• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور رفع اشکال درسی کنکوری‌های 1402

mani..

Dead for testing purpose (alive)
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
رشته دانشگاه
پزشکی
اقا من واقعا سر ازمونا وقت کم میارم اصن کلی از سوالات و بلدم ولی هی وقت کم میارم مجبورم برم سر درس بعدی هم تو کنکور دی ماه هم تو قلم چی ها و هم این ازمون هایی که تو خونه میزنم از کنکور های قبل واقعا وقت کم میارم الان واقعا دیره برای کار کردم رو زمان ولی خواهش میکنم پیشنهاد بدین برای مدریت زمان تو این یه ماهه لااقل بتونم یه کاریش بکنم
اول ببین توی هر درس، چه مباحثی بیشتر ازت زمان میبرن و کدومارو میتونی سریعتر حل کنی.
اون مباحث زمان‌بر رو جداگانه تست بزن تا تقویت شن و به یه تسلط خوبی برسی.
اگر هم مبحث مشکل‌دار نداری و تو خود ازمون به مشکل میخوره زمانت، اول بیا یه کف برای خودت تعیین کن که اقاجان از ۳۰ تا سوال فیزیک اولش میرم ۲۰ تاشو حل میکنم، عه خب وقت دارم هنوز؟ دوتا دیگه حل میکنم. وقت ندارم؟ خب به حداقلم رسیدم. میرم درس بعدی. کمالگراییت رو باید سرکوب کنی سرجلسه، وسط ازمون موقع رو کم کنی طراح نیست، باید هرچقدر که میتونی امتیاز بگیری و سعی کنی حداقل یه دور همه سوالا به چشمت خورده باشه (منظورم اینه که یهو گیر نکنی رو یه سوال و وقتت بره).
الان دیر نیست برای تقویت مهارت ازمون دادن، اصلا این ماه اخر برای همینه، که ازمون‌دادنت رو تقویت کنی.
موفق باشی.

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
xy
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
سلام دوستان
میشه بی زحمت اگه این سوالو بلدید برا من حل کنید؟
ممنون
20230526_122157_tc2q.jpg

R.H.Mohassel

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1402
سلام دوستان
ممنون
20230526_122157_tc2q.jpg
گزینه 1 میشه؟
واس اولی
صورت و مخرجو در یک ایکس منهای رادیکال ایگرگ زیر رادیکال فرجه سه ضرب میکنی تا مخرج از رادیکال خارج بشه و بقیه ماجرا
برای دومی هم صورت و مخرجو در مزدوج مخرج ضرب میکنی بعدش هم باهم ساده میشن و بقیه ماجرا
که هر دو تا پرانتز میشن یک و جواب هم میشه یک احتمالا اگر درست حساب کرده باشم.

Binamm

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تنکابن
سال فارغ التحصیلی
1402
سلام دوستان
ممنون
20230526_122157_tc2q.jpg
ایکس منهای رادیکال ایگرگ رو تی بگیر بعد همه جا به جا این تی بزار حل کن ج اخرو مساوی با ایکس منهای رادیکال ایگرگ بزار تا بدست بیاد

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
xy
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
خیلی ممنون
ایکس منهای رادیکال ایگرگ رو تی بگیر بعد همه جا به جا این تی بزار حل کن ج اخرو مساوی با ایکس منهای رادیکال ایگرگ بزار تا بدست بیاد

Smohammadreza

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
مدال المپیاد
نقره فیزیک
جواب که دادن بهت ولی یه راهم این بود ایکس و وای رو یه عدد بذاری حاصلو حساب کنی. چون واسه هر ایکس و وای حاصل یچیزه فرق نداره ایکس و وای چی باشن پس ایکس و وای رو دوتا عدد ساده بذار حساب کن.
البته اینجا شاید یکم محاسباتش باز یکم سخت شه ولی خب گفتم صرفا به عنوان یه ایده داشته باشیش.

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
xy
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
جواب که دادن بهت ولی یه راهم این بود ایکس و وای رو یه عدد بذاری حاصلو حساب کنی. چون واسه هر ایکس و وای حاصل یچیزه فرق نداره ایکس و وای چی باشن پس ایکس و وای رو دوتا عدد ساده بذار حساب کن.
البته اینجا شاید یکم محاسباتش باز یکم سخت شه ولی خب گفتم صرفا به عنوان یه ایده داشته باشیش.
مرسی♡

golden babe

slay,bitch
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
+
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
اپتومتری
یه سوال.این شعاع دایره رو از اون یکی فرمول که طول مرکز به توان ۲ عرض به توان ۲ منهای عدد ثابت جذرش بریم،نمرش رو میدن دیگه؟

mani..

نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
رشته دانشگاه
پزشکی
یه سوال.این شعاع دایره رو از اون یکی فرمول که طول مرکز به توان ۲ عرض به توان ۲ منهای عدد ثابت جذرش بریم،نمرش رو میدن دیگه؟
فرمول کتاب رو باید بنویسی.
ریسک نکن.

mani..

نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام
برای جمع‌بندی زیست با روش بازیابی چطور عمل کنم؟
زیستم تمومه ولی یه سری‌ جاها تو تست مشکل ایجاد میشه
آزمون سه روز یک بار که می‌زنم بعد تحلیل چطوری برگردم زیست رو مرور کنم؟
یعنی کتاب خونده شه یا تست آزمونی
سلام،
بستگی به میزان اشکالت داره.
اگر اشکال اساسی داشتی، برو کتاب بخون، غیر اون تست ازمونی بزن. برای من تست ازمونی بازدهی بیشتری داشته تا الان.

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
اقا من واقعا سر ازمونا وقت کم میارم اصن کلی از سوالات و بلدم ولی هی وقت کم میارم مجبورم برم سر درس بعدی هم تو کنکور دی ماه هم تو قلم چی ها و هم این ازمون هایی که تو خونه میزنم از کنکور های قبل واقعا وقت کم میارم الان واقعا دیره برای کار کردم رو زمان ولی خواهش میکنم پیشنهاد بدین برای مدریت زمان تو این یه ماهه لااقل بتونم یه کاریش بکنم
ی پیشنهاد جدا از کنکور و اینا..
بعدا اگه وقت اضافه داشتی کلاسای تند خوانیو شرکت کن.. تند میخونی و همراه باهاش هم میفهمی.. ن ک فقط بخونی رد میشه..
اینقدری مفیده ک من تو م 2 ملت همه زمان کم اوردن تو حوزه ی ما و من نیم ساعت وقت اضافه اوردم

mani..

نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام
خیلی مشکلاتم زیاد نیستن
تو آزمون یه سری از فصل‌های خاص رو مشکل داشتم
باید کتاب اون بخش رو بخونم یا تست آزمونی بزنم براش بهتره
اگر مباحث کمن، یه بار خیلی سریع کتاب رو اون بخشش رو بخون بعد فرداش تست ازمونی بزن دوباره اسیب‌شناسی کن تا وقتی کامل برطرف شه. کلا مقصودم این بود که زیااد وقت روی خوانش نذار.

MRΣZA

کاربر حرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
سال فارغ التحصیلی
1403
سلام یه سوالی دارم
فرض کنین مثلا 6 تا نقطه داریم میخوایم از بینش دوتا برداریم. فرق اینکه بگیم انتخابِ 2 از 6 ، یا اینکه بگیم انتخاب 1 از 6 ضربدر انتخاب 1 از 5 دقیقا چیه؟ تاحالا بارها اینو پرسیدم ولی بازم یادم رفته و هربار موقع حل مسئله توی این قسمت میمونم
اگه میشه یه راهی بگین آدم راحت متوجه بشه هرجا باید کدومو استفاده کنه.

@Retr026 چون المپیاد کامپیوتری فکر کنم این چیزا آب خوردنه برات :-"
سلام، توضیحم دقیق نیست. صرفاً برای اینکه تفاوت‌اش رو متوجه بشی.
ببین وقتی نقطه ها متمایز باشن (مثلاً 6 تا نقطه با اسم های a,b,c,d,e,f) ترتیب انتخاب اهمیت داره و باید بگیم انتخاب 1 از 6 ضربدر انتخاب 1 از 5 (6*5)
ولی وقتی نقطه ها متمایز نیستن، ترتیب اهمیت نداره (چون اصلا فرقی نمی‌کنه). مثلاً اگه بخوایم از مثال بالا استفاده کنیم (تو این حالت جدید که نقطه ها متمایز نیستن)، اینکه ما a بعد b رو انتخاب کنیم هیچ فرقی نداره با اینکه اول b بعد a رو انتخاب کنیم. یعنی اگه بخوایم با 5*6 حساب کنیم، هر حالت رو دو بار شمرده‌ایم. پس کل حالت ها رو تقسیم بر دو می‌کنیم (2/(5*6) که همون ترکیب 2 از 6).
و همچنین اگه 3 تا نقطه باشه تقسیم بر 3! می‌کنیم. (امیدوارم خوب توضیح داده باشم :-")

بالا