• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اوکراین؛ لقمه آماده یا گلوگیر؟

merfan x1

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد
ما میگیم چرا کاری نمی کنی؟میگه نه کاری می کنیم شماها که خبر ندارید!منم هیچ کاری در مورد یک چیزی نکنم و وقتی ازم پرسیدن چرا کاری نمی کنی بگم می کنم شماها که خبر ندارید :)) این کوچکترین باورپذیری نداره.
دیگه قرار نیست خیلی رسانه ای بشه. شما یک کانال مختص اخبار رژیم صهیونسیتی پیدا بکنید اونجا ریزترین اخبار رو هم پوشش میدن. قبلاً داشتم دوباره پیدا کردم میدم بهتون.

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
نتیجه جنگ و نیت فعلی روسها چندان مشخص نیست،ولی یک چیز رو میشه با قاطعیت گفت،اون هم اینکه پوتین در هر حال این جنگ رو باخته.اگر شکست بخوره و مجبور به عقب نشینی شه،تمام اون هیبت ابرقدرتی که تلاش می کرد برای روسیه غالب کند از بین میره.اگر هم فرضا پیروز شود و بخشی از خاک اوکراین رو تجزیه کند(و صرفا تجزیه،چون با وضع فعلی اون فکر احمقانه اولیه که کل اوکراین رو بگیرند اون هم دو سه روزه غیر قابل اجرا به نظر میاد) باز هم بازنده است،چون زیر بار چنین تحریم هایی(حدودا شبیه تحریم های ایران) کمر اقتصاد روسیه خرد خواهد شد.و فقط دریغ از جان و زندگی هزاران انسان بدبخت که به خاطر حماقت های یک مستبد دیوانه از بین رفت و خاکستر شد.

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
درباره‌ی حمله‌ی اخیر ایران به ویلایی نظامی امنیتی در #کردستان_عراق ، بسیاری میگویند ایران بعد از دفعات فراوان که مورد حمله‌ی #اسرائیل قرار گرفته، اولین بار توانسته پاسخ دهد. اما #علی_عبدی میگوید ایران بارها پاسخ داده ولی توان رسانه‌ای مانور دادن بر آن را نداشته. عبدی درباره‌ی یکی از حملات ایران در پاسخ به حمله اسرائیل به پایگاه تی‌فور سوریه توضیح می‌دهد.
متاسفانه مشخص شد حمله به اون ویلا ربطی به مسائل ایران و اسرائیل نداشته و به دلیل ممانعت از صدور گاز کردستان عراق به اروپا بوده. و اساسا اسرائیلی بودن هدف مورد نظر مردود شد.
و بر فرض محال هم که متعلق به اسرائیل بود،پاسخ مفتضحانه ای است.تخریب یک ویلا در برابر اون همه حمله اسرائیل؟ترور اون همه شخص؟تعداد زیادی خرابکاری در تاسیسات ایران؟چنین پاسخی(که مشخص شد ربطی به اسرائیل هم نداشت) صرفا ننگی بیشتر برای ماست.
توان رسانه ای برای مانور دادن نداشته؟!رژیم از ابتدا کوچکترین اقدامش بر ضد اسرائیل رو هزاران بار مطرح می کرد،صدها رسانه مختلف هم در سطوح مختلف رو داراست،اونوقت قادر نبوده روی این مسئله مانور بده؟

البته این بحث ربطی به این تاپیک نداره و باید به تاپیک دیگری منتقل کنیم.

merfan x1

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد
متاسفانه مشخص شد حمله به اون ویلا ربطی به مسائل ایران و اسرائیل نداشته و به دلیل ممانعت از صدور گاز کردستان عراق به اروپا بوده. و اساسا اسرائیلی بودن هدف مورد نظر مردود شد.
و بر فرض محال هم که متعلق به اسرائیل بود،پاسخ مفتضحانه ای است.تخریب یک ویلا در برابر اون همه حمله اسرائیل؟ترور اون همه شخص؟تعداد زیادی خرابکاری در تاسیسات ایران؟چنین پاسخی(که مشخص شد ربطی به اسرائیل هم نداشت) صرفا ننگی بیشتر برای ماست.
توان رسانه ای برای مانور دادن نداشته؟!رژیم از ابتدا کوچکترین اقدامش بر ضد اسرائیل رو هزاران بار مطرح می کرد،صدها رسانه مختلف هم در سطوح مختلف رو داراست،اونوقت قادر نبوده روی این مسئله مانور بده؟

البته این بحث ربطی به این تاپیک نداره و باید به تاپیک دیگری منتقل کنیم.
کدوم ویلای عادی بعد خوردن چندین موشک همچنان کامل تخریب نمیشه؟
هدف درست زده شده.

شاید هم نیروی نظامی اطلاعاتی ایران در عراق را دست کم می‌گیرید که به همچین تحلیلی می‌رسید.
اسرائیل در محاصره هست، اینکه ایران پاسخی نده توجیهی نداره.

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
کدوم ویلای عادی بعد خوردن چندین موشک همچنان کامل تخریب نمیشه؟
هدف درست زده شده.
متوجه حرف من نشدید.من گفتم هدفی که زدند اصلا اسرائیلی نبود.
اسرائیل در محاصره هست، اینکه ایران پاسخی نده توجیهی نداره.
محاصره؟:)) بدبختانه باز هم به دلیل سیاست های احمقانه رژیم کشور های عربی که هرگز حاضر نبودند حتی با اسرائیل کوچکترین رابطه ای داشته باشند الان با آن سر یک میز نشسته و با آن روابط دیپلماتیک بر قرار می کنند.اخیرا شاهد بودیم که وزرای خارجه کشورهایی مثل بحرین،امارات،مراکش و حتی مصر با اسرائیل هم پیمان شده اند و با هم سر یک میز می نشینند.چیزی که بعید میدونم بن گوریون هنگام بنیانگذاری اسرائیل حتی در خواب می دید امروز به لطف رژیم به واقعیت بدل شده.اونوقت شما حرف از محاصره اسرائیل می زنید؟عملا این ما هستیم که در محاصره دیپلماتیک قرار گرفته ایم.به جز عراق در همه کشور های اطراف ما یا با اسرائیل هم پیمانند(مثل جمهوری آذربایجان و امارات و بحرین و ترکیه) بقیه هم اصلا روابط خوبی با ما ندارند.اونوقت شما حرف از محاصره می زنید؟:))

اگر از لحاظ عملی بخواهیم بررسی کنیم،رژیم برای اسرائیل عملا مایه منفعت بوده.تمام کشور های عربی به خاطر سیاست های اینها از ایران دور شده و به اسرائیل پیوسته اند.چیزی که قبلا هرگز شاهدش نبودیم.بعید میدونم اسرائیلی حتی بخواهند رژیم برود چون فعلا برایشان مایه منفعت شده:))

امیدوارم این پست های ما به تاپیک دیگری منتقل شود.

merfan x1

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد
متوجه حرف من نشدید.من گفتم هدفی که زدند اصلا اسرائیلی نبود.

محاصره؟:)) بدبختانه باز هم به دلیل سیاست های احمقانه رژیم کشور های عربی که هرگز حاضر نبودند حتی با اسرائیل کوچکترین رابطه ای داشته باشند الان با آن سر یک میز نشسته و با آن روابط دیپلماتیک بر قرار می کنند.اخیرا شاهد بودیم که وزرای خارجه کشورهایی مثل بحرین،امارات،مراکش و حتی مصر با اسرائیل هم پیمان شده اند و با هم سر یک میز می نشینند.چیزی که بعید میدونم بن گوریون هنگام بنیانگذاری اسرائیل حتی در خواب می دید امروز به لطف رژیم به واقعیت بدل شده.اونوقت شما حرف از محاصره اسرائیل می زنید؟عملا این ما هستیم که در محاصره دیپلماتیک قرار گرفته ایم.به جز عراق در همه کشور های اطراف ما یا با اسرائیل هم پیمانند(مثل جمهوری آذربایجان و امارات و بحرین و ترکیه) بقیه هم اصلا روابط خوبی با ما ندارند.اونوقت شما حرف از محاصره می زنید؟:))

اگر از لحاظ عملی بخواهیم بررسی کنیم،رژیم برای اسرائیل عملا مایه منفعت بوده.تمام کشور های عربی به خاطر سیاست های اینها از ایران دور شده و به اسرائیل پیوسته اند.چیزی که قبلا هرگز شاهدش نبودیم.بعید میدونم اسرائیلی حتی بخواهند رژیم برود چون فعلا برایشان مایه منفعت شده:))

امیدوارم این پست های ما به تاپیک دیگری منتقل شود.
هدف اسرائیلی بود، اسرائیل در کردستان عراق فعال هست اینو همه میدونن.

روابط حکام کشورهای دیگه صرفا آشکار شد و این به نفع ماست و اعتبار ما بالاتر رفت، ضمنا، عجیبه شما اینقدر اصرار دارید همه چیز رو وارونه جلوه بدید!
ایران هم اکنون از شمال با حزب الله لبنان از جنوب غرب با حماس و جهاد از شرق با سپاه پاسداران اسرائیل رو در محاصره قرار داده. اسرائیل کسی رو نداره براش کاری کنه! بعضی کشورها مثل مصر زیر فشار اقتصادی مجبور شدند برن به این مجالس و خودشون هم اعلام کردن.
خود اسرائیلی ها آرزوشون تغییر دولت هست بعد شما میگید واسشون منفعت بوده!
اینکه ایران حزب الله را تجهیز کرد به نفعشان بوده؟ غزه را تجهیز کرد اینهم به نفعشان بوده؟
اینکه از واژه رژیم استفاده میکنید هم درست نیست و پروپاگاندا است، کلا ما با هر کشوری مخالف شدیم بگیم رژیم؟ این ادبیات بی‌بی‌سی طور کاری از پیش نمیبره.

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
روابط حکام کشورهای دیگه صرفا آشکار شد و این به نفع ماست و اعتبار ما بالاتر رفت، ضمنا، عجیبه شما اینقدر اصرار دارید همه چیز رو وارونه جلوه بدید!
ایران هم اکنون از شمال با حزب الله لبنان از جنوب غرب با حماس و جهاد از شرق با سپاه پاسداران اسرائیل رو در محاصره قرار داده. اسرائیل کسی رو نداره براش کاری کنه! بعضی کشورها مثل مصر زیر فشار اقتصادی مجبور شدند برن به این مجالس و خودشون هم اعلام کردن.
خود اسرائیلی ها آرزوشون تغییر دولت هست بعد شما میگید واسشون منفعت بوده!
اینکه ایران حزب الله را تجهیز کرد به نفعشان بوده؟ غزه را تجهیز کرد اینهم به نفعشان بوده؟
اینکه از واژه رژیم استفاده میکنید هم درست نیست و پروپاگاندا است، کلا ما با هر کشوری مخالف شدیم بگیم رژیم؟ این ادبیات بی‌بی‌سی طور کاری از پیش نمیبره.
اینکه من از واژه رژیم استفاده می کنم اتفاقا اصلا طبق رفتار شبکه هایی مثل بی بی سی نیست،واژه رژیم بی اندازه بیانگر این مسئله است.از واژه ایران هم استفاده نمی کنم چون در شان ایران نیست چنین کثافت کاری هایی رو با نام اون عنوان کنیم.
باید دید تاثیر کدام یک بیشتره.دو گروه شبه نظامی یا دولت های منطقه؟دیپلماسی متوهمانه یعنی همین.اینکه روابطمون با تمام کشور های منطقه رو از دست بدیم به این امید و خیال که همون گروه ها برای ما کافی اند!خب اولا اون گروه ها بی اندازه وابسته به پول ما هستند و اگر زمانی(مثل حالا) نتونیم مثل سابق بهشون پول برسونیم چندان کاری از پیش نمی برن.رهبر حزب الله لبنان فعلی هم ابدا کسی مثل عباس موسوی نیست.

امارات و بحرین زیر فشار اقتصادی هستند؟:)) فعلا که عرب های حوزه خلیج فارس بر خلاف گفته شما حتی با آمریکا هم روابطشون مطلوب نیست. از آغاز این جنگ اوکراین و قبل از اون بارها از سمت آمریکا تقاضا شده بود که تولید نفت رو بالا ببرند و نمی بردند و نمی برند.
هدف اسرائیلی بود، اسرائیل در کردستان عراق فعال هست اینو همه میدونن.
این درست مثل این هست که بگوییم یک خانه ای در آمریکا هدف قرار گرفته،تعداد زیادی ژاپنی در آمریکا هست پس هدف مورد نظر ژاپنی بوده! این اصلا قابل استناد نیست.

فکر کنم مدیران دیگه تسلیم شدن و کاری به اینجور بحث ها ندارن چون عملا صحبتهامون هیچ ربطی به موضوع نداره:))

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
ثل اينكه اصلا به اون كليپ ٥ دقيقه اي گوش ندادين😄
چرا گوش دادم.مسئله اینجاست که حرف ایشون هم تکرار همون گزاره قبلی بود که من کاری نکنم اما بگویم کاری کردم شماها خبر ندارید.بحث ماهواره ای هم بهانه خوبی نیست.می شد حداقل در سطوح پایین تر حملات رو برای افکار عمومی شرح داد و لزومی به عکس های ماهواره ای نبود.

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
@merfan x1 @rreezzaa1

اين رو قبلا گفتم و باز هم تاكيد مى كنم،مهم ترين مشكل ما در بحث مقابله با اسرائيل تجهيزات نيست،فرماندهيست.فرماندهان سپاه مشتى افراد بدون سواد نظامى(يا اصلا به طور كلى سواد عمومى،چنانچه ديديم مثلا يكى از همين فرماندهان مى گفت حمله مغولان به ايران زمان ساسانيان بوده يا ديگرى مى گفت در فلان عمق زمين شهر موشكى داريم در صورتى كه بشر هنوز به اون عمق نرسيده!اينها چند مثال هست از بى سوادى اين افراد) و در عين حال به شدت،به شدت فاسد هستند و اساسا خود بزرگترين دشمنان ايران به حساب مى آيند.با وجود چنين كسانى در راس كار،اين حوادث دور از انتظار نيست.

من شخصا بر اين باورم كه ما پس از تغيير رژيم در ايران هم همچنان مسائلى رو با اسرائيل خواهيم داشت و منحصر به دوران نكبت فعلى نيست،و به اين مسئله هم يقين دارم كه با وجود چنين كسانى كه براى دو روز حفظ بيشتر خودشون حاضر به ريختن خون هزاران ايرانى هستند ما قادر نخواهيم بود مسئله اسرائيل رو حل كنيم.

merfan x1

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد
اینکه من از واژه رژیم استفاده می کنم اتفاقا اصلا طبق رفتار شبکه هایی مثل بی بی سی نیست،واژه رژیم بی اندازه بیانگر این مسئله است.از واژه ایران هم استفاده نمی کنم چون در شان ایران نیست چنین کثافت کاری هایی رو با نام اون عنوان کنیم.
باید دید تاثیر کدام یک بیشتره.دو گروه شبه نظامی یا دولت های منطقه؟دیپلماسی متوهمانه یعنی همین.اینکه روابطمون با تمام کشور های منطقه رو از دست بدیم به این امید و خیال که همون گروه ها برای ما کافی اند!خب اولا اون گروه ها بی اندازه وابسته به پول ما هستند و اگر زمانی(مثل حالا) نتونیم مثل سابق بهشون پول برسونیم چندان کاری از پیش نمی برن.رهبر حزب الله لبنان فعلی هم ابدا کسی مثل عباس موسوی نیست.

امارات و بحرین زیر فشار اقتصادی هستند؟:)) فعلا که عرب های حوزه خلیج فارس بر خلاف گفته شما حتی با آمریکا هم روابطشون مطلوب نیست. از آغاز این جنگ اوکراین و قبل از اون بارها از سمت آمریکا تقاضا شده بود که تولید نفت رو بالا ببرند و نمی بردند و نمی برند.

این درست مثل این هست که بگوییم یک خانه ای در آمریکا هدف قرار گرفته،تعداد زیادی ژاپنی در آمریکا هست پس هدف مورد نظر ژاپنی بوده! این اصلا قابل استناد نیست.

فکر کنم مدیران دیگه تسلیم شدن و کاری به اینجور بحث ها ندارن چون عملا صحبتهامون هیچ ربطی به موضوع نداره:))
تا اونجا که من خوندم رژیم اون هست که یا پشتوانه مردم نداره یا سرزمین که در ایران این صدق نمی‌کنه. توی ایران هم مخالف هست هم موافق و همه یک رای مخالف نیستند.

این گروه ها برای ما کافی نیستند، ولی یک اهرم فشار قدرتمند هستند که با همین ها سعودی هارو به سمت مذاکره کشوندیم! من مصر رو گفتم، الان مصر قدرتمندترین کشور عربی نزدیک اسرائیل هست و مهمترین این کشورها. بحرین هم عددی نیست.

اسرائیل میخواد با این کارها قدرتش رو با ایران موازنه بکنه که تا الان ناکام بوده، در ادامه ببینیم چی میشه....

merfan x1

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد
@merfan x1 @rreezzaa1

اين رو قبلا گفتم و باز هم تاكيد مى كنم،مهم ترين مشكل ما در بحث مقابله با اسرائيل تجهيزات نيست،فرماندهيست.فرماندهان سپاه مشتى افراد بدون سواد نظامى(يا اصلا به طور كلى سواد عمومى،چنانچه ديديم مثلا يكى از همين فرماندهان مى گفت حمله مغولان به ايران زمان ساسانيان بوده يا ديگرى مى گفت در فلان عمق زمين شهر موشكى داريم در صورتى كه بشر هنوز به اون عمق نرسيده!اينها چند مثال هست از بى سوادى اين افراد) و در عين حال به شدت،به شدت فاسد هستند و اساسا خود بزرگترين دشمنان ايران به حساب مى آيند.با وجود چنين كسانى در راس كار،اين حوادث دور از انتظار نيست.

من شخصا بر اين باورم كه ما پس از تغيير رژيم در ايران هم همچنان مسائلى رو با اسرائيل خواهيم داشت و منحصر به دوران نكبت فعلى نيست،و به اين مسئله هم يقين دارم كه با وجود چنين كسانى كه براى دو روز حفظ بيشتر خودشون حاضر به ريختن خون هزاران ايرانى هستند ما قادر نخواهيم بود مسئله اسرائيل رو حل كنيم.
مخالفم، دوتا آدم بیسواد هم باشه خیلی از فرماندهان سپاه کار آزموده و دارای تجربه جنگی هستند، عملکرد در میدان این رو مشخص می‌کنه

در مورد پاراگراف دوم هم این را اضافه بکنم که ما زمان شاه قرارداد بستیم که به ما موشک با برد صد کیلومتر بدهند که پول رو گرفتند خوردند و ندادند. کلا فقط زور رو میفهمن.

Smohammadreza

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
مدال المپیاد
نقره فیزیک
در تکمیل صحبت های بالا اشاره کنم به اون حرف های نتانیاهو که ازش پرسیدن سه تهدید بزرگ علیه اسراییل چیه و در جواب سه بار گفت ایران.

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
تا اونجا که من خوندم رژیم اون هست که یا پشتوانه مردم نداره یا سرزمین که در ایران این صدق نمی‌کنه. توی ایران هم مخالف هست هم موافق و همه یک رای مخالف نیستند.
نه،رژیم یعنی همون نظام.منتها چون بیشتر برای تقبیح مصطلح شده به کار می بریم.
من مصر رو گفتم، الان مصر قدرتمندترین کشور عربی نزدیک اسرائیل هست و مهمترین این کشورها. بحرین هم عددی نیست.
خب همین مصر هم اکنون به متحد اسرائیل بدل شده و با آنان سر یک میز نشسته.این یک مشکل بزرگ برای ماست.

مخالفم، دوتا آدم بیسواد هم باشه خیلی از فرماندهان سپاه کار آزموده و دارای تجربه جنگی هستند، عملکرد در میدان این رو مشخص می‌کنه
دوتا آدم بی سواد که اون گزاره تاریخی بی نظیر متعلق به نقدی بود که معاون هماهنگ کننده سپاه و از آدمهای قدیمی اونجاست.کارآزمودگی هم که خب،هیچ یک تحصیلات نظامی ندارند و عملکردشون هم با توجه به پولی که برای هر کار صرف می کنند اصلا مطلوب نیست.و از همه این مسائل فجیع تر فساد بی حد و مرز این آدمهاست.من از بدنه سپاه اطلاع دقیقی ندارم و ممکنه اونجا انسانهای شریفی هم وجود داشته باشه،اما در بخش های بالادستی نه.
کلا فقط زور رو میفهمن.
منظورتون چه کسانیه؟

merfan x1

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد
نه،رژیم یعنی همون نظام.منتها چون بیشتر برای تقبیح مصطلح شده به کار می بریم.

خب همین مصر هم اکنون به متحد اسرائیل بدل شده و با آنان سر یک میز نشسته.این یک مشکل بزرگ برای ماست.

دوتا آدم بی سواد که اون گزاره تاریخی بی نظیر متعلق به نقدی بود که معاون هماهنگ کننده سپاه و از آدمهای قدیمی اونجاست.کارآزمودگی هم که خب،هیچ یک تحصیلات نظامی ندارند و عملکردشون هم با توجه به پولی که برای هر کار صرف می کنند اصلا مطلوب نیست.و از همه این مسائل فجیع تر فساد بی حد و مرز این آدمهاست.من از بدنه سپاه اطلاع دقیقی ندارم و ممکنه اونجا انسانهای شریفی هم وجود داشته باشه،اما در بخش های بالادستی نه.

منظورتون چه کسانیه؟
در مورد آخری صهیونیست هارو میگم.

چطور با بودجه خوب عمل نکردند؟ بودجه نظامی ما از همه رقبا کمتره و خیلی عالی نتیجه گرفتیم، ارزان جنگیدن خاصیت نیروی نظامی ماست چون همیشه بودجه کافی نیست. اکثر این بیسواد ها هم موقع جنگ وارد سپاه شدند سریع سلسله مراتب رو طی کردند اومدند بالا، حداقل تا اونجا که من دیدم. الان فرمانده ها ناگزیرن برن دانشگاه جنگ تحصیلاتشون رو ادامه بدن

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
چطور با بودجه خوب عمل نکردند؟ بودجه نظامی ما از همه رقبا کمتره و خیلی عالی نتیجه گرفتیم، ارزان جنگیدن خاصیت نیروی نظامی ماست چون همیشه بودجه کافی نیست. اکثر این بیسواد ها هم موقع جنگ وارد سپاه شدند سریع سلسله مراتب رو طی کردند اومدند بالا، حداقل تا اونجا که من دیدم. الان فرمانده ها ناگزیرن برن دانشگاه جنگ تحصیلاتشون رو ادامه بدن
"سریع" طی کردند که اصلا نکردند.همینجوری به همشون درجه سرلشگر و تیمسار و امثالهم داده شد.وگرنه اصلا سلسله مراتب نظامی رو طی نکرده بودند.
اینکه بودجه کافی نیست،اگر سپاه کمتر دزدی کنه بودجه بیشتری خواهد داشت.هرچند که الان هم از بیشترین بودجه هاست.
نه فرمانده ها در اینجا اصلا وا داشته نمیشن که برن تحصیلاتشونو ادامه بدن.هیچ کدومشون ندادن.

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
اگر امکانش هست منبعی معتبر ذکر کنید و با مدرک بگید ایران قدرت چهاردهم جهان هست. اگر مدرکتون سایت ها و ویدئو های قدرت نظامی هست، همین الان باید بگم که این منابع دروغی بیش نیستند. چرا که تعدادی از تجهیزات چه زمینی چه هوایی و چه دریایی از نظر ها پنهان هستند. به طور مثال کشور ایران مخصوصا سریال کد هواپیماهای خودش رو مخدوش میکنه. اونوقت اون تولید کننده محتوا از کجا متوجه تعداد هواپیماها و یا تجهیزات نظامی رو. لطفا به این آمار ها توجه نکنید چرا که اکثرا دروغ هستند و برای جذب مخاطب. سیاست حمله یا عدم حمله با قدرت نظامی دو کشور زمین تا آسمان تفاوت دارد.
پ.ن: چند سال اخیر شایعاتی مبنی بر خرید تسلیحات و تجهیزات جنگنده اف۱۴ از آمریکا به دست دلالان اسرائیلی مطرح شد. به سر پا بودن و پرواز این هواپیماها هم توجه کنید.
از لحاظ تجهيزات وضع افتضاحى داريم.به خاطر تحريم تسليحاتى نتونستيم بعد از انقلاب سلاح چندانى بخريم.نتيجه شده اينكه هواپيما ها اكثرا همون هواپيما هاى قبل از انقلابه و ناو هاى جنگى هم همينطور.

merfan x1

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد
"سریع" طی کردند که اصلا نکردند.همینجوری به همشون درجه سرلشگر و تیمسار و امثالهم داده شد.وگرنه اصلا سلسله مراتب نظامی رو طی نکرده بودند.
اینکه بودجه کافی نیست،اگر سپاه کمتر دزدی کنه بودجه بیشتری خواهد داشت.هرچند که الان هم از بیشترین بودجه هاست.
نه فرمانده ها در اینجا اصلا وا داشته نمیشن که برن تحصیلاتشونو ادامه بدن.هیچ کدومشون ندادن.
دزدی؟
از کجا دزدی میکنن؟
از بودجه خودشون؟ کل بودجه مگه چقدره؟
سپاه کلی سیلوی ذخیره موشک داره کلی هزینه نگهداری همین هاست
هر پهپاد ساده خیلی ارزان انتحاری دوازده هزار دلاره دیگه بقیش رو که مستحضر هستید

merfan x1

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد
از لحاظ تجهيزات وضع افتضاحى داريم.به خاطر تحريم تسليحاتى نتونستيم بعد از انقلاب سلاح چندانى بخريم.نتيجه شده اينكه هواپيما ها اكثرا همون هواپيما هاى قبل از انقلابه و ناو هاى جنگى هم همينطور.
جدا خیلی حیف شد پنج ناو در حال ساخت ما تحویل نشد! بیشرف ها فروختند به فیلیپین اگر یادم باشه اونام الان یبار دیگه فروختنشون.

اینطور که معلومه فرمانده ها تو حوزه هوایی خیلی روی موشک های هوا به هوای برد بلند حساب کردند، وگرنه اگه خیلی جدی بخوان بودجش جور میشه( هفت میلیارد دلار طی ده سال، چیزی حدود هفتصد میلیون دلار سالیانه بودجه میخواد برای بازسازی کامل، میشه ۱۰۰-۱۵۰ جنگنده خرید و باربری هم اضافه کرد.) مخصوصا اگه کمی تجهیزات بفروشیم.

توی دریایی تناژ شناورهامون خیلی پایینه، قدرت آتش کمتری نسبت به بقیه داریم.
توی زیردریایی تازه تولید سنگین ها آغاز شده باز خوبه...

merfan x1

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد
خیر. موضوع موشک اگر منظورتون از موشک های هوا به هوای فاکس۳ هست، کلا یکی از پروژه های بسیار عجیب در جهان پروژه سجیل بود. اکثر پروژه ها متاسفانه کپی نمونه های شرقی و غربی هستند. البته بعید بدانم موشک های دوربرد آنچنانی آن هم دوربرد مثل ایم۵۴ وجود داشته باشد. اگر هم داشته باشد یا رادار هایشان از بین رفتند یا خرج هایشان فاسد شدند.موضوع بعدی سوار کردن روی جنگنده است. اکثر تامکت های ما به دلیل فقدانTWT راداری ندارند.همچینن میراژ اف۱ های ما اصلا موشک راداری برای لود شدن ندارند و خالی از چابهار و پایگاه۱۳ ام میپرند. بعد هم این حرف شما که بریم جنگنده بخریم و تجهیزات بفروشیم خیلی آرمانی است. پروسه خرید جنگنده بسیار زمان بر و نیازمند دانش و سواد کافی و همچنین فراهم کردن زیرساخت های مناسب هست.کدوم تایپ؟ چند فروند؟استقرار در کدام پایگاه؟
سرنوشت جنگنده های قدیمی؟ آیا کسی آین هواپیماها را میخرد؟ آیا توان اسقاط داریم؟ آموزش خلبانان؟ ظرفیت پایگاه ها؟ حدود دو سال پیش با یکی از مدیران یکی از سایت های نظامی بحثی پیش اومد که چرا ایران جنگنده نمیخره؟! یکی از دلایل واضح نداشتن بودجست.. ستون فقرات نیروی هوایی کشور ما مربوط به جنگنده های ارتش میشن(جدای از خرید هواپیماهای فرسوده فراگ فورت و سوخو۲۲ های سپاه از روسیه). اگر دقت کنید بودجه ارتش بسیار کمتر از سپاه هست و همون بودجه هم بسیاریش صرف کارهای دیگه میشه. مسئله دوم زیرساخت هست. زیرساخت نیروی هوایی کشور ما غربیست که در حال حاضر توانایی خرید جنگنده غربی نداریم. نوبت میرسد به هواپیماهای چینی و روسی که بزرگترین لطمه به ناوگان نظامی کشور زدند. برای خرید جنگنده باید پرسنل فنی، معلم خلبان، کروچیف و چندین پست دیگر آموزش داده شوند. حال بخواهیم تا اینجای کار را پیش ببریم فکر میکنید بقیه کشور ها اجازه میدهند که خلبانان ما به راحتی به روسیه یا چین یا پاکستان اعزام شوند؟؟ مسلما مانع میشن. لطفا منطقی باشید. شرایط ناوگان هوایی بسیار وخیم است. بارها و بارها عزیزانی در فضای مجازی این مباحثه را انجام میدهند و میگویند انشالله سوخو۳۰ ها ، سوخو۳۵ ها در راهند... به خیالی هنوز در راه اند..
یک عده از دوستان سالها پیش بحث خرید میراژ۲۰۰۰ را از فرانسه رو کردند که باید در پاسخ بگویم این موضوع ارزش بحث هم ندارد. این اواخر در آی آر ارتش بحث خرید میگ۳۵ داغ بود که باز هم سرابی بیش نبود

نمی‌دونم کپی از فاکس ۳ یا هرچیزی بود، یک موشک با برد هزارکیلومتر روی فنسر ها لود کرده بودند.
ظرفیت پایگاه و آموزش خلبان قرار نیست در آن واحد درست بشه، تا شروع به تحویل کنن اونها هم اوکی میشه. جنگنده هم از لحاظ کمیت کم داریم قدیمی ها فکر نکنم از رده خارج بشن.
الان ما تا بیست سال دیگه توانایی خرید از غرب رو قطعا نداریم، باید دست روی دست بزاریم منتظر بمونیم؟ بهتره هزینه کنیم و تغییر بکنیم.

فروش تجهیزات هم آرمانی و دور از دسترس نیست، مهاجر شش هایی که به اتیوپی تحویل شد فوق‌العاده عمل کردند و توانایی صادراتش رو داریم. پدافند هوایی، موشک و راکت هم میشه صادر کرد.

بالا