• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کتاب‌های کمک درسی

• شروع کننده موضوع

Mobina :)

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یه شهری
سال فارغ التحصیلی
1406
سلام دوستان.
من امسال قراره برم هشتم و الان میخوام کتابای کمک درسی رو بگیرم.
به نظرتون بهتره چه کتابایی رو در سطح بالا بگیرم؟
واسه درسای ریاضی و علوم(زیست،شیمی،فیزیک و زمین) و فارسی و لازمه که واسه عربی هم کتاب کمک درسی بگیرم؟
کلا از اونجا که جو کلاس هشتم رو نمیدونم بهتره واسه چه درسایی و چه کتابای کمک درسی ای بگیرم؟
ممنونم از شما🙏🏻

Behrad-J

نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
رفسنجان
سال فارغ التحصیلی
1404
سلام
برای درس ریاضی کتاب ریاضیات هشتم مبتکران و کتاب تیزهوشان خیلی سبز رو پیشنهاد میکنم، هر دو عالی بودن، ولی شخصا خیلی سبز رو ترجیح میدم.
برای علوم، کتاب مبتکران مجموعه رشادت رو توصیه میکنم که واقعا عالی بود. هر سه سال متوسطه اول علوم مبتکران مجموعه رشادت رو داشتم، چون هم درسنامه و هم سوالات خوبی داشتن. ولی اگه بخواین سوالات بهتر و قوی‌تری کار کنید، کتاب علوم تیزهوشان خیلی سبز عالیه.
برای عربی به نظرم کتاب کمک درسی بگیرید که خیلی تاثیر داره و عربی تیزهوشان خیلی سبز گزینهٔ خوبیه.

• شروع کننده موضوع

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یه شهری
سال فارغ التحصیلی
1406
سلام
برای درس ریاضی کتاب ریاضیات هشتم مبتکران و کتاب تیزهوشان خیلی سبز رو پیشنهاد میکنم، هر دو عالی بودن، ولی شخصا خیلی سبز رو ترجیح میدم.
برای علوم، کتاب مبتکران مجموعه رشادت رو توصیه میکنم که واقعا عالی بود. هر سه سال متوسطه اول علوم مبتکران مجموعه رشادت رو داشتم، چون هم درسنامه و هم سوالات خوبی داشتن. ولی اگه بخواین سوالات بهتر و قوی‌تری کار کنید، کتاب علوم تیزهوشان خیلی سبز عالیه.
برای عربی به نظرم کتاب کمک درسی بگیرید که خیلی تاثیر داره و به نظرم عربی تیزهوشان خیلی سبز کتاب خوبیه.
ممنونم🙏🏻

Sety

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1405
سلام دوستان.
واسه درسای ریاضی و علوم(زیست،شیمی،فیزیک و زمین) و فارسی و لازمه که واسه عربی هم کتاب کمک درسی بگیرم؟
کلا از اونجا که جو کلاس هشتم رو نمیدونم بهتره واسه چه درسایی و چه کتابای کمک درسی ای بگیرم؟
ممنونم از شما🙏🏻
سلام
اول وایستا یا بپرس ببین معلما خودشون چیزی نمیگن بعدش هزینه کن
**
ریاضی خیلی سبز تیزهوشان درسنامه ی خیلی کاملی داره و سطح درسنامه و کتاب بالاست تقریبا
علوم اگه میخوای یه کتاب جامع بگیری"علوم تیزهوشان خیلی سبز"و پیشنهاد میکنم که درسنامه ی کاملی داره(پیشتاز خیلی سبز فقط زیستش به درد میخوره پس نگیرش)
اگه ام میخوای یکم اضافه تر و سطح بالاتر بخونی کتابای علامه حلی و بگیر(زیست و زمین یه کتابن،شیمی،فیزیک)
برای عمومی ها ایده ای ندارم:"

_Hani_

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1405
همینایی که ستی گفت +
واسه ادبیات مبتکران مرشد پیشنهاد میکنم
عربیم کتاب سه بعدی فکر کنم نشر الگو بود

• دابل‌لایک
امتیازات: Sety

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
ریاضی و علوم خیلی سبز تیزهوشان کاربردی و مفیده و من خیلی ازش استفاده کردم.
من عربی قلم چی هم داشتم البته به خاطر اشکال خیلی وحشتناکم توی عربی بود... زیاد برای کتاب کمک درسی خرج نکن چون معمولا استفاده نمیکنی:)

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
بستگی داره تو چ درسی چ سطحی داری.. و بدون کمک درسی بتونی هندل کنی یا ن.. من یکیو میشناسم برای پیامم کمک درسی میگیره...
اما اکثرا برای علوم و ریاضی خیلی سبز خوبه..
تو نهم ریاضی هدفو واقعا پیشنهاد میکنم...
فارسی هم کیمیای ادب... البته برای فارسی فقط ب درسنامه های این کتاب اکتفا نکن.. تو ی سری موارد نظر اساتید فرق داره.. ببین دبیرت چی میگه.. ی چند تا منبع مجازی ام بخونی خوبه...

Flora

Me!
نام مرکز سمپاد
__
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
00
سلام دوستان.
ممنونم از شما🙏🏻
ببین به نظرم عربی در حد مدرسه فعلا بلد باشی کافیه نیاز به تست و اینا نداری هنوز فقط به کتاب مسلط باش چون ممکنه برای کنکور به کارت نیاد!
واسه ریاضی هشتم من بهروش رو میخوندم کتاب خوبیه خیلی و اینکه وقتی به درسنامه مسلط شدی برو سر تست ها، روی تست ها کامل فکر کن و بعد اگه نفهمیدی از پاسخنامه کمک بگیر و در نهایت حتی اگه جوابت درسته جواب کتاب رو باز بخون!(ایده های جدید بهت یاد میده)
اگر کتاب تست هم میخوای و برات کافی نبود قبلی دلفین خوبه برای تست و باز هم تاکید می‌کنم جوابا رو بخون اونا نصف کارین که انجام میدی!
در کل نظرم درباره کتاب مرشد هم اگر میخوای بگیری این هست که این کتاب منبع سوالاته ولی پاسخنامه خوبی نداره و خیلی مفهومی نیست اکثر اثبات ها رو هم به خوانند کتاب واگذار کرده پس به نظرم واسه بچه ی هشتم خوب نیست!
برای علوم سه تا کتاب هست یکی کتاب های انتشارات حلیه که بیشتر حالت داستان و اطلاعات اضافه دارن و در کل هم تستاشون مفهومیه که این یعنی خوبه!
دومین کتاب مرشد هست که به نظرم برای کسی که کتاب رو فوله به عنوان کتاب دوم و تست خوبه..
اما خب قطعا کافی نیست به نظرم
سومین کتاب که به نظرم کتاب خوبیه خیلی سبز تستیه تیزهوشانه که به نظرم بخش زیستش یه سری اصطلاح وجود داره که نیاز نیست بلد باشی فقط جهت اینکه یه دور دیده باشی و اینا برات خوبه
برای بخش فیزیکش باید بگم با حفظ فرمول هاب اضافی مخالفم چون مفهوم قطعا مهم تر هست و گاهی اوقات ممکنه فرمول های فرعی فقط گیجت کنن.

در کل هم باید بگم الان انقدر درس ها جدی نیست که به خودت فشار بیاری فقط از خوندنشون لذت ببر و به اندازه نیازت کتاب تهیه کن نه بیشتر! و اینکه نترس هفتم و هشتم تقریبا عین همن و نهم یک مقدار جدی تر هست ولی خب قطعا ترسناک نیست:)

Flora

Me!
نام مرکز سمپاد
__
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
00
ببین به نظرم عربی در حد مدرسه فعلا بلد باشی کافیه نیاز به تست و اینا نداری هنوز فقط به کتاب مسلط باش چون ممکنه برای کنکور به کارت نیاد!
واسه ریاضی هشتم من بهروش رو میخوندم کتاب خوبیه خیلی و اینکه وقتی به درسنامه مسلط شدی برو سر تست ها، روی تست ها کامل فکر کن و بعد اگه نفهمیدی از پاسخنامه کمک بگیر و در نهایت حتی اگه جوابت درسته جواب کتاب رو باز بخون!(ایده های جدید بهت یاد میده)
اگر کتاب تست هم میخوای و برات کافی نبود قبلی دلفین خوبه برای تست و باز هم تاکید می‌کنم جوابا رو بخون اونا نصف کارین که انجام میدی!
در کل نظرم درباره کتاب مرشد هم اگر میخوای بگیری این هست که این کتاب منبع سوالاته ولی پاسخنامه خوبی نداره و خیلی مفهومی نیست اکثر اثبات ها رو هم به خوانند کتاب واگذار کرده پس به نظرم واسه بچه ی هشتم خوب نیست!
برای علوم سه تا کتاب هست یکی کتاب های انتشارات حلیه که بیشتر حالت داستان و اطلاعات اضافه دارن و در کل هم تستاشون مفهومیه که این یعنی خوبه!
دومین کتاب مرشد هست که به نظرم برای کسی که کتاب رو فوله به عنوان کتاب دوم و تست خوبه..
اما خب قطعا کافی نیست به نظرم
سومین کتاب که به نظرم کتاب خوبیه خیلی سبز تستیه تیزهوشانه که به نظرم بخش زیستش یه سری اصطلاح وجود داره که نیاز نیست بلد باشی فقط جهت اینکه یه دور دیده باشی و اینا برات خوبه
برای بخش فیزیکش باید بگم با حفظ فرمول هاب اضافی مخالفم چون مفهوم قطعا مهم تر هست و گاهی اوقات ممکنه فرمول های فرعی فقط گیجت کنن.

در کل هم باید بگم الان انقدر درس ها جدی نیست که به خودت فشار بیاری فقط از خوندنشون لذت ببر و به اندازه نیازت کتاب تهیه کن نه بیشتر! و اینکه نترس هفتم و هشتم تقریبا عین همن و نهم یک مقدار جدی تر هست ولی خب قطعا ترسناک نیست:)
یه چیزی هم که باید بگم اینه که ببین دقیقا هدف مدرسه چه کتابیه و اونو اول تهیه کن ولی اینا برای شروع قبل مدرسه خوبن:)
و اینکه سطحت توی یک درس هم مهمه ولی نسبت به سوالایی که تا الان دیدم پرسیدی به نظرم این کتابا برات مناسبه..
چند منبعی بودن هم خوب نیست چون فقط باعث میشه گیجت کنن که کدوم رو بخونی تهش هم هیچکدوم رو نمیخونی!
و اینکه خوندن یک کتاب کامل و مفید بهتر از چند تا سر سریه
تنها درسی که فقط به نظرم براش چند تا کتاب خوندن خوبه زیسته چون من خودم معمولا با یک کتاب دربارش توی دوره اول کنار نمیومدم و بیشتر باید میخوندم تا درباره مطلب یک کتاب مطمئن شم و بفهممش اما در کل من الان رشته تجربی نیستم از بچه های تجربی بپرسی قطعا بهتر راهنماییت میکنن:)
و یه مطلب راجع به ریاضی خوندن اینکه وقتی یک موضوع رو بفهمی و تمرین حل کنی، روی مسائل فکر کنی و ایده بزنی و دنبال اثبات قضیه ها باشی از بچه های دیگه خیلی جلو تری الان دقیقا پایه شما شکل میگیره و یادگرفتن فکر کردن خیلی برات کمک کننده میشه ...

• شروع کننده موضوع

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یه شهری
سال فارغ التحصیلی
1406
یه چیزی هم که باید بگم اینه که ببین دقیقا هدف مدرسه چه کتابیه و اونو اول تهیه کن ولی اینا برای شروع قبل مدرسه خوبن:)
و اینکه سطحت توی یک درس هم مهمه ولی نسبت به سوالایی که تا الان دیدم پرسیدی به نظرم این کتابا برات مناسبه..
چند منبعی بودن هم خوب نیست چون فقط باعث میشه گیجت کنن که کدوم رو بخونی تهش هم هیچکدوم رو نمیخونی!
و اینکه خوندن یک کتاب کامل و مفید بهتر از چند تا سر سریه
تنها درسی که فقط به نظرم براش چند تا کتاب خوندن خوبه زیسته چون من خودم معمولا با یک کتاب دربارش توی دوره اول کنار نمیومدم و بیشتر باید میخوندم تا درباره مطلب یک کتاب مطمئن شم و بفهممش اما در کل من الان رشته تجربی نیستم از بچه های تجربی بپرسی قطعا بهتر راهنماییت میکنن:)
و یه مطلب راجع به ریاضی خوندن اینکه وقتی یک موضوع رو بفهمی و تمرین حل کنی، روی مسائل فکر کنی و ایده بزنی و دنبال اثبات قضیه ها باشی از بچه های دیگه خیلی جلو تری الان دقیقا پایه شما شکل میگیره و یادگرفتن فکر کردن خیلی برات کمک کننده میشه ...
خیلی خیلی ممنونم از راهنمایی تون 🤩🙏🏻🙏🏻

• دابل‌لایک
امتیازات: Flora

Sobhanm

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سبزوار
سال فارغ التحصیلی
1407
سلام به دوستان عزیز و گرامی
اقا ما امثال تازه وارد هفتم میشیم میخواستم ببینم واسه سه درس اصلی چه کتابایی بخرم که مناسب باشه اگه نطری دارید بگید لطفا ممنون میشم

-Pegah-

"استثنایی از قلب یک خاندان "
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
مرحله 1 ادبیات و شیمی
دانشگاه
ساری
رشته دانشگاه
پزشکی
ریاضی : مرشد
علوم : مرشد و خیلی سبز
من فارسی و موضوعی کار می‌کردم و عمومیا رو از خیلی سبز جامع کار کردم.

Sety

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1405
سلام به دوستان عزیز و گرامی
اقا ما امثال تازه وارد هفتم میشیم میخواستم ببینم واسه سه درس اصلی چه کتابایی بخرم که مناسب باشه اگه نطری دارید بگید لطفا ممنون میشم
اول برید مدرسه احتمالا دبیر ها میگن چه کتابی بگیرید و بعد از روی اون تدریس میکنن
ولی خب:
ریاضی:اگه درسنامه ی کامل و یکم نکات اضافه و سوالات نسبتا سطح بالا میخواید خیلی سبز تیزهوشان
اگر فقط تست میخواید مرشد(مرشد بیشتر برای نهم مناسبه چون آزمون هاش هماهنگ و ایناست)
علوم هم مثل همون چیزایی که بالاتر به مبینا گفتم:"

بالا