• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور تجربیات کنکوری‌های سابق برای کنکور ۱۴۰۱

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

Zahra_a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
99
رشته دانشگاه
داروسازی
خب من میخواستم این تاپیک رو یخورده که تب و تاب انتخاب رشته خوابید بزنم اما دیدم که دارین تجربیاتتون رو تو تاپیکای مختلف بیان میکنید، اینطوری شد که الان زدم
پیشاپیش ممنون که تجربیاتتون رو به اشتراک میذارید و باعث میشید بقیه کمتر اشتباه کنن
ترجیحا اینجا سوال نپرسید و جواب ندین
اگه دوست دارین که تجربیات کنکوری‌های سال‌های قبل رو بخونید میتونید یه نگاه به اینجاو اینجا بندازید(:

یه سری پست از بعضی دوستان هست که شاید دوست نداشته باشن پستاشون منتقل بشه اما من لینک پستاشون رو اینجا میذارم امیدوارم به دردتون بخوره( بیشتر در مورد انتخاب رشته ست)

1
2
3
4

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
پانسیون و کتابخونه:

اشتباهی که بچه‌ها میکنن اینه که کلا میرن کتابخونه!
درستش اینه، بازه زمانی‌ای که خسته شدی و کشش درس خوندن تو خونه رو نداری، بری اون هم نه هر روز!
من یه بازه زمانی سه روز در هفته بصورت یک روز در میان میرفتم.
جو و محیط کتابخونه واقعا مهمه! ی کتابخونه‌ای رفته بودم، با اینکه مکانش فوق‌العاده بود، حتی جایی برای استراحت داشت، چون جوِش بد بود و بچه‌ها درس نمیخوندن، دیگه نرفتم.

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
من در طول سال کنکور مخصوصا اواخرش چند تا سوال برام پیش اومد که الان می تونم بهشون جواب بدم
خواستم مطرح کنم شاید بهتون کمک کرد
آیا رتبه ی معادلی که توی آزمون های جامع سنجش دریافت می کنیم نزدیکه به رتبه ی کنکور؟
نه به هیچ وجه
توی آزمون های جامع سنجش بهترین رتبه ی معادلی که بهم داد ۹۰۰۰ بود بدترینش ۱۷۰۰۰ و من کنکورم شدم ۱۷۸۵ پس اگه رتبه هاتون توی جامع های سنجش بد شد زانوی غم بغل نگیرین
به چرت و پرتای بقیه هم گوش نکنید که می گن هر چی توی سنجش بیاری توی کنکور میاری چرت محضه

آیا با وارد کردن درصدای کنکور توی تخمین رتبه های کانون مثلا رتبه ی معادل درستی بهمون میده؟
الان که با درصدای دقیق کارنامه کنکورم وارد می کنم تخمین رتبه ی قلم چی بهم میده ۸۵۰ تا ۱۰۰۰ منطقه
بنابراین نه به اون هم نمیشه اعتماد کرد

کلا اگه زیاد دوست دارین تخمین رتبه انجام بدین اول اینکه توی اون بازه که دارین آزمون های جامع میدین این کار رو انجام بدین
دوم اینکه مثلا اگه کنکور سال ۹۹ رو می زنین درصد ها رو می تونین وارد نرم افزار های تخمین رتبه بکنین و بهتون رتبه بده
من الان که نگاه می کنم کل دوازده تا کنکوری که دادم و به این روش تخمین رتبه زدم رتبه معادلم توی منطقه ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ بود که خب رتبم توی همین بازه بود

در پایان زیاد به تخمین رتبه دل نبندین مگه اینکه باعث افزایش انگیزتون بشه
من هر بار که کنکور کار می کردم و تخمین رتبه می زدم کلی انرژی می گرفتم در حالیکه قبل از شروع کنکور زدن فقط دعا می کردم مجاز بشم
امیدوارم مفید بوده باشه

Chandler.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
1400
اولین شکست ها با قلم چی بود
اولین ازمونی رو که دادم اومدم تو دفترم نوشتم تو ازمون گاج اگه سفید برگه مو تحویل می دادم رتبم بهتر میشد.
جمعه ها معمولا با درجا زدن و شکست رو به رو بود.
کم کم یاد گرفتم خودمو ریکاوری کنم،با اشتباهاتم کنار بیام و اینقدر خودمو با تو قلم چی خیلیا کلید میزنن و تقلب زیاده گول نزنم.
تقلب زیاد نیست؟ هست مسلما هست،اگه تو قلم چی هست تو کنکور هم هست،همه جا هست،همه جا.

اگه روند کنکور از اخر به اول طی میشد موفق تر عمل میکردم
شاید چون یاد اواخر یاد گرفتم چجوری واقعا ازمونو تحلیل کنم،چجوری خلاصه بنویسم که مفید باشه،چجوری خلاصه هامو مرتب نگه دارم...

زیر فشار کنکور له نشین(خودت نو با موزیک وورزش و.. زنده نگه دارین)،به حرفای بقیه اعتماد نکنین،وارد روابط صمیمی نشین،هزینه های نامعقول بابت کلاس و مشاوره ندین،زودتر شروع کنین تا زودتر شکست بخورین و زودتر از جاتون پاشین.
کتابای ازمونی رو قبل عید (ترجیحا مهر_آذر) همراه با قلم چی بطور زمان دار پیش ببرین.
خودتونو گول نزنین.
از همون اول همه چی رو با نظم پیش ببرین.
زندگی بعد کنکور همون فلانی هست که الان هست،منتها الان مغزتون ترک های دیوار رو هم جذاب نشون میده بخاطر اینکه اساسا کار مغز اینه که کمترین انرژی رو مصرف کنه و درس خوندن انرژی خواهه پس هرکاری میکنه تا شما منصرف شین:))
(چنلای مدیکال استوز و نردبان موفقیت و کنکوری لایف مطالب مفیدی دارن.)
(مصاحبه های مهندس شاکری زاده با رتبه برترای شیراز هم میتونه مفید باشه)

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
بهتره که از اول یه منبع سازگار با خودتون انتخاب کنین نه صرفا منبع خوب یا عالی. از این منبع به اون پریدن، ممکنه خوبم باشه ولی تعویض زیاد یا سردرگمی بینشون مث تیمای ته جدولی میشه که چهارتا سرمربی عوض می کنن آخرشم یا سقوطه یا بقا به زور.

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
درست تفریح کنین
سریال نبینید. فیلم نبینید. کتاب بخونین یا آهنگ گوش بدین. موقع استراحت های کوتاهتون سعی کنین محیط مطالعه رو ترک نکنین که ۱۵ دقیقه استراحتتون کش بیاره تا ۳۰ دقیقه
اگه معتادین به سریال ترک کنین هرچه زودتر بهتر
خودتونو با روزی یه قسمت هم گول نزنین
سعی کنید خانواده هر رفتاری کردن اهمیت ندین و سازگار بشید با محیط اطرافتون.

رتبه‌ی معادل نه ولی رتبه‌ی خود آزمون یا تقریبا رتبه‌ی کنکورتون میشه یا یکم بدتر ازش :-" حداقل برای من و یه نفر دیگه که اینطوری بود.
تایید نمی کنم
هر چند یادمم نیست چند آوردم توی قلم چی ولی مطمئنم چهار رقمی بود

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
آها با عرض معذرت از کج فهمی خویش :-"
تایید می کنم
بهترین رتبه ای که داد حدود 330 بود توی سهمیه بدترین 608 :-"

من یه روز بعد از کنکورم این فایل رو نوشتم و می خواستم آپلود کنم که تا امروز به تعویق افتاد امیدوارم به دردتون بخوره
یه اصلاحیه: اینجانب از اینکه با وجود آنلاین بودن آموزش از کلاسا جیم نشدم مثل خیلیا و امتحانات مدرسه رو با وسواس خوندم و حتی امتحانات نهایی رو خوب خوندم و معدلم حداقل متوسط شد پشیمونم
معدل 19/81 تاثیری به جز وقت گرفتن ازم نداشت و روی کنکورم هم تاثیری نداشت
و اونایی که کلاسای مدرسه رو می پیچوندن علی رغم تهدید های معلم ها نمره ی کمتر از من نگرفتن حتی شاید بهتر هم گرفتن
خلاصه اینکه تهدیدات معلما رو جدی نگیرین و اگه مثل من ترسو نیستین سعی کنین از کلاسا جیم بزنین مخصوصا اونایی که به دردتون نمی خورن

Chandler.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
1400
من یچیز پیروی حرف دوستان اضافه کنم.
رتبه ی من به قلم چی نزدیک تر بود تا سنجش ولی سطح سنجش مشابه کنکور بود،بخصوص سطح ریاضیش که سخت بود.
در کل حتما سنجش های آخر رو شرکت کنین ولی به رتبه هاش توجه نکنین(یعنی باعث نشه از خودتون ناامید بشین)
ولی ترازای قلم چی رو پیگیری کنین که رو به پیشرفت باشین و درست تحلیل کنین و رو یه رِنجِ مشخص درجا نزنین.

و راجع به کلاسای مدرسه،واسه من مفید بودن و اگه برگردم عقب از همون اول با کلاسا پیش میرم(چون معلم هامون مفید بودن و من کلاس خصوصی و جای دیگه هم نمی رفتم)

در کل لج نکنین، نه با مدرسه نه با قلم چی نه با مافیاها.چون تهش خودتون ضرر می کنین.

itsmaew

Professional time-waster
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ث
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
الزهرا
رشته دانشگاه
ریاضی[ات و کاربردها]
سلام:). اینا حرفای من نیست حرفای خواهر دوستمه که رتبش 353 تجربی شده، برا من مفید بود گفتم برای شما هم بفرستم استفاده کنین :BlueHeart

راستش من با اینکه خودم دهم یازدهم از اول وقتمو روی کنکور گذاشتم اما معتقدم که توی یکسال میشه هرسه پایه خوب خوند. یکسال زمان زیادیه و اگه یک ساعت مطالعه مطلوب داشته باشی کلا دهم و یازدهم جبران میشه.
و راجب تابستون کنکور که آلان بازه که داخلش هستی من چند توصیه دارم
درسایی که ضعیفی در این روز ها هرروز براش وقت بذار مثلا اگه درس ضعیف تر زیست هست هر روز سی تست بزن .من خودم زبانم ضعیف بود که اگه توی تابستون جبران نمی شد کلا تا خود کنکور برام یک نقطه ضعف باقی میموند.
حتما ازمون بده چون مهارت ازمون طول میکشه تا بدست بیاد.
ساعت مطالعه رو کم کم ببر بالا چون پیوستگی و استمرار توی کنکور خیلی مهمه و نباید الان یک ساعت مطالعه سنگین داشته باشی چون ممکنه یک دوران خسته بشی و کم بخونی و این عدم حفظ پیوستگی خیلی مضره.
الان بازه خوبی برای قرابت ارایه و درک مطلب زبانه چون این ها مواردی مهارتی هستن و نمیشه توی زمان کم به تسلط خوبی رسید
من پارسال توی تابستون خیلی برای دینی وقت می ذاشتم درحالی که خیلی ها می گفتن دینی فراموش میشه و بهتره توی عید بخونیم ولی اگه دینی رو الان خوب بخونی و تست کافی بزنی در طول سال خیالت خیلی راحت تره و در عید و دو سه ماه مونده به کنکور فقط مرور میکنی و حتی دیگه لازم به تست زدن هم نیست.
و یک نکته اینکه الان اگه تونستی دینی خوب بخونی در بازه پاییز و زمستون اول تست بزن و بعد بخون چون اینجوری توی حافظه بلند مدت ثبت میشه
حتما کلاسای مدرسه ببین چون من دیدم پارسال بچه هایی که کلاسهارو شرکت نکردن چقدر عقب افتادن
و اینکه بعضی مواقع درسته که شاید توی کلاس ها وقت بگیرن یا مطالب زیاد تکرار کنن اما یک تنوع برای درس خوندنه چون اگه یادگیری تو فقط به خواندن مطالب از کتاب ها محدود کنی ذهنت خسته میشه و یک جورایی حوصلش سر می ره و کلاس تنوع خیلی خوبیه و شنیدن یک مطلب از یک معلم حتی در درسی مثل دینی باعث میشه که مطالب بهتر توی ذهن بمونه
چند توصیه روحی هم دارم که شاید مفید باشه
خیلی پیش میاد که در مورد کنکور یک چیزایی رو زیاد از حد گنده میکنند که این باعث میشه حتی اگه درحال انجام کار درست هستی دچار شک بشی که نکنه کار من کامل نیست
مثلا تحلیل آزمون. ساعت مطالعه بالا . منابع خوب . برنامه خوب. الزام مشاور و کلاس خوب. دوران جمع بندی و..... که واقعا بعضی مواقع خیلی گندش میکنن و بچه هارو سردرگم میکنن.
همین =) موفق باشی

Farnaaaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
بندرعباس
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام ^^
یکی از بچه ها تو یه تاپیک دیگه اینو گفته بود، اما چون دیدم موضوع خیلی مهمیه، اینجا هم میگم.
اگر مشکلی دارید، قبل از وارد شدن به کنکور حلش کنید! اگر اضطراب، افسردگی، بی تمرکزی، وسواس فکری، گردن درد و کمردرد و مشکلات جسمی یا هر مشکل دیگه ای دارید، قبل از فرایند کنکور حلش کنید چون بعدا به شدت براتون مشکل آفرین میشه.
حتی اگه حس میکنید چشمتون ضعیف شده همین حالا برید و عینک بگیرید. هی نگید یه وقت دیگه.

اگر خود من زودتر رفته بودم دنبال حل مشکل اضطراب و استرسم، حالا برای سومین بار کنکور نداده بودم و هنوز از نتیجه راضی نباشم! /:
اگر زودتر دکتر رفته بودم روزهای آخر از کمردرد گریه نمیکردم.
خلاصه که به فکر سلامت ذهنی و جسمیتون باشید چون اول که سلامتی مهمه دوم که روی نتیجه ای که میگیرید تاثیر مستقیم داره.

Farnaaaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
بندرعباس
رشته دانشگاه
پزشکی
متاسفانه من ocd و adhd و رگه هایی از اضطراب رو دارم که واقعا سخته کنار اومدن باهاشون از اون طرف اوضاع هم جوریه که نمی تونم به روانشناس و روانپزشک خوب مراجعه کنم ( البته بگم قبلا رفتم جفتشون رو روانپزشک رو بابت افسردگی و روانشناس رو هم رفتم ولی انتهای این قضیه این جوری شد که دارو هامو می خوردم از یه جایی به بعد اثرشو از دست داد و از اون طرف عوارض جانبی زیادی هم باید متحمل می شدم روانشناس هم تو شهر ما جوریه که اگر بری پیش یه روانشناس و بگی من افسردگی دارم جوابش اینه: افسرده نباش:))) حتی یه سری بابت مشکلات خانوادگی اینا رفتم راه حلش خیلی سطحیییی بود در حدی که مامانمم بهم گفت این کارارو ... )حالا خودم با خوندن کتابا می خوام یکم رو خودم کار کنم تا قبل از این ازمون کنکورو بدم بهتر بشم ....
علاوه بر درمان دارویی و تراپی، یکی از چیزهایی که کمک میکنه شرایط استیبل تری داشته باشیم، درک خودمون از شرایط ذهنی و جسمیمون هست. مثلا من میدونم مشکل گردن دارم بنابراین سعی میکنم درست بشینم و درست بخوابم تا دردم بیشتر نشه.
به همین شکل برای شرایط ذهنیمون هم میتونیم رفتارهامون رو اصلاح کنیم.
مثلا یکی از نزدیک ترین دوست های خودم adhd داره. میدونم یکی از شرایطش اینه که برای ادامه دادن تصمیم هاش بیشتر از بقیه نیاز به تشویق و همراهی داره. خاصیتش اینه که یه کاری رو سریع شروع میکنه اما به همون سرعت هم ولش میکنه. پس وسط کارها سعی میکنم بیشتر تشویقش کنم، هلش بدم، همراهیش کنم، فیدبک بدم تا کار رو به اتمام برسونه.
یا مثلا وقتی صحبت میکنیم سریع و راحت ذهنش پرت میشه یه سمت دیگه و از این شاخه به اون شاخه میپره. پس حواسم بیشتر هست که محور گفت و گو رو حفظ کنم.

همین ریزه کاری ها کنار هم میتونه تغییر بزرگی رو تو کیفیت زندگیمون ایجاد کنه. قدم اول اینه که شرایطت رو بشناسی، بهش آگاه بشی و بعد محیط اطرافت رو اصلاح کنی.

پادکست 'اجنبی' یه اپیزود خوب درباره ی adhd داره. حتما گوش بده.
لینک اپیزود تو کست باکس: https://castbox.fm/vb/363860444

(:

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
neverwhere
سال فارغ التحصیلی
1400
من خودمو کافی نمی‌دونم که به کسی توصیه برم ولی یه حرفی می‌زنم؛ اینکه عقلتون رو کامل دست یک نفر ندین.
اون یه نفر می‌تونه دبیر، مشاور، پدر مادر دوست و.... باشه.
هرچیزی-هرنکته‌ای رو که می‌شنوید رو با عقل خودتون و شرایط خودتون بسنجید و اخرشم همیشه اون کاریو بکنید که به نظر خودتون به صلاحتونه. هیچکسی به‌اندازه خودتون به‌خودتون نزدیک نیست و قرار نیست به‌جای شما یکی دوسال رو درس بخونه.
واسه این گفتم که تصمیماتتون رو خودتون بگیرید تا اخر کار هم بدونین که هر نتیجه‌ای که گرفتین نتیجه و برایند افکار و اعمال خودتون بوده‌ و الکی الکی تو دلتون پشیمون نشید که وای چرا به فلانی گوش کردم یا حسرت بخورید و این حرفا و بقیه رو سرزنش کنید.

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
یه چیزی در مورد منبع میگم نمی دونم توی فایل گفته بودم یا نه ولی خب دوباره میگم
مثلا من سال های پایه واسه فیزیک نردبام خوندم چرا؟ چون از یه نفر که سطحش صد برابر من بود پرسیدم گفت اونو بگیر و من بدون توجه به سطح خودم رفتم اونو خوندم
یعد ها فهمیدم منبعی برای من مناسب تره که از تست های ساده تر مثل جایگزین توی فرمول شروع کنه نه نردبام که واقعا این جوری نیست
پس اگه صد نفر بهتون گفتن فلان کتاب برای فلان درس رو بگیر نگیرین
اگه می خواین از بقیه مشورت بگیرین نپرسین برای فلان درس چه کتاب کمک درسی بگیرم؟ بگین من برای فلان درس کتابی می خوام که فرضا تعداد تست بیشتری داشته باشه یا درسنامه ی مفصل تری داشته باشه یا تستاش اونقدرا سخت نباشن
نیاز خودتون رو پیدا کنین و بر اساس اون منبع پیدا کنین
توی این سایت که می نویسم نکات خوبی در مورد هر کتاب نوشته و تحلیل کرده پیشنهاد می کنم یه سر بزنین بهش
chibekhoonam.net

.Mr.

Its all in your head
نام مرکز سمپاد
شهریار
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1400
لطفا تا دیر نشده از تجربیاتتون رو در اختیارمون قرار بدین!

Chandler.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
1400
بزارین باز هم پر حرفی کنم:))
اگه سالای پایه رو جدی نخوندین تابستون قشنگ ازمون و خطاهاتونو بکنین و از تجربه نترسین(بجای اینکه هی بپرسین اینکارو بکنم و فلان یا نه انجامش بدین بببنین واسه شما جواب میده یا نه)
عادت های خوب رو ایجاد کنین
حتما روتین خواب و کاهش گوشی داشته باشین
اینستاگرام یا تلگرام یا سایت یا... رو حتما به تدریج دیلیت کنین

لازم نیست هر منبعی که تو بازار هست رو بخرین ولی لازمه هر منبع رو حداقل دوبار خوب کار کنین.

با ازمون پیش برین
اگه بچه پولدار نیستین خرجای الکی و نجومی نکنین و واسه هرچیز اعم از مشاور و کلاس و اینا هزینه های معقول کنین

اگه از لحاظ مالی در مضیقه این کتاب دست دوم بگیرین و وسواس به خرج ندین،ازمونا رو بورسیه بشین و از سایت آلا استفاده کنین

درگیر رقابت قلم چی و امثالهم باشید و نسبت به اینا بیخیال نباشین،منتها خودتونو به لحاظ روحی ازار ندین و هی مقایسه ی بیجا نکنین

مفهومی بخونین و خلاصه بردارین.

واسه شیمی اگه میتونین موج ازمون رو طی سال کار کنین.

اگه سوالی دارین بپرسین

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
یه چیز خیلی خیلی مهم
به حرف این و اون گوش ندین سرتون توی کار خودتون باشه
من توی تابستون کاری نداشتم کی چی میگه و به این توجه نمی کردم که آموزش آنلاینه و سخته به این فکر نمی کردم که فلان مدرسه یا فلان شهر چه امکاناتی داره که من ندارم با همون امکاناتم ادامه می دادم و می خوندم و به برنامم عمل می کردم

پاییز که شد حرفا شروع شد اقوام گفتن آخه بیچاره آموزشتون سال کنکور آنلاینه
مدیر گفت کارتون سخته
بچه ها گفتن فلان مدرسه فلانه
و من بهشون گوش دادم
فکر کردم یه کم استراحت بد نیست
رفتم سمت سریال و فیلم و استراحت
نباید می رفتم

حتی اگه آموزشتون آنلاینه حتی اگه آزموناتون آنلاینه یادتون باشه واسه همه همینه
اتفاقا نباید وایسین و استراحت بلند مدت داشته باشین باید برین جلو
اتفاقا باید تلاشتون بیشتر هم بشه نسبت به آموزش حضوری

و تاکید می کنم کاری نداشته باشین فلانی کجا میره کلاس هر کس شرایط خودش رو داره یکی شاید ضعیف تر از شماست یکی شاید پول اضافه داره
کلا چشم و هم چشمی نکنین
موفق باشین :)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سراب
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
پزشکی
۱.دقیق با برنامه قلمچی پیش برین(ن برای تراز و درصد،فقط محض یادگیری و مرور اون مباحث)یعنی مطمئن باشین چیزایی ک لازمه رو خوندین و تست هایی ک باید رو زدین.

۲.حتما دفتر برنامه ریزی رو پر کنید(یهو نیاین از دی ب اون‌ور بذارینش کنار)

۳.تاکید میکنم دی و بهمن بازه خطرناکیه خستگی میاد سراغتون ناامیدی و شک و... اون مواقع کار عجیب‌غریب نکنین! (مثلا من ی غلطی کردم و رفتم سراغ مشاور برنامه‌ریز منی ک در طول سه سال کنکوری بودنم همیشه خودم برنامه‌هام رو مینوشتم،پشیمونم شدییییید)

۴.اصلا و اصلا به خاطر تقلب‌هایی ک تو آزمونا صورت میگیره نا‌امید نشین ولی ی وقت نیاین خودتونو گول بزنین ک آره دیگ همه تقلب میکنن و من هر نتیجه‌ای بیارم عالیه(حواستون باشه تعداد اون درسخونا هم زیاده)

یادم افتاد میگم بازم:)

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
ورزش کنین
من قبل از این اصلا سراغ ورزش نمی رفتم ولی یه بار شروع کردم با یه اپ به ورزش. نه تنها خسته نمی شدم بعدش با انرژی بیشتری می رفتم سر درس و پشیمونم که وسط کار ولش کردم

من خودم برای برنامه ریزی از بولت ژورنال استفاده می کردم از دهم
خیلی منظم بود و کلا به شخصیت من می خورد و نیاز هام رو برطرف می کرد
اگه آشنایی ندارین توصیه می کنم یه سرچ بکنین براش
من هنوز هم‌با اینکه دانش آموز نیستم ازش استفاده می کنم واقعا خوبه و برنامه ریزی باهاش خوشحالم می کنه توی اوج ناامیدی

لیلیوم ابی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
جندی شاپور
رشته دانشگاه
رادیوتراپی
با برنامه ی قلمچی پیش برین که استرس جمع بندی نداشته باشین از تراز نترسین ولی سعی کنین پیشرفت کنین سعی کنین با دیگران در مورد کنکورتون حرف نزنین تا مغزتون مشغول تفاوت ها بشه ولی اینکه با یکی حرف بزنید برای تفریح به نظرم خوبه ازمون دادنو زود شروع کنید و نترسید که تموم نکردید درساتونو لطفا لطفا برای روحیتون وقت بذارید و نگید حالا کنکور دارم

و اینکه کتابخونه برای یه سری خیلی بد جواب میده یا استرس می گیرن یا شل میشن یا درس میخونن اما بعد تو خونه ساعت مطالعشون پایین میاد خلاااصه سعی بکنید طبق خودتون بسنجید

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
فراغت:

حتما پارت فراغت توی برنامتون بگنجونید.
شما ربات نیستین، به استراحت نیاز دارید بخصوص توی این شرایط که همچی حتی آزمون‌های آزمایشی‌تون مجازی شده.
۳_۴ساعت فراغت در آخر هفته بزارین. میتونین بیرون برین، فیلم سینمایی(سریال نه!) ببینید و تجدید قوا کنید برای شروع یک هفته‌ی عالی.

بالا