• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تابستون و درس ها

• شروع کننده موضوع

moocoem

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بروجن
سال فارغ التحصیلی
1404
سلام
خب این اولین باره که دارم اینجا یه چیزی مینویسم امیدوارم شروع خوبی باشه و ادامه بدم.
اول اینکه داریم به پایان سال تحصیلیو اینا نزدیک میشیم و امیدوارم که سال خوبی رو گذرونده باشین و از همه مهم تر حالتون خوب باشه و از خودتون راضی باشین.

راستش این اولین باره که قراره تابستون درس بخونم هیچوقت حس نکردم بهش نیازه ولی خب امسال خیلی اطرافیانم حساس شدن که تو دهمی و فقط تابستون امسال و سال اینده رو داری و خودم از زیاد شدن حجم درس ها و انبار شدنشون روی هم یکم میترسم.
خودم مشکلی ندارم با درس خوندن تو تابستون فقط نمیدونم چطوری و از کجا شروع کنم.
اومدم از شما بپرسم که:
تابستون چطوری درس میخونین؟
آزمون خاصی هست که کمک کنه به جمع بندی درس ها؟
ایا درس های سال بعدتون رو شروع میکنین؟ اگه شروع میکنین ، چطوری؟
به نظرتون کدوم درس مهم تره برای جمع بندی و بیشتر باید روش متمرکز شم؟

در نهایت ممنون که تجربیاتتون رو درباره این موضوع با من به اشتراک میزارین.

god of teasing

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیمارستان فارابی
شهر
کلمه
سال فارغ التحصیلی
1404
اوم میخوام قلمچی بدم
یازدهم و دهم
اولویت با دهمه
و زبانمو تقویت کنم کتاب لانگمنم تموم شه
(خدایا ینی میشه ؟)

iShirley

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
ماتمکده
سال فارغ التحصیلی
1403
سلام
خب این اولین باره که دارم اینجا یه چیزی مینویسم امیدوارم شروع خوبی باشه و ادامه بدم.
اول اینکه داریم به پایان سال تحصیلیو اینا نزدیک میشیم و امیدوارم که سال خوبی رو گذرونده باشین و از همه مهم تر حالتون خوب باشه و از خودتون راضی باشین.

راستش این اولین باره که قراره تابستون درس بخونم هیچوقت حس نکردم بهش نیازه ولی خب امسال خیلی اطرافیانم حساس شدن که تو دهمی و فقط تابستون امسال و سال اینده رو داری و خودم از زیاد شدن حجم درس ها و انبار شدنشون روی هم یکم میترسم.
خودم مشکلی ندارم با درس خوندن تو تابستون فقط نمیدونم چطوری و از کجا شروع کنم.
اومدم از شما بپرسم که:
تابستون چطوری درس میخونین؟
آزمون خاصی هست که کمک کنه به جمع بندی درس ها؟
ایا درس های سال بعدتون رو شروع میکنین؟ اگه شروع میکنین ، چطوری؟
به نظرتون کدوم درس مهم تره برای جمع بندی و بیشتر باید روش متمرکز شم؟

در نهایت ممنون که تجربیاتتون رو درباره این موضوع با من به اشتراک میزارین.
میدونی من دهمم که تموم شد قشنگ مثل تو بودم و گفتم که آره من تابستون دهم رو جمع میکنم یازدهم پیشخوانی میکنم
ولی به خودم اومدم دیدم کلاسای تابستون شروع شد، یاردهمی شدم و آره هیچ کار خاصی نکردم
و یازدهم خیلی خوب پیش رفت با وجود اینکه تابستون رو دهم وقت نذاشتم
سو سعی کن از الان به خودت فشار نیاری
اگه میخوای چیزی بخونی بهتره درسی که براش تو سال کمتر وقت گذاشتی یا برات سخت تره رو بخونی
و پیش نیاز های یازدهم رو برای ریاضیات و فیزیک و حالا یکم شیمی
دقت کن فقط پیش نیاز

باز حالا این نظر منه

منم دیگه این ۴ تا امتحان کوفتی تموم شه عملا میشم کنکوری :| و دقیقا از بعد آخرین امتحان میخوام برم کتابخونه و دهم و یازدهم بخونم تو دو هفته ای که تا شروع کلاسای دوازدهم وقت هست
بیشتر ام اولویتم رو تسته که هم زماندار زدنمو درست کنم هم ذهنی زدنم رو و آزمون ام میزنم برای جمع بندی این دو پایه

و آره خلاصه اینکه موفق باشی زیادم سخت نگیر به خودت آفرین

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
xy
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
فیزیک و ریاضی دهم رو مرور میکنم
بعدش یازدهم رو تا جایی که میتونم تمومش میکنم

نام مرکز سمپاد
شهیداژه ای
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
UI
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
خب یا علی بگم و از تجربه هام بگم😌😌😂.
اگه دهمی و میری یازدهم برو رو دهمت کار کن.
رو شیمی خوب کار کنین به ضریب نسبتا پایینش (رشته ریاضی) نگاه نکنین. رتبه خوب جا به جا میکنه چون اکثرا شیمیشون خوب نیست. ۵۰ به بالا حله. فیزیک رو حتما از بیس یاد بگیرین چون درسیه که باید سرعتی بزنین و وقتشو بزارین رو شیمی خصوصا قسمت مسائل. حتما حتما حتما برای هر درسی بالای دو تا منبع تست بزنین حداقل. اینو از الان داشته باشین چون تو جمع بندی و آزمونا میبینین یا سوالا کپیش میاد یا حداقل با ایده های مثل اون. جالبه بدونین توی فیزیک من یه سوال دیدم عینا ایدش کپی یه کتاب تست(فک کنم جامع پایه مهر و ماه) بود. اگه ضعف دارین حتما برطرفش کنین و تا وقتی اوکی نشد نرید پایه بالاتر.ریاضی و حسابان رو حتما حتما حتما تست بزنین و حفظ نکنین کنکورای جدید میاد ۳ تا مبحثو میکنه یه تست. روی مثلثات و تابع و مشتق و کاربرد مشتق خوب سرمایه گذاری کنین. بچه های ریاضی از هندسه نترسن. هندسه دهم کلا هندسه سختیه ولی با تمرین توش مسلط میشین. شاید یخورده کاربرد تالس تشابه اذیتتون کنه. حالا اگه سوالی دارین بپرسین

• شروع کننده موضوع

moocoem

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بروجن
سال فارغ التحصیلی
1404
رو شیمی خوب کار کنین به ضریب نسبتا پایینش (رشته ریاضی) نگاه نکنین. رتبه خوب جا به جا میکنه چون اکثرا شیمیشون خوب نیست. ۵۰ به بالا حله. فیزیک رو حتما از بیس یاد بگیرین چون درسیه که باید سرعتی بزنین و وقتشو بزارین رو شیمی خصوصا قسمت مسائل. حتما حتما حتما برای هر درسی بالای دو تا منبع تست بزنین حداقل. اینو از الان داشته باشین چون تو جمع بندی و آزمونا میبینین یا سوالا کپیش میاد یا حداقل با ایده های مثل اون. جالبه بدونین توی فیزیک من یه سوال دیدم عینا ایدش کپی یه کتاب تست(فک کنم جامع پایه مهر و ماه) بود. اگه ضعف دارین حتما برطرفش کنین و تا وقتی اوکی نشد نرید پایه بالاتر.ریاضی و حسابان رو حتما حتما حتما تست بزنین و حفظ نکنین کنکورای جدید میاد ۳ تا مبحثو میکنه یه تست. روی مثلثات و تابع و مشتق و کاربرد مشتق خوب سرمایه گذاری کنین. بچه های ریاضی از هندسه نترسن. هندسه دهم کلا هندسه سختیه ولی با تمرین توش مسلط میشین. شاید یخورده کاربرد تالس تشابه اذیتتون کنه. حالا اگه سوالی دارین بپرسین
برای فیزیک کدوم منابع رو پیشنهاد میکنین؟

• شروع کننده موضوع

moocoem

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بروجن
سال فارغ التحصیلی
1404
میدونی من دهمم که تموم شد قشنگ مثل تو بودم و گفتم که آره من تابستون دهم رو جمع میکنم یازدهم پیشخوانی میکنم
ولی به خودم اومدم دیدم کلاسای تابستون شروع شد، یاردهمی شدم و آره هیچ کار خاصی نکردم
و یازدهم خیلی خوب پیش رفت با وجود اینکه تابستون رو دهم وقت نذاشتم
سو سعی کن از الان به خودت فشار نیاری
اگه میخوای چیزی بخونی بهتره درسی که براش تو سال کمتر وقت گذاشتی یا برات سخت تره رو بخونی
و پیش نیاز های یازدهم رو برای ریاضیات و فیزیک و حالا یکم شیمی
دقت کن فقط پیش نیاز

باز حالا این نظر منه

منم دیگه این ۴ تا امتحان کوفتی تموم شه عملا میشم کنکوری :| و دقیقا از بعد آخرین امتحان میخوام برم کتابخونه و دهم و یازدهم بخونم تو دو هفته ای که تا شروع کلاسای دوازدهم وقت هست
بیشتر ام اولویتم رو تسته که هم زماندار زدنمو درست کنم هم ذهنی زدنم رو و آزمون ام میزنم برای جمع بندی این دو پایه

و آره خلاصه اینکه موفق باشی زیادم سخت نگیر به خودت آفرین
ممنون باشه سعی میکنم سخت نگیرم البته کلا آدم سخت گیری نیستم ولی خب..‌..
تو هم همینطور موفق باشی

amirTT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
-2
آقا معلما میگن هندسه هشتم پایه هندسه دهمه و خیلی مرتبطه راست میگن؟؟

نام مرکز سمپاد
شهیداژه ای
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
UI
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
آقا معلما میگن هندسه هشتم پایه هندسه دهمه و خیلی مرتبطه راست میگن؟؟
بیشترش دایرست اگه یادم باشه توی ریاضی هشتم
نه دایره مال هندسه یازدهمه. کلاس نهم ترکیبی ای هندسه۱ و هندسه ۲ هست

amirTT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
-2

Amélie

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهریار
سال فارغ التحصیلی
1404
نمی دونم کار درستیه ک کلاس برم یانه ولی برای حسابان و فیزیک دهم کلاس میرم و بقیه درسای یازدهم و پیشخونی میکنم،اگر خیلی زرنگ باشم تا ی جایی از شیمی دهمم تست میزنم:)

نام مرکز سمپاد
شهیداژه ای
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
UI
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
برای فیزیک کدوم منابع رو پیشنهاد میکنین؟
فیزیک کلا باید به سطحت نگاه کنی. اگه درسنامه خوب میخوای خیلی سبز بزن. اگه با درسنامه خوندن حال نمیکنی میکرو نقره ای بزن. اگه دنبال تستای سطح ساده تری، جامع پایه مهروماهو بزن خیلی سادست. اگه رشتت تجربیه و کتاب سخت میخوای آیکیو و اگه ریاضی هستی و کتاب سخت میخوای باید بگم سخت ترین کتاب نردبامه اما یسری سوالای چرت و پرت توش میبینین(خصوصا دهم). پیشنهاد میکنم موج آزمون رو زودتر بگیرین بزنین آزمونهای سال دهم یازدهمشو. توی دوازدهم صد درصد نمیرسی همشو بزنی. اگه بازم مث من کرم حل سوالای نظام قدیم داری، برو میکرو نقره ای قدیمیو بزن. ایده های خوبی توشه. آیکیوی نظام قدیم مفت نمی ارزه و همه ایده هاش توی خیلی سبز و میکرو هستن. میکرو طلایی سادست اگه دنبال کتاب سطح ساده ای میکرو طلا بزن. نشر الگو برای منبع اول خوب نیست چون باید روی مبانی بیس مسلط باشین. بعدش این کتاب کمکتون میکنه بیشتر مسلط بشین اما اگه توی فیزیک به حدی قوی شدین میتونین سال دوازدهم منبع اولتونو نشر بزارین من اینکارو کردم و ضرر و فشاری هم ندیدم. فیزیک پلاس زیادی سوالارو سخت میکنه و به درد کنکورای جدید خصوصا ۴۰۲ نمیخوره. در کل بخوام جمع بندی کنم، باید بگم که اکثر کتابای بازار خیلی اومدن تستای بدرد نخوری آوردن که فقط برای گرم کردن ذهن خوبن. از کتاب وزارتی غافل نشین چون از تمرینا، آزمایش کنیدا،مسائل پایان فصل تست حتما میاد و اینکه نگران نباشید معمولا توی کنکورای جدید فیزیک درس ساده ایه و میتونین سرعتی جواب بدین

بالا