• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چگونه خلبان شویم؟

• شروع کننده موضوع TOM VF81
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

TOM VF81

مهمان
سلام. توی این تاپیک قصد دارم که به صورت جامع نحوه شرکت در آزمون خلبانی و شرایطش رو توضیح بدم.
نحوه شرکت و درخواست برای نیروی هوایی:
شرایط سنی حداقل۱۶ و حداکثر ۲۲ سال است.
حداقل مدرک:Dپلم نظری و یا فنی با کف معدل۱۳
برای ثبت نام بایستی به نزدیک ترین حوزه ثبت نامی نیروی هوایی مراجعه کنید. معمولا یکی از حوزه ها مرکز گزینش نیروی هوایی در خانه اصفهان است. پس از ثبت نام، آزمونی کتبی شامل دروس ریاضی زبان هوش و مبانی دیپلم از شما گرفته خواهد شد. پس از قبولی، تست اولیه پزشکی از شما گرفته خواهد شد. این تست شامل بخش های زیر هست:
اعصاب: نیم تنه بالای داوطلب لخت است. پزشک بخش اعصاب از شما میخواهد که دست هایتان را روبه روی خود باز کنید و با چشم های بسته از شما سوالاتی میپرید مثلا میپرید پاییز را برعکس بگو. اگر دستتان بلرزد، رد خواهید شد. مرحله دوم ارتوپدی ابتدایی است. افراد زیر۱۶۵ سانتی متر، پاهای پرانتزی، بسیار لاغر، بسیار چاق، افرادی که خالکوبی دارند، افرادی که جای زخم چاقو یا بخیه دارند رد خواهند شد.
مرحله بعدی چشم پزشکی اولیه است. چشم باید ۱۰ از ۱۰ باشد. پس از آن نوبت معاینه اولیه دهان و دندان است. مرحله بعدی آزمایش پروستات و تست های پزشکی اولیه است. به شرط قبولی در این خان، وارد خان دوم یعنی اعزام به بیمارستان بعثت تهران خواهید شد.
پایان قسمت اول...

H.Omani

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
قدوسي
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1399
من آزمونش رو دادم شهیدستاری قبول شدم ولی سلامت دندان رد شدم.

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست
سلام. توی این تاپیک قصد دارم که به صورت جامع نحوه شرکت در آزمون خلبانی و شرایطش رو توضیح بدم.
نحوه شرکت و درخواست برای نیروی هوایی:
شرایط سنی حداقل۱۶ و حداکثر ۲۲ سال است.
حداقل مدرک:Dپلم نظری و یا فنی با کف معدل۱۳
برای ثبت نام بایستی به نزدیک ترین حوزه ثبت نامی نیروی هوایی مراجعه کنید. معمولا یکی از حوزه ها مرکز گزینش نیروی هوایی در خانه اصفهان است. پس از ثبت نام، آزمونی کتبی شامل دروس ریاضی زبان هوش و مبانی دیپلم از شما گرفته خواهد شد. پس از قبولی، تست اولیه پزشکی از شما گرفته خواهد شد. این تست شامل بخش های زیر هست:
اعصاب: نیم تنه بالای داوطلب لخت است. پزشک بخش اعصاب از شما میخواهد که دست هایتان را روبه روی خود باز کنید و با چشم های بسته از شما سوالاتی میپرید مثلا میپرید پاییز را برعکس بگو. اگر دستتان بلرزد، رد خواهید شد. مرحله دوم ارتوپدی ابتدایی است. افراد زیر۱۶۵ سانتی متر، پاهای پرانتزی، بسیار لاغر، بسیار چاق، افرادی که خالکوبی دارند، افرادی که جای زخم چاقو یا بخیه دارند رد خواهند شد.
مرحله بعدی چشم پزشکی اولیه است. چشم باید ۱۰ از ۱۰ باشد. پس از آن نوبت معاینه اولیه دهان و دندان است. مرحله بعدی آزمایش پروستات و تست های پزشکی اولیه است. به شرط قبولی در این خان، وارد خان دوم یعنی اعزام به بیمارستان بعثت تهران خواهید شد.
پایان قسمت اول...

ازونجایی که من شرکت کردم در آزمون آجا، گزینش آجا سراسریه. ینی شما برای افسری ارتش آزمون میدی و چیزی به عنوان گزینش جداگانه نیرو هوایی وجود نداره
پس از طی آزمون های تئوری برای مصاحبه و آمادگی جسمانی و تست های سلامت به پادگان امام علی تهران مراجعه میکنی.

اونجا با توجه به شرایط مصاحبه و تست سلامت تعیین رسته میشی و میری واسه دوره افسری.

بالا