• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

شیوه خواندن هندسه

• شروع کننده موضوع

Black tag

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
-2
سلام.
من یه مشکل بزرگ با هندسه دارم.
مثلا، همه تمارین و تست‌ها رو یه‌دور حل می‌کنم.
بعد سر جلسه باز یه‌هو یه سوالی یادم نمیاد چه‌طوری حل می‌شد و...
معلم خودمون می‌گه طبیعیه.
منتها می‌خوام بدونم راه حل چیه.

موازی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
RWTH
رشته دانشگاه
مهندسی برق
رشته ت چیه؟ هندسه چندم؟ کدوم مبحثش برات سخت تره؟ فقط هندسه این مشکلو داری یا بقیه مباحث ریاضیات هم اینطوریه برات؟

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
هندسه و کلاً ریاضیات نیازمند دو فاکتور خلاقیت و تکرار و تمرین هستن. با حل تمرین چشم ما به یه سری راهکارها عادت می‌کنه؛ مثلاً تو مبحث مساحت‌ها، استفاده از خاصیت میانه در مثلث که دو مثلث هم‌مساحت می‌سازه چیزیه که باید تو تمرینات بهش پی ببری و صرفاً با دونستنِ نکته‌ش شاید ندونی کِی باید به‌کار ببریش. یا مثلاً توی تبدیلات هندسی یه سری سوال وجود دارن که ازت طول کوتاه‌ترین مسیرو می‌خوان. خب یک بار که یه نمونه ازش ببینی، راجع به حل سایر مسائل مشابهش یک پیش‌ایده داری. خلاقیت هم این‌طوره که خیلی جاها احتمالاً بهش برخورد کردی که باید یه خطی رسم کنی تا شکل به دو قسمت تقسیم بشه، اون‌وقته که قابل حل میشه. رسیدن این ایده به ذهن هم مستلزم خلاقیته و هم تجربه و حتی غریزه که این از اون سوالاس که باید یه خط یه جایی رسم کنم. قوه‌ی تجسم فضاییِ خوب هم توی فصل‌های هندسه فضایی کمک‌کننده‌س.

• شروع کننده موضوع

Black tag

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
-2

موازی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
RWTH
رشته دانشگاه
مهندسی برق
ریاضی ۱۱.
فقط هندسه.
سوالات هندسه معمولا قابل دسته بندی هستن و هر دسته روش حل مشابهی داره.
سعی کن جمع بندی و نکته بندی کلی کنی و هر سوالی رو تو یه دسته جا بدی. قلق هندسه با جبر فرق داره یکم. بیشتر با شکل و تجسم سر و کار داریم. هر سوالی حتی اگه فقط توصیف کرده رو سعی کن شکل بکشی و روی کاغذ ببینی.

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
اول همه ی نکات اون فصلو رو ی برگه بنویس.. بعد شروع کن ب حل سوال.. ببین با کدوم فرمول ها و روابط میتونی ب نتیجه برسی..
و ی چیزی ک اطلاعات سوالو همیشه کنارش بنویس.. از تو متن کشیدن بیرون و تو ی ذهن دسته بندی کردن سخت تره...
و تا سر حد مرگ سوال حل کن😂✋

Retr026

:)
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
تلگرام
من خودم اول نشستم هندسه اون فصل رو کامل خوندم . بعد نشستم ببینم اولین ایده ای که به کار میگیرن چی بوده . مثلا میانه کشیده به اندازه میانه اش امتداد داده . معمولا درسنامه های کمک درسی ها رو بخونی میفهمی. بعد سعی میکنم با استفاده از نکات قبلی و ایده هام فقط مسئله رو جلو ببرم و به یه نتیجه ای میرسم که معمولا با خواسته سوال یکیه

بالا