• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

جبران افراطی نداشته ها

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

Xxx79

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farz
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر
سلام ...
تا حالا شنیدید که برخی از افراد پولدار معروف ، در کودکی یا دوره ای زندگی سختی داشته اند ؟ یعنی در واقع شاید، یک روزی یک نفر با بعضی ازین آدما رفتار بدی داشته مثلا بهشون گفته فقیر یا به شکل زیر دست باهاشون برخورد کرده یا میخواستن یک چیزی رو بخرند اما توانایی خرید اون رو نداشتند‌. این موضوع ممکنه زمینه ساز این بوده که اونها در بزرگسالی ، دست به جبران افراطی نداشته هاشون (در اینجا پول) بزنند .
فرض کنید یک نفر دائما بهش گفته شده بی سواد و فلان، حالا برااینکه از زیر بار و فشار حرف دیگران خارج بشه یا اون احساس بد حقارت بی سوادی رو از خودشو دور کنه، میره هر چی کتاب تو کتاب خونه هست رو میخونه و همه جا خودشو فردی با سواد و دانا نشون میده . ( یعنی دست به جبران افراطی دانش میزنه)
یا یک فردی دائما بهش گفته شده مظلوم و کسی که توانایی گرفتن حق و حقوقاتشو نداره ، میره وکیل میشه .... و شاید حتی یک وکیل موفق بشه ... اما خوب مسئله این هست که اگر ادما نسبت به خودشون و توانایی ها و نقاط ضعفشون شناخت نداشته باشن، این مسئله باعث میشه مسیر زندگی شون تغییر کنه... درسته اون ها ممکنه افراد موفق باشند ، اما این جبران افراطی ، ماهیت وجودی اون ها نبوده بلکه بر گرفته از محیط بوده ....
شما تا حالا چیزی رو به صورت افراطی جبران کردید ؟
بعدش پشیمون نشدید ؟

sp.ring

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FRZ
شهر
Y
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
دو مرحله 1 و دیگر هیچ
دانشگاه
لطفا منتظر بمانید
هر کسی تو یه چیزی نهایت تلاششو بکنه و پس زمینه ی زندگی بدی هم داشته باشه داره افراطی نداشته هاشو جبران میکنه ؟
حرفت شبیه حرف نیتراییه که میگن یه بازیگر عقده ی توجه داره ....یا از این دست حرفا

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

Xxx79

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farz
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر
هر کسی تو یه چیزی نهایت تلاششو بکنه و پس زمینه ی زندگی بدی هم داشته باشه داره افراطی نداشته هاشو جبران میکنه ؟
حرفت شبیه حرف نیتراییه که میگن یه بازیگر عقده ی توجه داره ....یا از این دست حرفا
نه من این حرف رو نگفتم ....
من نگفتم کسیو که روزی پولدار نبوده حالا پولدار بشه بده ....اونیک بازیگره شاید بعضیا شون واقعا عقده توجه دارند نمیدونم شاید نداشته باشه ممکنه خیلی هم موفق باشه . بحث من این نبود. بحث من این بود گاهی اوقات نداشته های ادمها نقش خیلی پررنگی در تصمیم گیریهای اونها داره ( شاید در اینده پشیمون بشن که چرا فلان راه رو رفتن و راه دیگر رو نه ) من فکر میکنم اگر قراره زندگی ادمها تماما به دست خودشون رقم بخوره لازمه از تمام نقاط ضعفشون اگاه بشن ...

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

Xxx79

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farz
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر
+ یک نفر هست واقعا نیاز به دیده شدن و توجه داره ( و اینو از محیط اطراف نگرفته) و بازیگری رو انتخاب میکنه.خوب طبیعتا اون وقتی ولع اولیه تمام بشه دیگر علاقه نداره یعنی وقتی مملو از توجه بشه دیگر از کارش دست میکشه... ولی یک نفر هست میگه نه ...من علاقه خیلی زیادی به این شغل دارم و تا اخر عمر دوست دارم ادامه بدم
بین این دوتا فرق هست

Bk_201

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دیگه سمپاد نیستم
شهر
به شما ربطی نداره
سال فارغ التحصیلی
1404
سلام ...
تا حالا شنیدید که برخی از افراد پولدار معروف ، در کودکی یا دوره ای زندگی سختی داشته اند ؟ یعنی در واقع شاید، یک روزی یک نفر با بعضی ازین آدما رفتار بدی داشته مثلا بهشون گفته فقیر یا به شکل زیر دست باهاشون برخورد کرده یا میخواستن یک چیزی رو بخرند اما توانایی خرید اون رو نداشتند‌. این موضوع ممکنه زمینه ساز این بوده که اونها در بزرگسالی ، دست به جبران افراطی نداشته هاشون (در اینجا پول) بزنند .
فرض کنید یک نفر دائما بهش گفته شده بی سواد و فلان، حالا برااینکه از زیر بار و فشار حرف دیگران خارج بشه یا اون احساس بد حقارت بی سوادی رو از خودشو دور کنه، میره هر چی کتاب تو کتاب خونه هست رو میخونه و همه جا خودشو فردی با سواد و دانا نشون میده . ( یعنی دست به جبران افراطی دانش میزنه)
یا یک فردی دائما بهش گفته شده مظلوم و کسی که توانایی گرفتن حق و حقوقاتشو نداره ، میره وکیل میشه .... و شاید حتی یک وکیل موفق بشه ... اما خوب مسئله این هست که اگر ادما نسبت به خودشون و توانایی ها و نقاط ضعفشون شناخت نداشته باشن، این مسئله باعث میشه مسیر زندگی شون تغییر کنه... درسته اون ها ممکنه افراد موفق باشند ، اما این جبران افراطی ، ماهیت وجودی اون ها نبوده بلکه بر گرفته از محیط بوده ....
شما تا حالا چیزی رو به صورت افراطی جبران کردید ؟
بعدش پشیمون نشدید ؟
همه ی ما سمت نداشته هامون میریم
یا دیگران برامون تعیینشون میکنن یا خودمون
چیزی خارج ازین نیست !

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

Xxx79

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farz
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر
همه ی ما سمت نداشته هامون میریم
یا دیگران برامون تعیینشون میکنن یا خودمون
چیزی خارج ازین نیست
درسته ادمها به سمت نداشته هاشون میروند ، اما مسئله اینه افراط در این موضوع خوب نیست . فرض کنید یک نفر می خواسته وارد یک گروه دانش اموزی بشه بچه های اون گروه بهش گفتن تو خیلی بچه مثبتی و راهش ندادن در اون گروه ... حالا اون تاثیر و حرف رو نتونسته از ذهنش دور کنه بلکه برای مورد قبول بودن ، رفته به نقطه ی مقابل اون ... و این تصور در ذهنش جای گرفته : "من تا وقتی اصطلاحا بچه مثبت باشم دیگران از من خوششون نمیاد و من رو دوست نخواهند داشت ... "
+ اگر اینطوری باشه آدم باید هر روزی با یک واکنش بیرونی از جانب اطرافیان، رفتارهاش رو عوض کنه و بشه دلخواه اونها

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
زدی تو کار تاپیک زدن ها:)

این شاخه ای از عقده ای بودن خودمون هست، که متاسفانه خیلیم زیاده:)
هیچ کاری نمیشه براشون کرد... اینا دیگه از دست رفته ن... فقط باید ا امکانش هست ازشون دوووووور شد...

Bk_201

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دیگه سمپاد نیستم
شهر
به شما ربطی نداره
سال فارغ التحصیلی
1404
زدی تو کار تاپیک زدن ها:)

این شاخه ای از عقده ای بودن خودمون هست، که متاسفانه خیلیم زیاده:)
هیچ کاری نمیشه براشون کرد... اینا دیگه از دست رفته ن... فقط باید ا امکانش هست ازشون دوووووور
عقایدی که اشتباهن باید اصلاح بشن نه پذیرفته

بالا