• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ریاضی قشنگه یا نه؟!

ریاضی ....

• قشنگه

• قشنگ نیست

نتایج فقط بعد از رای‌دادن قابل مشاهده هستند. لطفا الکی رای ندید!

sp.ring

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FRZ
شهر
Y
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
دو مرحله 1 و دیگر هیچ
دانشگاه
لطفا منتظر بمانید
تنها درس قابل درکم بعد از فیزیکه و حتی قواعد و قوانین وضع شده توشم مسخره به نظر نمیاد و ادمو اذیت نمیکنه
استدلال دقیق از چی ؟ از میزان علاقه یا چرایی میزان علاقه
به هر حال معلمام هیچکدوم نقش مثبتی نداشتن تو علاقم و چه بسا نقششون گاها تاثیر منفی هم داشته مخصوصا خانوم م . ز
ولی در کل علاقمو مدیون بابامم
واقعا قشنگ توضیح میده
و اینکه یه سری مسایل رو نمیدونه باعث میشه تعامل داشته باشم باهاش و گاها در راستای رفع اشکال اون برای رفع اشکالات خودم تلاش کنم

Sarin84

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان بوشهر
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
1402
چرا؟؟
هندسه که خیلی خوبه
از اولین باری که توی ابتدایی با هندسه تو کتابمون آشنا شدم تا الان که نهمم!
همش یه مشت شکل تکراری بهمون میدن که ثابت کنیم مثلا فلان شکل (مربع) واقعا مربع هست!! ⁦(๑•﹏•)⁩
حالا بقیه جاهاش خوبه....
ولی این اثباتای تکراریش رو مخه!
آخه خوده طراح سوال خدایی کوره؟؟ نمی‌بینه این چهار تا ضلع داره همشم اندازه همه؟ خب این چ سوالیه آخه عزیزه من؟!
یا حالا شکلا و اثباتای دیگه... ولی اینم خیلی تکراری بود... سخت نیستااا رو مخه

Maryam_M

بوفچه
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1404
من پارسال عاشق ریاضی بودم. در واقع توی کلاس، ریاضیم از همه بهتر بود. از وقتی که کرونا اومد، کلاس ها آنلاین شد و من کم کم شل کردم. به خاطر همین الان گاهی یکم از ریاضی می‌ترسم. چون تمرین نکردم. میزان علاقه‌ی هر فرد به یه درس به میزان تمرین و درک خودش از اون درس بستگی داره. هرچی بیشتر تمرین کنی، بیشتر عاشق ریاضی میشی. برعکس، اگه چیزی نفهمی ازش وحشت داری.
ریاضی درس فوق العاده ایه، اما اژدهاش درنده ست.

نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
علوم پزشکی کردستان
رشته دانشگاه
پزشکی عمومی
تلگرام
اینستاگرام
در همین حد از علاقم به ریاضی بگم که در حال حاضر روزی سه نوبت صبح ، ظهر و شب خدا رو شکر میکنم که دیگه تا آخر عمر لازم نیست تست ریاضی بزنم:)))))))))))))))))

هور

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سیاه و سفید
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
دانشکده معماری و شهرسازی تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی معماری
ریاضی واقعا خیلی درس شیرین و دوست داشتنی هست
درسیه که نیاز به پشتکار و خسته نشدن و تلاش کردن و از همه مهمتر ناامید نشدن داره
بقول مریم میرزاخانی: زیبایی ریاضیات خود را به شاگردان صبورش نشان میدهد...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
ریاضی دوست داشتم هرچند الان دیگه ریاضی ندارم و ترم یک یه دو واحدی بود و همین :(
ولی بازم دوست دارم بخونم و مسئله حل کنم.
محاسبه های روز مره سریع انجام بدم.

Sety

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1405
ولی حس حل کردن یه مسئله سخت ریاضی که ساعت ها ازت وقت گرفته خیلی قشنگه!یجورایی حس افتخاره!!
و ریاضی درسیه که تو زندگیمونم کاربرد داره و این جذاب ترش میکنه
همچنین ریاضی جوریه که هرکسی میتونه خارج از راه حلا با راه حلای اختصاصیه باحالش حل کنه و یعنی تنها یه راه برای رسیدن به جواب درست نیست و این خیلی جذابش میکنه!

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
خیلی تو ریاضی خوب نیستم....(نمره 17 برای ریاضی تو کارنامم این رو خیلی خوب میرسونه)ولی روزی که تصمیم گرفتم ریاضی رو درک کنم و مشکلم رو باهاش حل کنم رو نمره ام رو توش ببرم بالا مثل دیوونه ها شروع کرده بودم به مسئله حل کردن...اونجا بود که متوجه شدم هیچی مثل حل کردن یه مسئله درست حسابی نمیتونه آدم رو اول صبح سر حال بیاره و مغزش رو آماده کنه.....

Amirhossin

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1400
ریاضی فقط زمانی برام جذابه که برای حل ی سوال چقر بد بدن با بابام کل بندازم و برای حلش راه حل های مختلفی رو امتحان کنیم اینقد بحث کنیم سر اون سوال که صدای اهل خانه بلند بشه و بگن سر جدتون بیخیال این یک سوال بشین..........و قسم بخورن این سوال تو کنکور نمیاد فقط بیخیال بشیم........اون موقع فقط جذابع

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
۱۰۰٪.
ریاضیات پس از فلسفه و منطق که مادر علوم انتزاعی و تقریباً اکثر علوم جهان هستن، به نوعی میشه گفت فرزند منطق و پدر سایر علومه. اگر ریاضیات وجود نداشت، هیچ علمی رشد نمی‌کرد.

حسی که من نسبت به ریاضی دارم عین حسم نسبت به حل معما و پازل می‌مونه. همه‌مون وقتی یه بازی فکری بازی می‌کنیم، تلاش می‌کنیم تا ابعاد مختلف رو درنظر بگیریم و با لحاظ کردن اصول منطقی و گاهی هم دخالت احتمالات، معما رو حل کنیم و حس لذتی که از این حل شدن پیدا می‌کنیم وصف‌ناشدنیه. ریاضی مثل یک بازیه و برای بازیکن سرگرم‌کننده ست. وقتی به دوستام می‌گفتم که من به عنوان تفریح ریاضی حل می‌کردم تعجب می‌کردن :‌))

به نظرم افرادی که در ریاضی ضعف یا مشکلی دارن ۲ دسته هستن:
۱- اونایی که ریاضیات پایه‌شون مشکل داره، یعنی خشت اول رو کج گذاشتن و دیگه سایر مفاهیم پیچیده‌تر هم براشون قابل درک نیست.
۲- اونایی که واقعاً علاقه‌ای به این درس ندارن و نمی‌خوان بیشتر از حد خاصی اونو یاد بگیرن یا کلاً علوم انتزاعی رو درک نمی‌کنن.

می‌تونم با اطمینان بگم بیشتر آدمایی که از ریاضی خوششون نمیاد در دسته‌ی اول قرار دارن. شما یک مسئله‌ی ریاضی رو به یک نفر بده، اگه نتونست حلش کنه جواب رو بهش نشون بده. با خوندن جواب، تازه می‌فهمه که اشتباهش کجا بوده یا چیو نفهمیده بوده. خب این یعنی از درک ریاضی عاجز نیست، فقط رو مفاهیم پایه به خوبی کار نکرده. هرکس ریاضی پایه ش قوی باشه در درک بیشتر مفاهیم ریاضی مشکل نخواهد داشت.

Amirhsz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
ندونی جالب تره 😈
جدا خیلی جالبه. مثلا شما از یه مسئله نظریه اعداد که فقط با اعداد صحیحند میتونی چه نتایجی بگیری. واقعا خیلی حال میده یه سوال سختو توو ۳ ساعت حل کنی بعد به دیوانه وار بودن راحت نگاه کنی. ببینی عجب راه عجیب غریبی به ذهنت اومده. حداقل برای من خیلی هیجان انگیزه. ولی راستشو بخواین هندسه این جذابیتی که نظریه اعداد و جبر دارن رو نداره.

بالا