوب کار کنین و حتما تحلیلشون کنید. (حتی اگر درست بودن کامل پاسخش رو مطالعه کنید)

Smohammadreza

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
مدال المپیاد
نقره فیزیک
روحیه تونو چجوری مدیریت میکردید طی خوندن برای کنکور؟

AMIR8181

کنگر خورده ⚓⚓⚓⚓⚓
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 2
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام اوقات به کام
کلاس موسسات مخلتف رو دنبال میکردین یا فقط تست کار میکردین؟
اگر مبحثی رو ضعف داشتین در دروس مختلف چکارش میکردین؟
و اینکه درصد هاتون هم بگین(اگر مشکلی ندارین البته)

MarMari

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهسوار
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
زهی خیال باطل
دانشگاه
البرز
رشته دانشگاه
داروسازی
روحیه تونو چجوری مدیریت میکردید طی خوندن برای کنکور؟
من به جرئت می‌تونم بگم سختی کنکور دقیقا همون یک سال حفظ روحیه و استمراره‌ست و این چیزی بود که من نداشتمش متاسفانه و خب نمی‌دونم چطوری میشه بهش جواب داد. فقط می‌تونم بگم موقتی و گذراست و زودتر از اون چیزی که فکر کنین تموم میشه. یعنی کنکور یک چیز همیشگی نیست‌ پس طاقت بیارین.

سلام اوقات به کام
کلاس موسسات مخلتف رو دنبال میکردین یا فقط تست کار میکردین؟
اگر مبحثی رو ضعف داشتین در دروس مختلف چکارش میکردین؟
و اینکه درصد هاتون هم بگین(اگر مشکلی ندارین البته)
سلام.
کلاس سالیانه‌ای رو دنبال نمی‌کردم. (با توجه به اینکه مدرسه تقریبا قسمت آموزش رو تکمیل می‌کرد و در مابقی موارد هم، درسنامه‌های کوتاه‌تر کفایت می‌کردن) یک‌سری کلاس نکته و تست هم انتخاب کرده بودم برای دیدن که اون‌ها رو هم متاسفانه ندیدم. (دورانی رو اون روزها پشت سر می‌ذاشتم که خیلی کم درس می‌خوندم و تقریبا کاری نمی‌کردم)
فقط یکسری همایش یکی دو هفته‌ی آخر بود که کامل دنبال کردم.

اگر بحث عدم فهم صحیح اون مطلب و یا مبحث بود، سعی می‌کردم با استفاده از یه آموزش (مثل درسنامه یا ویدئو) و بعدش حل یک‌سری نمونه تست، مسئله رو حل کنم و اگر مشکل عدم تسلط کافی بود، سعی می‌کردم بیشتر ازش تست بزنم.

من فکر می‌کنم تراز کنکوری که بهم تعلق گرفت، مربوط به کنکور دی ماه بود. لذا این درصدهام:
دی:
زیست‌شناسی: ۵۳.۳۴، فیزیک: ۱۴.۴۵، شیمی: ۳۲.۳۹، ریاضی: ۲۷.۷۸، زمین‌شناسی: ۲۰
تیر:
زیست‌شناسی: ۴۴.۴۵، فیزیک: ۳۵.۵۶، شیمی: ۱۶.۲۰، ریاضی: ۲۱.۱۲، زمین‌شناسی: ۱۱.۱۲

• شروع کننده موضوع
  • مدیر

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
سلام
ساعت مطالعه تون به طور میانگین چقدر بود
چند درصد از تایم هفتگی رو به تست اختصاص می‌دادید
کدوم آزمون ازمایشی از نظر شما مناسب تره
با چه ترازی آزمون آزمایشی رو شروع کردید و طی چه بازه زمانی ای رشد تراز داشتید؟
ساعت خواب تون مناسب بود؟
از کلاس های کدوم موسسه استفاده کردین؟ چند درصد زضایت داشتید؟
نهایی هارو از کی خوندین و چطور جمع کردین؟
نقطه قوت تون توی آزمون ها کدوم درس بود؟
چطور آزمون هارو تحلیل می‌کردید
مرور با تست یا مرور از جزوه؟
نتیجه آخر در جد انتطار تون بود یا بهتر از حد انتظار؟

MarMari

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهسوار
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
زهی خیال باطل
دانشگاه
البرز
رشته دانشگاه
داروسازی
ساعت مطالعه تون به طور میانگین چقدر بود
من این رو با ماشین حساب زدم و متاسفانه به عدد ۳ ساعت و ۱۳ دقیقه رسیدم. لذا بیاین درباره‌ش صحبت نکنیم. :‌)))))
چند درصد از تایم هفتگی رو به تست اختصاص می‌دادید
فکر می‌کنم درصد بالایی بود و وقتم خیلی صرف بحث آموزش نمی‌شد (مگر در مدرسه)
کدوم آزمون ازمایشی از نظر شما مناسب تره
من نظرم این هست که دانش آموز باید با انواع طرز فکر طراح‌های مختلف آشنا باشه و این، ایجاب می‌کنه که خودش رو محدود به سوالات یک آزمون آزمایشی خاص نکنه. آزمون‌های خوب هم کم نیستن و ضمن اینکه تاثیرگذاریشون از خیلی کتاب‌ها بالاتر هست. از آزمون‌های خوب من می‌تونم ماز، زیستاز، خیلی سبز و قلم‌چی رو نام ببرم.
با چه ترازی آزمون آزمایشی رو شروع کردید و طی چه بازه زمانی ای رشد تراز داشتید؟
من زیاد پایبند به تراز و امثالهم نبودم و تراز هم نداشتم. (چون ثبت نامی نبودم. مگر اینکه خودم حسابش می‌کردم)
بیشترین رشدم ولی مربوط به دی ماه و همینطور سه هفته‌ی پایانی بود.
ساعت خواب تون مناسب بود؟
به هیچ وجه!
از کلاس های کدوم موسسه استفاده کردین؟ چند درصد زضایت داشتید؟
از کلاس موسسه‌ای استفاده نکردم.
نهایی هارو از کی خوندین و چطور جمع کردین؟
نهایی‌ها رو تقریبا از همون مهر با مدرسه پیش بردم و خب خرداد هم بخش زیادی از زمانم رو بهشون اختصاص دادم و با کتاب‌هایی مثل فرمول بیست و پر سوال جمعشون کردم.
نقطه قوت تون توی آزمون ها کدوم درس بود؟
فکر می‌کنم زیست‌شناسی.
چطور آزمون هارو تحلیل می‌کردید
از پست بالاترم نقل قول می‌کنم:
برای تحلیل آزمون خوب، من فکر می‌کنم شما نیاز هست یک دور دیگه سوالات رو خوب بررسی کنید، حل کنید، جاهایی که نیازه به متن کتاب درسی رجوع کنید و همه جور بررسی لازم و تطبیق رو داشته باشید و همیشه در طول تحلیل، از خودتون بپرسید. چرا این سوال حل نشده؟ چرا این سوال اشتباه حل شده؟ تسلطم کجا پایین بوده که این سوالات حل نشدن؟ مشکل از کجا بوده؟ تست کم زدم از اون قسمت؟ آشنا نبودم با این تیپ تست؟ احساس کردم وقت‌گیره؟ و در نهایت این تحلیل و این سوالات رو از خودتون پرسیدن، بهتون یک جهت فکری میده و یکسری اطلاعات طبقه‌بندی شده که باعث میشه ایرادات کار رو بفهمید و در صدد رفع اون‌ها بر بیاید.
مرور با تست یا مرور از جزوه؟
قطعا مرور با تست.
نتیجه آخر در جد انتطار تون بود یا بهتر از حد انتظار؟
نتایج خیلی بهتر از انتظارم بود و این خب خیلی مسیر زندگی من رو از اون چیزی که می‌خواستم برگردوند.

☭ɐudɐrgnilɐ⋊

هرچه هستی بمان و داراباش هرچه داری ببخش و مسکین شو
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی ناحیه 1 (طلایه داران سابق)
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
برنز المپیاد فیزیک*
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق قدرت - فیزیک محض
میخواستم اینجا بشینم دیدم خیلی داغه:D
راستی چرا حرف مهندسا و علوم پزشکیا هیچوقت تو به جوب نمیره?:D
ناموسا من خواستم مشاوره بدم دیدم طرف داره درمورد کره نپتون صحبت میکنه:D💔

MarMari

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهسوار
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
زهی خیال باطل
دانشگاه
البرز
رشته دانشگاه
داروسازی
درود بر شما
برای اصلاح این مورد چه پیشنهادی میکنین؟ :‌')
این خب یک فرایند تدریجیه که باید به مرور و با یه برنامه‌ای اصلاح بشه‌. شما باید زمان خواب و بیداری متناسب از نظر خودتون رو مد نظر قرار بدید و حالا بسته به فاصله‌ای که ازش دارید، هر شبانه روز یا هر دو شبانه روز، یه تایم معینی بهش نزدیک‌تر بشید. مثلا اگر می‌خواید ۱۱ بخوابید ولی ۱ می‌خوابید، هر شب یک ربع زودتر بخوابید و از اون‌ور هم یک ربع زودتر بیدار شید و این رو کم کم به اون چیزی که می‌خواید نزدیک کنید. اگر کسی هم باشه که صبح چکتون کنه که بیدار باشید و نخوابید خیلی خوبه که این یک مورد رو من مدیون یکی از دوستان خیلی عزیزم بودم. :)

Sogandii

کاربر نیمه‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ٨
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
این خب یک فرایند تدریجیه که باید به مرور و با یه برنامه‌ای اصلاح بشه‌. شما باید زمان خواب و بیداری متناسب از نظر خودتون رو مد نظر قرار بدید و حالا بسته به فاصله‌ای که ازش دارید، هر شبانه روز یا هر دو شبانه روز، یه تایم معینی بهش نزدیک‌تر بشید. مثلا اگر می‌خواید ۱۱ بخوابید ولی ۱ می‌خوابید، هر شب یک ربع زودتر بخوابید و از اون‌ور هم یک ربع زودتر بیدار شید و این رو کم کم به اون چیزی که می‌خواید نزدیک کنید. اگر کسی هم باشه که صبح چکتون کنه که بیدار باشید و نخوابید خیلی خوبه که این یک مورد رو من مدیون یکی از دوستان خیلی عزیزم بودم. :)
باسلام و تبریک شما دانشگاه سراسری اوردین؟ نمیدونید اخرین رتبه قبولی دارو چه ازاد چه سراسری امسال چند بوده؟

MarMari

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهسوار
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
زهی خیال باطل
دانشگاه
البرز
رشته دانشگاه
داروسازی
باسلام و تبریک شما دانشگاه سراسری اوردین؟ نمیدونید اخرین رتبه قبولی دارو چه ازاد چه سراسری امسال چند بوده؟
سلام. متشکرم. بله.
دقیق اطلاع ندارم از آخرین رتبه؛ منتها مثلا می‌دونم با ۳۰۴۲ منطقه ۳ و ۱۲۴۳۳ کشوری، داروسازی آزاد تهران آوردن.

بالا