• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

شیفتینگ

• شروع کننده موضوع

Roxan

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
درود !
دوستان من این تاپیک رو زدم تا هم شیفتینگ رو معرفی کنم(کنیم) و از تجربیات خودمون بگیم و ...
توجه:چیزهایی که من درمورد شیفتینگ میگم کاملا بر اساس تجربیات خودمه نه کتاب یا سایتی و باید دقت کنید که این جریان برای هرکس متفاوته و متغیر های زیادی وجود داره..امیدوارم این تاپیک بهتون کمک کنه!
و یک نکته مهم!
ما یک انجمن برای خیال پردازان داریم!
میتونید به @zeynabgol پیام بدید تا شما رو عضو کنه!
چه بخواید چه نخواید عضویتتون در این انجمن مخفی میمونه و کسی جز اعضای انجمن متوجه حضورتون نمیشه. پس خجالت نکشید!

• شروع کننده موضوع

Roxan

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
شیفتینگ چیه؟
به حالتی گفته میشه که شما وارد دنیای خودتون میشین از طریق ذهنتون و قطعا هرچقدر قدرت خیال پردازی بالاتری داشته باشید دنیا واقعی تر میشه
احتمالا درمورد شیفت کردن به هاگوارتز چیز هایی شنیدید این شیفت اینطوریه که افراد در هاگوارتزن و گروه بندی میشن و ... ولی قطعا برای هرکس سناریو های مختلفی وجود داره

• شروع کننده موضوع

Roxan

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
اصطلاحات:

توجه:
بخش اعظمی از اصطلاحات رو من خودم ساختم برای آسان شدن توضیحات...

DR:دنیایی که قراره بهش شیفت کنید،میتونه هاگوارتز باشه،فیلم یا سریال یا انیمه موردعلاقتون باشه،یا اصلا دنیایی باشه که خودتون به وجودش میارید و میسازیدش از صفر
سناریو ی شیفت:
به سه دسته تقسیم میشه:۱.سناریو ی باز ۲.سناریو ی بسته ۳.سناریو آزاد
۱.سناریو ی باز:سناریویی هست که شما حدودا میدونید قراره چیکار کنید و چه اتفاقاتی بیفته و از داستان و ماجرا تا حدودی باخبرید ولی کامل نیست و میخواید در هنگام شیفت اونو کامل کنید و اتفاقات جدیدی ممکنه بیفته و همه اتفاقات پیش بینی شده نیست
۲.سناریو بسته: شما کاملا میدونید قراره چه اتفاقی بیفته (مثلا ممکنه شما یک فیلم رو دیده باشید و بخواید به اون فیلم شیفت کنید بدون اینکه تغییری در داستان فیلم بدید و فقط خودتون وارد فیلم میشید یا تبدیل به یکی از شخصیت ها می‌شید)
۳.سناریو ی آزاد: تو این سناریو تنها چیزی که معلومه مکان و شاید شخصیت هاست! بقیش همش داخل خود شیفت و همون لحظه به وجود میاد.
انواع شیفت
شیفت کوتاه:
شیفتی هست که شما برای یک زمان کوتاه مدت که به آرامش برسید یا حال خودتون رو خوب کنید استفاده میشه.
شیفت بلند: شما کاملا وارد یک دنیای دیگه میشید و ساعت ها ماجراجویی میکنید!
(بقیه اصطلاحات رو داخل بانگ یا پ خ برام بنویسید که بزارم)

• شروع کننده موضوع

Roxan

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
چطور باید شیفت کنیم؟
متود های مختلفی برای اینکار وجود داره و شما میتونید با سرچ به اون ها دسترسی پیدا کنید!
ولی من میخوام حالت کلیش رو بگم و توضیحشون بدم چون قطعا هرشخص طریقه خودش رو برای شیفت کردن داره!
۱. دنیاتون رو بشناسید: قراره به کجا شیفت کنم؟ آب و هوا چطوریه؟ اگه چند تا مکان هست تک تکشون رو با جزئیات تصور کنید ( اگر دوست دارید میتونید بنویسید ولی اجباری در کار نیست)
۲.خودتون روبشناسید: کی هستید؟ چه لباسی پوشیدید؟ شخصیتتون؟ شغلتون؟قدرت خاصی دارید؟ و ...
۳.شخصیت ها رو بشناسید: درصورتی که سناریو ی بسته دارید تک تک شخصیت ها رو کاملا تصور کنید و درصورتی که سناریوتون آزاد یا باز هستش هنگام شیفت کاملا جزئیات رو تصور کنید
۴.مکان رو فراهم کنید: من به اکثر افراد تخت خواب رو پیشنهاد میدم ولی قطعا هرجایی میتونه باشه، با توجه به آب و هوای مکانی که میرید میتونید پنجره رو باز کنید و به اینکه جایی که هستید آروم باشه هم توجه کنید!
۵.زمان: هر دقیقه/ساعت/روز/هفته در دنیا ی شما چند ساعت/دقیقه در دنیای ما میشه؟
خب این ها کار هایی بود که قبل از شیفت باید انجام داد! حالا بریم سراغ خود شیفت
۱.با آرامش دراز بکشید به طوری که کاملا راحت باشید
۲.چشم هاتون رو ببندید و به آرامی وارد دنیای خودتون بشید! (دونستن اینکه اول قراره چه اتفاقی بیفته کارتون رو راحت میکنه)
۳.لذت ببرید!

• شروع کننده موضوع

Roxan

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
پرسش های متداول:
آیا میتونیم هنگام شیفت موسیقی گوش بدیم؟
اگه حواستون پرت نمیشه چرا که نه!
من برای شیفت کوتاه موسیقی با حال و هوای شیفتتون رو پیشنهاد میکنم ولی برای شیفت بلند معمولا پیشنهاد نمیشه!

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
نکته هایی در مورد شیفت:

اول: شیفتینگ یه عمل ماورایی نیست(خلی جاها شنیده م اینجوری گفته ن)

دوم: شیفتینگ هیچ ربطی به جهان های موازی نداره.

سوم: شیفتینگ باعث کاهش هوشیاری یا حافظه نمیشه.

چهارم: شیفتینگ با رویای آگاهانه فرق داره.

پنجم: امکان نداره شما دیگه نتونید از دنیای خودتون بیاید بیرون

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
نکاتی در مورد شیفتینگ:

6-شما به "جهان" سفر می کنین، نه به "داستان". این که دقیقا همه چیز رو بدونید یا همون سناریوی بسته چندان هیجان نداره. داستان سفر سمپادیا رو یادتون بیاد!

7-هیچ روش اثبات شده ای برای شیفت وجود نداره. تمام روش های موجود در اینترنت از مدیتیشن گرفته تا سابلیمینال های رنگارنگ، فقط به این دلیل معروف شده ن که روی یکی دو نفر جواب دادن. روش شیفت یه چیز کاملا شخصیه و باید خودتون پیداش کنین.

8-یه باور غلطی که در مورد شیفتینگ وجود داره، اینه که: احساساتی که اون دنیا داشتیم، (غم، هیجان، شادی، گاهی عشق هم پیش میاد! :)) ) در این دنیا هم باقی میمونن و زندگی عادی رو مختل میکنن.
ببینید، استاندارد شیفت درست، هر دو سه روز یه بار هست. حالا کسی که تمام مدت توی فکر و خیاله و ده بار در روز خودشو توی یه دنیای دیگه غرق میکنه، بله اون از زندگیش میفته. شیفتینگ قرار نیست یه عادت باشه، قراره آخرین گزینه برای فرار از واقعیت باشه و اون هم موقت! قرار نیست شما توی تخیلتون به دنیا بیاین 120 سال زندگی کنین و بمیرین!

9-هیچ محدودیتی در جهان شما وجود نداره. اسبها ممکنه پرواز کنن ماشین ها ممکنه حرف بزنن. تنها محدودیت، قوه تخیل شماست.

10-یه چند وقت پیش یه نفر به من گفت میشه شیفت کنیم اونجا درس بخونیم؟ (چون اگر بخواید زمان دنیای خودتون متونه خیلی سریع تر از این دنیا حرکت کنه.)
جواب سوالش این بود: اگر بتونی کتابهای درسیت رو درست به خاطر بسپاری و هر صفحه رو اونجا دقیق بتونی ببینی، آره. که همچین چیزی غیر ممکنه البته.

بالا