• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

زندگی به سبک شیمی

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
سلام دوستان!
امروز عمیقا احساس کردم در حق من و هم رشته ای هام خیلی ظلم شده و واقعا خیلی کمرنگ دیده میشیم برای همین تصمیم گرفتم برای دلخوشی خودم اینجا یک تاپیک بزنم و تصاویر جذابی مرتبط با رشته ام رو اینجا به اشتراک بذارم که هر وقت دلم گرفت بیام ببینمشون و انرژی بگیرم تا مثل روزهای اول دانشگاه؛عاشقانه درسم رو ادامه بدم و امیدوارم روزی از ماساچوست براتون عکس پست کنم:)
اگه شیمیدان دیگه ای هم اینجا هست خوشحال میشم استقبال کنه x:

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
ساینس اسکارف های جذاب :RedHeart
5e9fba29362db5f92bb743079f834ba3.jpg
7be80ccf0f0673a79c790d9635d2a6cf.jpg

c6db97d825f0ebeef17411b0076dfd3c.jpg
ba399e5c887d0c74d7ee578153b7850a.jpg

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
سلام دوستان!
امروز عمیقا احساس کردم در حق من و هم رشته ای هام خیلی ظلم شده و واقعا خیلی کمرنگ دیده میشیم برای همین تصمیم گرفتم برای دلخوشی خودم اینجا یک تاپیک بزنم و تصاویر جذابی مرتبط با رشته ام رو اینجا به اشتراک بذارم که هر وقت دلم گرفت بیام ببینمشون و انرژی بگیرم تا مثل روزهای اول دانشگاه؛عاشقانه درسم رو ادامه بدم و امیدوارم روزی از ماساچوست براتون عکس پست کنم:)
اگه شیمیدان دیگه ای هم اینجا هست خوشحال میشم استقبال کنه x:
اسم تاپیک به نحوی بود که فکر کردم قراره درمورد کاربرد های نهان و اشکار شیمی که در زندگی روزمره باهاش برمیخوریم که احتمالا جذاب هم باشه،مطلب گذاشته بشه.
مد و پوشاک و امثالهم هم خوب هستند ولی درمورد این کاربرد ها هم بحث بشه جذاب تر نیست تا صرفا تم و رنگ بندی وسایل؟و اینکه توی انجمن علوم پایه است و بحث درمورد لباس و تم ها مال این انجمن نیست...

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
اسم تاپیک به نحوی بود که فکر کردم قراره درمورد کاربرد های نهان و اشکار شیمی که در زندگی روزمره باهاش برمیخوریم که احتمالا جذاب هم باشه،مطلب گذاشته بشه.
مد و پوشاک و امثالهم هم خوب هستند ولی درمورد این کاربرد ها هم بحث بشه جذاب تر نیست تا صرفا تم و رنگ بندی وسایل؟
بله..حق کاملا با شماست اما من دوست داشتم اینجا فقط عکس های رنگی ببینم و بدونم که برای رشته من نیز اکسسوری های مختلف طراحی شده و این یعنی استقبال میشه و در دید کلی تر؛تنها نیستم:)

ایده خوبیه...بیاین بذارین:) همه چی که کفش و جوراب نیست:)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
همه معلم شیمی هام خیلی خوش سلیقه بودن چون شیمی در زندگی جریان داره.
مثلا درست کردن صابون های دست ساز یا لوازم آرایشی دست ساز یا آشپز های خیلی خوبی بودن. من چند تا دستور درست کردن رژ و اینا دارم اینجا بفرستم به نظرتون؟ :-?

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مثلا درست کردن صابون های دست ساز یا لوازم آرایشی دست ساز یا آشپز های خیلی خوبی بودن. من چند تا دستور درست کردن رژ و اینا دارم اینجا بفرستم به نظرتون؟ :-?
من خودم شمع درست کردن و ... بلدم ولی نمیدونم برای بچه ها جذاب هست یا نه :-?
حالا شما بذار اگه استقبال شد عرصه رو گسترش میدیم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
رژ لب را از مواد زیادی میتوان درست کرد . یک لیست معمولی از آنها را تهیه کرده ایم . مواد لازم :

۱ قاشق غذاخوری ( ۵ میلی لیتر ) موم

۱ قاشق غذاخوری ( ۵ میلی لیتر ) کره شیا ، کره بادام زمین ، کره انبه یا آووکادو

۱ قاشق غذاخوری ( ۵ میلی لیتر ) روغن زیتون ، بادام یا جوجوبا

رژلب بدون سرب

انتخاب رنگ رژ لب : از مواد زیر میتوانید برای رنگ رژلب استفاده کنید :

قرمز روشن : ریشه چغندر

قرمز – قهوه ای : دارچین

قهوه ای پر رنگ : پودر کاکائو

اضافه کردن زردچوبه به هر یک از مواد باعث سایه مسی رنگ خواهد شد .

طرز تهیه ریمل طبیعی

ذوب کردن مواد اولیه : موادی که در قسمت اول گفته شد موم و .. را داخل مایکروویو گذاشته و به مدت ۳۰ ثانیه حرارت دهید تا آنها ذوب شوند سپس آنها را کاملا هم بزنید تا یک دست شوند . همچنین میتوانید با حرارت دادن غیر مستقیم نیز آنها را ذوب کنید .

رژ لب بدون سرب

اضافه کردن رنگ : به قسمت سرگرم کننده آموزش رسیدیم . ۱/۸ تا ۱/۴ قاشق چایخوری از رنگ های مورد نظر گفته شده که تمایل به آن دارید را اضافه کنید . تا زمانی که رنگ مورد نظر خود را بدست بیاورید به آن رنگ اضافه کنید .

ساخت ریمل خانگی

نگهداری رژ لب : از جای خالی رژ لب ، چپ استیک و ظرف آرایشی دارای در می توانید استفاده کنید . قبل از مصرف باید صبر کنید تا کاملا سفت شود . برای سفت شدن میتوانید آن را داخل یخچال بگذارید .
ساخت رژ لب با مداد شمعی :

رژ لب ارگانیک

تهیه مداد شمعی : با استفاده از این روش رنگ های بسیار متنوع و زیبایی را میتوانید درست کنید زیرا تمامی رنگ ها در مداد شمعی وجود دارند . از مداد شمعی های قدیمی استفاده کنید یا یک بسته بخرید .

ساخت برق لب گیاهی

با حرارت غیر مستقیم مداد شمعی را آب کنید . اگر از حرارت مستقیم استفاده کنید مداد شمعی می سوزد . یک قابلمه را آب کنید و بگذارید جوش بیاید سپس درون قابلمه یک ظرف دیگر گذاشته و مداد شمعی را داخل آب بگذارید تا آب شود .

آموزش تصویری ساخت رژلب

روغن اضافه کنید . از روغن هایی مانند : زیتون ، نارگیل ، جوجوبا و بادام میتوانید استفاده کنید . ۱ قاشق چایخوری ( ۵ میلی لیتر ) کافی میباشد .

لوازم آرایش طبیعی

اضافه کردن عطر . مقدار کمی اسانس باعث از بین رفتن بوی مداد شمعی خواهد شد . اسانس یا عصاره رز ، نعناع ، اسطوخودوس یا دیگر عصاره ها مناسب میباشند . مطمئن شوید اسانس مورد نظر برای لب مشکلی نداشته باشد .

ساخت سایه چشم طبیعی

رژلب آماده شده را داخل یک ظرف سربسته قرار دهید . قبل از مصرف باید صبر کنید تا کاملا سفت شود . برای سفت شدن میتوانید آن را داخل یخچال بگذارید .

آموزش درست کردن رژلب وگان​

روغن های طبیعی و مو

برای درست کردن این رژلب طبیعی و سالم به موارد زیر نیاز داریم:
1 قاشق چای خوری موم طبیعی
ا قاشق چای خوری موم برنج
3 قاشق چای خوری شیا باتر طبیعی
2 قاشق چای خوری روغن کرچک
1 قاشق چای خوری روغن گل کاملیا
1 قاشق چای خوری رنگ طبیعی (رنگ دلخواه شما)
ظرف مخصوص رژلب

1. ابتدا موم، کره شیاه و سایر روغن های گیاهی رو در ظرف مناسبی بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید.
2. بعد از گرم شدن این روغن ها، رنگ گیاهی و مورد نظر خودتون رو به ترکیب اضافه کنید.
3. مواد رو درون قالب مخصوص رژلب بریزید و به مدت 15 دقیقه در فریزر قرار دهید تا خنک شده و حالت جامد پیدا کند.
4. میتونید رژلب رو در ظرف های در دار کوچک هم بریزید و با براش مخصوص رژلب، از آن برای ارایش لب ها استفاده کنید.

آموزش درست کردن رژلب طبیعی در خانه​

موم زنبور عسل روغن بادام شیا باتر

مواد مورد نیاز برای درست کردن این رژلب شامل موارد زیر هست:
2 قاشق چای خوری روغن بادام شیرین
1 قاشق چای خوری موم زنبور عسل
1 قاشق چای خوری کره کاکائو یا کره شیا (شیا باتر)
1 یا 2 قطره روغن خوشبو (اختیاری)
پور چغندر به اندازه کافی
ظرف مناسب برای نگهداری از رژلب

1. موم، کره کاکائو و روغن بادام رو در ظرف مناسبی بریزید و روی حرارت ملایم قرار بدید تا ذوب شوند.
2. مقداری پودر چغندر برای ایجاد رنگ قرمز به مواد اضافه کنید. هرچه این رنگ بیشتر باشد رژلب قرمز پر رنگ تری خواهید داشت. علاوه بر این میتونید از مقداری پودر کاکائو برای داشتن رژلب نوود و با رنگ طبیعی به جای پودر چغندر استفاده کنید.
3. بعد از اینکه مواد به خوبی با یگدیگر مخلوط شدند، ظرف رو از روی حرارت بردارید و 1 تا 2 قطره از روغن خوشبو مثل اسطوخودوس، نعنا، دارچین، لیمو یا ... به آن اضافه کنید.
4. این رژلب طبیعی رو درون ظرف مناسبی بریزید و اجازه بدید تا خنک شود و سپس از آن استفاده نمایید.
https://www.zibamoon.com/ منبع

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
مثلا اینکه میگن کوکاکولا بهتر از پپسیه
فقط چون رنگ پپسی اسیدی هست و رنگ کوکاکولا بازی آیا درسته؟

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مثلا اینکه میگن کوکاکولا بهتر از پپسیه
فقط چون رنگ پپسی اسیدی هست و رنگ کوکاکولا بازی آیا درسته؟
والا من همچین چیزی نشنیدم اما میتونم آنالیز کنم و نتیجه رو بهتون بگم
---------------------------------
تفاوت:
پپسی شیرین‌تر و حاوی مقداری مرکبات و کوکاکولا حاوی کمی پودر وانیل است

Kiamehr

A special genius
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
نقره زمین شناسی
زندگی من هر روز با شیمی میگذره:))
صبح با یاد شیمی بیدار میشم شبا هم با اسم شیمی میخوابم:D

chemspeller_fm7d.png

جدول تناوبی جونم هم که تفریح و سرگرمیم شده=)) کلا درس جذابیه البته از نظر من(چون دوستای زیادی دارم که از شیمی زجر میکشن)

sampadia-chemspeller_hk5w.png

تقدیم به بچه های سمپاد;;)

بالا