• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور سوالات غیر درسی کنکور 1403

hypnos

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
انتظار...
یه سوال
راهکاری برای سریع دادن امتحانا دارین ؟
یعنی اینطوریه که معمولا وقتی سوالا رو برای بار اول تموم میکنم ، ۵ دقیقه بعدش برگه هارو میگیرن
حس میکنم خیلییی شل امتحان میدم
اصلا وقت چک کردن دوباره ی جوابا نیست
شاید بی‌ربط و به دردنخور، ولی،
سعی نکن خیلی خوش خط بنویسی، من خودم گرفتار این مورد بودم، سعی کن منظور رو برسونی، زیاد به تمیزی و مرتب بودن اهمیت نده(تو نهایی مهمه ولی امتحانای سرکلاس رو شل کن)
خودکار رو از رو کاغذ جدا نکن، سعی کن با نوشتن یه کلمه، کلمه‌ی بعدی که می‌خوای بنویسی رو بازآوری کنی.
نگاه کردن به ساعت هم مهمه، نه قدری که استرس بگیری، از زمان کل امتحان ۲۰ دقیقه کم کن و به مغزت اینجوری برسون که من همینقدر زمان دارم.
اگر توی درسای حل کردنیه، چاره‌ش تست زیاده، اگر تشریحی توضیحیه، یه کار مفید می‌تونی بکنی.
حالا یه حدس باز هم بی‌ربطه ولی خب🤣
درس رو به زبون خودت توضیح بده، خلاصه بردار به زبون خودت، من وقتایی که دچار این مشکل می‌شم، دلیل اصلیش اینه که می‌خوام عین متن کتاب رو یاد بیارم ولی نمیشه‌، در صورتی که یه توضیح کامل با کلیدواژه‌های مهم به زبون خودت، باعث می‌شه سرامتحان برای نوشتن به زبون خودت مشکل نداشته باشی.
موفق و شاد باشی خوشگله🦋🤍

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
جایی که اگه اورژانس اجتماعی بیاد چارتا اتوبوس آدم جمع میکنه میبره
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
ندارم متاسفانه
چطور از پس تستای قرابت معنایی ادبیات جان سالم به در ببریم؟

arina._.sorayyaei

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
چطور از پس تستای قرابت معنایی ادبیات جان سالم به در ببریم؟
اول اینکه همه مفاهیم که تو کتاب درسی هست رو بلد باش
دوم اینکه سعی کن روزانه چند تا تست قرابت شبا کار کنی حتما هر روز باشه تو برنامت چون خیلی فراره
سوم روی سوال رو سعی کن درست بخونی درست خوندن کلمات میتونه تو فهم مفهوم خیلی کمک کنه و این کار با تسلط به معنی کلمات میتونه به دست بیاد
چهارم سعی کن که تو ذهنت تصورش کنی که داره چی میگه تجسم اونچه تو مغز شاعر و نویسنده میگذره نصف راه رو رفتنه

Miniall

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1405
مدال المپیاد
قسمت نشد شرکت کنم :(
من ریاضی رو برای ترم یک قراره گند بزنم و الان علتشو فهمیدم!
معلممون کتاب کمک درسی سطح خیلی بالا پیشنهاد داده بود من به حرفاش گوش دادم و خریدمش. الان واقعا اعتماد به نفس ریاضیم رو سر این کتابه از دست دادم. به زور میشد 10 تا سوالشو حل کنم چون مثلا بعضی وقتا خیلی یهویی میومد در 2 ضرب می‌کرد تا بتونه از سوالو حل کنه و این جز فوت و فن کار حساب میشه نه برای منی که اولین باره اون درس رو میخونم! برای ترم دوم میتونم کاری کنم که اینا تقویت بشه و خلا پر بشه؟ چون خب تازه فصلای اول تموم شده و 4 فصل مونده! من با خودم گفتم میتونم برم کتاب هم سطح خودم که اذیتم نکنه بخرم
حالا نمیدونم واقعا اعتماد به نفس حل مسئله رو چجوری به خودم برگردونم. مثلا امروز میخواستم سوالای مثلثات حل کنم و کاملا میدونستم چجوری حلش کنم! ولی چون اون سوالا رو بلد نبودم، خیلی بی اعتماد به نفس شدم و حل نکردم. اخرش با پاسخنامه که چک کردم دیدم عه! من فقط تو محاسبه بی دقتی کرده بودم! ( قبلا اینجوری نبود که بگم اعتماد به نفسشو ندارم! با پررویی حل میکردم حتی اشتباه!) الان اینجوری شدم =(((
میگن مشاور بگیری بهت برنامه بده درست میشه ولی من به مشاور هیچ باوری ندارم
پ.ن : اقا من همچنان استرس دارم که ترم یکمو نمیتونم جمع کنم؟معلمه سوالای واقعا عجیبیی میده =(

Ayeshe

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تربت جام
سال فارغ التحصیلی
1405
سلام وقت بخیر دوستان
من یه مشکلی که دارم اینه که امسال اولین ساله که ما باید تمرکزمون رو ۲۰ گرفتن باشه بعد میشه بگید به جز تسلط رو درس بنظرتون چیا مهمه یعنی اگه یه سری تجربیاتی دارین درباره مدریت زمان و بی دقتی و تمرکز و اینا که سر جلسه باعث بهتر شدن عملکردتون بشه ممنون میشم بهم بگید

Feynman

Ermia
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
برنز فیزیک
سلام وقت بخیر دوستان
من یه مشکلی که دارم اینه که امسال اولین ساله که ما باید تمرکزمون رو ۲۰ گرفتن باشه بعد میشه بگید به جز تسلط رو درس بنظرتون چیا مهمه یعنی اگه یه سری تجربیاتی دارین درباره مدریت زمان و بی دقتی و تمرکز و اینا که سر جلسه باعث بهتر شدن عملکردتون بشه ممنون میشم بهم بگید
ببین تجربه خودم از امتحانات مدرسه اینه که حتما باید حداقل ی دور بعد از حل کامل، چیزایی که نوشتی رو چک کنی. همشو‌، نه بخشیشو. چون ممکنه سوالی رو بلد باشی ولی غلط حل کنی. تمرکز هم که باید حواست جمع باشه دیگه. با تمرین و تکرار بدست میاد.

Feynman

Ermia
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
برنز فیزیک
من ریاضی رو برای ترم یک قراره گند بزنم و الان علتشو فهمیدم!
معلممون کتاب کمک درسی سطح خیلی بالا پیشنهاد داده بود من به حرفاش گوش دادم و خریدمش. الان واقعا اعتماد به نفس ریاضیم رو سر این کتابه از دست دادم. به زور میشد 10 تا سوالشو حل کنم چون مثلا بعضی وقتا خیلی یهویی میومد در 2 ضرب می‌کرد تا بتونه از سوالو حل کنه و این جز فوت و فن کار حساب میشه نه برای منی که اولین باره اون درس رو میخونم! برای ترم دوم میتونم کاری کنم که اینا تقویت بشه و خلا پر بشه؟ چون خب تازه فصلای اول تموم شده و 4 فصل مونده! من با خودم گفتم میتونم برم کتاب هم سطح خودم که اذیتم نکنه بخرم
حالا نمیدونم واقعا اعتماد به نفس حل مسئله رو چجوری به خودم برگردونم. مثلا امروز میخواستم سوالای مثلثات حل کنم و کاملا میدونستم چجوری حلش کنم! ولی چون اون سوالا رو بلد نبودم، خیلی بی اعتماد به نفس شدم و حل نکردم. اخرش با پاسخنامه که چک کردم دیدم عه! من فقط تو محاسبه بی دقتی کرده بودم! ( قبلا اینجوری نبود که بگم اعتماد به نفسشو ندارم! با پررویی حل میکردم حتی اشتباه!) الان اینجوری شدم =(((
میگن مشاور بگیری بهت برنامه بده درست میشه ولی من به مشاور هیچ باوری ندارم
پ.ن : اقا من همچنان استرس دارم که ترم یکمو نمیتونم جمع کنم؟معلمه سوالای واقعا عجیبیی میده =(
باید تدریجی منبع رو بالا برد. از ی چیزی که هم سطح خودته شروع کن برو سطوح بالاتر. در ضمن هیچ وقت سعی نکن سریع جواب رو ببینی. دست به قلم شو.

نظر بقیه هم مهم نیست مگه اینکه شناخت کافی نسبت بهت داشته باشن و آدم حسابی باشن. بنابراین منبع رو مشورت کنی دستت میاد.

Sanaii

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
؟؟؟آباد
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
دامپزشکی
سلام وقت بخیر دوستان
سلام اول اینکه به طور کلی امتحان نهایی خیلی خیلی راحته ولی برای اینکه ۲۰ بگیری باید کتاب درسی رو حتما چند دور بخونی. و همه تمرینات و سوال هاشو حتما حل کنی و دوم اینکه خیلی خیلی کامل بنویسی مثلا فرمول ها و واحد ها تو فیزیک رو یادت نره بنویسی
برای شما تا حالا امتحان نهایی برگزار نشده ولی برای اینکه منظورمو متوجه بشی برو پاسخنامه امتحان نهایی دوازدهم رو دانلود کن تا نحوه نمره گرفتن و صحیح کردن مصحح دستت بیاد
سوم هم برای درس دینی تو پاسخنامه نوشته اگه مفهوم رو هم بنویسی نمره میدن ولی نمیدن چون اونیکه صحیح میکنه معلم دینی لزوما نیست و باید عین متن کتاب رو بنویسی
کتاب های زیادی تو بازار هست ولی من نمیدونم کدوم برا دهم بهتره ولی فک کنم فرمول بیست خوب باشه
و کلا تو امتحان تشریحی یه ترفندی برای بیست شدن هست که خیلی جواب میده اونم اینکه آخرین نفر بلند شی و تا لحظه آخر بازم بخونی حتی ده ها بار

Asma .N

کاربر نیمه‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1403
دوستان یه سوال
درس خوندن خونه یا کتابخونه ؟

Mahsa_j

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
تلگرام
دوستان یه سوال
درس خوندن خونه یا کتابخونه ؟
بنظرم این سوال خیلی کلیه و برای هرفردی فرق داره
من خودم تو دوتا محیط میتونم بخونم، ولی به وضوح بازدهیم تو سالن مطالعه بیشتره
ولی باز مشکلی که برام داره رفت و آمدشه

درکل اگر فرزند اول نیستی و خواهر برادر کوچیکتر نداری که تمرکزتو بهم بزنن
و اگر خونتون یجوریه که خیلی سرصدا نداره و یه محیط ساکت میتونی گیر بیاری، من درس خوندن تو خونه رو بهت پیشنهاد میدم، چون هم رفت و آمد نداری، هم ناهارت آمادست و هم اینکه همه کتابات دم دستته
و البته یک نکته خیلی خیلی خیلی مهم
اگر میخوای بری سالن مطالعه، حتما دقت کن کجا میری
جو سالن و آدمایی که اونجا هستن خیلی خیلی تاثیرگذار میتونن باشن
مثلا من خودم یک سالن مطالعه عمومی ای که هیچکسی رو نمیشناسم و هرکس سرش تو کار خودشه رو به سالن مطالعه مدرسمون ترجیح میدم
اگر میخوای بازدهی بالا داشته باشی، فارغ ازاینکه تو چه محیطی درس میخونی، باید تداوم و استمرار داشته باشی، اگه بانظم پیش بری تو هردوتا محیط میتونی به خوبی شرایطو هندل کنی
ادیت : من الان دیدم کنکوری هستی و قطعا خودت خیلی تجربت بیشتره، امیدوارم موفق باشی ^_^❤️

Asma .N

کاربر نیمه‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1403
بنظرم این سوال خیلی کلیه و برای هرفردی فرق داره
من خودم تو دوتا محیط میتونم بخونم، ولی به وضوح بازدهیم تو سالن مطالعه بیشتره
ولی باز مشکلی که برام داره رفت و آمدشه

درکل اگر فرزند اول نیستی و خواهر برادر کوچیکتر نداری که تمرکزتو بهم بزنن
و اگر خونتون یجوریه که خیلی سرصدا نداره و یه محیط ساکت میتونی گیر بیاری، من درس خوندن تو خونه رو بهت پیشنهاد میدم، چون هم رفت و آمد نداری، هم ناهارت آمادست و هم اینکه همه کتابات دم دستته
و البته یک نکته خیلی خیلی خیلی مهم
اگر میخوای بری سالن مطالعه، حتما دقت کن کجا میری
جو سالن و آدمایی که اونجا هستن خیلی خیلی تاثیرگذار میتونن باشن
مثلا من خودم یک سالن مطالعه عمومی ای که هیچکسی رو نمیشناسم و هرکس سرش تو کار خودشه رو به سالن مطالعه مدرسمون ترجیح میدم
اگر میخوای بازدهی بالا داشته باشی، فارغ ازاینکه تو چه محیطی درس میخونی، باید تداوم و استمرار داشته باشی، اگه بانظم پیش بری تو هردوتا محیط میتونی به خوبی شرایطو هندل کنی
ادیت : من الان دیدم کنکوری هستی و قطعا خودت خیلی تجربت بیشتره، امیدوارم موفق باشی ^_^❤️
خیلی ممنونم عزیزوم
خیلی مفید بود 🙏😍

• شروع کننده موضوع
  • مدیر

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی

Denebolah

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
frzIV
شهر
thrn
سال فارغ التحصیلی
1403
استاد خصوصی شیمی چه کسی رو پیشنهاد میدین؟
(ترجیحا از اساتید سمپاد + حضوری و مجازی فرق نداره ولی الویتم با مجازیه)

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
ندارم متاسفانه

هانی

عثّل
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1405
یه سوال
چجوری میشه شب درس خوند؟ منظورم خیلی دیر هم نیست تقریبا ساعتای ده تا دوازده اینا
من وقتی ساعت نه میرسم خونه ذهنم اینطوریه که تو از الان هرکاری دلت میخواد میتونی بکنی غیر از درس خوندن
بعد چون اون موقع بعد از شام هم هست ، هیچ کاری جز خوابیدن رو تخت مزه نمی‌ده
راهکاری دارین که بتونم بعد از شام هم درس بخونم ؟

چه جالب :|

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
یه سوال
من وقتی ساعت نه میرسم خونه ذهنم اینطوریه که تو از الان هرکاری دلت میخواد میتونی بکنی غیر از درس خوندن
بهتره تو همون ساعتایی که مغزت بهتر کار میکنه درس بخونه تا وقتی که نمیتونی باور کن فقط وقت تلف کردنه

Mahsa_j

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
تلگرام
یه سوال
هممم ببین من خودم ترجیح میدم برم رو تخت و تا قبل اینکه خوابم ببره، یسری جزوه های جمع بندی کوتاه بخونم
مثلا جمع بندی هورمونای گیاهی یا چمیدونم جمع بندی فلان مبحث
حتی تاحالا شده همون قبل خواب تحلیل سوالای آزمونو میخونم از رو پی دی اف
و خب واقعا مفید بوده برای من!
یعنی همون مرور کوچولویی که هرشب قبل خواب میکنم، چون تکرار میشن، باعث میشن مطلب تو ذهنم بمونه
(البته یه نکته مهم، لطفا به چشمات اهمیت بده و وقتی دراز کشیدی، گوشیو تو زاویه بدی دستت نگیر، تا حدممکن سعی کن نشسته باشی و اتاقو کاملا تاریک نکن که نور گوشی چشمتو اذیت کنه)

حالا این چیزی که من گفتم تو بحث المپیاده، ولی فکرکنم تو درسای مدرسه هم بشه همچین حرکتی زد، میتونی حتی خلاصه ای چیزی اگر خودت نوشتی بخونی

ولی درکل تو ساعتایی که مغزت بازدهی نداره، سعی نکن به خودت فشار بیاری، مهم اینه تو همون اوج بازدهی مغزت، بیشترین استفادتو ببری بنظرم...

Drfa

𝔻𝕣𝕗𝕒
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1403
سلام به همتون خوبین؟
خسته نباشین
یه سوالی شما ها چطور زیست رو کنکوری میخونین؟
من تشریحم عالیه ولی توی آزمونا اصلا درصد خوبی ندارم و همین باعث نگرانیم شده😕

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
ندارم متاسفانه
سلام به همتون خوبین؟
خسته نباشین
صرفا رو درسنامه تمرکز نکن
درسنامه رو یکم بخون بعد برو سراغ تستا
هر تستی رو که زدی چه درست چه غلط باز برو پاسخنامش و اون نکته هایی که نوشته شده رو بخون و اگه مطالب تازگی داشت تو یه دفتری یادداشت کن
و اون مطالب رو یه روز قبل آزمون یبار دوره کن
من این کارو میکنم و خیلی نتیجه میگیرم ، تا حدی که زیست قلم چی که سطحش تقریبا بالاس رو بالای ۸۵ ۹۰ درصد میزنم

Artin...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
سلام به همتون خوبین؟
خسته نباشین
تشریحی همه تو زیست عالیه ولی تست اصن داستانش فرق میکنه. ممکنه یادگیریت هم فول باشه ولی توی تست خیلی داغون باشی. باید سعی کنی با حجم زیاد و مداوم تست بزنی و تنها راه قطعیش همینه اونم خیلی سرعت نداره اما قطعیه. وقتی حجم زیاد و زمان دار بزنی کم‌کم درصدات بالاتر میره گرچه که نمیشه از زیست توقع درصد ۹۰ تا ۱۰۰ داشت مگر توی موارد معدودی که آزمون آسون باشه که احتمالا توی قلم‌چی و ماز اصلا نمیبینی
سعی کن در مرحله اول که سخت ترین و مهمترینشونه درصدتو به ۶۰ برسونی و اونو ثابت کنی توی آزمونا. بعد از اون با همون مقدار فشار و حجم میتونی به درصدای حدود ۷۰ هم برسونی و اگه وقتت اجازه بده شاید بشه بالاتر هم رفت گرچه خب کنکور قطعا کمتر از چیزی مثل قلمچی غیرمنطقیه
حقیقت زیست همینه

بالا