• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پرنیان.ک [7209]

• شروع کننده موضوع

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
نمی‌خوام این آلبومو تخصصیش کنم چون در حد سوادم نیس.
و همینطور نمی‌خوام مختصش کنم به یه سبک خاص یا زبان خاص یا حتی موسیقی بی‌کلام و...
اینجوری بگم توی تصوراتم همیشه توی خونم یه گرامافون دارم [دقیقا گرامافون و نه تکنولوژی امروزی] که تو پس زمینه ی ذهنم یه سری آهنگا ازش پخش می‌شه، حالا ممکنه از هر سبک و هر زبان و هر هنرمندی باشه بسته به مودم؛ اینجا قراره اون آهنگارو بذارمشون.

• شروع کننده موضوع

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
1. لالایی | ویگن
ده دوازده سالم بیشتر نبود که این آهنگو توی یه فیلم سینمایی به اسم "پارک وی" شنیدم. فیلمه رو نگاه نکردم و اصلا نمی‌دونم موضوعش چی بود فقط یادمه که این آهنگ با صدای بارونی که توی فیلم بود مخلوط شده بود [اگه اشتباه نکنم] و اینجوری تو ذهنم مونده... احتمالا قبلا از آهنگای شاد ویگن تو مجالس شنیده بودم : ))) ولی این یه چیز دیگه بود... درواقع این اولین ترکی بود که من واقعا از ویگن شنیدم و شناختم و هنوز باهامه [به خیلی از آهنگای ویگن علاقه ی شدید دارم و حتما بازم ازش می‌ذارم اینجا]...و اگه یه زمانی دختر داشته باشم واسش این لالایی رو می‌خونم
بخواب ای دختر نازم، به روی سینه ی بازم
که همچون سینه ی سازم، همش سنگه همش سنگه
لالایی کن مرغک من، دنیا فسانه است
هر ناله ی شبگیر این گیتار محزون، اشک هزاران مرغک بی آشیانست...

• شروع کننده موضوع

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
2. سلطان قلب ها | عهدیه - عارف
درواقع این اون آهنگ اصلی ای که به اسم سلطان قلب ها معروف شده و عارف بعدا بارها تک خوانیش کرده نیست [یه دل میگه برم برم یه دلم میگه نرم نرم...خب اون نیس : ))]
و یکی دیگه از آهنگای همون فیلمه. البته نُت آهنگ با همون سلطان قلب های اصلی دقیقا یکیه ولی ترانه هاش متفاوته... من متن اینو بیشتر می‌پسندم.
+ به ویولن اولش توجه کنید [اشک و آه]

• شروع کننده موضوع

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
3. سنگ خارا | مرضیه
بانو مرضیه هم از اوناست که قطعا چندتا از کاراش واسم خیلی خاصه و الانم داشتم به این فکر می‌کردم که دقیقا کدومش اولویت داره که اول بذارم و نتیجه شد سنگ خارا... چند روز پیش برقا رفته بود خانواده تو تاریکی دور هم نشسته بودیم و نمی‌دونم چی شد که شروع کردم اینو زمزمه کردن و مامانم هی می‌گفت بخون بخون
: ))) شما ببین بی‌برقی چه به روز خانواده آورده بود که حاضر بودن صدای نخراشیده ی منو گوش کنن...

• شروع کننده موضوع

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
4. ساری گلین | ویگن
البته ورژن فارسی این آهنگه (دامن کشان...) که اجراهای خیلی متفاوتی ازش شده که از حق نگذریم خیلیاشم قشنگه ولی خب بنده به ویگن ارادت ویژه دارم...
شد جهان از یادم...

• شروع کننده موضوع

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
6. غریبه | ابی لیتلز
صفحه رو بذار رو گرامافون، یه چایی بریز، بیا بشین یه کم دور شیم از این فضا... دلم پر غمه...

بالا