• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

D&D

میاید بازی؟

• آره خب.

• من یه آدم لوسم.

نتایج فقط بعد از رای‌دادن قابل مشاهده هستند. لطفا الکی رای ندید!
  • شروع کننده موضوع

آنریل مجتبی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
زینبیه
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1404
اطلاعات مفید ویکی‌پدیایی:
سیاه‌چال‌ها و اژدهایان (به انگلیسی: Dungeons & Dragons) یک بازی خیال‌پردازانه است که با نقش آفرینی دور یک میز انجام می‌شود. این بازی توسط گری گیگاکس و دیو آرنسون طراحی شد و از سال ۱۹۷۴ تاکنون منتشر می‌شود.

دانجنز اند درگنز یه بازی رومیزیه که ژانرش هم رول‌پلی یا همون RPG ئه و خب رول‌پلی دیگه. نقش‌آفرینی‌ها و داستان‌سرایی‌ها. اینطورم نیست که یه اساس ثابت داشته باشد. قائده و قانونش ثابته ولی خیلی چیزاش به مرور زمان و البته سلیقۀ بازیکنا تغییر می‌کنه. نکته اینجاست که این بازی رقابتی نیست. شما یه شخصیت توی یه دنیایی هستید و باید با انتخاباتون داستان (و حماسه) رو جلو ببرید. و خب از بین بازیکنانش یکی رو هم باید به عنوان راوی یا Dungeon Master انتخاب کنید که بازی و فضا و بازیکنا رو مدیریت کنه. مهارت راوی خودش خیلی توی باحال‌تر شدن بازی موثره و خب اصلاً بدون راوی، بازی معنی نداره. این بازی حداقل با سه نفر انجام میشه که البته سه نفر قرار نیست تضمین‌کنندۀ باحال بودن یا نبودن بازی باشه.

حالا این تاپیک برای چیه؟ یکم دربارۀ این بازی سرچ کنید (اگه از قبل باهاش آشنایی ندارید) و اگه ازش خوشتون اومد اینجا اعلام آمادگی کنید تا توی یه بستر مجازی حداقل (دیسکورد منطقیه (دیسکورد سایت؟)) با هم بازیش کنیم. کم‌کم هماهنگ بشیم و امیدوارم یه روند ناراحت‌کننده رو نداشته باشیم. ای بابا.

DnD-Symbol.png

Alef

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
‌S
شهر
‌YZD
سال فارغ التحصیلی
1405
یه سوال،
بدون کارت گرافیک هم میشه پلی داد؟
اصلا نیازی به کامپیوتر نداره
یه مداد یه کاغذ یه سری تاس
حالا ما چون نمیتونم دور هم بشینیم بازی کنیم از یه ویس چت و سایت roll20 استفاده می کنیم که روی هر سخت افزاری قابل اجراست.
TLDR: نه نیازی نداره

نام مرکز سمپاد
---
شهر
---
سال فارغ التحصیلی
1404
عجیبه که من با این بازی قبلا آشنا نشدم
Guide book pls

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
اتفاقا من چند وقته دارم بازی‌های dimension 20 رو بینج میکنم و دقیقا همین دو سه روز داشتم فکر میکردم که چه خوب میشد اگه بتونم یه گروه دی اند دی ایرانی پیدا کنم برای بازی که اومدم تو سمپادیا و این تاپیکو دیدم! چون هرچند سرورهای دیسکورد انگلیسی برای پیدا کردن گروه هست اونا اکثرا ساعتاشون به ما نمیخوره. خودم تا حالا بازی نکردم و نمیدونم با توجه به کسایی که پست گذاشتن سنم به سن گروه میخوره یا نه.:)) ولی در کل رو من حساب کنید تا ببینیم چی میشه.

• لایک
امتیازات: Alef

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
جایی که اگه اورژانس اجتماعی بیاد چارتا اتوبوس آدم جمع میکنه میبره
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
ندارم متاسفانه
خیلی دوست داشتم باهم بازی کنیم ولی چون با علی قهرم نمیام

• شروع کننده موضوع

آنریل مجتبی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
زینبیه
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1404
اتفاقا من چند وقته دارم بازی‌های dimension 20 رو بینج میکنم و دقیقا همین دو سه روز داشتم فکر میکردم که چه خوب میشد اگه بتونم یه گروه دی اند دی ایرانی پیدا کنم برای بازی که اومدم تو سمپادیا و این تاپیکو دیدم! چون هرچند سرورهای دیسکورد انگلیسی برای پیدا کردن گروه هست اونا اکثرا ساعتاشون به ما نمیخوره. خودم تا حالا بازی نکردم و نمیدونم با توجه به کسایی که پست گذاشتن سنم به سن گروه میخوره یا نه.:)) ولی در کل رو من حساب کنید تا ببینیم چی میشه.
ایول. منم زورمو زدم یکی دوتا استریم ضبط شده تو یوتیوب دیدم. امیدوارم یه ممبر قدیمی باعث کمتر شدن سایۀ من روی تاپیک بشه.
مشکل اینجاست نتونستم آدم خلق کنم که این تاپیکو زدم وگرنه که.

در کل؛ بگید کِی نمیتونید بیاید که یه زمانی رو مشخص کنیم. بازیش هم خوشبختانه یا بدبختانه از اینا نیست که ربع ساعته تموم بشه و باید یه زمانی رو خالی کنید براش و خب سرور دیسکورد. https://discord.gg/DWzTfHSz

Alef

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
‌S
شهر
‌YZD
سال فارغ التحصیلی
1405
جمعه جلسه صفر رو برگزار می کنیم.
احتمالا ساعت 18

*100RA*

لنگر انداخته