• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

صدای درون

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

Xxx79

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farz
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر
سلام
صدای درون آدما تاثیر زیادی رو عملکردشون داره . بعضی ها وقتی با خودشون حرف میزنند صدای درونی منفی دارند. مثلا میگن : من ضعیفم ، من ناتوانم ، من هیچی یاد نمیگیرم ، من بد شانسم ، من خجالتیم ، من بی تجربه ام ...
بجای استفاده از جملات مثبت مثل : من قوی هستم ، من از پس زندگیم بر میام ، من درسهامو خوب یاد میگیرم
تاحالا شده یه این موارد فکر کنید ؟ به نظر شما تاثیر داره ؟

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
صدای درون من تنها همنشینمه:)
همینقدر زیبا:)

خیلی هم تاثیر داره، از تنهایی درمیایم

علی.

لنگر انداخته ⚓⚓⚓⚓⚓
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
از نظر خودم صدای درون من متعادله. همون قدر که می زنه تو سرم نازم می کنه. یه جوری که نه پررو شم نه کم رو :) .

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
سلام
صدای درون آدما تاثیر زیادی رو عملکردشون داره . بعضی ها وقتی با خودشون حرف میزنند صدای درونی منفی دارند. مثلا میگن : من ضعیفم ، من ناتوانم ، من هیچی یاد نمیگیرم ، من بد شانسم ، من خجالتیم ، من بی تجربه ام ...
بجای استفاده از جملات مثبت مثل : من قوی هستم ، من از پس زندگیم بر میام ، من درسهامو خوب یاد میگیرم
یک متد درمانی توایران معروف شده به اسمACT تو این روش فرض این هست که افکار هرچه قدر منفی باشه تا وقتی باورشون نکردیم(خود کتاب همجوشی یا fusion رو به کاربرده)نمیتونه رو عملکرد و غنای زندگی تاثیر بزاره . تو کتاب شکاف اعتماد به نفس از یک پژوهشی حرف میزنه که تکرار عبارات مثبت برای کسایی که اعتماد به نفس خوبی ندارن اثر منفی گذاشته مثلا تا میگفتن ادم خوبیم ذهنشون کلی دلیل میاورده که تو ادم خوبی نیستی
درکل به نظرم این روش ساده تریه تااینکه همه رو مجبور کنیم نظرخوبی درباره خودشون داشته باشند

Bk_201

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دیگه سمپاد نیستم
شهر
به شما ربطی نداره
سال فارغ التحصیلی
1404
سلام
معمولا من با صدای بلند به خودم توهین میکنم :))
صدای درون خوابش برده ظاهرا :/

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
  • شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

Xxx79

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farz
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر
معمولا من با صدای بلند به خودم توهین میکنم :))
صدای درون خوابش برده ظاهرا :/
خب اینکار باعث نمیشه احساس بدی داشته باشین ؟
به نظرم اگر یک فردی صدای درونی مثبتی داشته باشه ، باعث میشه در موقعیتهایی که در ضعف قرار میگیره ، همون صدای مثبت کمکش کنه ... یعنی یک فردی دائما تمام صداهای درونیش از موضع قدرت و توانمندی بوده حالا اگر در یک موقعیت بحرانی قرار بگیره ، به خودش استرس اضافه تر نمیده بلکه اون احساس توانمندی ای که سابقا داشته طوریک مثلا دائما خودش رو توانا میدیده ، بکارش میاد ...‌

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

Xxx79

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farz
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر
خیلی از آدما اصلا باخودشون حرف نمیزنن فکر میکنن کسی که با خودش حرف میزنه دیوانه است !!!( حالا منظور بلند حرف زدن نیست انگار ارتباطشون با درونشون قطع شده)

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

Xxx79

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farz
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر
از نظر خودم صدای درون من متعادله. همون قدر که می زنه تو سرم نازم می کنه. یه جوری که نه پررو شم نه کم رو :) .
آره ولی اینکه آدما حتی وقتی کار اشتباهی انجام میدن ، بعضیا مثلا صدای درونیشون میره به سمت «احمق ، نادان ، کسی که کاری رو درست نمیتونه انجام بده » «دست و پا چلفتی» بجای اینکه بگه مثلا «اشکالی نداره حتما به اندازه کافی تلاش نکردم» یا « دفعه بد با دقت تر و بهتر کار میکنم» یا « چون خسته بودم نتونستم کارم رو درست انجام بدم» . همین مسائل روی اعتماد به نفس افراد تاثیر میگذاره . کسی که کاری که انجام میده حتی اگر اشتباهی انجام داده ، خودش رو با انواع و اقسام حرفای منفی تنبیه و مجازات نمیکنه یعنی به اعتماد به نفسش و احساس توانمندیش لطمه وارد نکرده
خب طبیعتا وقتی به اصللاح درونتون نپردازید موقع تعامل با دیگران تماما خشم و احساس منفی به سمت اونها پرتاب میکنید. چون انسان همونچیزی رو به دیگران میده که در درونش میگذرد

Bk_201

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دیگه سمپاد نیستم
شهر
به شما ربطی نداره
سال فارغ التحصیلی
1404
خب اینکار باعث نمیشه احساس بدی داشته باشین ؟
به نظرم اگر یک فردی صدای درونی مثبتی داشته باشه ، باعث میشه در موقعیتهایی که در ضعف قرار میگیره ، همون صدای مثبت کمکش کنه ... یعنی یک فردی دائما تمام صداهای درونیش از موضع قدرت و توانمندی بوده حالا اگر در یک موقعیت بحرانی قرار بگیره ، به خودش استرس اضافه تر نمیده بلکه اون احساس توانمندی ای که سابقا داشته طوریک مثلا دائما خودش رو توانا میدیده ، بکارش میاد ...‌
نه اتفاقا
چون وقتی خودم ، خودم رو به وقتش سرزنش کنم دیگران هیچوقت نمیتونن منو سرزنش کنن

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

Xxx79

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farz
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر
نه اتفاقا
چون وقتی خودم ، خودم رو به وقتش سرزنش کنم دیگران هیچوقت نمیتونن منو سرزنش کنن
اینکه کارت اشتباه بوده صحیحه ولی بد صحبت کردن با خود اشتباهه. اینک مثلا من فعمیدم اشتباه کردن و در پی جبرانشم . حالا چه اجبار هست با خودمون بد حرف بزنیم ؟؟؟؟

Bk_201

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دیگه سمپاد نیستم
شهر
به شما ربطی نداره
سال فارغ التحصیلی
1404
اینکه کارت اشتباه بوده صحیحه ولی بد صحبت کردن با خود اشتباهه. اینک مثلا من فعمیدم اشتباه کردن و در پی جبرانشم . حالا چه اجبار هست با خودمون بد حرف بزنیم ؟؟؟؟
وقتی داری هی میرینی تو یه کار و به خودت بگی آفرین . ماشالله از هر فحشی بدتره :/

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی

Bk_201

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دیگه سمپاد نیستم
شهر
به شما ربطی نداره
سال فارغ التحصیلی
1404
مثل اون دختره که به خودش میگفت fat ami تا پشت سرش نگن
به طور دقیق منظورم این نیست
مثلا داری یه نتو رو گیتار میزنی ولی اشتباه میکنی و خودتو سرزنش میکنی تا اشتباهتو اصلاح کنی
که فردا روی سن جلو مردم گند نزنی و دیگران بهت بگن ناشی

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
من متوجه نشدم منظورت از "این" چی بود دقیقا.
منظورم ACTبود که ساده تر و موثرتر باافکار برخورد میکنه

[فکرکنم ناقصش راجع بهش نوشتم سعی میکنم یک تایپیک راجع بهش بزنم]

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
آدم اگه با صدای درون خودش دوست بشه و یک جو قوه تخیل داشته باشه،
اگه کسی باشه که در حالی که جلوی با پنکه تو اتاقش نشسته بتونه در حدی تصور کنه که انگار توی یه باغ بزرگه با عجیب ترین موجودات و آدمایی که هیچ وقت وجود نداشته‌ن،
اگه توی اون باغ یا دریا یا هرجا با کسایی حرف بزنه و دوست بشه که صداهای درون خودش هستن،
اون آدم مریض و روانی نیست، اون آدم حتی خجالتی و غیر اجتماعی نیست، اون آدم فقط تخیل خونش افتاده، اون آدم منم.

بالا