• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور تجربه‌های کنکوری‌های سابق

• شروع کننده موضوع
  • مدیر

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
سلااامم
خسته نباشید از کنکور ۱۴۰۱
بیاین از تجربه‌های امسالتون برای کنکوری‌های کنونی بگین
از چالش‌های که در طول مسیر داشتید چجوری حلشون کردین
و...

ili

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
حوزه علمیه قم
رشته دانشگاه
شیطان پرستیِ آنتوان لاوی(ص)
قرار نیست با کنکور چیزی رو ثابت کنین
چیزی که من رو خیلی اذیت کرد این بود که توقع داشتم از خودم و می خواستم نشون بدم که چقدر خفنم
انرژی روحی و روانی تون رو صرف این نکنید که به بقیه خفن بودنتون رو نشون بدین / تصاویر ذهنی که مربوط به رتبه برتر بودن و این چیزان رو بریزین سطل اشغال / به نتیجه ی آزمونا و تستا فکر نکنین
هیچی مهم نیست
اگر از الان درگیر این هستین که " یه روز خوب میاد که از کنکور راحتم" کلون هستید
هیچ وقت از کنکور راحت نیستین حتی وقتی که کنکور رو بدین بعدش نتایج هست
وضعیت زندگی شما تا حدود یک سال با کنکور گره خورده ولی این همه ی زندگی شما نیست
زندگی شما "کنکور" و نتیجه اش نیست
کنجکاو باشین/تجربه کنین/گریه کنین/ شاد باشین
زندگی همونی که هست پیش می ره پس دنبال چیز خاص و استثنایی در مدنظر بقیه نباشین
قبول کنین چیزی رو که هستین

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
اگه از خودتون تو خونه آزمایشی می‌گیرین، به اینکه یکی از اعضای خونه فقط رد شه تا حس حضور مراقبو تداعی کنه بسنده نکنید. ازشون بخواید دقیقا نقش دو الی چند مراقب و رابط خشن (:-") رو براتون بازی کنن.
دو بار استمپو پرت کنن روی میز که بیا انگشت بزن، هی برن بیان بالای سرتون حرف بزنن، دفترچه رو از زیر دستتون بکشن امضای صفحه اولو چک کنن. بالاخره حادثه خبر نمی‌کنه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
برق
بذارید من هم یکم از تجربیاتم تو این یک سال کنکور بنویسم :))
(راستشو بخواید یکم نیست کلی نوت با این مضمون دارم :)) )
من این یه سال تقریبا از فضای مجازی دور یودم و حتی تو دوره های دو سه ماهه کلا گوشی رو خاموش کردم و گذاشتم کنار. (ایا در طول این مدت ها بسیار خوب و منظم درس خوندم ؟ خیر :)) درسته بازدهی بالاتری داشتم و بهتر تونستم نظم زندگیمو برقرار کنم و برنامه های جانبی مثل ورزش و اینا هم اجرا کنم ولی خب شلنگ تخته هم زیاد انداختم :)) )
چیزی که فهمیدم این بود که فضای مجازی واقعا برای من حکم یه سیاهچاله رو داشت، نه لزوما به این معنی که من رو تو خودش کشید و من دیگه نتونستم ازش بیرون بیام و منو از بین برد(گرچه نه کاملا منو ولی سال های مهم و خوبی از زندگیمو نابود کرد ) بیشتر به این معنی که صفت های خوبی که می تونستم تو خودم پرورش بدم رو ازم گرفت و به جاش به من سیاهی و غم داد گرچه این یه متن برای چسناله نیست اما خب من به عنوان یه نوجوان،زیادی... خیلی بیشتر از همسن و سال هام افسرده بودم بدون اینکه دلیل خیلی خاصی داشته باشم. یعنی انگار تنها استنباطی که از چیز هایی که تو فضای مجازی می خوندم داشتم این بود که یه سگ افسرده باشم :))
مثلا این شبکه های اجتماعی و فضای مجازی برعکس چیزی که فکر می کردم به من دوست نداد، دوست هامو ازم گرفت و تازه می فهمم چقدر تو این فضا ادم پتانسیل اینو داره که حرفایی که می خونه رو تبدیل به باور های خودش بکنه.
یا یه مثال دیگه بخوام بزنم تو این یک سال من وقتی یکی از نشانه های بزرگ شدن رو تو خودم دیدم که متوجه شدم حالا کاملا برعکس دو سه سال پیش روابط واقعی و فیزیکی رو به هرررر نوع ارتباط مجازی ترجیح می دم و ارتباط مجازی واقعا هیچ ارزش خاصی دیگه برام نداره، گرچه متاسفانه این به این معنی نیست که از اون شخصیت ایزوله و فردگرام فاصله گرفتم ولی خب بازم راضیم.
اره خلاصه که بدی های این فضا خیلی بیشتر از خوبی هاش بود برای منی که یک انسان نابالغ و نادان و بی ظرفیت بودم (رو بی ظرفیت و بی جنبش تاکیید دارم ) :)))
خوشحالم که یه مدت کاملا ازش فاصله گرفتم و متوجه شدم زندگی واقعی چه شکلیه :)) هر چند این چند روزه روند استفادم طوری بود که انگار هنوز توبم نشده :))

+ این متنم شبیه لباسی که تیکه هاشو بهم وصله کرده باشی شد، سعی کردم از این ور و اونور نوت هام همه رو یه جا جمع کنم دیگه بهتر از این نتونستم :))

Lonely

.
نام مرکز سمپاد
frz
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
*اينكه مي گن شرايطو شبيه سازي كنين درسته.ولي توي شبيه سازي كردنش وسواس به خرج ندين.هيچ كدوم از كنكورايي كه ميزنين يا آزمون جامع هايي كه ميدين نه از نظر سطح سوالا نه از نظر شرايط شبيه كنكورتون ممكنه نباشن.اين جوري نشه سر جلسه كه اگه كوچك ترين چيزي برخلاف پيش بيني تون بود كل نظم آزمون دادنتون بهم بخوره.نمونش همين قضيه مراقب و استمپ كه ميگن.حالا اين نباشه يه اتفاق بد ديگه ممكنه بيفته.ممكنه برگه ها زود جمع شه.ممكنه بغليتون از اين عادتا روي اعصاب پاشو كوبيدن به زمين داشته باشه.من خودم استرس داشتم دستام عرق كنه.انقد سر آزمون در گير بودم كلا دوبار فهميدم دستام عرق كرده.خلاصه خيلي تو چارچوب قرار نگيرين كه اون چارچوب از بين رفت همه ي آزمونتون بره روي هوا.

Mehrasa~

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1401
وایسین جوابا بیاد بهتون میگم اگر قبول شدم که میگم اینکارا رو انجام بدین اگر نشدم همه کارایی که کردم رو میگم که شما فقط انجامشون ندین 😂
ولی به نظرم رو مدیریت زمان کار کنین سعی کنین تو ازمونای ازمایشی تو هر دفترچه به خودتون یه چند دقیقه کمتر از تایم استاندارد وقت بدید تا سر جلسه کنکور هی باید امضا کنین و کلی اطلاعات رو دفترچه و پاسخبرگ بنویسین وقت کم نیارید .سعی کنید پیوستگی داشته باشید یعنی نه که دو روز 15 ساعت بخونید ده روز 3 ساعتم نخونید از یه طرف هم اگر یه روزایی خسته بودید یا به هردلیلی از دستش دادین عذاب وجدان نگیرید ماها ربات نیستیم نمیتونیم هر روز با انرژی و ساعت مطالعه بالا بخونیم . به تراز و رتبه ازمونای ازمایشی اهمیت ندید و حتی اگر درصدتون کم میشه ناراحت نشین این قرار نیس درصد کنکور شما باشه سعی کنین فقط بررسی کنین ببینین مشکل کجا بوده که کم زدین سعی کنین بهترش کنین .

الینا:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1400
تجربه من؟ تجربه من اینکه حتما حتما حتما اگه مشکل روحی دارین برین دنبال درمانش چون مهم نیس چی داشته باشین، هرچی به کنکور نزدیک بشین استرستون زیاد میشه و مشکلتون شدید تر میشه!
یه تجربه دیگه هم که همه تکرارش میکنن ولی عموما کسی توجه نمیکنه من جمله خودم! اینکه از دوست های سمی، دوستایی که بهتون استرس میدن، اونایی که اعتماد به نفستون رو خورد میکنن و ... دورییییی کنید!‌ اصن ارتباط رو به کل قطع کنید! من گوش نکردم، ضربه اش رو خوردم، و بعد که بلاخره گوش کردم زندگی ام چند درجه زیباتر و راحت تر و پر آرامش تر شد!

_Fatemeh_

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علوم پزشکی بیابون
رشته دانشگاه
پزشکی
سبک سوالات هیچ کدوم از ازمون های ازمایشی مخصوصا قلمچی( روی این قسم میخورم)هیچ شباهتی دقت کنین دوستان، هیچ شباهتی به کنکور نداره.
تنها چیزی که باید از ازمون های کانون به عنوان مثال یاد بگیرین اینه وقتی انقدر سخت سوال میدن چیکار کنین که نتیجه بهتری بگیرین. ارامشتون رو چجور حفظ کنین و چجوری بعد یه افت روحیه شدید وسط ازمون به همراه استرس زیاد، خودتونو جمع کنین و به بازی برگردین:)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
۱. واقعا تا آزمون های کلی هیچ کدوم از سوالای قلمچی و گذینه ۲ و... شبیه آزمون نخواهد بود فلذا
درصد و تراز شما فاقد هرگونه عتبار است نه براش خوش حال شید نه ناراحت
قلمچی فقط یه بهانه ست برای اینکه شما رو برنامه درس بخونید و نوسان نگیرید

۲. هیچ وقت هول نکنید همیشه فکر کردن به اینکه دیگه دیره در دسترسه و باورش دلپذیر تره چون باعث میشه دیگه نخواین تلاش کنید

۳. کمالگرایی دشمن شماست اگر خیلی کمالگرایید حتما قبل از شروع و در هنگام شروع به روانشناس برید

۴. برای هدف مشخص بخونید نگید بریم ببینیم چی میشه

۵. فقط در طول مسیر به حرف دو نفر گوش بدید ماکسیموم سه نفر (که یکیش منطق خودتونه) دیگه در طول مسیر هی حالا ببینم فلانی چی میگه نداشته باشید
اون دو نفر هرچی گفتن اعتماد کنید

۶. خانواده رو جدی نگیرید نه تشویقشونو نه تخریبشونو حتی اگر کاملا در جریانند

sara-li

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
لرستان
سال فارغ التحصیلی
1399
اقا یه سوال ذهن منو درگیر کرده! شما وقتی که انتخاب رشته میکنید آخر سر میرید مدرسه و مدارکتونو واسه دانشگاه تحویل میگیرد اونوقت مدرسه میتونه بفهمه رتبه شما چند شده و دقیقا رشته تون چیه؟( منظورم اینه فرضا پرستاری ازاد باشی ولی نخوای متوجه ازاد بودنش بشن!) با این پیش فرض که مدرسه اصلا کد داوطلبی تو رو نداره!

قاصدک آبی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
اقا یه سوال ذهن منو درگیر کرده! شما وقتی که انتخاب رشته میکنید آخر سر میرید مدرسه و مدارکتونو واسه دانشگاه تحویل میگیرد اونوقت مدرسه میتونه بفهمه رتبه شما چند شده و دقیقا رشته تون چیه؟( منظورم اینه فرضا پرستاری ازاد باشی ولی نخوای متوجه ازاد بودنش بشن!) با این پیش فرض که مدرسه اصلا کد داوطلبی تو رو نداره!
اگه خودت نگی متوجه نمیشن. مدارک ثبت نام کنکور و اگه به کسی ندی کسی متوجه اطلاعات کنکورت نمیشه.

sara-li

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
لرستان
سال فارغ التحصیلی
1399
اگه خودت نگی متوجه نمیشن. مدارک ثبت نام کنکور و اگه به کسی ندی کسی متوجه اطلاعات کنکورت نمیشه.
اون موقع که میری مدرسه پرونده بگیری چی؟ مدرسه ازت نمیخواد کارنامه قبولی نهایی و کارنامه اولیه رو بهشون بدی بذارن رو پرونده؟ آخه اونجوری که میفهمن

قاصدک آبی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400

_Fatemeh_

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علوم پزشکی بیابون
رشته دانشگاه
پزشکی
رشته و رتبه هدفتون رو به اطرافیان و دوستان اعلام نکنین.بعد یه مدت اگه با اون سطحی که براش مورد نیازه خیلی اختلاف داشته باشین،فشار و استرس مضاعفی رو تحمل میکنین.اگه پرسیدن چی میخوای؟بگین فعلا رشته خاصی یا دانشگاه خاصی مد نظرم نیست.تمرکزم رو اینه که رتبه بهتری بگیرم تا دستم موقع انتخاب رشته باز باشه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
کلا هرچی کمتر ب اطرافیان اعلام کنید و ازشون بدونید همونقدر بهتره

sp.ring

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FRZ
شهر
Y
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
دو مرحله 1 و دیگر هیچ
دانشگاه
لطفا منتظر بمانید
خب روزی رسیده ک تجربم به عنوان یه کنکوری سابق بیان میشه و باشد ک ادمی ک اینو میخونه بعد از من رستگار شود
دوست عزیز کنکوری نمیدونم چند سالته و از کی داری واسه ی این ازمون درس میخونی و وقت میذاری و تا کی باید وقت بذاری نمیدونم هدفت چیه و تهش چ ارزویی واسه ی خودت داری
تیپ شخصیتی من با تو فرق داره و خانواده ی منم با تو فرق دارن پس لطفا قبل از انجام هر گونه اقدام برداشت هر گونه نتیجه ای اول متنو شخصی سازی کن
شاید انجام یه سری کارا ک واسه ی من مفید بوده واسه ی تو صدمات جبران ناپذیری رو به ارمغان بیاره
1.
یکی از چیزای مهم توی کنکور قبل از شروع داشتن یه برنامس ن چیزی ک نشون بده هر مبحثو کی تموم میکنی
چیزی ک نشون بده مرور هر چیزی ک خوندی کی باید صورت بگیره
برعکس چیزی ک به نظر میرسه حجم مطالب زیاده .خوبی سمپادی بودن اینه ک توی قسمت یادگیری مشکلی نخواهی داشت ولی یادگیری تضمینی برای یاد اوری نداره
صرفا به جهت خوب یاد گرفتن مطلبی رو رها نکن
چون نقطه قوت هاتو به ضعف تبدیل میکنه و ممکنه زمانی به خودت بیای و ببینی درصدات توی درس مورد علاقت داره ایندتو به گند میکشه و واسه ی پیدا کردن تبدیر ممکنه اون موقع دیر شده باشه
2.
نیازی نیست همه ی دروست خوب باشن تو باید نقاط قوت پایدار داشته باشی و نقطه ضعف هاتو به نقاط روشن تر تبدیل کنی تا تیرگیشون خللی توی رتبت ایجاد نکنه
من خودم تجربی میخوندم و به دلایلی از یه سری از دروس فراری بودم
بدان و اگاه باش ک 8 تا کتاب چیزی نیست ک تو نتونی از پسشون بر بیای و از کنکور غول نساز و همچنین اون رو به شوخی و مسخره بازی یا یک امتحان پایینی نیز در نظر نگیر
3.
تداوم داشته باش
همه ی ادم ها کم میارن خسته میشن و واسه یه مدتی جا میزنن ولی برنده کسیه ک دوره ی این حالت هارو کوتاه میکنه
روابط عاشقانه میتونه کمک یا یه سرعت گیر باشه توی سال کنکور هیچ کس به اندازه ی خودت تورو درک نمیکنه و انتظارت برای درک شدن میتونه بهت صدمه بزنه پس بهت پیشنهاد میکنم یا با یک فرد فهمیده توی رابطه باشی یا قیدشو بزنی
داشتن دوست کمک میکنه ولی کراش داشتن ..فقط درگیری ذهنیت و استهلاک رو بالا میبره سعی کن مدیریت این چیز هارو به عهده ی خودت یا خانوادت بذاری
البته اگه خانوادت مدیر خوبی میتونه برات باشه .چون 90 % خانواده های ایرانی به جای یک مدیر خوب یا یه کلونی با درک بالا
یه فاجعه برای یه کنکوری میتونن باشن
حالا چ با محبت و ملاحضاتشون چ با بی خیالی و بی ملاحضگیشون
4.
جدا از درس خوندن و زندانی کردن خودت یه تفریح ثابت برای خودت داشته باش یه چیزی ک حالتو خوب میکنه حتی توی بدترین شرایط و سعی کن این چیز یه ادم با احساسات متغیر نباشه
ی موزیک یا سریال یا فیلم به خودت جایزه بده و وقتی از برنامت عق میمونی خودتو تنبیه کن .این به عهده ی خودته ک بخوای به خودت هم دروغ بگی یا با خودت توی این موارد صادق باشی
5.
هر چی شیب نمودار صعودت تو یه درس بیشتر باشه شیب نزول توی بقیه ی دورس افزایش پیدا میکنه پس سعی کن هر 8 تا نمودارو هر چند با شیب کم ولی شیبشونو مثبت نگه داری
تو یه روز تنوع درسی داشته باش
بیشترین ضربه ای ک من خوردم از سر کامل خوندن یه درس بود من تو یه هفته کل یه درس رو تموم میکردم و تا 8 هفته اون درس رو نمیخوندم و وقتی بهش بر میگشتم شبیه ماشین 0 کیلومتر بودم و این دلسرد کننده ناراحت کننده و یکی از احمقانه ترین کارایی بود ک انجام دادم و دیر فهمیدم ک اشتباه کردم

فلن همینا شاید بعدا چیزای بیشتری برای گفتن داشتم

Binamm

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تنکابن
سال فارغ التحصیلی
1402
دوستان تجربه ای در مورد تند خوانی دارید؟ مثلا تکنیک های تند خوانی اینا☺️

نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
برق
سلام بچه ها از اونجایی که هنوز نتایج نیومده من همچنان رو گفتن یه سری حرف ها تردید دارم :)) ولی یه سری نکته خیلی مهمی به نظرم اومد که گفتم خوبه بدونید و نکاتی هستن که خارج از نتایج کنکور می تونم صرفا به خاطر تجربم بهتون بگم:
راجع به منابعی که می خواید استفاده کنید :
+ اقا سریع نرید کتاب بخرید، تو انتخاب منبع از حالا که تابستونه و وقتتون ازاد تره بررسی داشته باشید و با عجله عمل نکنید، یه راه خیلی راحتش اینه که پی دی اف اون کتاب رو دانلود کنید بررسی کنید ببینید بدرد شما می خوره یا نه، یا اینکه از بقیه پرس و جو کنید، مثلا منطق من برای خریدن کتاب هندسه مهر و ماه تو اولای مهر این شکلی بود که عربی مهر و ماه رو خریدم و خییییلی راضی بودم و همچنین به یه کتاب هندسه جامع هم نیاز داشتم، گفتم عربیش خوبه حتما هندسش هم خوبه دیگه، هندسه رو خریدم و موند رو دستم :))) خیلی کتاب این شکلی متاسفانه دارم که اصلا بدردم نخوردن بعدا
منطق من <<<<<
+ بعد اینکه نیازی نیست حتما کتاب جدید بخرید می تونید برید دست دوم بخرید و معمولا هم خیلی کتاب های تمیز و سالم و حتی ورق نخورده ای! پیدا می کنید با توجه به اینکه قیمت کتاب ها خیلی بالا رفته این کار به صرفه تره.
+یه نکته دیگه اینکه که به نظر من شما فقط برای هر درس و اون هم دوازدهما بیشتر، نیاز به خرید حداکثر یدونه منبع دارید! اونم برای اینکه به نظرم اگه کتاب به صورت فیزیکی و واقعی :)) زیر دستتون باشه و برای بار اول بخونیدش بهتره برای منبع های بعدی یا جامع ها رو از رو پی دی اف بزنید و سوالای مهم و خوبشو یه جا حتما بنویسید، یا رو پی دی اف هایلایت کنید:))
راجع به کارای تابستون(هر چند یه کوچولو دیر شده :)) ) :
+ اول اینکه بگم مهمترین کاری که باید تو تابستون بکنید خوندن و یادگیری عمیقی مطالب دهم و یازدهمیه که یادنگرفتید، مطمئن باشید تو سال تحصیلی وقت نمی کنید که یاد بگیریدشون یا خوب بخونیدشون و تابستون دقیقا برای همین کاره، پیشخوانی دوازدهم هم از نظر من لازم نیست ولی حتما حتما حتما مطمئن بشید که پایه رو خوب یاد بگیرید (البته بگم بعدا تو سال تحصیلی هی باید مرور کنیدشون و اینطوری نیست که دیگه نیازی به خوندنشون نباشه یعنی شما یذره شل کنی هر چی تو تابستون نتیجه گرفتید از دست میده)
+ رقابت تو تابستون با بقیه هیچ معنی ای نداره :)) جدی نداره ها چون بعدا که سال تحصیلی شروع شه و بخواید ازمون بدید متوجه حرفم میشید :)) من شاید میانگین تراز قلمچی تابستونم هفت و هزار و چهار یا پونصدی چیزی بود :))))) یعنی هیچ اهمیتی به تراز تابستون ندید و فقط با خودتون رقابت کنید
+ بهترین نکته هم تا اینجا از نظر خودم :)) اینه که روش های مختلف رو توی درس خوندن اجرا کنید و این برنامه رو مثلا هر دو هفته یه بار عوض کنید(نتیجش رو ببینید و یذره بهش عادت کنید بعد) تا شیوه مطالعه خودتون بدست بیاد، من البته تابستون این کارو نکردم از سال دهمم چند تا روش مختلف استفاده کردم تا دیگه برنامه نوشتنه و نحوه خوندن دستم اومد و خیلی منو جلو انداخت(اینطوری که از اول شهریور قلمچی به من یه پیشتبان ویژه داد و اینجوری بود که ما بیشتر راجع به چیز های روانی و جانبی کنکور با هم حرف می زدیم تا نحوه درس خوندن و برنامه ریزی :)) )
حالا چند تا کاری که می تونید در این راستا انجام بدین:
ساعت هایی که بازدهی بیشتری رو دارین پیدا کنید، میزان نیازتون به استراحت و اینا رو دربیارین(مثلا بعد هر یک ساعت ده دقیقه یا ترجیح می دید دو ساعت بخونید و قطعش نکنید و بعدش یه ربع یا یکم بیشتر استراحت کنید)، ببینید تو هفته کدوم روزش دیگه خیلی احساس خستگی و دلزدگی از درس می کنید(مثلا من از اخرای روز دوشنبه اینطوری بودم :)) ) ببینید چی حالتون رو خوب می کنه، چه تمرکزتون رو می بره بالا، چقدر درس خوندن برای شما کافیه، برای اینکه درسو‌ کامل یادبگیرین باید چی کار کنید، ساعتی برنامه ریزی باید بکنید یا باید حجم تست ها یا مطالبی که باید بخونید رو در نظر بگیرید و غیره ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
تایم درس خوندنتون هم کم کم زیاد کنید.
+ با درس های که دوسشون ندارید، دوست شید :D، من خیلی تو این زمینه موفق نبودم دیگه بیشتر از این چیزی نمی گم .
+ اخرین نکته و جدی ترین نکتم :)) هم اینه که تا جایی که می تونید فعالیتتون رو تو فضای مجازی کم کنید، واقعا وقتی کمش کنید می فهمید که چقدر کارهای زیادی بوده که شما می تونستید خارج از فضای مجازی انجام بدید و به درستون هم برسید و تازه خوشحال و خوش اخلاق هم باشید و انرژی و توانتون رو سر حواشی و خبر های بد دیگه نذارید.
اینستا تلگرام توییتر همه اینا وقت گیر و بسیار زیاد جذابن :)) فقط واتساپ رو بذارید بمونه :))

و در اخر این نکته هایی که معمولا دیگران برای دوران کنکور می گن همه برای اینه که شما تو سال کنکور در حالی که دارید سلامت جسم و روانتون رو حفظ می گنید بهترین بازدهی رو هم داشته باشید، پس یادتون نره که انسانید و هر چقدر هم امسال سال چالش برانگیزی باشه شما باید سعی کنید با درس ها و اینجور چیز های مربوط بهش واقعا خوش بگذرونید :)) من خودم به شخصه به این خوش گذروندن زیاد اهمیت می دادم :)) به خاطر همین خیییلی به اون شدت اینطوری نشدم که درسو کامل برای یه بازه زمانی ول کنم و خب از نظر روحی به نظر میاد سالم هم موندم :))

بالا